טופהילשוקלים אנטיביוטיקה? יש אלטרנטיבות!

רופאים נוטים לתת אנטיביוטיקה עקב מחלות זיהומיות או חשש לכאלו. שימוש באנטיביוטיקה, אמנם מביא להקלה זמנית. אך כתוצר לוואי משימוש באנטיביוטיקה, מקבלים ברוב המקרים התרבות של קנדידה -פטריות, דלקות חוזרות ונשנות בדרכי שתן והחלשה של מערכת החיסון, סכנת התרבות חיידקים עמידים, עד אלח- דם. כלומר, נוסיף לעצמנו צרות חדשות...

 יש אלטרנטיבה

בגישה נטורופתית, לרוב מחלות אלו נובעות מזרימת דם לא תקינה - קשר לסכרת, חולשה של מערכת החיסון, והימצאות קנדידה רב מערכתית.

הטיפול הנטורופתי

בבסיס הטיפול חובה להקפיד על תזונה נכונה (סכרת, קנדידה). להוסיף כל מה שמייצר תמיכה טובה במערכת החיסון, כדי לעזור בהחלמה מהדלקת:

 • מי כסף קולואידליים מתקדמים בטכנולוגיה ננומטרית - ACS Silver - סדרת מוצרים מוכחת מחקרית המבוססת על כסף קולודיאלי בטכנולוגיה ננומטרית. פועל כאנטיביוטיקה טבעית, הורס בקטריות, וירוסים ופיטריות. מגן מפני זיהומים ומסייע לריפוי. יש מוצר שמרססים באף, אחר שמרססים בפה, ואחר שאפשר למרוח אותו על פצעים בצורת ג'ל.
 • סראזים 250,000-  2–4 כמוסות ליום, או יותר. פירוק דלקות טבעי.
 • פרוטאז - 3X3 ,כמוסות ליום, על קיבה ריקה או תחליף: "בלוקבסטר אולקליר", - 4X4  ליום על קיבה ריקה.
 • כורכומין ליפוזומאלי 500 ,2X2 כמוסות ליום. במקרים של דלקת חניכיים - לפתוח כמוסה, לעשות עיסויי על החניכיים.
 • ליפוזומל ויטמין C - יש לקחת 3-6 גרם ליום. או יותר
 • פרוביוטיקה נוזלית "ויטה ביוסה"
 • מולטי ויטמין – 2 ליום. רצוי לבחור מולטי ויטמין פעיל, איכותי ונקי. מולטי איכותי יכיל נגזרות הפעילות של ויטמינים וכן מינרלים קשורי חומצות אמינו המצטיינים בספיגה גבוהה. חשוב שיהיה נקי  - ללא הנדסה גנטית (הרחבה מדוע זה חשוב).
 • ניאצינאמיד 500 - 1-3 כמוסות ביום.
 • דבש מנוקה מריחה/רטייה מקומית על העור. אכילה – נגד אפטות בפה, וגם -נגד הליקובקטר פילורי
 • אבץ גליצינאט 30 מ"ג 1 ליום
 • שמן המפ - לקבל 1 כף ביום. למרוח שמן המפ (קנביס) או DMSO על העור אפשר להשתמש בהם גם להחדרת חומרים טיפוליים נוספים, כדי להגביר את השפעתם.
 • ג'ינג'ר – זנגביל, שום, בצל, קינמון צילון.

 מניעה

חשוב לטפל בפצעים פתוחים, ציפורניים פטרייתיות! עקיצות, חתכים. אלה מהווים פתח לזיהום. למרוח על העור שמן מגנזיום.

ויטמין D

"ויטמין D הוא אנטיביוטיקה עוצמתית. במקום לחסל ישירות בקטריות ווירוסים, הוא מגדיל את הייצור של קבוצה ראויה להערכה של חלבונים הקרויים פפטידים אנטימיקרוביים. 200 הפפטידים האנטימיקרוביים הידועים הורסים ישירות ומהר את דפנות תאי החיידקים הפטריות, והוירוסים, כולל וירוס השפעת, וממלאים תפקיד מפתח בשמירת הגוף נקי מדלקת." - Doctor John Cannell Vitamin D Council

ויטמין A

"שימוש קצר טווח במינון גבוה 400,000 יחידות ביום, למשך עד שבוע, למבוגרים של 70 ק"ג בממוצע יכול להיות יעיל כאמצעי אנטי-זיהומי. ד"ר גארי גורדון

ויטמין C

"ויטמין C ידוע כתורם לפיתוח של נוגדנים וניטרול הרעלים הנוצרים תוך כדי בניית חסינות טבעית למחלות זיהומיות. לחומצה אסקורבית יש פעולה כימותרפית עוצמתית ביותר כשנותנים אותה במינונים חזקים חוזרים ונשנים, 500 עד 1000 מ"ג לשעה, רצוי תוך ורידי או תוך שרירי. כאשר ניתנים בתנאים של בית חולים, ניתן להשוות בצורה חיובית לזו של הסולפונאמידים או האנטיביוטיקה המיסקיאלית, אך עם היתרון הגדול של העדר תגובות רעילות או אלרגיות. ד"ר וויליאם ג 'מקורמיק

היום ישנו ויטמין C מתקדם מסוג ליפוזומלי, המאפשר טיפול ללא אינפוזיה לתוך הוריד.

ציפורני חתול

"בהשוואה לאכינצ'אה, לחותם הזהב, לאסטרגלוס ולג'ינסנג הסיבירי. ציפורן החתול עדיף בהרבה בזכות תכונותיו האנטי- חיידקיות והחיסונית, ומשפר את המערכת החיסונית באופן כללי : אלקלואידים ייחודיים הנמצאים בקליפת של חתול מאפשרים דם לבן תאים לבלוע ולעכל אורגניזמים מזיקים בגוף. האלקלואיד הפעיל ביותר מבחינה אימונולוגית נקרא isoteropodine או איזומר .A Claw של ציפורן חתול. הוכח כי מגדיל את הייצור של לאוקוציטים leukocytes ו לימפוציטים T4 ,ובכך חוסם את ההתקדמות של מחלות ויראליות רבות." ד"ר מייקל לאם MD

כסף קולואידלי

"בניגוד למקבילו האנטיביוטיקה המודרנית, כסף קולודאידלי אינו יוצר תנגודת או חסינות באורגניזמים שנהרגים ממנו. זו נקודה חשובה ביותר! במיוחד לאור העובדה שהמרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (ה-CDC) דיווח כי יותר מ 2 מיליון אנשים בארה"ב סובלים ממחלות בכל שנה כתוצאה מזיהומים עמידים לאנטיביוטיקה  ו 23,000 מתים מזיהומים אלה." (5)

 טיפול שיניים

"עובדה מוזרה היא כי עד 30% מחולי השיניים מקבלים מנה אחת של 'הפצצה' של אמוקסיצילין (amoxicillin) לפני כל טיפול שיניים שגרתי. למה? פוליטיקה וכסף. הפחד הגדול הוא - יש לנו את ההצהרה של איגוד הלב האמריקני כי קיים "סיכון" של החולה להרים חיידקים שעלולים לגרום למחלת לב Subacute Bacterial ndocarditis הנקראת נדירה כאשר החניכיים נעשות מדממות במהלך טיפולי השיניים. במציאות, לתפוס את המחלה לאחר טיפול שיניים הוא לא כל כך פשוט." (4)

האם מומלץ סבון אנטי-בקטריאלי?

"לפני 10 שנים לערך, אנשים התחילו לנסות להיפטר מכל סוגי הבקטריות, תוך שימוש בסבון אנטיבקטריאלי, שטיפה אנטיבקטריאלית, ודברים אנטיבקטריאליים אחרים. זה אינו רעיון טוב. אנו יודעים היום שפרוביוטיקה חשובה מאד הן לבריאות מערכת העיכול והן לבריאות הפה. אחת הסיבות שאינני ממליץ על שטיפות פה היא מפני שאיננו רוצים להיפטר מכל הבקטריות. אנו רוצים רק להקטין את מספרם על ידי שיפור היגיינת הפה. זו אחת הסיבות שאני אוהב את ה-Waterpik. הוא משתמש רק במים ועושה עבודה טובה תוך 60 שניות. מזונות מעובדים יאיצו את צמיחת החיידקים. מזונות מלאים כמו פירות וירקות יעודדו את צמיחת הבקטריות החיוביות בפה. " - ד"ר סנדה מולדובן על ההתעלמות מחשיבות בריאות הפה (6)

הומיאופתיה

אנגיסטול – תמיכה במערכת החיסון

מרקוריוס – לתמיכה אם יש מוגלה, מתחת לשן לדוגמה

References

 1. http://compassioncenter.net/topical-cannabis-preparations ·
 2. http://healthyprotocols.com/2_antibiotic.htm
 3. ד"ר Ph.D מרדכי הוכברג - רבעון "תזונה פלוס".
 4.  "הדוקטור שבפנים" - http://www.thedoctorwithin.com/dentistry/New-Agendas-in-American-Dentistry.php
 5. How the overuse of antibiotics is fueling our modern plaque
  http://www.lef.org/Magazine/2015/3/Missing-Microbes/Page-01
 6. Doctor Sanda Moldovan Discusses the Overlooked Importance of Oral Health
  http://www.lef.org/Magazine/2015/3/Sanda-Moldovan/Page-01