MSM ו-DMSO – גופרית אורגנית כמרפא רבגוני

מתורגם ומעובד מתוך מאמר מאת וולטר לאסט.

DMSO הוא נוגד חמצון, על ידי לקיחה של חמצן הוא מומר ל- MSM. יש את כל היכולות המועילות של MSM אך לעיתים ברמה גבוהה יותר, ויש לו כמה מאפיינים רפואיים נוספים. להרחבה על המוצר – קראו בהמשך הכתבה.

המלצות טופהיל

מתוך התנסותנו המוצר המומלץ הוא קרם DMSO בריח ורדים עם אלוורה. ריכוז ה-DMSO הוא 70%. המוצר נעים וריחני ועוזר למגוון בעיות עור והמחיר זול יותר מהרבה תכשירים קוסמטיים בארץ – מנסיוננו הוא הולך בכמויות אצל כל בני הבית.. על כן נמליץ להזמין יותר מאחד. הדבר יעזור גם לכסות את מחיר המשלוח.

ניתן להזמין גם DMSO נוזלי. קראו את העדויות: אנשים מדווחים שהוא חומר חזק מאד להקלת כאבי שרירים.  אחרים מדווחים שהוא הוא עשה פלאות למיצוב העור ולחידוש תאים מתים!  אזהרה: ה-DMSO הנוזלי הוא חומר חזק עם ריח לא נעים, ויש להשתמש בו בכמויות קטנות ועל פי הנחיית המטפל. אנחנו אישית מעדיפים יותר את הקרם שהוזכר קודם – הוא יותר בטוח לשימוש.

כדי להבין מהו DMSO, נשאל ראשית מהו MSM:

MSM (מתילסולפומתאן, methylsulfonylmethane) נמצא באופן טבעי במאכלים טריים רבים, אך נעלם במהלך העיבוד. שימושו העיקרי בגוף הוא לסנתוז קולגן, ולייצור תאי עור, כלי דם, שיער וציפורניים. התועלת העיקרית שלו היא שהוא משאיר את התאים, את העור ואת כלי הדם גמישים, דבר אשר בתורו משמר את הנעורים. זאת הסיבה שלעיתים קרובות מתייחסים לגופרית אורגנית כמינרל היופי. היא משאירה את מעטפת התא חדירה כך שגורמי תזונה יכולים לזרום בחופשיות אל תוך התא, ורעלנים ופסולת יכולים לעזוב בקלות.

שרשראות של חומצות אמיניות לעיתים קרובות מחוברות אחת לשנייה בעזרת גשרי גופרית גמישים. ובנוסף, ייצור האנרגיה המחמצנת בתא דורש תרכובות גופרית אורגניות פעילות. בחוסר של כמות מספקת של תרכובות גופרית אורגניות כמו MSM, תאים ומבנים בגוף מאבדים מהאלסטיות והגמישות שלהם. התוצאות הן הסימנים הידועים של ההזדקנות: עור בלתי גמיש עם הרבה קמטים, רקמות צלקתיות, עורקים מוקשים, דליות וגם לריאות מוקשות שגורמות לנפחת. כמות מספקת של MSM יכולה להחזיר לאחור, את המצב הזה בצורה משמעותית ואף לרפא את הנפחת. מאמינים כי MSM הוא החומר הפעיל באלוורה המאפשר לה לרפא עור פצוע.

אתלטים משתמשים ב- MSM כדי להגביר את הסיבולת שלהם וכדי להימנע מכאבי שרירים. שימושו למטרות אלה אפילו יותר נפוץ בקרב סוסי מרוץ וכלבי ציד. ההשפעה יכולה לנבוע מהיכולת של MSM להגביר בהרבה את יכולת הגוף להסיר מהתאים פסולת מטבולית, רעלנים ופסולת אחרות. בצורה זו נראה כי הוא עוזר לסובלים מתשישות כרונית. ובזאת, הוא עוזר לנו גם להתאושש מתשישות גופנית ומנטאלית. MSM הנמיך את השפעות הלחץ ואת כמות מקרי המוות הקשורים ללחץ בחיות שנבדקו.

MSM נוטה להנמיך או להעלים לחלוטין תגובות אלרגיות לאוכל, כימיקלים ואלרגנים הנשאפים מהאוויר. זה מנמיך את התגובות לעקיצות יתושים, דבורים, עכבישים רעילים ונחשים. השימוש ב- MSM מנמיך את הדלקת, הכאב, הקשיחות והנפיחות הנגרמים משיגרון, או מהפרעה אחרת במערכת של השרירים והעצמות ועוזר לאזן את הכימיה של הדם במקרים אלו. הוא גם מנמיך דלקתיות של העור ורקמות ריריות. MSM מקל על כיווצי שרירים ברגליים ובגב, ועיוותים של השרירים, גם אם זה לאחר תקופה ארוכה של חוסר פעילות (התכווצויות לילה) וגם אם זה בזמן פעילות אתלטית.

מצבים אחרים המשתפרים מתיסוף MSM הם גלי חום, אי נוחות הנובעת מהמחזור החודשי, אקנה,  אסתמה, כאבי גב, קימחון, עצירות, סכרת, שלשול, דיברטיקוליטיס, אולקוס, לחץ דם גבוה, דלקות מכל הסוגים, עור מגרד, מיגרנות, בחילות, כאב, לחץ, שריפה מהשמש וריפוי פצעים. MSM אמור גם לעזור במקרים ניווניים כרונים או דלקתיים אחרים, במיוחד מחלת האלצהיימר, סרטן, מחלת קרוהן, מיאסטניה גרביס ופרקינסון. תאי מלנומה אגרסיביים טופלו בתמיסה של 2% MSM. לאחר יום אחד של חשיפה התאים נעשו נורמאלים ונשארו כך סופית.

בשערות וציפורניים יש אחוז גופרית גבוה ובדרך כלל מצבם משתפר בתגובה לתיסוף MSM. זה גם משפר זיהומים טפיליים במעיים ובמערכת השתן. MSM מאזן את המצב הנפשי שלנו. אנשים המטופלים ב- MSM דיווחו על עלייה בערנות, וירידה בשינויים חדים במצב הרוח ובדיכאון באופן כללי. נראה כי הוא גם משפר את המערכת החיסונית ואת החושים של הטעם והריח. בנוסף, הוא מנטרל את הרעילות של אנטיקולינסטראז, ובכך מספק הגנה מפני חשיפה או עיכול של קוטלי חרקים. הוא גם עוזר לכבד עם יכולות ניקוי הרעלים שלו ובכך, הוא יעיל להקלת תסמיני גמילה מחומרים ממכרים.

אוניברסיטת אורגון לשירותי הבריאות הוכיחה דרך הרבה שנים של שימוש קליני ש- MSM:

 1. מעכב אותות כאב לאורך סיבי העצבים (שיכוך כאבים).
 2. מנמיך דלקתיות,
 3. מעלה את אספקת הדם,
 4. מנמיך את כיווצי השרירים,
 5. מרכך רקמה צלקתית.

איך להשתמש בMSM ?

MSM הוא מרכיב טבעי באוכל ואין לו שום טעם וריח בלתי נעימים. דווח כי הוא בטוח לחלוטין אפילו במינונים גבוהים מאוד. בגלל המבנה האדיש שלו, הוא בדרך כלל לא גורם לתגובות אלרגיות או לתגובות פארמקולוגיות בלתי רצויות. אפילו אפשר להשתמש בו כדי לדלל את הדם בצורה בטוחה. הגוף ישתמש במה שהוא צריך ויסיר את השארית דרך הכליות. ה- MSM המסיס במים, נספג בקלות ומספק מאגר חשוב טיפולית של גופרית קשורה אורגנית.

כמות התחזוק היומית בדרך כלל משתנה בין 5-20 גרם מחולקים למספר מנות. נסו להתאים את הכמות לפי הרגשתכם ולפי השינויים שאתם מרגישים כתוצאה מהטיפול. אתה יכול להשתמש ביותר או פחות מהכמות הממוצעת המוצגת כאן. בצורה ראשונית אני ממליץ להתחיל מגרם אחד, ולעלות בהדרגה עד לכמות המתאימה.

הסיבה שאני ממליץ על עלייה הדרגתית בכמות היא, שלעיתים קרובות MSM גורם לתהליך טיהור בריא אך לא נעים. הוא יכול לגרום לכאבי ראש, בחילה, שלשול או חולשה לכמה ימים. אם אתה כבר צורך מנה גדולה כשזה קורה, רק תנמיך את הכמות או תפסיק לקחת את התוסף עד שהמצב פוסק. תגובות טיהור הן חלק נפוץ וחשוב מכל תהליך טיהור טבעי יעיל.

אם אתה רוצה להתגבר על בעיה רפואית מיוחדת מהר יותר אתה יכול להתנסות בכמויות גבוהות יותר מכמות התחזוק היומית הרגילה שלך. כדי לפזר את הכמות באופן נרחב יותר לאורך היום, יכול להיות שתרצה למוסס את הכמות היומית בכוס מיץ פירות או בתה צמחים, ולקחת לגימה פה ושם. הכמות המדויקת שנלקחת כל יום היא לא קריטית. אתה יכול לחשב כפית גדושה של הקריסטלים הלבנים הקטנים כ- 5 גרם בערך. היעילות של MSM תתגבר עם דיאטה עשירה בויטמין C או בשימוש בתוספי ויטמין C.

אתה יכול גם להשתמש ב- MSM בצורה חיצונית כדי שיוביל גורמי תזונה או תרופות אחרות דרך העור, לבעיות של שיגרון, לבעיות ברקמות החיבור, או בשביל הצעירות הכללית של העור, תרצה למוסס גלוקוזאמין, סליצילט נחושת, נתרן אסקורבט, מגנזיום כלורידי וMSM-  בכמות קטנה של מים חמימים וג'ל אלוורה, ולמרוח את זה על האיזור הנדרש, בנוסף, DMSO יעיל יותר בספיגה עורית. MSM בכמויות של 10 עד 20 גרם בנוסף למספר כפיות של DMSO יכול לשמש כמערכת אספקת חמצן חלופית שתגרום לעלייה ניכרת ברמת האנרגיה. לפרטים ראו את Increase Your Energy.

זהירות: אנשים האלרגים לסולפיטים (משמשים לעיתים קרובות כחומרים משמרים) יכולים להגיב באותה צורה ל- MSM וDMSO. זה נובע בדרך כלל ממחסר במוליבדן ואפשר להתגבר על זה בעזרת תיסוף (נסו 500 מק"ג).

DMSODIMETHYL SULFOXIDE

DMSO הוא חומר טבעי הנמצא בציפת עצים. הוא נוצר בריקבון טבעי של עצים, ולכן הוא נמצא בריכוזים נמוכים בהרבה מאכלים. DMSO הוא נוגד חמצון, על ידי לקיחה של חמצן הוא מומר ל- MSM. בשונה מ- MSM אשר נמכר בדרך כלל כאבקה או קריסטלים דקים, DMSO הוא נוזל שקוף חסר ריח שנראה זהה לחלוטין למים. נקודת רתיחה שלו גבוהה 189 מעלות צלסיוס ונקודת קיפאון היא 18 מעלות צלסיוס. לDMSO-  יש את כל היכולות המועילות של MSM אך לעיתים ברמה גבוהה יותר, ויש לו כמה מאפיינים רפואיים נוספים. מאפיינים אלו מבוססים על החיבור בין יכולותיו נוגדות החימצון, לבין יכולותיו כממס מעולה לטווח רחב של גורמי תזונה ותרופות. אין שום ממס ביולוגי אחר שיכול להמיס ולהוביל לתוך הגוף גורמי תזונה ותרופות בכזאת קלות.

יש רשימה ארוכה מאוד של תועלות בריאותיות בשימוש ב- DMSO, העיקריות הן:

 • קוטל חיידקים כללי ומקיף היעיל נגד בקטריות, פטריות, מיקרופלסמות ווירוסים
 • משפר את המערכת החיסונית ומנמיך השפעות אלרגניות
 • חומר אנטי דלקתי מאוד חזק עם יכולות נוגדות חמצון טובות
 • מאלחש כאשר הוא נמרח על שרירים או מפרקים כואבים
 • משפר את זרימת הדם על ידי הורדה של ייצור קרישי הדם וקרישות יתר
 • אפילו ממוסס קרישי דם חדשים
 • מרחיב כלי דם ומשפר את תפקוד הלב
 • משנע מולקולות דרך מעטפות תאים בצורה יעילה, ועובר דרך מחסום דם- מוח
 • משפר את מצב רקמות החיבור, מרכך קולגן ומעודד ריפוי פצעים
 • משתן חזק והוא מאוד יעיל עם דלקות במערכת השתן.

רשימת המחלות שהושפעו לטובה מהשימוש ב- DMSO היא מרשימה, וכוללת מחלות שבדרך כלל לא מגיבות לתרופות אחרות, כמו נזקים לעמוד השדרה או המוח, תסמונת דאון, סכיזופרניה, וALS- . הוא יכול למוסס קרישי דם ולמנוע נזק לאחר שבץ, משפר מחלות עור כמו פסוריאזיס וסקלרודרמה, והוא גם יעיל במחלות אוטואימוניות, שיגרון, אולקוס, דלקת בשלפוחית השתן וגם מצבים דלקתיים אחרים. בסכרת, הוא יכול לשפר את השליטה ברמות האינסולין וזרימת הדם. גם בעיות עיניים טופלו בהצלחה בDMSO – רבות ניוון מקולרי, רטיניטיס פיגמנטוזה, גלאוקומה וקטרקט, לפעמים רק בשימוש אוראלי, אך לעיתים הוא מוסף לתרופות אחרות בצורת טיפות עיניים.

משתמשים ב-DMSO  לעיתים קרובות בכימותרפיה ובטיפולים אנטי וירליים, בגלל יכולתו לחדור ביעילות ובבטחה לתאים נגועים. בסרטן, הוא משפיע ספציפית על תאים סרטניים, הוא טוב כדי לשאת אל תאים אלה תרופות, והוא בעיקר יעיל לטיפול בגידולים סרטניים במוח, שאחרת היה יחסית קשה להגיע אליהם. יש גם דיווחים של השפעות נוגדות סרטן של ה- DMSO עצמו. הוא מאוד מועיל במקרים של סרטן השד, הריאות והערמונית, בנוסף ללויקמיה וללימפומה. תמיסה יחסית חלשה (2%) של DMSO הצליחה לחסל תאי לויקמיה ובשילוב עם התרופות הנכונות, היא גרמה לתאים סרטניים להפוך לתאים בריאים. DMSO גם גרם לתאים סרטניים למות מוות טבעי (אפופטוזה), והראו כי זה הוביל להגנה מנזקי קרינה, בייחוד בהקשר של טיפולים נגד סרטן.

DMSO הורג חיידקים פליאמורפים (pleomorphic). אחת היכולות המרשימות ביותר שלו היא יכולתו להיכנס לתאים ולהרוג וירוסים ומיקרופלסמה, שיכולים להסתתר שם. ישנם פטנטים על חיבור של DMSO עם תרופות אנטי ויראליות, גורמים מדכאי גידולים, חומצות אמינו ונוטרצאוטיקלים (nutraceuticals) המשפרים את הזיכרון ותפקודי מוח אחרים. DMSO גם מצוין בריפוי של רקמות עמוקות, פציעות שרירים, כוויות ופציעות אחרות. משתמשים בו באופן נרחב ברפואת הספורט ובמרוצי סוסים.

בגלל שהוא נספג במהירות כה רבה, אפשר להרגיש את הטעם שלו בפה דקות לאחר שהוא נספג דרך העור, ובשילוב עם יכולתו לחסום סיגנלים של כאב במוח, DMSO פועל במהירות כדי להעלים או להנמיך בצורה משמעותית כאבים משיגרון, פציעות שרירים, נשיכות חרקים, ואתרים אחרים של כאב ודלקות. בעוד שהכאב עלול לחזור בתוך מספר שעות, ידוע כי הוא חוזר חלש יותר אחרי כל שימוש חוזר ב- DMSO. בשונה ממקלי כאבים אחרים, בעיקר מהסוג הרפואי שעלולים לגרום להחמרה של הפציעה, DMSO מגביר באופן משמעותי את תהליכי ריפוי הנזקים. זאת בזכות יכולותיו נוגדות החמצון, אנטי דלקתיות, ואנטי חיידקיות. ויכולותיו לשפר את זרימת הדם, אספקת חומרי התזונה, מיסוס חסימות והורדת הלחץ.

לאחר שימוש אוראלי או דרך העור DMSO לא חודר רק את הרקמות הרכות, אלא גם את העצמות. זה טוב גם כדי לטפל בגידולים וסרטן בעצמות, וגם בזיהומים בלסת, וחללים בעצמות. יוד מולקולארי או יוד יסוד, מתמוסס בתוך תמיסת DMSO בקלות. לכן, אני אמליץ למוסס בו כמות קטנה של יוד או תמיסת לוגול, ואשים ממנה לעיתים קרובות על חניכיים פצועות. דללו באופן מספק כדי שזה לא יגרה את האיזור. DMSO עם יוד גם יעיל נגד פטריות בציפורניים, בעור או בקרקפת אשר מתבטאות בנשירת שיער.

נראה כי DMSO מעכב הליקובקטר פילורי, ועוזר לרפא כיב פפטי במינונים נמוכים יחסית, אך מינונים גבוהים יותר נדרשים עם קנדידה. מצאתי את המחקר על DMSO וקנדידה משעשע במידה. חוקרים שונים קיבלו תוצאות ללא אחידות ומשתנות לקוטלי הפטריות שהם חקרו עד שלאחד מהם היה את הרעיון המצוין לבדוק את השימוש ב- DMSO שמשמש לעיתים קרובות כממס לתרופות נגד פטריות. נמצא כי ככל שריכוז ה- DMSO היה גבוה יותר, כך היעילות של קוטלי הפטריות הייתה גבוהה יותר. DMSO מגן על הגוף מלחץ חמצוני אבל מגביר אותו בשביל פטריות.

אם הוא ניתן לאחר שבץ, ראו כי DMSO ימוסס את קריש הדם, יחזיר את זרימת הדם וימנע שיתוק. הכי טוב להתחיל את הטיפול ב- DMSO בתוך מספר שעות מהמקרה. במקרה מסוים, גבר עם שבץ סירב ללכת לבית החולים וחיכה 11 שעות עד שאשתו דברה עם ד"ר ג'ייקוב. לאחר מכן, היא נתנה לו אונקיה אחת של 50% DMSO במיץ תפוזים כל 15 דקות למשך שעתיים ולאחר מכן כל חצי שעה למשך שעתיים. למחרת, הוא הרגיש יותר טוב, במהרה חזר לתפקוד נורמאלי.

במקרה אחר, נערה בת 16 שברה את הצוואר בעת קפיצה לבריכה והפכה למשותקת מהצוואר ומטה. היא טופלה ב- DMSO במשך שנה, ובהדרגה איבריה חזרו לתפקד, עד שלבסוף היא יכלה גם ללכת. משותק אחר לא טופל בDMSO-  עד שנתיים אחרי התאונה שלו. חצי שנה מתחילת הטיפול הוא יכול היה להרים את שתי הידיים מעל הראש, והתחושה החלה לחזור לחזה התחתון ולירך ימין שלו. לאחר מכן הוא גם למד להזיז את שתי רגליו. ד"ר ג'ייקוב הצליח לעזור לשני משותקים נוספים להחלים באופן מלא כאשר הטיפול החל תוך שעה מהתאונה.

במה להשתמש ואיך?

DMSO תואר כחומר שקוף, חסר צבע, ומאוד היגרוסקופי (סופג לחות) ללא ריח כלל, או עם ריח קל של שום, עם טעם מעט מריר וטעם לוואי מתוק. מפני שישנם מוצרי DMSO זולים שמשולבים בהם חומרים מסוכנים, יש להשתמש רק במוצרים ברמת טוהר של לפחות 99%. בגלל שDMSO – הוא היגרוסקופי (סופח מים) חוסר הטוהר העיקרי בדרגות הגבוהות הוא מים. לרוב משמשים המגיב הכימי והרמה הרפואית, עם רמת טוהר של בין 99.5% ל- 99.9%. למרות שבקבוקי זכוכית הם הכי טובים, אפילו DMSO ברמה הכי גבוהה נמכר בבקבוקי HDPE (סוג  2) אשר לא נראה כי הם גורמים לשום בעיות של שטיפה (leaching).

DMSO טהור הוא אינו רעיל ובאופן כללי די בטוח לשימוש, אך יש לשים לב לכמה דברים. לדוגמא, כשמשתמשים ב- DMSO לשימוש תת עורי, על העור להיות נקי וחסר כימיקלים בלתי רצויים, כמו אלה הנמצאים בקרמים או קרם הגנה תעשייתיים. אפשר להשתמש ב- DMSO בעצמו על שרירים או מפרקים דלקתיים, נוקשים או כואבים, או על איברים בעייתיים, או כדי שהוא יוביל תרופות וגורמי תזונה לתוך הגוף דרך העור. עם זאת, הוא לא נושא חיידקים, מולקולות גדולות או כימיקלים לתוך הגוף, שבדרך כלל לא יכולים לחדר את העור, הוא רק מגביר את היכולת של אלה שכן יכולים להיכנס בעצמם, אך לא בהרבה.

כדי להימנע מגירוי יש להשתמש ב- DMSO מדולל בריכוז של 70% או פחות. יש מספר מוצרים בשוק שהם כבר מדוללים. לשימוש רגיל תוכלו להכין תמיסת טיפול, כלומר, בבקבוק זכוכית אחר, על ידי דילול של DMSO בעוצמה מלאה. כדי שהוא יהיה בריכוז של בערך 70% ערבבו שני שליש DMSO בריכוז של 100% עם שליש מים, ולתמיסה חלשה יותר (50%) ערבבו כמויות שוות של DMSO ומים. אם אתם מוסיפים תרופות נוספות כמו שמן מגנזיום, גליצרין, MSM או תמיסת לוגול, אתם יכולים להחשיב אותם כחלק מהמים. זה בסדר לערבב DMSO עם MMS\נתרן כלוריטי שאינו מחומצן, אך ה-  MMS כנראה יפסיק לפעול בגלל שהוא מחמצן את ה- DMSO ל MSM. (sodium chlorite -MMS)

היו זהירים, התמיסה מתחממת כאשר מערבבים DMSO עם מים, ובעוד שזה לא פוגע בעור, אם החומר נשפך, הוא יכול להזיק למשטחים צבועים, או משטחים מפלסטיק. העוצמה הדרושה לשימוש על העור תלויה מאוד ברגישות העור. בדרך כלל, לא משתמשים ב- DMSO על פצעים פתוחים בעור, אך הוא היה בשימוש על פצעים טריים, והביא להגברה במהירות ההחלמה, ללא גרימה של כאב או אי נוחות אחרת. בתלות בדרגת הכאב או הדלקת, אפשר להשתמש בDMSO-  מספר פעמים ביום על אותה נקודה רגישה, אך הצורך למריחות מרובות יורד בימים הקרובים. אפשר להרגיש את ההשפעה כבר לאחר כמה דקות. ובנוסף, נפיחות כמו של קרסול נקוע, יכולה להיעלם במהרה אם האזור נשאר מכוסה ב- DMSO.

למרות ש- DMSO מתערבב בחופשיות עם מים וגליצרין, הוא אינו מתערבב עם שמנים או נפט, הוא אינו ממוסס מגנזיום כלורידי, אך יכול לעזור בספיגתו, על ידי ספיחה סחיבה של המים אשר בהם ממוסס מגנזיום כלורידי. אותו דבר תקף גם לויטמין 12B שאינו מתמוסס ישירות ב- DMSO אך ספיגתו משתפרת עם הוספה שלו. בשימוש כללי יכול להיות טוב לעור אם תוסיפו כמויות קטנות של גליצרין.

חומצה אלפא ליפואית מתמוססת מאוד טוב ב- DMSO, וגם, ברמה מסוימת, גלוטתיון וקואנזים 10Q. שימוש עורי של חומרים אלה יכול להוביל לספיגה טובה יותר מאשר דרך הפה. מחמצנים חזקים יחסית, מחמצנים DMSO ל- MSM כאשר חיידקים מנמיכים אותו לדימתילסולפיד או DMS, דבר אשר יוצר ריח חזק של גופרית. שימו לב לכך שבעת תקופות של זיהום, מטופלים מדיפים ריח חזק כמו שום בעת שימוש ב- DMSO, לעומת המצב כשהם בריאים. (Dimethylsulfide – DMS)

זהו בעצם החיסרון העיקרי של ה- DMSO, והסיבה שחלק מהאנשים לא אוהבים להשתמש בו – הוא יכול להוביל לבעיות חברתיות, בעיקר במקום העבודה. לא לכולם יש את הבעיה הזאת, ואפשר להנמיך את התסמינים על ידי התנסות בכמויות קטנות יותר, שימוש רק בערב או בתרסיסים הנלקחים דרך הפה או על עור חשוף של תמיסת MMS (תמיסת נתרן כלורתי, כפית אחת על כל חצי ליטר מים) שיכולה לחמצן, ולכן מסירה את הריח של תרכובות גופרית מסריחות.

נטילה דרך הפה היא צורת השימוש השנייה בגודלה של DMSO. בקשר לבטיחות שלה: ד"ר סטנלי ג'ייקוב שהיה אחד מחלוצי השימוש ב- DMSO לקח אונקיה אחת (28 גרם) דרך הפה בכל יום ב- 40 השנים האחרונות. נראה כי תופעת הלוואי היחידה היא, שהוא אינו היה חולה כבר שנים. אנשים אחרים גם לקחו כמויות גדולות יותר במשך שבועות או חודשים.

DMSO יעיל גם במקרים של התקפי לב ודלקות גרון; שימוש מהיר שלו בזמן התקף לב יכול למנוע נזק לשרירי הלב, אך יש להשתמש בכמויות גדולות יחסית. ד"ר מורטון ווקר הציע להשתמש ב- 2 גרם לכל ק"ג של משקל החולה, לטיפול בהתקפי לב.

חוץ ממקרי חירום, תמיד הכי טוב להתחיל עם כמויות קטנות, כמו חצי כפית בתוך משקה, ולהעלות בהדרגה עד לכמות המירבית או עד שתהיה תופעת לוואי בלתי מוסברת. בדרך כלל, לשיטות ריפוי כלליות יש נטייה לגרום לסוג מסוים של תגובה, כמו מוות של חיידקים, פרצות בעור, או השפעות גסטרו אינטסטינליות כמו שלשול. במקרים אלו הנמיכו את הכמות לזמן קצר והתחילו להעלות אותה חזרה בהדרגה.

כמות מקסימום מתאימה לסובלים ממחלות כרוניות היא בין 20 ל – 30 מ"ל המחולקים למספר מנות לאורך היום, טוב לקחת אותם בתוך משקה עם התרופות הנוספות לשיפור ספיגתן. וכמו עם כל התוספים, עדיף לא לקחת את אותן הכמויות לתקופות ארוכות, אלא מסלול בשימוש מחזורי העובר בין הכמות המקסימלית למינימלית. לבסוף, כל עוד יש בעיות בחלקים מסוימים של הגוף, עדיף להשתמש גם בשימוש עורי בנוסף לשימוש דרך הפה.

למרות שברוב העולם DMSO מותר לשימוש רפואי, בארצות הברית הוא מאושר רק לטיפול בדלקת בשלפוחית השתן. באוסטרליה DMSO נחשב לרעל ולא יכול לשמש לטיפול בבני אדם, אך הוא נמכר לשימושים וטרינריים ובתור ממס. לתיעוד טוב של סאגת ה- DMSO ראו בקישור הבא ( מקור ).

אם ל- DMSO יש כל כך הרבה תכונות מצוינות, אתם בטח שואלים אם נשאר מקום לMSM . לדעתי נשאר. MSM מספק את התועלות הרבות שמתקבלות בצריכה גבוהה של תרכובות גופרית כמו ניקוי רעלים ושחזור רקמות חיבור, ללא שום תופעות לוואי נראות לעין, בעוד ה- DMSO יכול לגרום לבעיות ריח בסביבות חברתיות או בסביבת העבודה. DMSO יכול לגרום גם לגזים ולמעיים משוחררים. DMSO יכול לספח גם כימיקלים רצויים, אך גם כימיקלים בלתי רצויים דרך העור ולתוך המוח, ולכן המשתמש צריך להיות זהיר בהרבה ממקודם, הוא גם יכול לגרום למוות חיידקי, שבאופן עקרוני הוא טוב אך הוא צריך להיות מובן, ומנוהל בהתאם.

מפני שגם DMSO וגם MSM יעילים בטיפול נגד סרטן, אך בדרכים מעט שונות, יכול להיות עדיף להשתמש בתערובת של שניהם. אפשר למוסס MSM ב- DMSO ביחס של 34 גרם ל100 מ"ל. בשביל טיפול בסרטן השד, מלנומה וגידולים אחרים הקרובים לעור, יש לדלל את התערובת הזאת ביחס של 1:1 או 1:2 עם מים, ויש להאיר אותם באופן קבוע מעל הגידול עד שנראה שהוא מגיע למצב נורמלי. בשביל גידולים פנימיים נגישים יחסית, כמו בקיבה או ברחם וכו' יש לחשוף אותם לתמיסה זו לעיתים קרובות על ידי עמידה, ישיבה או שכיבה בצורה שבה החומר הנבלע נמצא קרוב לגידול. אך עם זאת, אסור להשתמש ב- DMSO בצורה רקטאלית משום שהוא עלול למשוך רעלים אל תוך הגוף. לטיפול בגידולים בלתי נגישים, יש לנסות שילוב של שימוש בכמויות גדולות דרך הפה ודרך העור.

אני לא חושב שיש אלרגיה אמיתית ל- DMSO. ישנם אלה המגיבים אליו בגלל שחסר להם המינרל מוליבדנום, הנחוץ על ידי אנזימים לחמצון תרכובות גופרית כמו סולפיטים וסולפאטים.

המלצות טופהיל

מתוך התנסותנו המוצר המומלץ הוא קרם DMSO בריח ורדים עם אלוורה. ניתן להשיג אותו דרך AMAZON. ריכוז ה-DMSO הוא 70%. המוצר נעים וריחני ועוזר למגוון בעיות עור והמחיר זול יותר מהרבה תכשירים קוסמטיים בארץ – מנסיוננו הוא הולך בכמויות אצל כל בני הבית.. על כן נמליץ להזמין יותר מאחד. הדבר יעזור גם לכסות את מחיר המשלוח.

ניתן להזמין גם DMSO נוזלי. קראו את העדויות: אנשים מדווחים שהוא חומר חזק מאד להקלת כאבי שרירים.  אחרים מדווחים שהוא הוא עשה פלאות למיצוב העור ולחידוש תאים מתים!  אזהרה: ה-DMSO הנוזלי הוא חומר חזק עם ריח לא נעים, ויש להשתמש בו בכמויות קטנות ועל פי הנחיית המטפל. אנחנו אישית מעדיפים יותר את הקרם שהוזכר קודם – הוא יותר בטוח לשימוש.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X