אחד מן הנושאים העיקריים הנמצאים באחריות של רשות המזון והתרופות בארה"ב הוא לבדוק מהי מידת אמינותם של מחקרים רפואיים - אילו מהם הם מחקרי אמת ואילו מחקרי בלוף. אך מסתבר שרשות המזון והתרופות לא עושה הרבה בנושא קריטי זה.

צ'ריס סאיפה,  מן המכון לעיתונאות באוניברסיטת ניו-יורק, בדקה פרסומים שהציגו בקורת של FDA על מחקרים רפואיים שפורסמו. נסקרו רק מאמרים נרחבים ומתוכם לגבי 57 מאמרים לא נערכה שום בדיקה של ממש.

בבקורת זו צוינו מקרים של תת-דיווח על תופעות לוואי, "משחק" עם המסקנות, שיפור הנתונים והתנהלות שלא לפי הכללים המדעיים שצריכים להנחות מחקר רפואי.

מתוך 57 המחקרים שנבדקו, לגבי 22 נמצא שהדיווח לא תאם את המציאות, כלומר, כמעט 40% מן המחקרים לא עמדו בקריטריונים של מחקר מדעי רציני. היו מחקרים מוטעים, היו כאלו שהסתירו תופעות לוואי, היו שלא שמרו על סודיות של המשתתפים והיו שבהם נמצאו כל הליקויים יחדיו. היו מקרים בהם נתנו חומרים שלא היו אמורים להיבדק, היו מקרים בהם ניתן למשתתפי המחקר טיפול על-ידי אנשים כלל לא מיומנים והמסקנות הוסקו שלא לפי תוצאות האמת.

מסתבר ש- FDA  מגן על יצרני חיסונים. מחקרים רבים היו חסרי כל ערך מדעי, חוץ מן היתרון כביכול, שהם הודפסו בעיתונות מדעית. לדברי סאיפה, אלו הן נקודות חשובות. נותנים חיסונים עם חומרים שלא נבדקו בצורה נכונה. הרי, בכל מקרה, בארה"ב אי אפשר להגיש תביעת נזיקין אם ילד, או מבוגר, חלה כתוצאה ממתן חיסונים. חשוב לזכור ש-  FDA  נועד במקורו להגן על צרכני תרופות, לא על החברות המייצרות אותן. את זה הם כפי הנראה שכחו מזמן...

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

References

Research Misconduct Identified by the US Food and Drug Administration
FDA fails to report fraud in clinical trials – study
“FDA has repeatedly hidden evidence of scientific fraud,” says author of new study

15+ GW of Solar Assets was represented at PV Operations USA 2019

×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×