3   +   2   =  
טופהילהאומנם מחקר "מדעי"?

אחד מן הנושאים העיקריים הנמצאים באחריות של רשות המזון והתרופות בארה"ב הוא לבדוק מהי מידת אמינותם של מחקרים רפואיים - אילו מהם הם מחקרי אמת ואילו מחקרי בלוף. אך מסתבר שרשות המזון והתרופות לא עושה הרבה בנושא קריטי זה.

צ'ריס סאיפה,  מן המכון לעיתונאות באוניברסיטת ניו-יורק, בדקה פרסומים שהציגו בקורת של FDA על מחקרים רפואיים שפורסמו. נסקרו רק מאמרים נרחבים ומתוכם לגבי 57 מאמרים לא נערכה שום בדיקה של ממש.

בבקורת זו צוינו מקרים של תת-דיווח על תופעות לוואי, "משחק" עם המסקנות, שיפור הנתונים והתנהלות שלא לפי הכללים המדעיים שצריכים להנחות מחקר רפואי.

מתוך 57 המחקרים שנבדקו, לגבי 22 נמצא שהדיווח לא תאם את המציאות, כלומר, כמעט 40% מן המחקרים לא עמדו בקריטריונים של מחקר מדעי רציני. היו מחקרים מוטעים, היו כאלו שהסתירו תופעות לוואי, היו שלא שמרו על סודיות של המשתתפים והיו שבהם נמצאו כל הליקויים יחדיו. היו מקרים בהם נתנו חומרים שלא היו אמורים להיבדק, היו מקרים בהם ניתן למשתתפי המחקר טיפול על-ידי אנשים כלל לא מיומנים והמסקנות הוסקו שלא לפי תוצאות האמת.

מסתבר ש- FDA  מגן על יצרני חיסונים. מחקרים רבים היו חסרי כל ערך מדעי, חוץ מן היתרון כביכול, שהם הודפסו בעיתונות מדעית. לדברי סאיפה, אלו הן נקודות חשובות. נותנים חיסונים עם חומרים שלא נבדקו בצורה נכונה. הרי, בכל מקרה, בארה"ב אי אפשר להגיש תביעת נזיקין אם ילד, או מבוגר, חלה כתוצאה ממתן חיסונים. חשוב לזכור ש-  FDA  נועד במקורו להגן על צרכני תרופות, לא על החברות המייצרות אותן. את זה הם כפי הנראה שכחו מזמן...

ד'ר מרדכי הוכברג- הירשמו לרבעון 'תזונה פלוס'
 
דר' מרדכי הוכברג, תזונאי, Ph.D: יועץ לתזונה טבעית נכונה. מתעדכן כל העת בחידושי הריפוי הטבעי.
עורך ומחבר הרבעון "תזונה פלוס" – ידע ממחקרים וממצאים מעולם התזונה והריפוי הטבעיים.
הוכברג מומחה בריפוי טבעי ע"י התאמת תזונה, צמחי מרפא, השלמות, תוספי מזון וצמחי בר אכילים.
להצטרפות כמנוי  לרבעון "תזונה פלוס" או לתיאום ייעוץ צרו קשר בטל' 08-9407466
3
 

References

http://archinte.jamanetwork.com
http://rt.com
http://retractionwatch.com

http://www.reuters.com

×

מתמודדים עם אתגר בריאותי? מחפשים פתרון טבעי? נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×