האומנם מחקר "מדעי"?

אחד מן הנושאים העיקריים הנמצאים באחריות של רשות המזון והתרופות בארה"ב הוא לבדוק מהי מידת אמינותם של מחקרים רפואיים – אילו מהם הם מחקרי אמת ואילו מחקרי בלוף. אך מסתבר שרשות המזון והתרופות לא עושה הרבה בנושא קריטי זה.

צ'ריס סאיפה,  מן המכון לעיתונאות באוניברסיטת ניו-יורק, בדקה פרסומים שהציגו בקורת של FDA על מחקרים רפואיים שפורסמו. נסקרו רק מאמרים נרחבים ומתוכם לגבי 57 מאמרים לא נערכה שום בדיקה של ממש.

בבקורת זו צוינו מקרים של תת-דיווח על תופעות לוואי, "משחק" עם המסקנות, שיפור הנתונים והתנהלות שלא לפי הכללים המדעיים שצריכים להנחות מחקר רפואי.

מתוך 57 המחקרים שנבדקו, לגבי 22 נמצא שהדיווח לא תאם את המציאות, כלומר, כמעט 40% מן המחקרים לא עמדו בקריטריונים של מחקר מדעי רציני. היו מחקרים מוטעים, היו כאלו שהסתירו תופעות לוואי, היו שלא שמרו על סודיות של המשתתפים והיו שבהם נמצאו כל הליקויים יחדיו. היו מקרים בהם נתנו חומרים שלא היו אמורים להיבדק, היו מקרים בהם ניתן למשתתפי המחקר טיפול על-ידי אנשים כלל לא מיומנים והמסקנות הוסקו שלא לפי תוצאות האמת.

מסתבר ש- FDA  מגן על יצרני חיסונים. מחקרים רבים היו חסרי כל ערך מדעי, חוץ מן היתרון כביכול, שהם הודפסו בעיתונות מדעית. לדברי סאיפה, אלו הן נקודות חשובות. נותנים חיסונים עם חומרים שלא נבדקו בצורה נכונה. הרי, בכל מקרה, בארה"ב אי אפשר להגיש תביעת נזיקין אם ילד, או מבוגר, חלה כתוצאה ממתן חיסונים. חשוב לזכור ש-  FDA  נועד במקורו להגן על צרכני תרופות, לא על החברות המייצרות אותן. את זה הם כפי הנראה שכחו מזמן…

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

Research Misconduct Identified by the US Food and Drug Administration
FDA fails to report fraud in clinical trials – study
“FDA has repeatedly hidden evidence of scientific fraud,” says author of new study

15+ GW of Solar Assets was represented at PV Operations USA 2019

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X