אינדול-3-קרבינול הוא חומר הנמצא בירקות משפחת המצליבים: ברוקולי, כרוב, כרוב ניצנים, כרובית, קולרבי, עלי חרדל, צנון, ולפת. אפשר גם לייצר אותו במעבדה.

I3C משמש למניעה של סרטן השד , סרטן המעי הגס , וסוגים אחרים של סרטן . מכון הבריאות הלאומי האמריקני (NIH) בדק את החומר בתור סוכן מונע אפשרי לסרטן.

הוא משמש גם לטיפול בפיברומיאלגיה, בגידולים בתוך תיבת הקול (הנגרמים על ידי וירוס הפפילומה) בגידולים בתוך דרכי הנשימה הנגרמת על ידי וירוס, צמיחת תאים לא תקינים בצוואר הרחם (דיספלזיה צוואר הרחם), וזאבת מערכתית  אדמנתית (לופוס). יש המשתמשים באינדול-3-קרבינול לאיזון רמות ההורמונים, לטיהור המעיים ואת הכבד , ולתמיכה במערכת החיסון.

נוגד גם את וירוס ההרפס:

"אינדול 3 קרבינול הוא חומר מאד חשוב, שעוזר לנו באופן טבעי להימנע מסרטן, ומונע באופן טבעי מהווירוסים שלנו להתפתח על חשבוננו. אפשר את המוצר הזה לקחת גם כתוספת מזון, אינדול 3 קרבינול, ומי שלוקח אותו - פתאום הווירוסים מפסיקים להשתכפל אצלם בגוף. פתאום ההרפס נעלם. יש לי מאות פציינטים שכבר אין להם הרפס, בגלל החומר הזה. Meta I3C. הם לוקחים מוצר כזה פשוט, והוא בא במקום מה שהם לא מקבלים במזון, כי פעם הוא היה באוכל שלנו. לכן מזונותיך ותוספותיך - הם מניעתך.  המזונות והתוספות - הם ביחד המניעה." -- ד"ר עדיאל תל-אורן, בהרצאתו "המזון תרופה או מניעה"

איך זה עובד?

החוקרים מתעניינים באינדול-3-קרבינול למניעת סרטן, במיוחד סרטן השד, צוואר הרחם רירית הרחם, וסרטן המעי הגס . הסיבה שלהם היא כי תזונה עם כמויות גדולות יותר של פרות וירקות, קשורות לירידה בסיכון לפתח סרטן. חוקרים חושבים כי אינדול-3-קרבינול הוא אחד מרכיבי הירקות העשויים להגן מפני סרטן (1).

שימושים עיקריים של I3C (אינדול-3-קרבינול)

החומר יכול לשמש עבור מגוון של בעיות בריאות. לאיזון את רמות הורמונים, לסייע להגנה מרעלים, לקידום בריאות כללית, הוא יכול לתמוך בטיפול ב:

סרטן - מניעה וטיפול

מחקר שנערך בחיפה, ישראל ע"י מכון טכנולוגי לישראל, חקר את השימוש ב I3C על עכברים כמונע וגם כטיפול בסרטן. החומר הוזרק ישירות לתוך הגידול בערמונית, זה הפריע לצמיחת הגידול. נמצא מווסת את הגנים. אינדול-3-Carbinol שיחק תפקיד משמעותי בבקרה של מחזור התא, התפשטות תאים והולכת אותות.

אינדול-3-Carbinol נמצא מעכב קולטני האסטרוגן בממברנות שד, מקטין את הסיכון לחלות בסרטן השד.

ישנו חלבון תיקון המכונה BRCA המונע את ה-DNA הגנטי הפגום, מלעבור לדור הבא.  גנים פגומים מגבירים את הסיכון התפתחות סרטן. אם ישנן כמויות נמוכות של BRCA, נראים יותר תאים סרטניים, מכאן הרעיון כי רמות גבוהות של BRCA תמנענה צמיחה נוספת. מוצע כי אינדול-3-Carbinol יסייע בקידום חלבון תיקון זה: BRCA.

המחקרים המבוצעים בימים אלה, התחייבו לכלול בהערכת פעילות I3C עם מחלות שונות, כולל לימפומה ולוקמיה. אנא להתייעץ עם הרופא שלך לקבלת מידע נוסף לגבי Indolei-3-Carbinol לטיפול בסרטן.

זאבת אדמנתית מערכתית (לופוס)

מחלה אוטואימונית זו מתאפיינת בעייפות חמורה, כאבי פרקים, כאבי ראש, אנמיה, פריחה בפנים וקרישי דם. מחלה זו תוקפת בכל פעם חלק אחר של הגוף, דבר המאפשר בדרך כלל לחיות חיים נורמלים. המטרה היא להקל על הסימפטומים באמצעות בחירות בתזונה ובאורח חיים. אם ניקח אינדול-3-Carbinol הוא עשוי לתמוך בסילוק רעלים בגוף.

Neoplasia intraepithelial בפות

בניסוי שנערך בבריטניה, נשים שסבלו ממחלה זו, חולקו באקראי לקבלת 200 ו 400 מ"ג של אינדול-3-קרבינול. לא נמצא הבדל בין אלו שצרכו 200 מ"ג ואלו שצרכו 400 מ"ג. אף על פי כן, הוכחה הצלחה בהפחתת גודל הנגע והפחה דרמטית של חומרתו.

מינון מומלץ

מומלץ 200-400 מ"ג יום. התייעצי עם הרופא שלך כדי לקבוע את הכמות המתאימה בשבילך.

תופעות לוואי?

אינדול-3-Carbinol הוא עדיין פריצת דרך חדשה יחסית. ניסויים בבני אדם חשפו תופעות לוואי כולל פריחות בעור, כאבי מעיים, בחילות, בעיות שיווי משקל, רעד או עלייה באנזימי כבד. אם נצרך בכמויות כמו בדיאטה, הוא בטוח, אבל כל צריכה, כדאי שתהיה תחת השגחה רפואית.

למרות התועלות של I3C, יש ראיות כי בשימוש ממושך יש תכונות קידום גידולים במצבים מסוימים. מחקר שנערך בקרב חולדות זכרים הראה בעיות פוריות. יש גם אפשרות שזה עלול להגדיל את הסיכוי לאוסטיאופורוזיס בנשים לאחר הפסקת המחזור, כפי שהוא מקטין את פעילות האסטרוגן. אם אתה לוקח תרופה המתפרקת בכבד, אינדול-3-קרבינול עשוי להגביר את קצב הפירוק ולהקטין את אפקטיביות התרופה. כדאי להתייעץ עם הרופא לגבי הסיכונים הכרוכים בכל תוסף, ורצוי שיהיה כזה המבין בתוספי תזונה (2).

המלצות תזונתיות

קודם כל כדאי להוסיף הרבה מצליבים לתזונה. עליהם להיות אורגניים - ורצוי טריים. כדי לקבל כמות גדולה יש להכין מתוכם שייקים ירוקים. ירקות שגדלו בחקלאות מתועשת מכילים כמות אפסית של I-3-C וגם הרבה פחות גורמי תזונה אחרים.

השלמה כתוסף

במצב טיפולי, כדאי להוסיף I-3-C גם כתוסף.

נמליץ על מוצר Meta I-3-C של Nutridyn.

יש גם של Metagenics, המכיל גם שמן רוזמרין להגברת יציבותו ומומלץ על ידי ד"ר עדיאל תל-אורן , את שני המוצרים ניתן להשיג בחנות "טופהיל".

 

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

מקורות

  1. Indole-3-Carbinol (I3C
×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×