IP-6 – נוגד חמצון חזק שיכול לעזור לגוף להדוף סרטן ומחלות לב

IP-6 – אינוזיטול 6 פוספאט (Inositol hexaphosphate acid) ידוע גם בשם חומצה פיטית – phytic acid. הוא נוגד חמצון טבעי רב עוצמה, המצוי באופן טבעי בדגנים מלאים ומזונות עתירי סיבים.

בעבר, חומצה פיטית הייתה ידועה כמפריעה לספיגת ברזל ומינרלים אחרים, ולכן בעבר רוב הנטורופתים המליצו להנביט את הקטניות, או לפחות להשרות אותן לפני הבישול(1).  אולם בעשור האחרון, IP-6 צבר מוניטין פופולארי כלוחם בסרטן. מומחים רבים גם מאמינים שהוא יכול למנוע ולטפל במחלות לב, אבנים בכליות, מחלת כבד.

שימושים רפואיים

סרטן – למרות שהמנגנון המדויק עדיין אינו ידוע, IP-6 מעכב את הייצור ואת הפעילות של רדיקלים חופשיים הגורמים לסרטן, מאט את הקצב של חלוקת התאים הסרטניים, מעכב צמיחה של כלי דם של הגידולים. (אנגיוגנזה – תהליך צמיחה של כלי דם חדשים), ומאפשר לתאים נורמליים לגדול שוב באופן מבוקר.  IP-6 משפר גם את יכולת הגוף לחסל את תאי הגידול הקיים, על ידי הגדלת הפעילות הטבעית של תאי מערכת החיסון – הלימפוציטים – התאים ההורגים NK.

נמצא במחקרי מבחנה כי ל IP-6 פעילות כנגד תאי סרטן השד, המעי הגס, הערמונית וממאירויות המטולוגיות. פעילות אחרת שלו היא בספיחה (chelationn) של מתכות ובעיקר ברזל, אבץ וסידן. ספיגה של ברזל וסילוקו מהגוף, חשובה נגד סרטן.

 6- IP- מסייע להשיב פעילות תאים פגומים (כתאי סרטן ואחרים) לפעילות נורמלית, על ידי שיקום ה-DNA ואיזון חלוקת התאים.

לב וכלי דם – IP-6 מגן על הלב על ידי הפחתת כולסטרול וטריגליצרידים (חומצות שומן אשר מועברות דרך מחזור הדם), מדלל דם – מניעת קרישי דם, הגורם העיקרי להתקפי לב.

כבד –  IP-6  מגן על הכבד על ידי מניעת הצטברות של משקעי שומן, מניעת שחמת –  cirrhosis כתוצאה מכבד שומני.

סכרת –  IP-6 משפר תפקוד האינסולין, מסייע לשיפור האיזון של רמת הסוכר בדם, ומצמצם את נזקי הסכרת.

אבנים בכליות -מפחית את רמות הסידן בדרכי השתן, הצלחה במניעת התפתחות אבנים.

מינון – איך לקבל 

סמסודין ממליץ לקחת את התוסף IP-6 בשתי מנות ליום, רצוי בין הארוחות, על קיבה ריקה. (להתרחק לפחות שעה מהארוחה). ניתן להתחיל מרבע הכמות היומית ותוך שלושה ימים להגיע למנה המומלצת.

סמסודין ממליץ לאנשים ללא היסטוריה של סרטן לצרוך כ 2 גרם של ה-IP-6 ליום. אלה הנמצאים בקבוצת סיכון גבוה, צריכים לקבל 1 גרם, 2 עד 3 פעמים ביום.

לאנשים עם סרטן קיים, מומלץ לצרוך כ- 5 עד 8 גרם ביום לבלימת המחלה.

אם המוצר באבקה – יש לערבב את המוצר עם כוס מים קרירים או בטמפרטורת החדר ולשתות.

התוויות נגד

  • חומצה פיטית מפריעה לספיגת ברזל. לכן, לא מומלצת לאנשים שחסר להם ברזל (אנמיים) וכן מומלצת לאנשים עם עודף ברזל. לכן אם חסר לכם ברזל ואתם זקוקים לחומצה פיטית, קחו ויטמין C (ורצוי ליפוזומלי). ויטמין C נמצא כמקטין את השפעתה של החומצה הפיטית במניעת ספיגת ברזל ומינרלים אחרים (1).
  • במינונים גדולים עלולות להיות תופעות של גזים, הפרעות במערכת העיכול. לכן כדאי להתחיל ממינון מופחת.
  • רוב המומחים מזהירים: כי לפני שתחליט לקבל תוספת של-IP-6, כדאי לנסות תחילה לשלב מזונות סיביים העשירים ב IP-6, (לדוגמה: סובין חיטה נמצא מפריע לקליטת ברזל) אשר לא יפריעו לספיחת מינרלים באופן משמעותי. מוסיפים  IP-6 כהשלמה, לקבל כשעה אחת לאחר הארוחות. בכדי למנוע ספיחת מינרלים.

אינטראקציות עם תרופות

קיימת סכנה תיאורטית של הפרעת קרישה בנטילתו במינונים גבוהים. אינוזיטול יכול ליצור אינטראקציה עם חומרים מונעי קרישה כגון הפרין – heparin, אספירין או וופרין warfarin -. בהיותו בעל השפעה נוספת בעיכוב הצטברות טסיות דם

תמצית מחקרים ועדויות

  • לפי מחקר חלוץ על ה-IP-6 שערך Abulkalam M. Shamsuddin, MD, Ph.D, תוצאות המחקר הראו סימני נסיגה של הגידול, אצל אנשים הנוטלים 8 גרם של ה-IP-6, בשילוב עם אינוזיטול, כל יום במשך 3 עד 4 שבועות.
  • מחקר אחר שפורסם בכתב העת Anticancer Research מצא כי לאחר שבועיים, הגידולים של עכברים שקבלו טיפול שלוש פעמים בשבוע עם IP-6 היו ב %96  קטנים יותר, לעומת העכברים שלא קבלו   IP-6.
  • מחקרים אפידמיולוגים הראו, כי באוכלוסיות עם דיאטות עשירות ב-IP-6, יש שכיחות נמוכה של סרטן: המעי הגס, השד, והערמונית.
  • במחקר באוניברסיטת מרילנד נמצא כי ה-IP-6 מפחית פעילות טסיות דם – קרישת דם ב 45%.
  • מחקר שפורסם בניו אינגלנד ז'ורנל אוף מדיסין, מצא כי מנה של 8.8 גרם של ה-IP-6 ביום, הפחיתה את רמות הסידן בדרכי השתן אצל גברים, שהיו בסיכון גבוה לאבנים בכליות. הצלחה של %80 במניעת התפתחות אבן נוספת במהלך שנתיים של טיפול.
  • מחקר יפני (1995) מצא כי -IP-6 מפחית הצטברות שומן בכבד, גורם סיכון עיקרי למחלות כבד.

איפה להשיג

אם אתם אוכלים קטניות, סביר שיש לכם מספיק חומצה פיטית. עם זאת במצבים טיפוליים (כמו סרטן) שווה להוסיף אותה באופן יזום.

IP-6 משיגים בחו"ל. ניתן להשיג כמוסות. אבל כשצריך מינון טיפולי, עדיף באבקה. וחשוב מאד שיהיה טעים, וללא הנדסה גנטית. נוכל להשיג עבורכם אבקה מתאימה. יש יתרון לשילוב עם אינוזיטול רגיל, שהאבקה מספקת.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מקורות להרחבה

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X