כוחות הריפוי של ויטמין C ליפוזומלי

ויטמין C הוא אחד מנוגדי החמצון הכי מוכרים בעולם. גורם תזונה חיוני זה ממלא תפקיד קריטי בתמיכה בריפוי ובתפקוד התקין של מערכת החיסון, רקמות החיבור והעורקים. ויטמין C ליפוזומלי הוא פריצת דרך טכנולוגית המשפרת לעין ערוך את ספיגת הויטמין ומציעה יתרונות בריאות רבים.

הרבה מהפיזיולוגיה של הגוף שלנו מבוססת על תנועת האלקטרונים מחומר אחד לשני. מולקולות לא יציבות שחסר להן אלקטרון נקראות רדיקלים חופשיים והן יוצרות הרס וחוסר יציבות בתאי בתאים, ברקמות ובאיברים. ויטמין C הוא נוגד התורם את האלקטרון החסר, דבר המסייע בניטרול הרדיקלים החופשיים ובהחזרת האיזון לגוף.

איך ויטמין C מקטין את הדלקתיות ומגביר את חיסוניות הגוף?

ויטמין C ממלא תפקיד מפתח בבריאות ותפקוד תאי מערכת החיסון. תאי הדם הלבנים תלויים בויטמין C להישרדותם בפני גורמי המחלות והרדיקלים החופשיים. ויטמין C ממלא גם תפקיד חשוב כאנטיהיסטמין המפחית את מצבי הדלקת הקשורים להצטננות, חום, אלרגיות ושפעת.

ויטמין C ממלא גם תפקיד חשוב בייצור הקולגן – המהווה את המרכיב העיקרי ברצועות, בעצמות, בדיסקים, בגידים ובעור. הוכח כי ויטמין C במינון גבוה משפר את תהליך ההחלמה מחתכים, כויות, פצעים, נקעים ושברים בעצמות. הוא חשוב מאד גם לבריאות העיניים ומומחים רבים מאמינים שצריך לפחות 1000 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי ליום כדי לעצור את התפתחות הקטרקט.

ויטמין C חשוב ויעיל לפוגשים את הסרטן

רעלים סביבתיים שוחקים את התאים ומוליכים לשינויים בחילוף החומרים התאי ולמוטציות גנטיות. התכונות נוגדות החמצון החזקות של ויטמין C מגינות בפני המתח החימצוני. מינונים גבוהים של C חשובים אף יותר כשקיימים כבר גידולים. ויטמין C הנלקח דרך הפה לא תוקף ישירות את הגידול אבל עוזר למערכת החיסון להתחזק ולטפל בגידול.

מינון גבוה של ויטמין C פועל כסוכן בעל פעילות כמו-כימותרפית המונעת את היווצרות תאי הסרטן. הוא גם פועל למניעת דלקות כרוניות המאפשרות לתאים סרטניים להתפתח לגידולים. לעולם אין להשתמש בו בפני עצמו כטיפול למחלה אלא בשילום עם טיפולים אחרים.

הפחתת מחלות לב עם ויטמין C

ויטמין C עוזר להגן על דפנות העורקים. כלי הדם החשובים ביותר והמתוחים ביותר הם דפנות העורקים הכליליים המזינים את שריר הלב. ויטמין C מסייע להפחתת הדלקות והמתח החמצוני שמשפיעים על עורקים אלו. הוא מונע גם את חמצון הכולסטרול בדם.

ויטמין C משפיע גם על תפקוד הריאות והחמצון הכולל בגוף. חולי אסטמה נוטים להיות בעלי צורך גבוה יותר בויטמין C ומינונים של 2000 מ"ג ליום מפחיתים את ייצור ההיסטמין והדלקתיות הקשורה לריאות.

ויטמין C משפר גם את יציבות הסוכר בדם וחשוב במיוחד לאנשים עם מחלות לב וסכרת. כשרמת הסוכר בדם עולה והגוף לא מפקח על כך, מולקולות הסוכר נקשרות לחלבונים בגוף ויוצרות AGEs (ראשי תיבות של Advanced Glycolytic End products). ה-AGEs יוצרים נזק חמצוני אדיר בגוף. מינון של 1000-3000 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי ביום מפחית את ייצור ה-AGEs ומשפר את זרימת הדם וחמצון הרקמות.

מהי מערכת האספקה האופטימלית של ויטמין C?

הרבה מהכימיה הביולוגית שלנו מבוססת סביב מסיסות החומרים במים ובשומן. בדיוק כפי שמים ושמן לא מתערבבים , כך יש גם אתגרים בהבאת גורמי תזונה מסיסי מים לאזורים מסיסי שומן כמו קרומי התא. חוסר תאימות זה מפחית את שיעור הניצול והספיגה של גורמי התזונה הללו בתא.

ויטמין C הוא ויטמין מסיס מים. יעילות המעבר שלו דרך קרום התא, העשוי מחומצות שומן, נמוכה. נמצא שרק 20% מהויטמין C שנלקח דרך הפה נספג למחזור הדם, ושאר ה-80% מצטבר במעי. לקיחת ויטמין C דרך הפה נקשרה עם תלונות על מצבים של חוסר נעימות במערכת העיכול כמו התכווצויות ושלשול כי הוא מושך מים לתוך המעי הגס.

ויטמין C ליפוזומלי משפר את הספיגה

ליפוזומים הם מבנים זעירים מסיסי שומן המשמשים להובלת גורמי תזונה לתאי הגוף. ד"ר Alec Banham, המטולוג בריטי באוניברסיטת קיימברידג' באנגליה גילה את הטכנולוגיה. מולקולות הויטמין C ארוזות בתוך הליפוזומים וכך עוברות את מחסום מערכת העיכול ומעבירות את הויטמין ישירות למחזור הדם. זה מעלה את אחוז הספיגה ליותר מ-90%.

מילה לגבי גודל הליפוזום

גודל הליפוזום ממלא תפקיד מפתח ביכולתו להחזיק את הכמות המירבית של ויטמין C. הגודל הנכון צריך להיות בין 100 ל-400 ננומטרים. בארה"ב בודקים את האיכות במעבדות המאושרות על ידי ה-FDA כדי להבטיח את הבטיחות והאיכות.

המוביל הטוב ביותר של ויטמין C הוא פוספטדילכולין, העוזר לשמור על שלמות הליפוזומים. הפוספטדילכולין צריך להיות מופק ממקור שאינו מהונדס גנטית ועל כן עדיף לציטין חמניות על פני לציטין סויה (רוב רובה של הסויה מהונדסת ועל כן יש חשש לזיהום צולב, אפילו אם כתוב על המוצר שהסויה ללא הנדסה גנטית).

עדות מניו זילנד מוכיחה את כוחות הריפוי של ויטמין C ליפוזומלי

מגדל בקר ניו-זילנדי בשם אלן סמית החלים באופן ניסי מתרדמת שנוצרה עקב לוקמיה ודלקת ראות חריפה. הרופאים כבר היו מוכנים לכבות את המכשירים אך המשפחה התחננה לנסות מינון גבוה של ויטמין C. הרופאים הזריקו לו 50-100 גרמים של ויטמין C והוא התחיל להראות סימני התאוששות. לרוע המזל הרופאים שלא קיבלו הכשרה על ויטמין C היו מודאגים לגבי סיבוכים אפשריים של המינון הגבוה. הם הורידו את המינון לשני גרם ואלן התחיל להיאבק על הישרדותו שנית. המשפחה שלו התחילה לתת לו דרך הפה 6 גרם ויטמין C ליפוזומלי ביום ובתוך שבועות מצבו השתפר משמעותית והוא שוחרר מבית החולים.

כמה פרוטוקולים נפוצים לשימוש בויטמין C ליפוזומלי

למטופל ללא סימפטומים או דיאגנוזה שרוצה בריאות טובה – אופטימלי לתת 1-2 גרם ליום. הייתי פשוט לוקח 1000 מ"ג , פעם או פעמיים ביום.

לספורטאים או לאנשים עם אתגרי בריאות רציניים: אופטימלי 4-6 גרמים ליום. הייתי פשוט לוקח 2000 מ"ג, 2-3 פעמים ביום.

אם יש של מחלה קשה, כמו סרטן, מחלת לב או דלקות קשות – הייתי לוקח 4000 מ"ג, 2-3 פעמים ביום.

עם ויטמין C ליפוזומלי רצוי להיות נמרץ. הייתי לוקח את המינון הגבוה. אם הבחנתי בתופעות לוואי (כמו לחץ דם גבוה או נמוך, סחרחורות, בחילות, התכווצויות או שלשולים), הייתי מנסה להוריד את המינון ושם לב לשינויים.

האם יש סיבוכים אפשריים בשימוש בויטמין C?

אחד הסיבוכים הוא מחסור באנזים G6PD. זהו מצב תורשתי שבו לאדם אין מספיק מאנזים זה. האנזים עוזר לגוף לתפקד באופן רגיל ובמינונים גבוהים מאד של ויטמין C עלולה להיווצר אנמיה המוליטית. הערה: מחסור באנזים זה הוא מצב מאד נדיר.

סיבוך אפשרי אחר עלול להיות אלרגיה למרכיבי הליפוזומל כמו לציטין חמניות. נשים הרות, ילדים צעירים ואלו הלוקחים תרופות לדילול דם צריכים להשתמש במינונים נמוכים יותר. ותמיד כדאי להתייעץ עם רופא לפני התחלת השימוש, רצוי כזה המבין בעולם התזונה והטבע. לרוב הרופאים יש מעט מאד נסיון או השכלה בנושא של תוספי תזונה.

אלו עם עודף ברזל צריכים להבין שויטמין C מגדיל את ספיגת הברזל בגוף, במיוחד בלב ששם עלולות להיגרם בעיות. באופן רמות הפריטין שצריכות להיות באופן אידיאלי לא יותר מ-150 (בנשים) ו-250 עד 300 (בגברים). אם אתם מעל רמות אלו, יש מספר דרכים להורדת עומס הברזל (הרחבה). כמו כן, אם רמות הברזל גבוהות חכו שעתיים-שלוש אחרי לקיחת הויטמין C לפני שתאכלו בשר אדום או כל דבר אחר העשיר בברזל.

עדויות משתמשים

מאי 2015

"הוויטמין C  הזה פנטסטי! בכל פעם כשאחד הילדים חולה, אנחנו נותנים מנה כפולה של ויטמין  C ותוך יום המחלה נעלמת. בזמנו הילדים היו סובלים מהצטננויות שהיו נמשכות שבועות. לא עוד. כמבוגרת אני יכולה להעיד שעם ויטמין  C ליפוזומלי, לא הייתי חולה מזה 8 חודשים. מומלץ מאוד."

פברואר 2015

"ללא סוכר וטעם מעולה. לי אסור לקחת סוכר בשום צורה. אני מטפטפת את התמיסה ישירות לפה והטעם לא נורא בכלל"

"הרבה יותר אפקטיבי מטבליה של ויטמין C. בזמנו לקחתי טבליות של ויטמין C , אבל לא הרגשתי שאני מלא אנרגיה עד שהתחלתי ליטול ויטמין C ליפוזומלי. אבי סובל מפצעים חוזרים ונשנים ברגליים. עם ויטמין  C ליפוזומלי הפצעים  מתרפאים סוף סוף. בהחלט מוצר מצוין."

דצמבר 2015

"אם אתם עושים ניקוי רעלים חשוב לשלב ויטמין C  ליפוזומלי. המוצר הזה נהדר ומרגישים היטב כיצד הוא נספג"

פברואר 2015

"הרופא שלי המליץ לי להתחיל ליטול ויטמין C  ליפוסומלי כדי להתגבר על דלקת. הוא נספג הרבה יותר טוב בגוף  . בינתיים- הכל טוב"

המלצות טופהיל

הספיגה של ויטמין C ליפוזומלי אמיתי היא פי 5 מויטמין C רגיל. וגם הוא נשאר ליותר זמן בגוף. 

בד"כ אנו ממליצים על צריכת ויטמין סי דרך התזונה או במינון נמוך כמניעה אולם אם חס וחלילה אתם מתחילים להרגיש תסמיני מחלה כלשהי או חום אנו ממליצים לרוב על נטילת ויטמין סי ליפוזומלי במינון גבוה כל 3-4 שעות. כדאי מנסיוננו להחזיק תמיד קופסה בבית "בהיכון" (להתאמת מינון התייעצו איתנו).יהיו מצבים שבהם אתם או אחד מבני משפחתכם מתעטש או משתעל, ויטמין C איכותי הוא מוצר שחייב להיות לכם בבית.

ויטמין C ליפוזומלי – מה לבדוק כדי לדעת שהוא אמיתי?

  • בדקו שהוא מכיל לציטין חמניות או פוספטדיל כולין או פוספטדיל סרין .
  • בדקו שהוא ללא חומר משמר (על פי מחקרים מסוימים תוצרי אשלגן (פוטאסיום) סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C ומלח ברזל (5)).
  • בדקו שהוא מכיל חומרי מילוי איכותיים.
  • בדקו אם הליפוזומים שלו יציבים. ויטמין C ליפוזומלי באבקה יציב יותר מאשר בנוזל. בנוזל נדרש איזון מתמיד בין ערך ה-pH (החומציות) שבתוך הליפוזום ובין ערך ה-pH שמחוץ לליפוזום. 
  • בדקו האם הוא חייב קירור אחרי הפתיחה. ויטמין C ליפוזומלי בנוזל חייבים לשמור בקירור אחרי הפתיחה, ולכן אינו נוח לנסיעות ורוב הסיכויים שתשכחו לקחת אותו.

המלצתנו - הכי משתלם להשיג ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות דרך חנות טופהיל - 180 כמוסות יעלו לכם רק 89$. וכל קופסה נוןספת 25$ פחות, ובכל כמוסה יש 60% יותר ויטמין C והמוצר נקי. ואם אתם צריכים בדחיפות, לכו על מבצע 2+1 של ליפוסי 500 אבל אז בכל כמוסה יש רק 500 מ"ג.. אם המדובר על מבוגרים אפשר לבלוע את הכמוסות. ואם המדובר על ילדים אפשר לפתוח את הכמוסות ולערבב באוכל. רצוי לשלוח אותו במיזוג, ולשמחתנו אפשר לעשות זאת דרך טבע-לי נטורופתיה.

אפשר להשיג בארץ גם ויטמין C ליפוזומלי בנוזל, תוצרת אקוסאפ. יתרונות: ילדים אוהבית את הטעם, והוא נמצא כמעט בכל בית טבע. אפשר גם לשלוח אותו עם שירות שליחויות, כל עוד זה מתבצע במיזוג. חסרונות: המוצר מכיל חומר משמר - פוטסיום סורבאט - 0.2% - המחוייב על פי תקנות משרד הבריאות. על פי מחקרים מסוימים תוצרי פוטאסיום סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C (הקיים במוצר זה) ומלח ברזל (5). כמו כן יש להם גם תופעות לוואי נוספות (6) . נמליץ ליצרן בחום לפעול מול משרד הבריאות כדי להוסיף למוצר חומר שמשר טבעי כגון מי כסף, דבר המותר על ידי משרד הבריאות על פי פרסומים מסויימים (7). ובינתים, מי שחושש, כדאי שיקנה ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות. עד לאחרונה אפשר היה להשיג כזה רק בחו"ל. ולאחרונה התברר לנו שרוב הסוגים של הויטמין C הליפוזומלי בכמוסות המגיעים מחו"ל אינם באמת ליפוזומליים - הם מכילים אסקורביל פלמיטאט, שמתפרק בקיבה לויטמין C רגיל. חדש - מחודש אוקטובר 2020 אפשר להשיג בארץ ויטמין C ליפוזומלי אמיתי בכמוסות, וללא צורך בשמירה בקירור לאחר הפתיחה, וזוהי לדעתנו הבחירה המועדפת. באתר טבע-לי נטורופיה תמצאו מבצעים שוים על שלישיות, ויש עם מי להתייעץ.

מחפשים מינון גבוה יותר? זהירות - המינונים הגבוהים בדרך כלל אינם ליפוזומליים. יש גבול כמה אפשר לדחוס בתוך כמוסה אחת. כל המוסיף גורע. 

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מי צריך לנקוט משנה זהירות עם ויטמין C? 

  • בעלי קיבה רגישה? עצם הציפוי של הויטמין C הליפוזומלי בשמן מקל בהרבה על הקיבה ולכן ברוב המקרים זה יספיק. לעומת זאת ויטמין C "לא חומצי" מכיל חומרים מתועשים ולכן אינו מומלץ. 
  • חולי כליות ואנשים עם רקע של אבנים בכליות- התייעצו עם גורם רפואי מוסמך. ההסבר: אוקסלאט הוא מטאבוליט של ויטמין C, יתכן שצריכת ויטמין זה במינונים גבוהים תגביר אבני כליות מסוג אוקסלאט הסידן. חלק מהמחקרים מצאו שנטילת תוספי ויטמין C הגבירו רמת אוקסלאטים בשתן.
  • חסרי האנזים G6PD עלולים לסבול מתופעות של אנמיה המוליטית לאחר צריכת מינונים גבוהים במיוחד של ויטמין C. כן ניתן להשתמש במינון רגיל.
  • אם אתם צורכים תרופות כמו חומצה אמינוסליצילית, נוגדי דיכאון תלת-ציקליים, או נוגדי קרישה- התייעצו עם גורם רפואי מוסמך.
  • קחו כמויות גדולות (מגה דוזות) לתקופות של מחלה בלבד- עודף של ויטמין C עלול לפגוע בפעילות של ויטמין B12 וכן עלול להגביר ייצור רדיקלים חופשיים בגוף.

המינון הסטנדרטי המומלץ על ידי היצרן הוא 2 כמוסות של 500 מ"ג ליום, עדיף על בטן ריקה. למחלות מסוימות נדרש מינון גבוה במיוחד. התייעצו איתנו.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

1. לויטמין  C מסיס שומן יש איכויות מרפא גבוהות לאין ערוך – תזונה פלוס, כרך י"ט, חוברת 85 מאת ד"ר Ph.D מרדכי הורכברג

2. The healing power of liposomal vitamin C

3. גדעון כינר – ויטמין C במינון גבוה לפי סיבולת מעי.

4. ויטמין C מציל אל חיי בעל חוה מניו זילנד.

5. תוצרי פוטאסיום סורבאט גורמים למוטציות בנוכחות של ויטמין C ומלח ברזל.

6. תופעות לוואי של פוטסיום סורבאט

7. מי כסף עדיפים כחומר משמר, ומותרים על ידי משרד הבריאות. "משרד הבריאות מתיר להוסיף מי כסף בריכוז נמוך מאוד למי השתייה. עירית לונדון מוסיפה באופן קבוע אחוז מזערי של מי כסף למים בעיר. מינהל המזון והתרופות האמריקני (כמו החוק האוסטרלי החדש), מתירים לשווק מי כסף כתוסף מזון, ללא הצגתם כתרופה וכבעלי סגולות ריפוי. "

8. הרחבה (באנגלית) על אסקורביל פלמיטאט.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X