כוחות הריפוי של ויטמין C ליפוזומלי

טופהיל
כוחות הריפוי של ויטמין C ליפוזומלי

ויטמין C הוא אחד מנוגדי החמצון הכי מוכרים בעולם. גורם תזונה חיוני זה ממלא תפקיד קריטי בתמיכה בריפוי ובתפקוד התקין של מערכת החיסון, רקמות החיבור והעורקים. ויטמין C ליפוזומלי הוא פריצת דרך טכנולוגית המשפרת לעין ערוך את ספיגת הויטמין ומציעה יתרונות בריאות רבים.

הרבה מהפיזיולוגיה של הגוף שלנו מבוססת על תנועת האלקטרונים מחומר אחד לשני. מולקולות לא יציבות שחסר להן אלקטרון נקראות רדיקלים חופשיים והן יוצרות הרס וחוסר יציבות בתאי בתאים, ברקמות ובאיברים. ויטמין C הוא נוגד התורם את האלקטרון החסר, דבר המסייע בניטרול הרדיקלים החופשיים ובהחזרת האיזון לגוף.

איך ויטמין C מקטין את הדלקתיות ומגביר את חיסוניות הגוף?

ויטמין C ממלא תפקיד מפתח בבריאות ותפקוד תאי מערכת החיסון. תאי הדם הלבנים תלויים בויטמין C להישרדותם בפני גורמי המחלות והרדיקלים החופשיים. ויטמין C ממלא גם תפקיד חשוב כאנטיהיסטמין המפחית את מצבי הדלקת הקשורים להצטננות, חום, אלרגיות ושפעת.

ויטמין C ממלא גם תפקיד חשוב בייצור הקולגן - המהווה את המרכיב העיקרי ברצועות, בעצמות, בדיסקים, בגידים ובעור. הוכח כי ויטמין C במינון גבוה משפר את תהליך ההחלמה מחתכים, כויות, פצעים, נקעים ושברים בעצמות. הוא חשוב מאד גם לבריאות העיניים ומומחים רבים מאמינים שצריך לפחות 1000 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי ליום כדי לעצור את התפתחות הקטרקט.

ויטמין C חשוב ויעיל לפוגשים את הסרטן

רעלים סביבתיים שוחקים את התאים ומוליכים לשינויים בחילוף החומרים התאי ולמוטציות גנטיות. התכונות נוגדות החמצון החזקות של ויטמין C מגינות בפני המתח החימצוני. מינונים גבוהים של C חשובים אף יותר כשקיימים כבר גידולים. ויטמין C הנלקח דרך הפה לא תוקף ישירות את הגידול אבל עוזר למערכת החיסון להתחזק ולטפל בגידול.

מינון גבוה של ויטמין C פועל כסוכן בעל פעילות כמו-כימותרפית המונעת את היווצרות תאי הסרטן. הוא גם פועל למניעת דלקות כרוניות המאפשרות לתאים סרטניים להתפתח לגידולים. לעולם אין להשתמש בו בפני עצמו כטיפול למחלה אלא בשילום עם טיפולים אחרים.

הפחתת מחלות לב עם ויטמין C

ויטמין C עוזר להגן על דפנות העורקים. כלי הדם החשובים ביותר והמתוחים ביותר הם דפנות העורקים הכליליים המזינים את שריר הלב. ויטמין C מסייע להפחתת הדלקות והמתח החמצוני שמשפיעים על עורקים אלו. הוא מונע גם את חמצון הכולסטרול בדם.

ויטמין C משפיע גם על תפקוד הריאות והחמצון הכולל בגוף. חולי אסטמה נוטים להיות בעלי צורך גבוה יותר בויטמין C ומינונים של 2000 מ"ג ליום מפחיתים את ייצור ההיסטמין והדלקתיות הקשורה לריאות.

ויטמין C משפר גם את יציבות הסוכר בדם וחשוב במיוחד לאנשים עם מחלות לב וסכרת. כשרמת הסוכר בדם עולה והגוף לא מפקח על כך, מולקולות הסוכר נקשרות לחלבונים בגוף ויוצרות AGEs (ראשי תיבות של Advanced Glycolytic End products). ה-AGEs יוצרים נזק חמצוני אדיר בגוף. מינון של 1000-3000 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי ביום מפחית את ייצור ה-AGEs ומשפר את זרימת הדם וחמצון הרקמות.

מהי מערכת האספקה האופטימלית של ויטמין C?

הרבה מהכימיה הביולוגית שלנו מבוססת סביב מסיסות החומרים במים ובשומן. בדיוק כפי שמים ושמן לא מתערבבים , כך יש גם אתגרים בהבאת גורמי תזונה מסיסי מים לאזורים מסיסי שומן כמו קרומי התא. חוסר תאימות זה מפחית את שיעור הניצול והספיגה של גורמי התזונה הללו בתא.

ויטמין C הוא ויטמין מסיס מים. יעילות המעבר שלו דרך קרום התא, העשוי מחומצות שומן, נמוכה. נמצא שרק 20% מהויטמין C שנלקח דרך הפה נספג למחזור הדם, ושאר ה-80% מצטבר במעי. לקיחת ויטמין C דרך הפה נקשרה עם תלונות על מצבים של חוסר נעימות במערכת העיכול כמו התכווצויות ושלשול כי הוא מושך מים לתוך המעי הגס.

ויטמין C ליפוזומלי משפר את הספיגה

ליפוזומים הם מבנים זעירים מסיסי שומן המשמשים להובלת גורמי תזונה לתאי הגוף. ד"ר Alec Banham, המטולוג בריטי באוניברסיטת קיימברידג' באנגליה גילה את הטכנולוגיה. מולקולות הויטמין C ארוזות בתוך הליפוזומים וכך עוברות את מחסום מערכת העיכול ומעבירות את הויטמין ישירות למחזור הדם. זה מעלה את אחוז הספיגה ליותר מ-90%.

מילה לגבי גודל הליפוזום

גודל הליפוזום ממלא תפקיד מפתח ביכולתו להחזיק את הכמות המירבית של ויטמין C. הגודל הנכון צריך להיות בין 100 ל-400 ננומטרים. בארה"ב בודקים את האיכות במעבדות המאושרות על ידי ה-FDA כדי להבטיח את הבטיחות והאיכות.

המוביל הטוב ביותר של ויטמין C הוא פוספטדילכולין, העוזר לשמור על שלמות הליפוזומים. הפוספטדילכולין צריך להיות מופק ממקור שאינו מהונדס גנטית ועל כן עדיף לציטין חמניות על פני לציטין סויה (רוב רובה של הסויה מהונדסת ועל כן יש חשש לזיהום צולב, אפילו אם כתוב על המוצר שהסויה ללא הנדסה גנטית).

עדות מניו זילנד מוכיחה את כוחות הריפוי של ויטמין C ליפוזומלי

מגדל בקר ניו-זילנדי בשם אלן סמית החלים באופן ניסי מתרדמת שנוצרה עקב לוקמיה ודלקת ראות חריפה. הרופאים כבר היו מוכנים לכבות את המכשירים אך המשפחה התחננה לנסות מינון גבוה של ויטמין C. הרופאים הזריקו לו 50-100 גרמים של ויטמין C והוא התחיל להראות סימני התאוששות. לרוע המזל הרופאים שלא קיבלו הכשרה על ויטמין C היו מודאגים לגבי סיבוכים אפשריים של המינון הגבוה. הם הורידו את המינון לשני גרם ואלן התחיל להיאבק על הישרדותו שנית. המשפחה שלו התחילה לתת לו דרך הפה 6 גרם ויטמין C ליפוזומלי ביום ובתוך שבועות מצבו השתפר משמעותית והוא שוחרר מבית החולים.

כמה פרוטוקולים נפוצים לשימוש בויטמין C ליפוזומלי

למטופל ללא סימפטומים או דיאגנוזה שרוצה בריאות טובה - אופטימלי לתת 1-2 גרם ליום. הייתי פשוט לוקח 1000 מ"ג , פעם או פעמיים ביום.

לספורטאים או לאנשים עם אתגרי בריאות רציניים: אופטימלי 4-6 גרמים ליום. הייתי פשוט לוקח 2000 מ"ג, 2-3 פעמים ביום.

אם יש של מחלה קשה, כמו סרטן, מחלת לב או דלקות קשות - הייתי לוקח 4000 מ"ג, 2-3 פעמים ביום.

עם ויטמין C ליפוזומלי רצוי להיות נמרץ. הייתי לוקח את המינון הגבוה. אם הבחנתי בתופעות לוואי (כמו לחץ דם גבוה או נמוך, סחרחורות, בחילות, התכווצויות או שלשולים), הייתי מנסה להוריד את המינון ושם לב לשינויים.

האם יש סיבוכים אפשריים בשימוש בויטמין C?

אחד הסיבוכים הוא מחסור באנזים G6PD. זהו מצב תורשתי שבו לאדם אין מספיק מאנזים זה. האנזים עוזר לגוף לתפקד באופן רגיל ובמינונים גבוהים מאד של ויטמין C עלולה להיווצר אנמיה המוליטית. הערה: מחסור באנזים זה הוא מצב מאד נדיר.

סיבוך אפשרי אחר עלול להיות אלרגיה למרכיבי הליפוזומל כמו לציטין חמניות. נשים הרות, ילדים צעירים ואלו הלוקחים תרופות לדילול דם צריכים להשתמש במינונים נמוכים יותר. ותמיד כדאי להתייעץ עם רופא לפני התחלת השימוש, רצוי כזה המבין בעולם התזונה והטבע. לרוב הרופאים יש מעט מאד נסיון או השכלה בנושא של תוספי תזונה.

אלו עם עודף ברזל צריכים להבין שויטמין C מגדיל את ספיגת הברזל בגוף, במיוחד בלב ששם עלולות להיגרם בעיות. באופן רמות הפריטין שצריכות להיות באופן אידיאלי לא יותר מ-150 (בנשים) ו-250 עד 300 (בגברים). אם אתם מעל רמות אלו, יש מספר דרכים להורדת עומס הברזל (הרחבה). כמו כן, אם רמות הברזל גבוהות חכו שעתיים-שלוש אחרי לקיחת הויטמין C לפני שתאכלו בשר אדום או כל דבר אחר העשיר בברזל.

עדויות משתמשים

מאי 2015

"הוויטמין C  הזה פנטסטי! בכל פעם כשאחד הילדים חולה, אנחנו נותנים מנה כפולה של ויטמין  C ותוך יום המחלה נעלמת. בזמנו הילדים היו סובלים מהצטננויות שהיו נמשכות שבועות. לא עוד. כמבוגרת אני יכולה להעיד שעם ויטמין  C ליפוזומלי, לא הייתי חולה מזה 8 חודשים. מומלץ מאוד."

פברואר 2015

"ללא סוכר וטעם מעולה. לי אסור לקחת סוכר בשום צורה. אני מטפטפת את התמיסה ישירות לפה והטעם לא נורא בכלל"


"הרבה יותר אפקטיבי מטבליה של ויטמין C.
בזמנו לקחתי טבליות של ויטמין C , אבל לא הרגשתי שאני מלא אנרגיה עד שהתחלתי ליטול ויטמין C ליפוזומלי. אבי סובל מפצעים חוזרים ונשנים ברגליים. עם ויטמין  C ליפוזומלי הפצעים  מתרפאים סוף סוף. בהחלט מוצר מצוין."

דצמבר 2015

"אם אתם עושים ניקוי רעלים חשוב לשלב ויטמין C  ליפוזומלי. המוצר הזה נהדר ומרגישים היטב כיצד הוא נספג"

פברואר 2015

"הרופא שלי המליץ לי להתחיל ליטול ויטמין C  ליפוסומלי כדי להתגבר על דלקת. הוא נספג הרבה יותר טוב בגוף  . בינתיים- הכל טוב"

איפה להשיג

הספיגה של ויטמין C ליפוזומלי היא פי 5 מויטמין C רגיל. וגם הוא נשאר ליותר זמן בגוף. הסוג הנחשב ביותר הוא ליפריסל של מעבדות ליבאון, 30 שקיקים עם נוזל שמערבבים במים. ואם תרצו בכמוסות או ללא סויה, מומלץ של ד"ר מרקולה. שני המוצרים ללא הנדסה גנטית (דבר שהוא קריטי. כשכתוב ויטמין C ולא כתוב שהוא ללא הנדסה גנטית, הרי סביר שהוא מופק מעמילן תירס על כל הגנים של חומרי ההדברה המכניסים לתוכו. הרחבה: האם תוית התוסף מספרת את כל הסיפור?). מבחינת כשרות - הכמוסות של ד"ר מרקולה ללא ג'לטין ולכן עדיף על המוצר של ליבאון שבו השקיקים מכילים גם אלכוהול (חשש ליין נסך). לרוב האנשים הכמוסות של ד"ר מרקולה בסדר (הרחבה: כשרות תוספי תזונה). לחברים של טופהיל, הזמנה דרך הקישור מקנה 5% הנחה וכן 10% זיכוי לקנייה חוזרת. אפשר להזמין גם עם שירות שליחויות עד הבית - שאז זה מגיע הביתה תוך כ-5 ימי עסקים.

בארץ יש 2 סוגים של ויטמין C ליפוזומלי נוזלי. נמליץ על ליפוגולד C - אמולסיה המיוצרת מויטמין C המעורבב עם לציטין חמניות. המוצר חזק ומכיל יש 1.8 גרם של ויטמין C ליפוזומלי בכל כף של 10 מ"ל. כל החומרים ללא הנדסה גנטית והמחיר משתלם.  אפשר לדלל אותו עם מים או חומרים אחרים (חשוב במיוחד אם נותנים אותו לילדים). הטעם נסבל. לשמור במקרר לאחר הפתיחה. בחנויות טבע אחרות ישנם גם סוגים אחרים שמומלצים פחות - בדקו את הכמות של הויטמין C למנה. כמו כן בדקו שהמוצר אינו מכיל חומר משמר (כגון פוטסיום סורבאט) לפני הקנייה והעדיפו מוצר עם לציטין חמניות. הנה טבלת השוואה:

שם המוצר ויטמין C של אקוסאפ ליפוגולד C של ד"ר סילבר
תכולה במנה המומלצת על ידי היצרן 500 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי בכפית של 5 מ"ל 1800 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי בכף של 10 מ"ל
תכולה ל-10 מ"ל 1000 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי 1800 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי
כמה מ"ל נדרשים להשגת 1000 מ"ג ויטמין C 10 5.5
טכנולוגיית שימור המוצר מכיל חומר משמר - פוטסיום סורבאט - העלול לפי מחקרים אחרונים (2) (1) ליצור מוטציות ב-DNA ועוד. המוצר מכיל רק כמות זעירה של סילבר ביוטיק - כסף קולודיאלי טבעי (הרחבה). אורך חיי מדף 6 חודשים, במקרר.
אופן משלוח רגיל יכול להחזיק מספר שעות מחוץ למקרר אך רצוי אריזת קור
אופן אחסון בחנות על המדף במקרר
מקור מיוצר בהולנד מיוצר בארץ
מחיר 199 ש"ח ל-250 מ"ל (מבצע - זוג ב-339 ש"ח). 249 ש"ח ל-500 מ"ל
מחיר ל-1000 מ"ג של C ליפוזומלי 7.96 (ובמבצע - 6.78) 2.75 ש"ח
מכיל סויה? המוצר מכיל לציטין סויה (אמנם שאינה מהונדסת גנטית).   ללא סויה. המוצר מכיל לציטין חמניות. 
מרכיבים מהונדסים גנטית לציטין הסויה שבמוצר אינו מהונדס גנטית. אין מידע על שאר הרכיבים. כל רכיבי המוצר (כולל הויטמין C) ללא הנדסה גנטית
טעם בטעם תפוז (מתאים יותר לילדים) טעם צמיג וקצת חמצמץ. אבל לילדים אפשר לערבב במיץ או בתרכיז פירות.
סוג הויטמין C שילוב בין אשלגן אסקורבאט, נתרן אסקורבאט וחומצה אסקורבית חומצה אסקורבית בלבד (יותר חומצי)
כשרות חת"מ סופר זהו מוצר נקי, ממרכיבים צמחיים ולכן מותר לפי הנחיות ה-Star-K האמריקאי למי שצריך  (הרחבה - כשרות תוספי תזונה). ללא תעודה.

 

למי שנדרש לקחת ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות - ניתן להשיג בחו"ל במחיר מוזל. לחברים של טופהיל, הזמנה דרך הקישור מקנה 5% הנחה וכן 10% זיכוי לקנייה חוזרת. אפשר גם להזמין עם שירות שליחויות עד הבית - שאז זה מגיע הביתה תוך כ-5 ימי עסקים.

References

1. לויטמין  C מסיס שומן יש איכויות מרפא גבוהות לאין ערוך - תזונה פלוס, כרך י"ט, חוברת 85 מאת ד"ר Ph.D מרדכי הורכברג

2. The healing power of liposomal vitamin C
http://www.naturalhealth365.com/liposomal-c.html/

3. גדעון כינר - ויטמין C במינון גבוה לפי סיבולת מעי.

4.

Vitamin C Saves New Zealand Farmer’s Life