"מדהים! אני מאמין שהתוסף הזה מסייע למערכת החיסונית שלי להתמודד עם וירוס חוזר ונשנה"

 

החורף הגיע וכה הרבה ילדים, וגם מבוגרים חולים. האמנם זה החורף? ואולי זה קול קורא שמזכיר לנו לעבוד על החיסוניות שלנו ולשפר אותה? האמנם החורף הוא הגורם לכל הבעיות? כמה קל להושיט את היד החוצה, כמה קשה לקחת אחריות… ולהבין שמה שאפשר לקלקל, אפשר גם לתקן!

 מהו קולוסטרום?

קולוסטרום (Colostrum) הוא החלב הראשוני, המיוצר אצל כל אם מינקת ב 24 השעות הראשונות. עקב כך הוא עשיר באמצעים לפיתוח מערכת החיסון, אתחול מערכת העיכול, חלבונים גורמי גדילה ותזונה. תוספי קולוסטרום מופקים מחלב פרה ראשוני, תוסף תזונה ללא מרשם. הקולוסטרום בטוח לשימוש ללא תופעות לוואי או אלרגיות.

תפקידים ושימושים עיקריים של קולוסטרום

אספקת אימונו-גלובולינים למערכת החיסון. אימונוגלובולינים הם קו ההגנה הראשון נגד גורמי מחלות. רוב המחלות הזיהומיות והוירליות תחילתן במערכת העיכול. רירית מערכת העיכול צריכה להיות מסוגלת להגן עלינו. אצל בוגר כבר קיימים נוגדנים ואימונו-גלובולינים, הבולעים את מחוללי המחלות עם כניסתם. אצל תינוק מערכת זו טרם התפתחה, לפיכך הקולוסטרום מספק את האימונו-גלובולינים: IgM, IgG, IgA, המספקים הגנה נגד וירוסים, חיידקים ופטריות כמו קנדידה.

קנדידה – הקולוסטרום מגביר יכולת הגוף להתמודד מול פטריות – קנדידה.

מחלות חורף – משפר פעילות מערכת החיסון. למניעה והתמודדות עם מחלות חורף ואחרות. מתאים לאנשים עם מערכת חיסון חלשה.

אלרגיות – להתמודדות הגוף נגד אלרגיות. כי הקולוסטרום תומך בריריות.

מערכת העיכול – לטיפול במחלת קרון, ע"י אספקת חומרי צמיחה לשיקום הרירית. קולסטרום עוזר לגוף להתמודד עם גורמי מחלה – פתוגנים במערכת העיכול: סלמונלה, שיגלה, אשריציה קולי, סטפילוקוקוס ועוד. כדאי לשלב עם ניאצינאמיד  500 מ"ג X 3 ביום. מגביר פעילות כדוריות הדם הלבנות הלוחמות נגד חיידקים, גם אלה העמידים לאנטיביוטיקה.

ברזל ואנמיה –  הקולוסטרום מכיל לקטופרין – lactoferrin, חומר הנקשר לברזל ומאפשר את ספיגתו (הרחבה: אנמיה). בנוסף נמצאה יכולתו של הלקטופרין להגן מפני מחוללי מחלות.

סרטן – לטיפוח רקע חיסוני נגד סרטן, ולטיפול אחרי הקרנות וכימותרפיה. קולוסטרום מהווה מזון ראשוני לוולדי היונקים ומפעיל את מערכת החיסון שלהם. מחקר מדעי הראה שקולוסטרום של הפרות עשיר בגופיפי חיסון (אימונוגלובולינים), הרבה יותר מקולוסטרום אנושי. קולוסטרום מומלץ במיוחד ללוקים בסרטן המעי הגס והקיבה.

אלצהיימר – קולסטרינין – חלבון המופק מקולסטרום משפר פעילות מנטאלית אצל חולים אלה.

אטיזם – לעיתים קרובות לילדים אוטיסטיים יש תפקוד לקוי של מערכת החיסון. וקולוסטרום עשוי לסייע (1), (2), (4).

לתינוק ולילד. בין אם את מניקה או לא, מחקרים מראים שמתן קולוסטרום לתינוק מחזק את מערכת החיסון ומנמיך את הסיכוי למחלת צליאק (3).

עדויות משתמשים

ינואר 2011

"מדהים! אני מאמין שהתוסף הזה מסייע למערכת החיסונית שלי להתמודד עם וירוס חוזר ונשנה"

 

מאי 2010

"התוסף המועדף עלי!

התוסף הזה מחולל פלאים בתחילתה של שפעת או הצטננות. הוא גם מריח טוב.."

 

מרץ 2012

"אני משתמשת בקולסטרום כבר 10 שנים. ניסיתי בעבר תוספים אחרים- חלקם יקרים במיוחד אבל עם תוסף קולסטרום אני הכי מרוצה- הוא מסייע לתסמינים שונים מכוויות קור ועד בעיות עור"

אפריל 2015

"תוסף זה הכי יעיל אם שוברים את הקפסולה ומוסיפים את התוכן למזון רטוב כמו יוגורט או טונה. בני בן ה11 נוטל אותו והוא מרגיש מצוין"

 

דצמבר 2012

"אני מודה שהמוצר הזה מסייע לגוף שלי להתמודד עם מגוון מחלות. הרגשתי בשיפור ניכר מיד עם נטילת התוסף ללא זמני המתנה. התועלות שאני יכולה לציין הן: פחות נזלת ממה שיה לי בדרך כלל, אני מרגישה שהמערכת החיסונית שלי חזקה יותר וכל צינון שיש לי עם נטילת קולסטרום, לא מתפתח למחלה אלא נעצר בצינון. אני בהחלט מתכוונת להשתמש בתוסף הזה באופן שוטף"

 

"מחיר מצוין ואיכות מעולה. אני מחזקת את המערכת החיסונית של הבת שלי באמצעות התוסף הזה. אני מערבבת את התכולה עם דגני הבוקר. מומלץ ביותר!"

 

כמה קולוסטרום לקחת?

למניעה, בהנחה שהכולוסטרום מכיל 20% אימונוגלובולינים, נציע לקחת ממנו 500 עד 1000 מ"ג ליום. לטיפול: 1000 מ"ג 3 פעמים ביום. או לפי המלצת המטפל.לקחת על קיבה ריקה, בבוקר עם היקיצה, או כשעתיים לאחר הארוחה. אפשר גם להגדיל מינון זה. מתאים לילדים ומבוגרים.  תמיד מומלץ להתחיל במינון נמוך ולהגביר.

איפה להשיג?

קולוסטרום איכותי קונים ישירות בחו"ל, במחירים מוזלים. סוגי הקולוסטרום שתמצאו שונים זה מזה בריכוז האימונוגלובולינים, ובהתאם בעוצמה שלהם.

למבוגרים, נמליץ על קולוסטרום טיפולי, בכמוסות, עם ריכוז של 30% אימונוגלובולינים, והסמכת GMP משולשת. ניתן להשיג בחנות טופהיל. 

להרחבה

  1. Colostrum and autism
  2. Colostrum isn't just for babies
  3. Colostrum benefits
  4. Colostrum – miracle product for autism treatment

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X