טופהילויטמין C מגן בפני נזקי קרינה

לפועלים  שעבדו בכור האטומי בפוקושימה, יפן,  ונחשפו לקרינה, ניתנו ויטמין C ונוגדי חמצון.  אצל אלו שקיבלו טיפול כזה, הייתה ירידה ניכרת בסיכון לחלות בסרטן. 16 אנשים בגילאי 32-54 עבדו 5-6 שבועות בשטח מזוהם קרינה. הם ניקזו מים מזוהמי קרינה, מדדו רמות קרינה, הפעילו ציוד כבד  וסילקו פסולת. כולם עברו בדיקות דם מקיפות כמו ספירת דם, כימיה של הדם, רמות DNA חופשי בפלזמה והתבטאות של 47 גנים מעוררי סרטן. ל-4 עובדים ניתנה בווריד אינפוזיה של 25 ג' ויטמין C לפני כניסתם למתחם ובהמשך הם נטלו נוגדי חמצון בתקופת עבודתם  שם. אצל ארבעתם לא נמצאו שינויים  משמעותיים, הן ב-DNA החופשי  והן בסיכון לסרטן, יחסית לנתונים שהיו  אצלם לפני כניסתם לעבודה זו (1,2).  אצל 3 פועלים שלא קיבלו טיפול מראש עם ויטמין C (הרחבה) נמצא סיכון מוגבר לסרטן. אחרי חודשיים של טיפול עם עירוי של ויטמין C ומתן  רכיבי תזונה נוגדי חמצון, הן ה- DNA אצלם בפלזמה והן ההתבטאות של גנים מעוררי סרטן חזרו לנורמה.

תוצאות אלו אישרו תוצאות קודמות של מחקרים שנעשו עם עכברים 20 שנה קודם לכן. אצלם נמצא שרמת הזרע לא ירדה אחרי מתן יודן רדיואקטיבי אם הם קיבלו קודם לכן ויטמין C דרך הפה או בזריקות (3).

בצ'רנוביל, מתן תוספים של ויטמין E (הרחבה) וחומצה אלפא ליפואית הפחיתו רדיואקטיביות של השתן ועקה חמצונית אצל אלו שקיבלו טיפולים כאלו  (מקורות 3,4).

ד'ר מרדכי הוכברג- הירשמו לרבעון 'תזונה פלוס'
 
דר' מרדכי הוכברג, תזונאי, Ph.D: יועץ לתזונה טבעית נכונה. מתעדכן כל העת בחידושי הריפוי הטבעי.
עורך ומחבר הרבעון "תזונה פלוס" – ידע ממחקרים וממצאים מעולם התזונה והריפוי הטבעיים.
הוכברג מומחה בריפוי טבעי ע"י התאמת תזונה, צמחי מרפא, השלמות, תוספי מזון וצמחי בר אכילים.
להצטרפות כמנוי  לרבעון "תזונה פלוס" או לתיאום ייעוץ צרו קשר בטל' 08-9407466
3
 

References

  1. Orthomolecular Medicine News Service, February 1, 2012 Vitamin C Prevents Radiation Damage
  2. http://www.doctoryourself.com/Radiation_VitC.pptx.pd  
  3. http://jnm.snmjournals.org/content/34/4/637.long
  4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=8224459