ויטמין C מגן בפני נזקי קרינה

לפועלים  שעבדו בכור האטומי בפוקושימה, יפן,  ונחשפו לקרינה, ניתנו ויטמין C ונוגדי חמצון.  אצל אלו שקיבלו טיפול כזה, הייתה ירידה ניכרת בסיכון לחלות בסרטן. 16 אנשים בגילאי 32-54 עבדו 5-6 שבועות בשטח מזוהם קרינה. הם ניקזו מים מזוהמי קרינה, מדדו רמות קרינה, הפעילו ציוד כבד  וסילקו פסולת. כולם עברו בדיקות דם מקיפות כמו ספירת דם, כימיה של הדם, רמות DNA חופשי בפלזמה והתבטאות של 47 גנים מעוררי סרטן. ל-4 עובדים ניתנה בווריד אינפוזיה של 25 ג' ויטמין C לפני כניסתם למתחם ובהמשך הם נטלו נוגדי חמצון בתקופת עבודתם  שם. אצל ארבעתם לא נמצאו שינויים  משמעותיים, הן ב-DNA החופשי  והן בסיכון לסרטן, יחסית לנתונים שהיו  אצלם לפני כניסתם לעבודה זו (1,2).  אצל 3 פועלים שלא קיבלו טיפול מראש עם ויטמין C (הרחבה) נמצא סיכון מוגבר לסרטן. אחרי חודשיים של טיפול עם עירוי של ויטמין C ומתן  רכיבי תזונה נוגדי חמצון, הן ה- DNA אצלם בפלזמה והן ההתבטאות של גנים מעוררי סרטן חזרו לנורמה.

תוצאות אלו אישרו תוצאות קודמות של מחקרים שנעשו עם עכברים 20 שנה קודם לכן. אצלם נמצא שרמת הזרע לא ירדה אחרי מתן יודן רדיואקטיבי אם הם קיבלו קודם לכן ויטמין C דרך הפה או בזריקות (3).

בצ'רנוביל, מתן תוספים של ויטמין E (הרחבה) וחומצה אלפא ליפואית הפחיתו רדיואקטיביות של השתן ועקה חמצונית אצל אלו שקיבלו טיפולים כאלו  (מקורות 3,4).

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

  1. Orthomolecular Medicine News Service, February 1, 2012 Vitamin C Prevents Radiation Damage
  2. Vitamin C as a Radioprotector Against
  3. Antioxidant therapy in children affected by irradiation from the Chernobyl nuclear accident.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X