ויטמין E

ויטמין E עם טוקוטרואינולים

ויטמין E, או בשמו הביוכימי טוקופרול (Tocopherol) הוא אחד מנוגדי החימצון החשובים. ויטמין E טבעי מכיל ארבע נגזרות (טוקופרולים): אלפא, בטא, גמא, דלתא. כאשר השילוב שלהם אפקטיבי יותר (LifeExtension). אל המקור הטבעי מתלוים ארבעה טוקוטריאנולים (Tocotrienols), לווינים של ויטמין E המשפרים את פעילותו וספיגתו. הצורה הסינטטית של ויטמין E, נקראת: DL-Alpha Tocopheryl, היא פחות פעילה, ואינה מכילה נגזרות נוספות. גם תוספים טבעיים חשוב לבדוק שמכילים טוקוטריאונולים.

"לא ניתן לקבל מספיק E  בתזונה למניעת התקפי לב ללא נטילת תוספים… " (2)

פעילות תשלובת E עם טוקוטריאונולים

נוגד חמצון – מפחית את חמצון השומנים. "השילוב של ויטמין E, גלוטטיון ו-NAC  הוריד את חמצון השומנים ב-94%" (Milchak et al 2002)

לב וכלי דם – ויטמין E חשוב להגנה מפני התפתחות מחלות לב וכלי דם, שומר על גמישות הרקמות ומגן על הלב, כלי הדם והמוח מפני נזק חימצוני.

"אחרי 18 חודש לנוטלי ויטמין E היו 77% פחות התקפות לב" (3)

חשוב לבריאות הלב במיוחד גם גמא-טוקופרול (LifeExtension).

נוגד דלקות רב עוצמה – ויטמין E מסוגל להפחית במידה משמעותית את רמת מגוון חומרים המעידים על קיום דלקת וחומרים מלבי דלקת. רמת ה-CRP (C-reactive Protein) בדם היא מדד מרכזי לזיהוי דלקתיות בגוף. ויטמין E הוא גורם התזונה היחיד החשוב ביותר להפחתת רמת ה-CRP. לכן, אין פלא שהוא מועיל גם לטיפול באלצהיימר, דלקת מפרקים, אלרגיות, סרטן, ומחלות דלקתיות רבות נוספות (סינדרום הדלקת, הוצאת פוקוס, עמ' 155-170).

נוגד סרטןבמיוחד הטוקוטריאנולים

"לטוקוטריאנולים תכונות אנטי סרטניות חזקות והמחקרים הוכילו שפעילותם חזקה בהרבה מהטוקופורולים" (4)— Schwenke et al

אירוע מוחי, פציעה

"מתן טוקוטריאנולים תומך ביצירת מעקפים לנימי דם שנפגעו" (5)

מערכת הרבייה – לתפקוד תקין של מערכת הרבייה. מיחסים לו חשיבות במניעת הפלה.

המערכת ההורמונאלית – ויטמין E בעל השפעה מיטיבה על המערכת ההורמונאלית הנשית והגברית כאחד. מיחסים לו חשיבות לאיזון המערכת ההורמונאלית בגיל המעבר, ולתופעות הקשורות בתסמונת קדם מחזור – PMS.

עור – E חשוב לשמירה על גמישות ובריאות העור ומראה צעיר, למניעת צלקות עקב אקנה, לטיפול בכוויות כתוצאה מחשיפה לשמש, וביובש עור כתוצאה מפגיעת מזג האויר.  חשוב למניעת סימני מתיחה עקב ירידה מהירה במשקל, הריון ולידה. לעסות את העור פעמים ביום.

כולסטרולטוקוטריאנולים הם בעלי פעילות מעכבת ייצור כולסטרול בכבד תוך עלייה ברמות Apo-A ושימור רמות תקינות של HDL – הכולסטרול הטוב. מנגנון פעולתם קשור בויסות ביטוי אנזים ה HMG-Co-A reductase, המשתתף בתהליך ייצור הכולסטרול בכבד.

איך להשתמש

תמיד כדאי לקחת ויטמיני E עם ארוחה שומנית.

איפה להשיג ויטמין E מתקדם עם טוקוטרואינולים?

נמליץ על תשלובת הויטמין E והטוקוטרואינולים של ויטהקוסט – מוצר איכותי וטבעוני המכיל את כל שמונת המרכיבים של ויטמין E, הספקטרום המלא של הטוקופורולים  והטוקוטראינולים, במחיר משתלם. הוא מכיל EVNol™, סוג טבעוני וכשר של ויטמין E עם טוקטרואינולים. הוא מכיל סויה, אך ללא הנדסה גנטית. ניתן להשיגו בחנות טופהיל.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

1.  גליון 98 של הרבעון "תזונה פלוס" – מאת התזונאי מרדכי הוכברג

2.  Stampfer M. D. and Eric Rimm Sc. D. Harvard, healthyprotocols.net

3. Prof. Morris Brown & Dr. Malcom Michinson, Cambridge Univ.

4. Nature Communication 2011 Dec 20.

5. תזונה פלוס, גליון 94, מאת התזונאי מרדכי הוכברג

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X