ויטמין C ליפוזומל- Lyposomal vitamin C

לוויטמין C מסיס שומן יש איכויות מרפא, לאין ערוך גבוהות יותר מאשר לוויטמין C מסיס המים הרגיל.

בספרות הרפואית נסקר מקרה של חולה בשם אלן סמיט מניו- זיילנד שהתעורר ממצב של קומה, בעזרת טיפול במנה גבוהה של ויטמין C ,כך סופר בתכנית  60”  דקות" בניו- זיילנד. אבל, בתכנית זו לא סופר כל המעשה כפי שהיה. הריפוי לא היה עם מתן עירוי של מינון עצום Dose Mega- של וויטמין C דרך הוריד, אלא עם צורה חדשה שונה של ויטמין C ,מסיסת שומן, שניתנה דרך הפה.

לחולה זה היו דלקת ריאות ולויקמיה גם יחד. הוא קיבל טיפול תוך ורידי של ויטמין C  -עירוי  אינפוזיה של 50 ג' ליום. בשלב מסוים, הרופאים רצו לנתק אותו מהאינפוזיה ולהניח לו למות. הייתה התערבות משפחתית וצו בית משפט ובבית החולים המשיכו לתת לו ויטמין C באינפוזיה, אותה מנה. אבל לבסוף רופאי בית החולים החליטו שבכל מקרה הוא אבוד ולכן נתנו לו רק כמות של 2 ג' ליום, ואז הוא הדרדר למצב קריטי.

מצבו החל להשתפר רק אחרי שבני משפחתו החלו לתת לו ויטמין C שונה, מסוג ליפוזומל שהוא ויטמין C מסיס שומן.

נתנו לו, דרך הפה, 6 ג' ליום מסוג זה של ויטמין . C כמות זו השפיעה כמו מתן עירוי - אינפוזיה של 50 גרם עד 100 גרם ליום של ויטמין C מסיס מים, אפילו טוב יותר. הסוג שניתן לו היה: C Vitamin    Lyposomal  .

ד"ר תומס לוי, רופא קרדיולוג העובד בשיטה אורטומולקולארית, גילה איך השפעת סוג זה של ויטמין C שווה באיכותה, להשפעת כמות גדולה יותר של ויטמין C הניתנת פעמים רבות באינפוזיה.

נמצא כי כשויטמין C ניתן באינפוזיה, פחות מ 20% ממנו נכנס לתאים ואילו בצורה עטוית השומן של ויטמין C ליפוזומלי, 92% ממנו נכנס לתאים.  מדוע זה קורה?

מאחר שדפנות התאים בנויות מעיקרן משומנים, לכן רק חלק מועט מויטמין C  מסיס המים עובר לתאים.

לעומת זאת, ויטמין C מסיס השומן, עטוף במולקולות מקבילות לאלו המצויות בדפנות התאים, לכן הם חודרות לתא כמעט במלוא כמותן.

החולה שטופל עם אותו ויטמין C מסיס השומן C , הבריא מדלקת הריאות ממנה סבל, אף הלוקמיה נעלמה כלא הייתה.

צפו בד"ר תומס לוי מספר על כך:

הנחיות שימוש

כמוסות- מינון רגיל: החל מ-2 כמוסות ליום או לפי הנחיית מומחה הבריאות שלך. לחצו כאן לפרטים נוספים על ויטמין C ליפוזומלי עוצמתי ואיכותי בכמוסות בחנות טופהיל. בכל מנה יש 1600 מ"ג, ללא סויה וללא הנדסה גנטית. המחיר כולל משלוח ומכס.

נוזל- מינון רגיל 500 מ"ג, פעמים ביום או לפי המלצת המטפל. אפשר לערב עם 1/2  כוס מים או מיץ. יש לשמור בקירור. בארץ יש את המוצר של אקוסאפ. אזהרה: המוצר מכיל חומר משמר - פוטסיום סורבאט - העלול לפי מחקרים אחרונים (2) (1) ליצור מוטציות ב-DNA ועוד.

תפקידי ויטמין C ליפוזומל בגוף

מטבוליזם – ויטמין C משתתף פעיל בתהליכים רבים בגוף. יצירת הנוירוטרנסמיטור – נוראפינפרין, החיוני לתפקוד המוח, יצירת קרניטין, הנחוץ להפקת אנרגיה משומן.

מערכת החיסון – נמצא שוויטמין C תומך בתפקוד המערכת החיסונית דרך תגובת הלימפוציטים, ופעילות "תאי ההרג - NK ." תאי הרג השייכים למערכת החיסון, ותפקידם העיקרי הוא חיסול תאי גוף שנדבקו בנגיפים או שהתפתחו לתאים סרטניים.

נוגד חמצון - הוא נוגד חמצון יעיל, המגן על מולקולות בגופנו, מנזקי חמצון הנגרם ע"י רדיקלים חופשיים. הוא נוגד החמצון העיקרי בציטופלזמה. הוא יכול לדכא באופן מיידי פעילות רדיקלים ריאקטיבים ולהגן על רקמות.

הוכח שלויטמין C יש תפקיד חשוב בהגנה על ליפופרוטאינים.  כדוריות המורכבות מצירוף של חלבון וליפידים בצפיפות נמוכה - הכרחי לבריאות הלב וכלי הדם.

מסייע בתפקוד נוגד החימצון של ויטמין E  .בעל תפקיד משמעותי בבניה מחדש של גלוטטיון וביופלבנואידים שתפקידם לשמור עליו מנזקי החמצון. מפחית נזקי עישון, יעיל בטיפול באסתמה, אקזמה, אין-אונות. יעיל בסיוע להחלמה ממחלות וירליות ומחלות חיידקיות נלוות, כמו כן מגן על נוזל הזרע מחמצון.

מחלות סרטן – צריכה מוגברת של C בתזונה נמצאה קשורה להפחתת הסיכון לסרטן של הפה, הגרון ומיתרי הקול, הושט, הקיבה, המעי הגס והרקטום, והריאות. יתכן שבקרב נשים מסוימות, צריכה מוגברת של ויטמין C עשויה לתרום גם להגנה מפני סרטן השד.

מחלות לב וכלי דם – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה גורמת להגנה מפני מחלות לב וכלי דם, כמו התקפי לב ושבץ. ממחקרים עולה כי קשה להפריד את ההשפעה של ויטמין C על הפחתת הסיכון למחלות אלה, מההשפעות של יתר המרכיבים בירקות ובפירות, לכן חשוב לצרוך תזונה העשירה בירקות ובפירות.

מוח - יצירת הנוירוטרנסמיטור – נוראפינפרין - החיוני לתפקוד המוח.

יצירת קרניטין - נחוץ להפקת אנרגיה משומן.

כולסטרול - מחקרים חדשים מראים כי יתכן שיש לו תפקיד בהפיכת הכולסטרול למלחי מרה, כך שעשויה להיות לו השפעה לטובה על רמות הכולסטרול בדם ועל שכיחות אבני מרה.

אנמיה - תורם לשיפור ספיגת הברזל במעי.

קטראקט –צריכת ויטמין C  מונעת קטראקט )התעכרות עדשת העין), סיבה לעיוורון במבוגרים. סוכרת – צריכה מספקת של C עשויה לתרום למניעת כמה מן הסיבוכים הקשורים בסוכרת.

פעילות אנזימטית - ויטמין C משחק תפקיד קריטי במספר תהליכים ביוכימיים עקב פעילותו כקו-פקטור למספר אנזימים. מעורב בביו-סינטזה של קולוגן וקרניטין, ובמטבוליזם של טירוזין ומוליכים עצביים.

רקמות חיבור - רקמות חיבור - C הכרחי לסינטזת קולגן. חשוב ברקמות החיבור, הגידים, העצמות, וכלי הדם. הכרחי לחידוש רקמות שטחיות.

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

References

  1. [xi] Mamur S, Yüzbaşioğlu D, Unal F, Yilmaz S. -  Does potassium sorbate induce genotoxic or mutagenic effects in lymphocytes? - Toxicol In Vitro. 2010 Apr;24(3):790-4. doi: 10.1016/j.tiv.2009.12.021. Epub 2009 Dec 29. PubMed PMID: 20036729.
  2. The decomposed products of potassium sorbate reacting with ascorbic acid in the presence of Fe salt are mutagenic and DNA-damaging (Food Chem Toxicol. 1984 Jul;22(7):501-7. PMID: 6540226).
×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×