ויטמין C ליפוזומל- Lyposomal vitamin C

לוויטמין C מסיס שומן יש איכויות מרפא, לאין ערוך גבוהות יותר מאשר לוויטמין C מסיס המים הרגיל.

בספרות הרפואית נסקר מקרה של חולה בשם אלן סמיט מניו- זיילנד שהתעורר ממצב של קומה, בעזרת טיפול במנה גבוהה של ויטמין C ,כך סופר בתכנית  60”  דקות" בניו- זיילנד. אבל, בתכנית זו לא סופר כל המעשה כפי שהיה. הריפוי לא היה עם מתן עירוי של מינון עצום Dose Mega- של וויטמין C דרך הוריד, אלא עם צורה חדשה שונה של ויטמין C ,מסיסת שומן, שניתנה דרך הפה.

לחולה זה היו דלקת ריאות ולויקמיה גם יחד. הוא קיבל טיפול תוך ורידי של ויטמין C  -עירוי  אינפוזיה של 50 ג' ליום. בשלב מסוים, הרופאים רצו לנתק אותו מהאינפוזיה ולהניח לו למות. הייתה התערבות משפחתית וצו בית משפט ובבית החולים המשיכו לתת לו ויטמין C באינפוזיה, אותה מנה. אבל לבסוף רופאי בית החולים החליטו שבכל מקרה הוא אבוד ולכן נתנו לו רק כמות של 2 ג' ליום, ואז הוא הדרדר למצב קריטי.

מצבו החל להשתפר רק אחרי שבני משפחתו החלו לתת לו ויטמין C שונה, מסוג ליפוזומל שהוא ויטמין C מסיס שומן.

נתנו לו, דרך הפה, 6 ג' ליום מסוג זה של ויטמין . C כמות זו השפיעה כמו מתן עירוי – אינפוזיה של 50 גרם עד 100 גרם ליום של ויטמין C מסיס מים, אפילו טוב יותר. הסוג שניתן לו היה: C Vitamin    Lyposomal  .

ד"ר תומס לוי, רופא קרדיולוג העובד בשיטה אורטומולקולארית, גילה איך השפעת סוג זה של ויטמין C שווה באיכותה, להשפעת כמות גדולה יותר של ויטמין C הניתנת פעמים רבות באינפוזיה.

נמצא כי כשויטמין C ניתן באינפוזיה, פחות מ 20% ממנו נכנס לתאים ואילו בצורה עטוית השומן של ויטמין C ליפוזומלי, 92% ממנו נכנס לתאים.  מדוע זה קורה?

מאחר שדפנות התאים בנויות מעיקרן משומנים, לכן רק חלק מועט מויטמין C  מסיס המים עובר לתאים.

לעומת זאת, ויטמין C מסיס השומן, עטוף במולקולות מקבילות לאלו המצויות בדפנות התאים, לכן הם חודרות לתא כמעט במלוא כמותן.

החולה שטופל עם אותו ויטמין C מסיס השומן C , הבריא מדלקת הריאות ממנה סבל, אף הלוקמיה נעלמה כלא הייתה.

צפו בד"ר תומס לוי מספר על כך:

הנחיות שימוש

כמוסות- מינון רגיל: החל מ-2 כמוסות ליום או לפי הנחיית מומחה הבריאות שלך. לחצו כאן לפרטים נוספים על ויטמין C ליפוזומלי עוצמתי ואיכותי בכמוסות בחנות טופהיל. בכל מנה יש 1600 מ"ג, ללא סויה וללא הנדסה גנטית. המחיר כולל משלוח ומכס.

נוזל- מינון רגיל 500 מ"ג, פעמים ביום או לפי המלצת המטפל. אפשר לערב עם 1/2  כוס מים או מיץ. יש לשמור בקירור. בארץ יש את המוצר של אקוסאפ. אזהרה: המוצר מכיל חומר משמר – פוטסיום סורבאט – העלול לפי מחקרים אחרונים (2) (1) ליצור מוטציות ב-DNA ועוד.

תפקידי ויטמין C ליפוזומל בגוף

מטבוליזם – ויטמין C משתתף פעיל בתהליכים רבים בגוף. יצירת הנוירוטרנסמיטור – נוראפינפרין, החיוני לתפקוד המוח, יצירת קרניטין, הנחוץ להפקת אנרגיה משומן.

מערכת החיסון – נמצא שוויטמין C תומך בתפקוד המערכת החיסונית דרך תגובת הלימפוציטים, ופעילות "תאי ההרג – NK ." תאי הרג השייכים למערכת החיסון, ותפקידם העיקרי הוא חיסול תאי גוף שנדבקו בנגיפים או שהתפתחו לתאים סרטניים.

נוגד חמצון הוא נוגד חמצון יעיל, המגן על מולקולות בגופנו, מנזקי חמצון הנגרם ע"י רדיקלים חופשיים. הוא נוגד החמצון העיקרי בציטופלזמה. הוא יכול לדכא באופן מיידי פעילות רדיקלים ריאקטיבים ולהגן על רקמות.

הוכח שלויטמין C יש תפקיד חשוב בהגנה על ליפופרוטאינים.  כדוריות המורכבות מצירוף של חלבון וליפידים בצפיפות נמוכה – הכרחי לבריאות הלב וכלי הדם.

מסייע בתפקוד נוגד החימצון של ויטמין E  .בעל תפקיד משמעותי בבניה מחדש של גלוטטיון וביופלבנואידים שתפקידם לשמור עליו מנזקי החמצון. מפחית נזקי עישון, יעיל בטיפול באסתמה, אקזמה, אין-אונות. יעיל בסיוע להחלמה ממחלות וירליות ומחלות חיידקיות נלוות, כמו כן מגן על נוזל הזרע מחמצון.

מחלות סרטן – צריכה מוגברת של C בתזונה נמצאה קשורה להפחתת הסיכון לסרטן של הפה, הגרון ומיתרי הקול, הושט, הקיבה, המעי הגס והרקטום, והריאות. יתכן שבקרב נשים מסוימות, צריכה מוגברת של ויטמין C עשויה לתרום גם להגנה מפני סרטן השד.

מחלות לב וכלי דם – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה גורמת להגנה מפני מחלות לב וכלי דם, כמו התקפי לב ושבץ. ממחקרים עולה כי קשה להפריד את ההשפעה של ויטמין C על הפחתת הסיכון למחלות אלה, מההשפעות של יתר המרכיבים בירקות ובפירות, לכן חשוב לצרוך תזונה העשירה בירקות ובפירות.

מוח – יצירת הנוירוטרנסמיטור – נוראפינפרין – החיוני לתפקוד המוח.

יצירת קרניטין – נחוץ להפקת אנרגיה משומן.

כולסטרול – מחקרים חדשים מראים כי יתכן שיש לו תפקיד בהפיכת הכולסטרול למלחי מרה, כך שעשויה להיות לו השפעה לטובה על רמות הכולסטרול בדם ועל שכיחות אבני מרה.

אנמיה – תורם לשיפור ספיגת הברזל במעי.

קטראקט –צריכת ויטמין C  מונעת קטראקט )התעכרות עדשת העין), סיבה לעיוורון במבוגרים. סוכרת – צריכה מספקת של C עשויה לתרום למניעת כמה מן הסיבוכים הקשורים בסוכרת.

פעילות אנזימטית – ויטמין C משחק תפקיד קריטי במספר תהליכים ביוכימיים עקב פעילותו כקו-פקטור למספר אנזימים. מעורב בביו-סינטזה של קולוגן וקרניטין, ובמטבוליזם של טירוזין ומוליכים עצביים.

רקמות חיבור – רקמות חיבור – C הכרחי לסינטזת קולגן. חשוב ברקמות החיבור, הגידים, העצמות, וכלי הדם. הכרחי לחידוש רקמות שטחיות.

המלצות טופהיל

הספיגה של ויטמין C ליפוזומלי אמיתי היא פי 5 מויטמין C רגיל. וגם הוא נשאר ליותר זמן בגוף. 

בד"כ אנו ממליצים על צריכת ויטמין סי דרך התזונה או במינון נמוך כמניעה אולם אם חס וחלילה אתם מתחילים להרגיש תסמיני מחלה כלשהי או חום אנו ממליצים לרוב על נטילת ויטמין סי ליפוזומלי במינון גבוה כל 3-4 שעות. כדאי מנסיוננו להחזיק תמיד קופסה בבית "בהיכון" (להתאמת מינון התייעצו איתנו).יהיו מצבים שבהם אתם או אחד מבני משפחתכם מתעטש או משתעל, ויטמין C איכותי הוא מוצר שחייב להיות לכם בבית.

ויטמין C ליפוזומלי – מה לבדוק כדי לדעת שהוא אמיתי?

 • בדקו שהוא מכיל לציטין חמניות או פוספטדיל כולין או פוספטדיל סרין .
 • בדקו שהוא ללא חומר משמר (על פי מחקרים מסוימים תוצרי אשלגן (פוטאסיום) סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C ומלח ברזל (5)).
 • בדקו שהוא מכיל חומרי מילוי איכותיים.
 • בדקו אם הליפוזומים שלו יציבים. ויטמין C ליפוזומלי באבקה יציב יותר מאשר בנוזל. בנוזל נדרש איזון מתמיד בין ערך ה-pH (החומציות) שבתוך הליפוזום ובין ערך ה-pH שמחוץ לליפוזום. 
 • בדקו האם הוא חייב קירור אחרי הפתיחה. ויטמין C ליפוזומלי בנוזל חייבים לשמור בקירור אחרי הפתיחה, ולכן אינו נוח לנסיעות ורוב הסיכויים שתשכחו לקחת אותו.

המלצתנו - הכי משתלם להשיג ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות דרך חנות טופהיל - 180 כמוסות יעלו לכם רק 89$. וכל קופסה נוןספת 25$ פחות, ובכל כמוסה יש 60% יותר ויטמין C והמוצר נקי. ואם אתם צריכים בדחיפות, לכו על מבצע 2+1 של ליפוסי 500 אבל אז בכל כמוסה יש רק 500 מ"ג.. אם המדובר על מבוגרים אפשר לבלוע את הכמוסות. ואם המדובר על ילדים אפשר לפתוח את הכמוסות ולערבב באוכל. רצוי לשלוח אותו במיזוג, ולשמחתנו אפשר לעשות זאת דרך טבע-לי נטורופתיה.

אפשר להשיג בארץ גם ויטמין C ליפוזומלי בנוזל, תוצרת אקוסאפ. יתרונות: ילדים אוהבית את הטעם, והוא נמצא כמעט בכל בית טבע. אפשר גם לשלוח אותו עם שירות שליחויות, כל עוד זה מתבצע במיזוג. חסרונות: המוצר מכיל חומר משמר - פוטסיום סורבאט - 0.2% - המחוייב על פי תקנות משרד הבריאות. על פי מחקרים מסוימים תוצרי פוטאסיום סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C (הקיים במוצר זה) ומלח ברזל (5). כמו כן יש להם גם תופעות לוואי נוספות (6) . נמליץ ליצרן בחום לפעול מול משרד הבריאות כדי להוסיף למוצר חומר שמשר טבעי כגון מי כסף, דבר המותר על ידי משרד הבריאות על פי פרסומים מסויימים (7). ובינתים, מי שחושש, כדאי שיקנה ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות. עד לאחרונה אפשר היה להשיג כזה רק בחו"ל. ולאחרונה התברר לנו שרוב הסוגים של הויטמין C הליפוזומלי בכמוסות המגיעים מחו"ל אינם באמת ליפוזומליים - הם מכילים אסקורביל פלמיטאט, שמתפרק בקיבה לויטמין C רגיל. חדש - מחודש אוקטובר 2020 אפשר להשיג בארץ ויטמין C ליפוזומלי אמיתי בכמוסות, וללא צורך בשמירה בקירור לאחר הפתיחה, וזוהי לדעתנו הבחירה המועדפת. באתר טבע-לי נטורופיה תמצאו מבצעים שוים על שלישיות, ויש עם מי להתייעץ.

מחפשים מינון גבוה יותר? זהירות - המינונים הגבוהים בדרך כלל אינם ליפוזומליים. יש גבול כמה אפשר לדחוס בתוך כמוסה אחת. כל המוסיף גורע. 

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מי צריך לנקוט משנה זהירות עם ויטמין C? 

 • בעלי קיבה רגישה? עצם הציפוי של הויטמין C הליפוזומלי בשמן מקל בהרבה על הקיבה ולכן ברוב המקרים זה יספיק. לעומת זאת ויטמין C "לא חומצי" מכיל חומרים מתועשים ולכן אינו מומלץ. 
 • חולי כליות ואנשים עם רקע של אבנים בכליות- התייעצו עם גורם רפואי מוסמך. ההסבר: אוקסלאט הוא מטאבוליט של ויטמין C, יתכן שצריכת ויטמין זה במינונים גבוהים תגביר אבני כליות מסוג אוקסלאט הסידן. חלק מהמחקרים מצאו שנטילת תוספי ויטמין C הגבירו רמת אוקסלאטים בשתן.
 • חסרי האנזים G6PD עלולים לסבול מתופעות של אנמיה המוליטית לאחר צריכת מינונים גבוהים במיוחד של ויטמין C. כן ניתן להשתמש במינון רגיל.
 • אם אתם צורכים תרופות כמו חומצה אמינוסליצילית, נוגדי דיכאון תלת-ציקליים, או נוגדי קרישה- התייעצו עם גורם רפואי מוסמך.
 • קחו כמויות גדולות (מגה דוזות) לתקופות של מחלה בלבד- עודף של ויטמין C עלול לפגוע בפעילות של ויטמין B12 וכן עלול להגביר ייצור רדיקלים חופשיים בגוף.

המינון הסטנדרטי המומלץ על ידי היצרן הוא 2 כמוסות של 500 מ"ג ליום, עדיף על בטן ריקה. למחלות מסוימות נדרש מינון גבוה במיוחד. התייעצו איתנו.

References

 1. [xi] Mamur S, Yüzbaşioğlu D, Unal F, Yilmaz S. –  Does potassium sorbate induce genotoxic or mutagenic effects in lymphocytes? – Toxicol In Vitro. 2010 Apr;24(3):790-4. doi: 10.1016/j.tiv.2009.12.021. Epub 2009 Dec 29. PubMed PMID: 20036729.
 2. The decomposed products of potassium sorbate reacting with ascorbic acid in the presence of Fe salt are mutagenic and DNA-damaging (Food Chem Toxicol. 1984 Jul;22(7):501-7. PMID: 6540226).

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X