טופהילויטמין C ליפוזומל- Lyposomal vitamin C

לוויטמין C מסיס שומן יש איכויות מרפא, לאין ערוך גבוהות יותר מאשר לוויטמין C מסיס המים הרגיל.

בספרות הרפואית נסקר מקרה של חולה בשם אלן סמיט מניו- זיילנד שהתעורר ממצב של קומה, בעזרת טיפול במנה גבוהה של ויטמין C ,כך סופר בתכנית  60”  דקות" בניו- זיילנד. אבל, בתכנית זו לא סופר כל המעשה כפי שהיה. הריפוי לא היה עם מתן עירוי של מינון עצום Dose Mega- של וויטמין C דרך הוריד, אלא עם צורה חדשה שונה של ויטמין C ,מסיסת שומן, שניתנה דרך הפה.

לחולה זה היו דלקת ריאות ולויקמיה גם יחד. הוא קיבל טיפול תוך ורידי של ויטמין C  -עירוי  אינפוזיה של 50 ג' ליום. בשלב מסוים, הרופאים רצו לנתק אותו מהאינפוזיה ולהניח לו למות. הייתה התערבות משפחתית וצו בית משפט ובבית החולים המשיכו לתת לו ויטמין C באינפוזיה, אותה מנה. אבל לבסוף רופאי בית החולים החליטו שבכל מקרה הוא אבוד ולכן נתנו לו רק כמות של 2 ג' ליום, ואז הוא הדרדר למצב קריטי.

מצבו החל להשתפר רק אחרי שבני משפחתו החלו לתת לו ויטמין C שונה, מסוג ליפוזומל שהוא ויטמין C מסיס שומן.

נתנו לו, דרך הפה, 6 ג' ליום מסוג זה של ויטמין . C כמות זו השפיעה כמו מתן עירוי - אינפוזיה של 50 גרם עד 100 גרם ליום של ויטמין C מסיס מים, אפילו טוב יותר. הסוג שניתן לו היה: C Vitamin    Lyposomal  .

ד"ר תומס לוי, רופא קרדיולוג העובד בשיטה אורטומולקולארית, גילה איך השפעת סוג זה של ויטמין C שווה באיכותה, להשפעת כמות גדולה יותר של ויטמין C הניתנת פעמים רבות באינפוזיה.

נמצא כי כשויטמין C ניתן באינפוזיה, פחות מ 20% ממנו נכנס לתאים ואילו בצורה עטוית השומן של ויטמין C ליפוזומלי, 92% ממנו נכנס לתאים.  מדוע זה קורה?

מאחר שדפנות התאים בנויות מעיקרן משומנים, לכן רק חלק מועט מויטמין C  מסיס המים עובר לתאים.

לעומת זאת, ויטמין C מסיס השומן, עטוף במולקולות מקבילות לאלו המצויות בדפנות התאים, לכן הם חודרות לתא כמעט במלוא כמותן.

החולה שטופל עם אותו ויטמין C מסיס השומן C , הבריא מדלקת הריאות ממנה סבל, אף הלוקמיה נעלמה כלא הייתה.

הנחיות שימוש

נוזל- מינון רגיל 1000 מ"ג, 3 פעמים ביום או לפי המלצת המטפל. אפשר לערב עם 1/2  כוס מים או מיץ. יש לשמור בקירור.

כמוסות- בכל כמוסה יש 500 מ"ג של C ליפוזומלי. מינון רגיל: החל מ-2 כמוסות ליום או לפי הנחיית מומחה הבריאות שלך.

המלצות טופהיל

ליפוזומל C מגיע בנוזל או בכמוסות. למי שיכול, נמליץ בנוזל. זה יותר משתלם ויותר אפקטיבי.
בארץ יש 2 סוגים של ויטמין C ליפוזומלי נוזלי. הנה השוואה:

שם המוצר ויטמין C של אקוסאפ ליפוגולד C של ד"ר סילבר
תכולה במנה המומלצת על ידי היצרן 500 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי בכפית של 5 מ"ל 1800 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי בכף של 10 מ"ל
תכולה ל-10 מ"ל 1000 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי 1800 מ"ג ויטמין C ליפוזומלי
כמה מ"ל נדרשים להשגת 1000 מ"ג ויטמין C 10 5.5
טכנולוגיית שימור המוצר מכיל חומר משמר - פוטסיום סורבאט - העלול לפי מחקרים אחרונים (2) (1) ליצור מוטציות ב-DNA ועוד. המוצר מכיל רק כמות זעירה של סילבר ביוטיק - כסף קולודיאלי טבעי (הרחבה). אורך חיי מדף 6 חודשים.
אופן משלוח רגיל יכול להחזיק מספר שעות מחוץ למקרר אך רצוי אריזת קור
אופן אחסון בחנות על המדף במקרר
מקור מיוצר בהולנד מיוצר בארץ
מחיר 199 ש"ח ל-250 מ"ל (מבצע - זוג ב-339 ש"ח). 249 ש"ח ל-500 מ"ל
מחיר ל-1000 מ"ג של C ליפוזומלי 7.96 (ובמבצע - 6.78) 2.75 ש"ח
מכיל סויה? המוצר מכיל לציטין סויה (אמנם שאינה מהונדסת גנטית).   ללא סויה. המוצר מכיל לציטין חמניות. 
מרכיבים מהונדסים גנטית לציטין הסויה שבמוצר אינו מהונדס גנטית. אין מידע על שאר הרכיבים. כל רכיבי המוצר (כולל הויטמין C) ללא הנדסה גנטית
טעם בטעם תפוז (מתאים יותר לילדים) טעם צמיג וקצת חמצמץ. אבל לילדים אפשר לערבב במיץ או בתרכיז פירות.
סוג הויטמין C שילוב בין אשלגן אסקורבאט, נתרן אסקורבאט וחומצה אסקורבית חומצה אסקורבית בלבד (יותר חומצי)
כשרות חת"מ סופר זהו מוצר נקי, ממרכיבים צמחיים ולכן מותר לפי הנחיות ה-Star-K האמריקאי למי שצריך  (הרחבה - כשרות תוספי תזונה). ללא תעודה.

 

למי שנדרש לקחת ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות - ניתן להשיג בחו"ל במחיר מוזל. הזמנה דרך הקישור מקנה 10% זיכוי לקנייה חוזרת. אפשר גם להזמין עם שירות שליחויות עד הבית - שאז זה מגיע הביתה תוך כ-5 ימי עסקים.

תפקידי ויטמין C ליפוזומל בגוף

מטבוליזם – ויטמין C משתתף פעיל בתהליכים רבים בגוף. יצירת הנוירוטרנסמיטור – נוראפינפרין, החיוני לתפקוד המוח, יצירת קרניטין, הנחוץ להפקת אנרגיה משומן.

מערכת החיסון – נמצא שוויטמין C תומך בתפקוד המערכת החיסונית דרך תגובת הלימפוציטים, ופעילות "תאי ההרג - NK ." תאי הרג השייכים למערכת החיסון, ותפקידם העיקרי הוא חיסול תאי גוף שנדבקו בנגיפים או שהתפתחו לתאים סרטניים.

נוגד חמצון - הוא נוגד חמצון יעיל, המגן על מולקולות בגופנו, מנזקי חמצון הנגרם ע"י רדיקלים חופשיים. הוא נוגד החמצון העיקרי בציטופלזמה. הוא יכול לדכא באופן מיידי פעילות רדיקלים ריאקטיבים ולהגן על רקמות.

הוכח שלויטמין C יש תפקיד חשוב בהגנה על ליפופרוטאינים.  כדוריות המורכבות מצירוף של חלבון וליפידים בצפיפות נמוכה - הכרחי לבריאות הלב וכלי הדם.

מסייע בתפקוד נוגד החימצון של ויטמין E  .בעל תפקיד משמעותי בבניה מחדש של גלוטטיון וביופלבנואידים שתפקידם לשמור עליו מנזקי החמצון. מפחית נזקי עישון, יעיל בטיפול באסתמה, אקזמה, אין-אונות. יעיל בסיוע להחלמה ממחלות וירליות ומחלות חיידקיות נלוות, כמו כן מגן על נוזל הזרע מחמצון.

מחלות סרטן – צריכה מוגברת של C בתזונה נמצאה קשורה להפחתת הסיכון לסרטן של הפה, הגרון ומיתרי הקול, הושט, הקיבה, המעי הגס והרקטום, והריאות. יתכן שבקרב נשים מסוימות, צריכה מוגברת של ויטמין C עשויה לתרום גם להגנה מפני סרטן השד.

מחלות לב וכלי דם – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה גורמת להגנה מפני מחלות לב וכלי דם, כמו התקפי לב ושבץ. ממחקרים עולה כי קשה להפריד את ההשפעה של ויטמין C על הפחתת הסיכון למחלות אלה, מההשפעות של יתר המרכיבים בירקות ובפירות, לכן חשוב לצרוך תזונה העשירה בירקות ובפירות.

מוח - יצירת הנוירוטרנסמיטור – נוראפינפרין - החיוני לתפקוד המוח.

יצירת קרניטין - נחוץ להפקת אנרגיה משומן.

כולסטרול - מחקרים חדשים מראים כי יתכן שיש לו תפקיד בהפיכת הכולסטרול למלחי מרה, כך שעשויה להיות לו השפעה לטובה על רמות הכולסטרול בדם ועל שכיחות אבני מרה.

אנמיה - תורם לשיפור ספיגת הברזל במעי.

קטראקט –צריכת ויטמין C  מונעת קטראקט )התעכרות עדשת העין), סיבה לעיוורון במבוגרים. סוכרת – צריכה מספקת של C עשויה לתרום למניעת כמה מן הסיבוכים הקשורים בסוכרת.

פעילות אנזימטית - ויטמין C משחק תפקיד קריטי במספר תהליכים ביוכימיים עקב פעילותו כקו-פקטור למספר אנזימים. מעורב בביו-סינטזה של קולוגן וקרניטין, ובמטבוליזם של טירוזין ומוליכים עצביים.

רקמות חיבור - רקמות חיבור - C הכרחי לסינטזת קולגן. חשוב ברקמות החיבור, הגידים, העצמות, וכלי הדם. הכרחי לחידוש רקמות שטחיות.

לקבלת השירות המלא מומלץ להיעזר בטבע-לי נטורופתיה. השירות כולל ייעוץ נטורופתי בנושאי מינון ומוצרים משלימים, עזרה בביצוע ההזמנה ובבחירת דרך השילוח האופטימלית, ושירות מגן מכס. השירות בעברית וגם ברוסית

References

  1. [xi] Mamur S, Yüzbaşioğlu D, Unal F, Yilmaz S. -  Does potassium sorbate induce genotoxic or mutagenic effects in lymphocytes? - Toxicol In Vitro. 2010 Apr;24(3):790-4. doi: 10.1016/j.tiv.2009.12.021. Epub 2009 Dec 29. PubMed PMID: 20036729.
  2. The decomposed products of potassium sorbate reacting with ascorbic acid in the presence of Fe salt are mutagenic and DNA-damaging (Food Chem Toxicol. 1984 Jul;22(7):501-7. PMID: 6540226).
×

מתמודדים עם אתגר בריאותי? מחפשים פתרון טבעי? נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×