טופהילפרוביוטיקה איכותית מהי

לאבות אבותינו היתה דיאטה עשירה בחומרים מזינים מינים מועילים של חיידקים חיים כי הם חיו קרוב לאדמה. מינים אלה של חיידקים חיים התפתחו למרכיב חיוני של מערכת העיכול שלנו המכונה פרוביוטיקה. פרוביוטיקה מסדירה את מערכת העיכול, משפרת את תפקוד המערכת החיסונית ומשמשת כקו ההגנה הראשון נגד זיהומים.

מה קורה אם לא  לוקחים פרוביוטיקה?

בריאות מערכת העיכול חיונית לבריאותנו הכללית. מערכת עיכול לא בריאה גורמת לצמיחת יתר של בקטריות מזיקות ושמרים. לא ניתן לפרק היטב את המזון גורמי תזונה חיוניים לא נספגים, ומערכת החיסון מוחלשת ומשאיכה אותנו עייפים ומוזנחים. פרוביוטיקה מווסתת את מערכת העיכול, משפרת את תפקוד מערכת החיסון, ומשמשת בתוך קו ההגנה הראשון נגד דלקות. צמיחת יתר של בקטריות לא רצויות מוליכה לסיכון גבוה יותר לזיהום, אלרגיות, ודלקות, היכולות להוביל לעצירות, שלשולים, גז, נפיחות, צרבת, אקזמה ולעיתים קרובות גם לעליה במשקל.

אילו שילובים מגבירים יעילות פרוביוטיקה?

איזה סוג פרוביוטיקה כדאי לקחת?

תוסף נבגים פרוביוטי

ד"ר עדיאל תל אורן ממליץ על MegaSporeBiotic ™ - תוסף נבגים פרוביוטי באיכות רפואית Bacillus Indicus HU36 ™, מוצר מוגן פטנט המייצר נוגדי חמצון במעי.

לא כל הפרוביוטיקות זהות. כדי שפרוביוטיקה תמצא את תפקידה הנחוץ, עליה לשרוד באופן טבעי את הסביבה הקשה של הקיבה ולהגיע למעי בחיים. פרוביוטיקה אמיתית, שתוכננה על ידי הטבע, היא מין הנמצא בסביבה שלנו, כמו גם במערכת העיכול שלנו. מעל 95% של המוצרים הפרוביוטיים הנמצאים כיום בשוק אינם עומדים בקריטריונים אלה. כיום, הפרוביוטיקה הכי נחקרת והכי בשימוש היא ממשפחת הבצילוס. MegaSporeBiotic™ מכיל 5 זנים ממשפחת הבצילוס שהוכחו לעכב את הצמיחה של חיידקים ושמרים לא רצויים, תוך חיזוק התגובה החיסונית והפקת חומרים מזינים חיוניים באתר ההתנחלות.

לנבגי MegaSporeBiotic™ יש קליפה חיצונית קשה המקנה להם עמידות טבעית בפני חומצת הקיבה .

בנוסף, נבגים אלו מייצרים נוגדי חמצון ממשפחת הקרוטנואידים: ליקפן, אסטקסנטין, זקסנטין, בתא קרוטן ולוטאין , ישירות באתר ההתנחלות במעי. זה הופך אותם לנוגדי החמצון הכי זמינים ביולוגית הידועים למדע.

הנבגים נוחים לשימוש בנסיעות – כי אינם דורשים קירור. אם פרוביוטיקה היא כה עדינה שהיא דורשת קירור, איך היא תשרוד את הטמפרטורות הגבוהות והחומציות של הקיבה? היא לא. MegaSporeBiotic™ שורדת ומגיעה לאתר ההתנחלות כך שתוכל לבצע את תפקידה.

מינון מומלץ על ידי היצרן

המלצות היצרן (מקור)

א. לוקחים עם האוכל

ב. מינון רגיל:

  • שבוע ראשון - כמוסה כל יומיים.
  • שבוע שני - כמוסה כל יום שבוע
  • שבוע שלישי והלאה - 2 כמוסות ליום.

אם כמוסה אחת כל יומיים היא חזקה מדי, להתחיל ב-1/2 כמוסה או אפילו 1/4 כמוסה בכמה מקרים. איך יודעים שהיא חזקה מדי? סימפטומים אפשריים כוללים התכווצויות בבטן, קיבה רכה ושינויים בתנועות הבטן. למרות שסימפטומים אלה עלולים להיות לא נוחים, הם סימן שהמוצר עובד. סימפטומים אלו אמורים להיפתר תוך יומיים-שלושה.

את המוצר ניתן לרכוש ב"טבע-לי נטורופתיה".

להרחבה, גשו לאתר היצרן: http://microbiomelabs.com

פרוביוטיקה נוזלית איכותית (כרגע המוצר חסר בארץ)

ד"ר אריה אבני ממליץ על ויטה ביוסה - פרוביוטיקה נוזלית אורגנית המכילה 19 סוגים של צמחי מרפא לתמיכה במערכת העיכול.

יתרונות ויטה ביוסה  נובעים בעיקר מכך שהפרוביוטיקה נוזלית. זה בא לידי ביטוי בכמה מישורים:

היבט ראשון ומשמעותי הוא שהחיידקים מוחזקים חיים במצב של "הרעבה" לעומת חיידקים בקפסולות ואבקות שעברו יבוש בהקפאה. על כן הניצולת של החיידקים גבוהה בהרבה ואין צורך לצרוך כמויות מאוד גדולות של חיידקים (כפי שנהוג בקפסולות או אבקות) בנוסף השפעתם מהירה יותר ביחס לריכוזים זהים של חיידקים מיובשים בקפסולות.

היבט שני, החיידקים החיים מסוגלים להגיב לסביבה ובך להגן על עצמם מאנזימים או חומצות המופרשות לאורך מערכת העיכול. היבט שגם הוא שמשפיע על הניצולת ובנוסף אין צורך להשתמש בציפויים נוספים, מה שמאפשר למוצר להיות טבעי ואף אורגני. (המוצר עומד בתקן האורגני של האיחוד האירופי).

היבט שלישי, השפעת החיידקים הפרוביוטים החיים במוצר מתחילה כבר מחלל הפה, לאורך כל מערכת העיכול. וככך מאזנת את פלורת המיקרואורגניזמים כבר מחלל הפה, כך מונעת הדבקה עצמית של פתוגניים או מיקרואורגניזמים  אחרים לא רצויים. בנוסף מסייעת לגוף להתמודד עם פצעים ודלקות באזורים אלו.

היבט רביעי, המוצר מכיל חומצה לקטית שיוצרה ע"י החיידקים הפרוביוטיים בתהליך הכנת המוצר, שבריכוז pH=3.5. חומצה אשר פוגעת בפתוגניים אשר לא עמידים לתנאים חומציים. בנוסף המוצר עשויי להכיל בקטריוצינים, פפטידים אנטיבקטריאלים, שמסייעים לחיידקים הפרוביוטיים לתפוס את מקומם בריריות על חשבון מיקרואורגניזמים אחרים.

היבט חמישי, התאמת מינונים לפי צורך, גיל, מטרת הטיפול וכו'. כמו כן האפשרות בהתחלת צריכה הדרגתית מאפשרת להימנע מתופעות לוואי לא רצויות הידועות בקרב צריכת פרוביוטיקה.

את המוצר ניתן להשיג דרך "טבע-לי נטורופתיה".

References

  1. https://goo.gl/EeVWYf
  2. http://www.biosa-il.com - הרחבה על ויטה ביוסה.