טופהילמצאו את פטריות המרפא שלכם

'באורח החיים האינטנסיבי בימינו, מערכת החיסון מאותגרת על ידי מספר רב של גורמים: זיהום אויר, קרינה אלקטרומגנטית, מזון שאינו אופטימלי, עודף משימות ומחסור בשעות שינה. כמו שהרכב זקוק לטיפול 10, גם אנחנו זקוקים לתחזוקה שוטפת, נגד קורוזיה ולמען שיפור הכח ושמחת החיים.

לקראת השנה החדשה, הגיע הזמן לבחור בבריאות בכוונה תחילה! הנה סקירה של מגוון פטריות מרפא יעילות ומוכחות במחקרים רבים המסייעות בתחזוקה שוטפת של מערכת החיסון שלנו. אל תחכו לדקה התשעים! הפטריות חשובות גם לאנשים בריאים! ויפה שעה אחת קודם!

העדפנו פורמולות המשלבות מיצויים של מספר פטריות יחד,  עם אחוז גבוה ככל האפשר של החומר הפעיל.

קוריולוס (Turkey Tail - Coriolus versicolor) היא הפטרייה הנחקרת ביותר בתחום הסרטן. למעלה מ-200 מחקרים, גם בחולי סרטן, הוכיחו את יעילות הקוריולוס בהמרצת המערכת החיסונית ובהארכת תוחלת החיים של החולים.

ריישי  (Reishi  - Ganoderma lucidum) מכילה: פוליסכרידים, טריטרפנים, פיטוסטרולים ומרכיבים נוספים. נכללת ביפן ברשימת צמחי המרפא לטיפול בסרטן. עבודות שנעשו מצביעות על מספר השפעות עיקריות של התמצית: * אנטי-סרטנית. * מגינה מפני קרינה מייננת * מגינה על הכבד * מפחיתה רמות הכולסטרול בדם * אנטי- בקטריאלית * מגבירה את פעילות מע' החיסון. ברפואה הסינית המסורתית נחשבת תמצית ריישי למחממת, והיא פועלת להזנת הגוף ולחיזוקו ומסייעת בסילוק הרעלים. מבין הפטריות הנמצאות בשימוש רפואי, ראישי בולטת בהשפעתה הממריצה ובתרומתה לאריכות הימים. השימוש המסורתי של הפטרייה כולל: טיפול במחלות הכבד, סרטן, הגברת תנגודת הגוף לזיהומים, אסתמה, ברונכיטיס ויתר לחץ דם.

קורדיספס - Cordyceps (Paecilomyces hepiali): פטרייה יפנית יעילה, בעלת פעילות אנטי-סרטנית ועידוד המערכת החיסונית.  כתבת הרחבה.

שיטאקי (Shiitake  -Lentinus edodes) - הפוליסכריד הספציפי של פטריית שיטאקי הנקרא: KS -2 , הראה פעילות שמעכבת התפתחות של גידולים. חומרים נוספים שמכילה הפטרייה נמצאו בעלי: * פעילות אנטי-סרטנית * הגנה על הכבד * ויסות פעילותה של מערכת החיסון * פעילות אנטי-בקטריאלית ואנטי-ויראלית (שפעת). ברפואה הסינית משמשת השיטאקי לטיפול בכל אותן המחלות הקשורות לירידה בפעילותה של מערכת החיסון: סרטן, אלרגיות לסוגיהן, זיהומים, הצטננויות. בד"כ נמצאת בפורמולה ביחד עם מאיטקה. או עם יותר פטריות.

אגריקוס (Agaricus Blazei  - Hime matsutake) היא פיטריה יפנית העשירה בבטא גלוקן. beta 1,3-1,6 glucans משמש לתמיכה טבעית במערכת החיסונית ברמת התא, פטריית אגריקוס היא בחירה טובה, מבין פטריות לחיזוק מערכת החיסון, לפי מחקר מקיף ביפן. מכילה ריכוז גבוה יותר של בטא גלוקנים, מאשר  פטריות כמו: מיטאקי -maitake , שיטאקי - shitake, ראישי -  reishi, מה שהופך אותו לאחד ממגיני התא החזקים ביותר של הטבע. המינון:  1-2 כמוסות 1-3 פעמים ביום, עם מים.

בתא גלוקןBeta Glucans : בטא גלוקנים Beta Glucans 1,3, 1,6 הוא אחד החומרים נגד סרטן שנתגלה בפטריות. חומר זה ממריץ התרבות של תאי T- שהם תאי הרג טבעיים ותאי B, וכן מעלה את רמת הציטוקינים. הוא עוזר להתאוששות המערכת החיסונית, אחרי טיפולי כימותרפיה והקרנות. המוצר Immune Health Basics מכיל בתא גלוקן איכותי - אפשר להשיג גם בארץ.

מאיטקה (Maitake - Grifola frondosa) מכילה מגוון תרכובות, כולל פוליסכרידים הייחודיים לה, שאחראים לחלק גדול מהתכונות הרפואיות שלה. משמשת בהצלחה לטיפולי: * סרטן * מחלות אימוניות * בעיות כבד * יתר לחץ דם. מחקרים מדעיים נרחבים בארה"ב וביפן מצאו כי פטריית המאיטקי ממריצה את עוצמת הפעילות האנטי-סרטנית של התאים הלבנים בגוף, והינה יעילה בכל סוגי הסרטן. משמשת בארה"ב וביפן כחלק מהטיפול הקונבנציונלי בחולי סרטן. לטיפול נגד שחלות פובליציסטיות (מיקוליביה) מפחיתה עליה סוכר ואחר ארוחה (מירה).

כמו כן, למצבים קשים, הנה מספר שילובים מומלצים:

תמצית 3 פטריות כח Reishi : Shitake, Maitake: הפטריות ידועות כבר אלפי שנים כבעלות ערך רב הן בתחום התזונה והן בתחום הרפואה. ברפואה הסינית למשל, הן משמשות כבר למעלה מ-7000- שנה, וידועות כבעלות השפעה ממריצה והשפעה על החיוניות ואריכות הימים. פטריות, ובמיוחד פטריות-הכח ראישי, שיטאקי ומאיטקי, נחקרו רבות ע"י המדענים במהלך עשרים השנה האחרונות,  ונמצאו כבעלות תכונות: *אנטי-זיהומיות, *מחזקות את מערכת החיסון *אנטי-סרטניות, *מחזקות ומגינות על הכבד.

תמצית 16 פטריות כח - ® Mycocyclin:  תערובת של 16 פטריות מרפא יפניות (Coriolus, Maitake, Shiitake, Reishi, Cordyceps, Agaricus), לתקופת הכימותרפיה או הקרנות. לכל אחת מהן יעילות מוכחת במחקרים מדעיים להמרצת המערכת החיסונית. מומלץ לעידוד המערכת החיסונית וחיזוק הגוף במהלך כימותרפיה והקרנות.

Active Hexose Correlated Compound - AHCC: פותח על ידי שילוב כמה זנים של פטריות הנמצאות בשימוש אצל מרפאים ביפן באופן מסורתי כדי ליצור זן חדש של פטריה, בעל עוצמה גדולה. הפטריה המשולבת הזאת מגודלת בתוך נוזל המכיל סובין אורז ומשופר באופן אנזימטי לשיפור הספיגה. תמצית פטריות פטנטית לתמיכה במערכת החיסון, מגבירה את פעילות המקרופגים ו NK (Natural Killers נטורל קילרס). כמו כן תומכת בתפקודי הכבד. משמשת בייחוד לטיפול בסרטנים עם קצב גידול מהיר, כמו מלנומה, כליה, כבד, צוואר וראש. מינון מומלץ: 500 מ"ג 2X3 ליום על קיבה ריקה. מינון החזקה: 2 ליום. כתבת הרחבה.

לחברים של טופהיל, הזמנה דרך הקישורים שלמעלה מקנה 5% הנחה וכן 5% זיכוי לקנייה חוזרת.

לחברים של טופהיל, הזמנה דרך הקישור מקנה 5% הנחה וכן 5% זיכוי לקנייה חוזרת. רצוי להזמין מעל 40$, שאז יש הנחה משמעותית במשלוח.

למי שצריך את הדברים דחוף, ניתן להשיג מוצרים מקבילים גם בארץ, דרך 'טבע-לי נטורופתיה', עם שירות שליחויות לכל הארץ.

מבחינת כשרות, המוצרים שהוזכרו כאן צמחיים ועל פי הנחיות ה-Star-K האמריקאי לרובם זה מספיק (הרחבה).

סדנה מוקלטת על פטריות מרפא

בתאריך 14.6.18 נערכה בבית ציוני אמריקה סדנת פטריות מרפא - הנה הקלטת הסדנה.


הסדנה נערכה בחסות חברת MyHerbs - העוסקת בייצור פטריות מרפא , והוקלטה ע"י אמנון לבב - העוסק בהנגשת ידע נטורופטי באתר "טופהיל"  וכן מנהל את "טבע-לי נטורופתיה" - צוות ייעוץ נטורופתי אישי.

אם אתם מטפלים או סטודנטים לנטורופתיה - הירשמו כאן לקבלת הרצאות וטיפים למייל.

 

References

  1. http://naturalhealth365.com/cancer_treatments/0919_cordyceps_kill_cancer.htm
  2. http://www.mskcc.org/cancer-care/herb/cordyceps
  3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17031645
  4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19673894
  5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18367634
  6. http://www.alohamedicinals.com/Cordyceps_Ascomycetes.pdf