קורדיספס סיננסיס – פטריית מרפא ייחודית מסין

ברפואה המסורתית הסינית קורדיספס טבעי  (Cordyceps sinensis) נחשב תרופת פלא – השתמשו ומשתמשים בו גם במערב לשיפור מערכות רבות בגוף, למניעת מחלות, להקלה במצבי חולי שונים, ולהארכת חיים פעילים. מחקרים במערב הוכיחו גם הם כי קורדיספס עוזר במצבי לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת, סרטן, כשל כליות והשתלות, יכולת מינית נמוכה, תסמינים שונים הקשורים בזיקנה ועוד. כמות הפרסומים על קורדיספס עצומה ומוכיחה שהוא מוצר יוצא דופן בסגולותיו.

קורדיספס הוא פטריה מיוחדת במינה גדלה בהימלאיה בגבהים של מעל 3000 מטר. אזור הגידול הטבעי של קורדיספס סיננסיס מציב תנאים מיוחדים וקשים: חוסר חמצן, טמפרטורות נמוכות, קרינת אולטרה-סגול חזקה וסביבה ביולוגית ייחודית. תנאי גידול אלו גורמים לכך שהביוכימיה של הפטריה יוצאת דופן. קורדיספס מכיל כמה מולקולות מיוחדות במינן בעלות השפעה פיזיולוגית על הגוף.

הקושי שבמציאת ואיסוף הקורדיספס הטבעי גרם (וגורם גם בימינו) לכך שמחירו גבוה מאד וזו הסיבה לכך שבעבר רק קיסרי סין והאצולה הבכירה השתמשו בו. כיום, תהליך וכמויות היצור של קורדיספס נעשה במפעל.

שימוש יומיומי כבסיס לשיפור מערכות הגוף

השימוש הרגיל בקורדיספס אינו קשור למצבי חולי מיוחדים. מסתמך על התכונות הבסיסיות של קורדיספס שהן שיפור תפקוד מערכת החיסון, והאטת תהליכי ההזדקנות.

נמצא כי התכונה הראשונה נגרמת ע"י אוסף פוליסכרידים מיוחדים המשפעלים את תאי מערכת החיסון, והתכונה השנייה נגרמת בין השאר בזכות סגולותיו החזקות במיוחד של  קורדיספס הקשורות לנטרול רדיקלים חופשיים.  מבחינה זו, קורדיספס עדיף על הרבה נוגדי חימצון אחרים ובין השאר גורם למשל לשיפור יחסי הליפידים בדם (העלאת HDL  והורדת LDL  ו VLDL).  המשמעות היא שאנשים בריאים הלוקחים קורדיספס באופן קבוע, חולים משמעותית פחות (אם בכלל) במחלות עונתיות וירליות כגון נזלת ושפעת, ובנוסף, וירגישו את האטת ההזדקנות במשך השנים (כפי שמדווח ע”י הסינים על קיסריהם).

מומלץ לקחת קורדיספס דרך קבע (כמו ויטמינים ותוספי תזונה אחרים). השפעתו החיובית ניכרת יותר ככל שהגיל עולה.

שימוש במצבי חולי כרוניים

בשימוש קבוע בקורדיספס ניכרות גם השפעות חיוביות נוספות: הורדת לחץ הדם, הורדת רמת הגלוקוז בדם, הורדת ושינוי רמת הליפידים (השומנים) בדם, והגברת הדחף המיני.

קורדיספס ובעיות זקפה – תיתן להגדיר קורדיספס כמרפא חולשה מינית. הוא משפר זרימת דם לאבר המין ובכך מאפשר זקפה מלאה. בניסוי בו נטלו חלק 286 גברים בסין, בתוך 40 ימים של נטילת 1 גרם קורדיספס, 3 פעמים ביום, דיווחו כמעט מחצית מהם על  שיפור מלא או חלקי בתפקוד המיני שלהם (3).

קורדיספס במצבים פתולוגיים חמורים: כאמור, במזרח משתמשים כיום בקורדיספס דרך קבע במסגרת הרפואה המסורתית הסינית, וקורדיספס נחשב לתרופה. אכן,  מחקרים קליניים אישרו את יעילותו כתוספת לטיפולים קונבנציונליים במחלות כליות, להשתלת כליות, טיפולים כמותרפיים ורדיותרפיים בסרטן, טיפולים במחלות מערכת הנשימה וטיפולים כלליים באנשים מבוגרים וזקנים. לאחרונה פורסמו ממצאים כי ניתן להשתמש בקורדיספס כדי לעכב התפתחות וגידול גרורות הקשורות לסרטן השד.

פעילות אנטי-סרטנית

לפטריה פעילות אנטי-סרטנית לעידוד המערכת החיסונית. השימוש עם מיצוי החומר הפעיל בריכוז של 25%, דומה לריכוזים שבמחקרים, ושהוכחו כיעילים (4-10).

איזה סוג של קורדיספס כדאי לקנות? ואיפה להשיג?

נמליץ להזמין קורדיספס עם שליח  דרך "טבע-לי נטורופתיה". מומלצת תמצית קורדיספס עוצמתית –  מוצר עוצמתי המכיל תמצית מרוכזת של החומר הפעיל שבתפטיר הפטריה. טבעוני וכשר. נמליץ לשלב עם מיקו דיפנס – פורמולת פטריות ייעודית לחיזוק מערכת החיסון, ופורמולות ואחרות בהתאם לאתגר הבריאותי שלכם – הנה טבלת השוואה.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מקורות להרחבה

  1. חכמת האדמה
  2. סיכום התועלות (באנגלית).
  3. "תזונה פלוס" – מאת מרדכי הוכברג
  4. pawerfull
  5. The Apoptotic Effect of Cordycepin on Human OEC-M1 Oral Cancer Cell Line
  6. Ecology-based Screen Identifies New Metabolites From a Cordyceps-colonizing Fungus as Cancer Cell Proliferation Inhibitors and Apoptosis Inducers
  7. Cordyceps Sinensis Health Supplement Enhances Recovery From Taxol-Induced Leukopenia

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X