תקווה

אנזימי עיכול

מערכת העיכול היא השער לגוף. מרבית האנשים אינם מטפלים במערכת העיכול שלהם, עד לרגע שבו מופיעות הבעיות. רובם אינם יודעים כי מערכת עיכול בריאה היא הדרך לבריאות טובה יותר והאנזימים הם הדרך להשיג זאת.

האיזון הכימי בין האנזימים בגופנו דואג לפעילות מערכת העיכול. האנזימים פעילים בכל חלק של העיכול ובלעדיהם המערכת אינה יכולה לפרק, לעבד ולספוג את המזון. האנזימים מפרקים את המזון לחלקים קטנים ונעכלים, ו"משחררים" את רכיבי המזון כך שיוכלו להיקלט למחזור הדם.

סיבות לחוסר אנזימי עיכול

תזונה דלה לאורך זמן, גיל, עישון (גם בעבר) גורמים ירידה באנזימי עיכול ואז האוכל תוסס במקום להתעכל ואנו חווים חוסר נוחות בבטן, גזים, נפיחות, צרבות, חוסר תאבון, בחילות, הקאות, ועוד. גם אלרגיות קשורות לחוסר אנזימים – עקב החלבונים שלא עברו עיכול מלא ועלולים לחדור דרך דפנות המעי למחזור הדם. לפי סקר שנערך לאחרונה 74% מהאמריקאים סובלים מבעיות עיכול.

תזונה לחיזוק העיכול

תבלינים מעוררים תאבון – מגבירים תפוקת אנזימי עיכול. תבלו את האוכל בזרעי שומר, כוסברה, כמון, הֶל ובזנגביל. הם מגדילים את הפעילות האנזימטית, תומכים בבקטריות הטובות, מפחיתים בקטריות שליליות, וממריצים את העיכול.

מזון חי, אורגני שעשיר בפיטוכימיקלים ואנזימים טבעיים, יכול לעזור לתגבר את פעולת אנזימי העיכול שבגוף. יש לאכול ירקות ופירות כמה שיותר טריים. ירקות עלים, למשל, אחרי שבוע נותרת בהם רק כמות של 15-25% מרמת רכיבי התזונה שבירק הטרי לאחר הקטיף. (נבטים תמיד טריים וממשיכים לצמוח). מזון ירוק שיובש בהקפאה, שומר על קרוב ל-100% מרכיבי התזונה שהיו בו בזמן הקטיף. אפשר להשיג אבקות של מזון אורגני שיובש בהקפאה ובמצבים רבים זה משתלם.

טאורין, אבץ, P5P, מגבירים יצור מיץ קיבה.

בדקו אם יש אלרגיות. במקרה זה חשוב לחזק את דפנות המעי ותזונה אנטי אלרגנית.

אנזימי עיכול מומלץ להוסיף באופן קבוע, לפחות בתקופת ההחלמה. ככל שהתזונה תשתפר ניתן יהיה לבדוק את הפחתת הכמות.נמליץ על אנזימי מגה ספקטרום – פורמולת אנזימים מקיפה ועוצמתית במחיר משתלם.

למחפשים פורמולה כשרה, נמליץ על פורמולות האנזימים של אנזימדיקה – צמחיות, כשרות, ללא הנדסה גנטית, ללא אלרגנים, פטנטיות וחזקות  (הרחבה).  מכלול חזק של אנזימים החשובים לעיכול ולספיגת חומרי התזונה מהמזון. שילוב פטנטי של אנזימים טבעיים.

פורמולות האנזימים מספקות גיבוי אנזימטי לאנשים שתפריטם חסר אנזימים טבעיים או שמייצרים פחות אנזימים עקב גילם. לקחת 1-2 כמוסות עם הארוחה, לשיפור ספיגת גורמי התזונה (במיוחד בארוחות חלבוניות, ואם יש פגיעה בלבלב או בכבד – גם בארוחות שומניות. לאנרוקסים ולאנשים שאין להם תיאבון, מומלץ לקחת תמיד). ויש פתרון גם לאנשים עם אלרגיות.

פרוביוטיקה ללא אנזימי עיכול במקרים רבים אינה אפקטיבית. טובים השניים מן האחד. 

לצורכים פרוביוטיקה נמליץ על נבגי פרוביוטיקה איכותיים. נמליץ לצרוך אותם בשילוב אנזימי עיכול.

פורמולה מתקדמת בשם בלוקבסטר אולקליר משלבת פרוביוטיקה, אנזימי עיכול סראפפטאז (אנזים לפירוק דלקות), ונאטוקינאז (לניקוי כלי הדם) בכמוסה אחת ומהווה פתרון משתלם.

כמו כן, למי שיש תת חומציות בקיבה (מעשנים, אנורקסים, ואלו שיש להם הליקובקטר פילורי) חשוב להוסיף מיץ קיבה – בטאין HCL . נמליץ על פורמולה מתקדמת המשלבת בתאין HCL בתוספת פפסין.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X