טאורין – L – taurine

טאורין היא חומצת אמינו הנמצאת בכל החלבונים בכל צורות החיים. היא מסווגת כחומצת אמינו חיונית למחצה. כלומר, בתנאים רגילים הגוף מסוגל לייצר מספיק טאורין. אולם במקרים רבים הגוף לא מסוגל לייצר כמות מספקת. טאורין מיוצרת בגוף משתי חומצות אמיניות ציסטאין ו-מטיונין.

נמצאת בחוסר: בתזונה דלת שומנים ותזונה צמחונית ללא ביצים, בחוסר בפלורה טובה במעיים (נבגי פרוביוטיקה איכותיים), בחוסר B6, בשימוש בתחליפי אסטרוגן, כימותרפיה. חסרה בחלב פרה לכן מוספת בתחליפי חלב אם. שימוש ב –  MSG- מונוסודיום גלוטומאט (חומר משפר טעם) מוריד רמות טאורין.

מינון יומי: רגיל 500 מ"ג, טיפולי: 1500 עד 4500 מ"ג על קיבה ריקה.

מהם התפקידים והשימושים של טאורין ?

אי ספיקת לב – להפחתת נפיחות במצב של אי ספיקת לב גדושתית, המלווה באצירת נוזלים, יתר לחץ דם. (גם מחלות אחרות הגורמות לנפיחות כתוצאה מאגירת נוזלים). תורמת לחיזוק הלב.

לחץ דם – להפחתת הפעילות של מערכת העצבים הסימפתטית האחראי לכווץ כלי הדם. לכן מרפה התכווצויות בעורקים המעלות לחץ דם. שומרת על קרומי התאים.

מדלל דם – טאורין מפחית היצמדות טסיות דם, הניסוי נערך עם 1500 מ"ג של טאורין ליום. חשוב להפחתת סיבוכים במחלות כלי הדם.

סידן ומינרלים – שומרת על רמה מאוזנת של סידן. שומרת שהנתרן והאשלגן יהיו בתוך התאים ושהסידן העודף יישאר בחוץ. ממלאת תפקיד בהובלה של מינרלים: אשלגן, נתרן, סידן, מגנזיום אל תוך התאים, במערכת הקרדיו- ווסקולארית ומחוצה לה. מינרלים אלה קשורים לויסות לחץ הדם.

קצב לב – חוסר בטאורין, מגנזיום ו-B1 קשורים להפרעות בקצב לב. טאורין תורם לייצוב קצב פעימות הלב. להשלים עם בי קומפלקס אקטיבי, בנפותיאמין – (B1 מתקדם), קרניטין טוב להפרעות בקצב לב, אי ספיקת לב. ללא קרניטין נוצרת החלשה של שריר הלב – קרדיומיופתיה. מינון רגיל 1000 מ"ג.

כבד, כולסטרול – מגבירה הפרשת מיץ מרה. מפחיתה סיכון להיווצרות אבני מרה. מפרקת עודפי כולסטרול.

מערכת העיכול – מגבירה הפרשת חומצות קיבה. המינון הוא 1000 – 3000 מ"ג. לא מתאים למי שסובל מכיב קיבה.

כליותפועלת כמו תרופה משתנת, אבל אינה מזיקה לכליות, תורמת לשיפור במחלות כליות.

סכרת – מגינה מסכרת כי עוזרת בשחרור האינסולין מהלבלב. כדאי להוסיפה כשרמות האינסולין בדם נמוכות. לכן כדאי לנסות להיעזר בטאורין לפני שמתחילים עם אינסולין. רצוי לקחת בתוספת הויטמינים B6, C. אצל סכרתיים יש בדרך כל רמה נמוכה של טאורין. בסכרת 2 – מפחיתה תנגודת לאינסולין. (הרחבה – סכרת 1) בסכרת 1- מינון של 1500 מ"ג שומר על רמת סוכר נמוכה בדם לטווח ארוך.

מערכת החיסון – נמצאת בהרכב תאי הדם הלבנים. תורמת למערכת החיסון שנחלשה – תכונות אנטי אוקסידנטיות.

סרטן – מגינה מנזק אפשרי של תרופות כימו ללב.

עוויתות ואפילפסיה – מונעת או מפחיתה התקפים, מפחיתה התקפי עוויתות הנגרמים מהתנפחות של רקמות במוח.

ראיה – בחוסר של טאורין נגרם נזק לרשתית. הגנה מפני עיוורון לילה – רטיניטיס פיגמנטוזה.

אסטמה – מינון יומי של 500 מ"ג במשאף, מונע או מצמצם התקפים.

סיסטיק פיברוזיס – משפרת נשימה ועיכול שומנים.

המלצות טופהיל

ניתן להשיג בחו"ל טאורין טבעוני בחוזק כפול, תוצרת NOW, בכמוסות צמחיות וללא הנדסה גנטית..

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X