טאורין היא חומצת אמינו הנמצאת בכל החלבונים בכל צורות החיים. היא מסווגת כחומצת אמינו חיונית למחצה. כלומר, בתנאים רגילים הגוף מסוגל לייצר מספיק טאורין. אולם במקרים רבים הגוף לא מסוגל לייצר כמות מספקת. טאורין מיוצרת בגוף משתי חומצות אמיניות ציסטאין ו-מטיונין.

נמצאת בחוסר: בתזונה דלת שומנים ותזונה צמחונית ללא ביצים, בחוסר בפלורה טובה במעיים (נבגי פרוביוטיקה איכותיים), בחוסר B6, בשימוש בתחליפי אסטרוגן, כימותרפיה. חסרה בחלב פרה לכן מוספת בתחליפי חלב אם. שימוש ב -  MSG- מונוסודיום גלוטומאט (חומר משפר טעם) מוריד רמות טאורין.

מינון יומי: רגיל 500 מ"ג, טיפולי: 1500 עד 4500 מ"ג על קיבה ריקה.

מהם התפקידים והשימושים של טאורין ?

אי ספיקת לב - להפחתת נפיחות במצב של אי ספיקת לב גדושתית, המלווה באצירת נוזלים, יתר לחץ דם. (גם מחלות אחרות הגורמות לנפיחות כתוצאה מאגירת נוזלים). תורמת לחיזוק הלב.

לחץ דם – להפחתת הפעילות של מערכת העצבים הסימפתטית האחראי לכווץ כלי הדם. לכן מרפה התכווצויות בעורקים המעלות לחץ דם. שומרת על קרומי התאים.

מדלל דם - טאורין מפחית היצמדות טסיות דם, הניסוי נערך עם 1500 מ"ג של טאורין ליום. חשוב להפחתת סיבוכים במחלות כלי הדם.

סידן ומינרלים – שומרת על רמה מאוזנת של סידן. שומרת שהנתרן והאשלגן יהיו בתוך התאים ושהסידן העודף יישאר בחוץ. ממלאת תפקיד בהובלה של מינרלים: אשלגן, נתרן, סידן, מגנזיום אל תוך התאים, במערכת הקרדיו- ווסקולארית ומחוצה לה. מינרלים אלה קשורים לויסות לחץ הדם.

קצב לב – חוסר בטאורין, מגנזיום ו-B1 קשורים להפרעות בקצב לב. טאורין תורם לייצוב קצב פעימות הלב. להשלים עם בי קומפלקס אקטיבי, בנפותיאמין – (B1 מתקדם), קרניטין טוב להפרעות בקצב לב, אי ספיקת לב. ללא קרניטין נוצרת החלשה של שריר הלב – קרדיומיופתיה. מינון רגיל 1000 מ"ג.

כבד, כולסטרול – מגבירה הפרשת מיץ מרה. מפחיתה סיכון להיווצרות אבני מרה. מפרקת עודפי כולסטרול.

מערכת העיכול – מגבירה הפרשת חומצות קיבה. המינון הוא 1000 – 3000 מ"ג. לא מתאים למי שסובל מכיב קיבה.

כליות - פועלת כמו תרופה משתנת, אבל אינה מזיקה לכליות, תורמת לשיפור במחלות כליות.

סכרת - מגינה מסכרת כי עוזרת בשחרור האינסולין מהלבלב. כדאי להוסיפה כשרמות האינסולין בדם נמוכות. לכן כדאי לנסות להיעזר בטאורין לפני שמתחילים עם אינסולין. רצוי לקחת בתוספת הויטמינים B6, C. אצל סכרתיים יש בדרך כל רמה נמוכה של טאורין. בסכרת 2 - מפחיתה תנגודת לאינסולין. (הרחבה - סכרת 1) בסכרת 1- מינון של 1500 מ"ג שומר על רמת סוכר נמוכה בדם לטווח ארוך.

מערכת החיסון - נמצאת בהרכב תאי הדם הלבנים. תורמת למערכת החיסון שנחלשה – תכונות אנטי אוקסידנטיות.

סרטן - מגינה מנזק אפשרי של תרופות כימו ללב.

עוויתות ואפילפסיה – מונעת או מפחיתה התקפים, מפחיתה התקפי עוויתות הנגרמים מהתנפחות של רקמות במוח.

ראיה – בחוסר של טאורין נגרם נזק לרשתית. הגנה מפני עיוורון לילה – רטיניטיס פיגמנטוזה.

אסטמה – מינון יומי של 500 מ"ג במשאף, מונע או מצמצם התקפים.

סיסטיק פיברוזיס – משפרת נשימה ועיכול שומנים.

המלצות טופהיל

ניתן להשיג בחו"ל טאורין טבעוני בחוזק כפול, תוצרת NOW, בכמוסות צמחיות וללא הנדסה גנטית..

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

.
×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×