ל – קרניטין – חומצת אמינו חיונית למחצה

ל-קרניטין (L-Carnitine) היא חומצה אמינית חיונית למחצה, כי הגוף מסוגל לייצר אותה, בתנאי שיש לו מספיק חומרי גלם. תומכים בייצור קרניטין: ליזין + מתיונין, ויטמין C, ניאצין (3B) פרידוקסין (6B) וברזל. פעולתו בגוף: נחוץ למטבוליזם (חילוף חומרים) של שומן בגוף, מאפשר הפיכת השומן לאנרגיה. במיוחדד בתאי הלב והשרירים. נחוץ להעברת שרשרות השומן אל תוך התאים בגוף שם הן נהפכות לאנרגיה. טוב להרזיה, ולשיפור הכושר האתלטי. אנו צורכים כ 50 מ"ג ביום דרך המזון. שהיא רחוקה מרמה המיטבית. הגדלה של צריכת מזון חלבוני מגדילה במקביל את הפרשתו. לכן כדאי להוסיפו כתוסף בהתאם למטרה.

תועלות עיקריות של ל-קרניטין:

הרזיה – פרוק והפיכת שומנים  לדלק.

לב – אספקת אנרגיה ללב: טוב להפרעות בקצב לב, אי ספיקת לב, אנגינה פקטוריס, אחרי התקף לב. ללא קרניטין נוצרת החלשה של שריר הלב – קרדיומיופתיה. נחוץ מינון מוגבר: 2000 מ"ג ליום למשך 4 שבועות. מינון רגיל 1000 מ"ג.

לחץ דם – עוזר לשמור על רמות לחץ דם בתוך הטווח נורמאלי.

שבץ – במחקר נמצא כי אצטיל L קרניטין, ב מינון של 1500 מ"ג ליום במשך 9 חודשים זרז את תהליך ההחלמה מהשבץ.

שומנים בדם – משפר יחס שומני דם עוזר בהורדת רמה גבוהה של טריגליצרידים, והעלאת רמת HDL – "כולסטרול טוב".

כבד שומני – יעיל במניעת הצטברות  שומן בכבד, בלב ובשרירים.

ספורט ופיתוח גוף – מעלה את רמת האנרגיה, מאפשר הפיכת שומן לדלק זמין, מעלה רמת אנזימים הדרושים לפירוק הסוכרים (פחמימות, עמילנים), מגביר סיבולת, מגביר יצור גליקוגן (אנרגיה זמינה בכבד ובשרירים), מגביר יצור של ATP (אדנוזין 3 פוספט)-אנרגיה זמינה האצורה בתוך אורגניזמים. מפחיתת הצטברות חומצת חלב בשרירים ואמוניה במחזור הדם, החשובים נגד הצטברות עייפות אצל ספורטאים, עוויתות – התכווצויות שרירים.

סכרת – משפר מטבוליזם (חילוף חומרים), משפר פרופיל שומנים, ניצול הסוכרים וייצור האנרגיה.

תת פעילות של בלוטת התריס – לשיפור האנרגיה ולמניעת השמנה.

תינוקות – חיוני לתזונת תינוקות. רצויי להוסיף לאימהות מניקות במיוחד לטבעוניות, ולתחליפי חלב אם.

אלכוהוליזם – מפחית נזקי האלכוהול לכבד.

ניוון שרירים – אובדן מסת שריר האופייני למחלות קשות, ותופעות לוואי של תרופות חזקות המורידות רמת קרניטין.

מינון רגיל: כמוסה אחת 500 – 1000 מ"ג, על קיבה ריקה או לפני השינה.

אצטיל -ל- קרניטין

אצטיל-ל-קרניטין (ALC או Acetyl L-Carnitine) היא חומצה אמינית חיונית למחצה, שהגוף מסוגל לייצר (לסנטז) מ ל-קרניטין. פעולתו בגוף דומה לקרניטין, אבל נספג יותר טוב ופעיל יותר. נחוץ למטבוליזם (חילוף חומרים) של שומנים בגוף, מאפשר הפיכת השומן לאנרגיה. במיוחד בתאי הלב והשרירים. נחוץ להעברת שרשרות השומן אל תוך התאים בגוף, שם הן נהפכות לאנרגיה. אנטי אוקסידנט – נוגד חמצון של המיטוכונדריה. טוב להרזיה, לפיתוח גוף ולשיפור הכושר האתלטי. נחוץ למערכת העצבים המרכזית והיקפית, בנוסף משפר פעילות מוחית.

מוח – משפרת את מלאי האנרגיה לפעילות מוחית. עשויה לשפר מצב הרוח. דמנציה – השפעה חיובית נגד ירידה ביכולת השכלית אצל מבוגרים. ALC הוא מקדים לאצטילכולין שהוא נוירוטרנסמיטר, שתורם לתמיכה בתפקוד הקוגניטיבי ובזיכרון.

שבץ – במחקר נמצא כי מינון של 1500 מ"ג ליום במשך 9 חודשים זרז את תהליך ההחלמה מהשבץ.

אנטי אייגינג – מאיטה את הזדקנות תאי המוח. הירידה בייצור העצמי של אצטיל -ל- קרניטין אצל מבוגריםמשפיעה גם על ירידה של: מלטונין, גלוטתיון, 10 Q, אצטיל כולין, אלה חומרים הקשורים להזדקנות. זו חומצה אמינית מפחיתה עייפות פיזית ונפשית הקשורים בהזדקנות.

אלצהיימר – מסייע ללחום במחלה, עוצר את תהליך ההידרדרות, בצרוף מינונים גבוהים של: ויטמין C   E, ,12B מסוג מתיל 12B ועוד.

מערכת החיסון – מגביר יכולת הגוף להתמודד נגד נגיפים, במיוחד לסובלים מתסמונת העייפות הכרונית – CFS. ובנוסף גם נגד תסמינים של עייפות וערפול מוחי של CFS.

פיתוח גוף – עוזר לירידה באחוזי השומן והגברת האנרגיה. לרזים: לא להשתמש כאשר רוצים לעלות במשקל.

מינון רגיל: כמוסה אחת 500 – 1000 מ"ג, על קיבה ריקה או לפני השינה.

המלצות טופהיל

אצטיל-קרניטין – מוצר טבעוני, 60 כמוסות צמחיות.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X