קוורצטין – מצמצם רגישות לאלרגיות ועוד

קוורצטין (Quercetin) הוא פיטוכימיקל ממשפחת הפלבונואידים. הוא נמצא בכמויות גבוהות בייחוד בבצל ובעירית. נמצא גם בפטרוזיליה, שום, כרוב, בצל אדום, תה ירוק ושחור, קטניות, יין.

הפלבונואידים הם משפחה גדולה של פיטוכימיקלים מגנים הנמצאים בירקות ובפירות. הם פועלים לעתים קרובות כנוגדי חמצון.

שימושים רפואיים

מנטרל רדיקלים חופשיים מזיקים במיוחד, כך הוא עשוי לתרום למניעת תהליכי הזדקנות ומחלות.

מסוגל להלחם בנגיפים שונים ולהגביר את יכולת ההתנגדות של הגוף בפניהם.

לוחם בדלקות. יחד עם ביופלבונואידים נוספים, נלחם הקוורצטין גם בדלקות, לכן משתמשים בו להקלה על בעיות דלקתיות כמו דלקות במפרקים (gout), בלבלב ובערמונית.

מצמצם רגישות לאלרגיות

סכרת – מגן על העיניים מנזקים, מפחית את שבירות הנימים ומונע את נזקי הסכרת לכלי הדם. מוכר כמעכב האנזים אלדוז רדוקטז, שפעילותו גורמת לקשת רחבה של נזקים האופייניים לסכרת.

מפחית יתר לחץ דם (2)

מחקרים

כוחו של הקוורצטין כנוגד חמצון וכנוגד דלקות עשוי להסביר מדוע צריכה שלו נמצאה קשורה להפחתה בשיעור מחלות לב.

  • במחקר שנעשה בקרב 800 גברים מבוגרים נמצא, כי לאלה שאכלו הכי הרבה פלבונואידים, במיוחד קוורצטין, היו 53% פחות התקפי לב חריפים, מאשר לאלה שאכלו הכי מעט. הבצל היה המזון הבולט ביותר בתרומתו לצריכת הקוורצטין.
  • מחקרים מראים כי צריכת מזונות עתירי קוורצטין קשורה גם בהפחתת הסיכון לכל סוגי הסרטן, במיוחד סרטן ריאות. מנגנוני הפעולה של קוורצטין נגד סרטן כוללים עיכוב גדילה של תאים ממאירים והגברת ההרס העצמי של תאים לא נורמליים (אפופטוזיס). בנוסף, נמצא לאחרונה, כי בתאי סרטן הפרוסטטה במעבדה, הקוורצטין הגביל את ייצור הרצפטורים להורמון אנדרוגן על ידי התאים. נראה כי גרויי יתר של הרצפטורים הללו על ידי ההורמונים הגבריים מניע את ההתפתחות של סרטן הפרוסטטה.

מינון מומלץ

1 עד 6 כמוסות ליום, על קיבה ריקה. אם הנוסחה משולבת עם האנזים ברומלאין*, לוקחים חצי שעה לפני האוכל.

* ברומלאין הוא אנזים מאננס, בעל תכונות אנטי דלקתיות, המפרק את מעטפת הפיברין על האזור המודלק. מפרק חלבונים ולכן מפחית כניסת אנטיגנים – גורמי אלרגיה.

איפה להשיג?

באתר "טבע-לי נטורופתיה" ניתן להשיג קוורציטין במבצע שווה, ובמשלוח מהיר במיזוג מהארץ עד הבית, לשמירה על איכות התוסף. זהו פתרון פשוט ומיידי למעוניינים לחזק את מערכת החיסון ולספק לעצמם שכבת הגנה נוספת.

האתגר של השימשו בקוורציטין הוא הספיגה. למעוניינים, ניתן להשיג בחו"ל קוורציטין ליפוזומלי מרוכז בספיגה גבוהה. פתרון נוסף לאתגרי הספיגה המומלץ במיוחד כשיש קדחת השחת הוא ספריי קוורציטין תת לשוני .

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

  1. Eatwell
  2. NIH
  3. Life Extension

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X