" דבש מנוקה זה מוצר פלא! אני בן 72 וסובל מסכרת. לפני מספר חודשים הומלץ לי על פעולה כירורגית עקב סתימות בכלי הדם הקטנים ברגליים (סיבוכים של סכרת). התחלתי לצרוך דבש מנוקה בריכוז 550+, כפית עד 3 כפיות ביום ולאחר שלושה חודשים הרגשתי הקלה משמעותית וכיום אני כבר לא סובל מכאבים. עוד תופעה שנתקלתי בה היא שפצעים מתרפאים יותר מהר וגם הפלאק על השיניים פחת. דרך אגב, למרבה הפלא כשאני צורך דבש מנוקה רמת הסוכר שלי בדם לא עולה! בדקתי."

"נס ריפוי. לבעלי היה פצע שלא התרפא. מרחתי עליו את זה וכיסיתי בתחבושת. היה שיפור של לפחות 50% בן לילה"

"זה הדבש הכי טעים שניסיתי אי פעם. אני אוהבת את הסמיכות, הטעם האותנטי. אין לי מחלות הדורשות שימוש בדבש אבל אני מתכננת לקחת אותו לאורך זמן כדי לוודא שזה יישאר ככה. זה הרכישה הראשונה שלי של דבש מנוקה. בדקתי די הרבה לפני הרכישה ומצאתי שמותג זה  מציע את האיכות, הערך והטעם הכי טוב מכולם"

חדש! דבש מנוקה טהור באיכות טיפולית 300+ – במשלוח מהיר עד הבית.

כשאנחנו חושבים על ממתיקים, ישר קופצים לנו לראש דברים רעים- סכרת, השמנה, וחורים בשיניים. לא תאמינו כמה דברים טובים מצויים בדבש וכמה תכונות לריפוי תחלואים שונים קיימות בו. עד לא מזמן נקשר שמו רק בתרופות סבתא, אבל לאחרונה השימוש בו הוכח כיעיל כך שבמצבים מסוימים גם בתי-חולים נעזרים בסגולותיו.

רבות דובר וסופר אודות תכונותיו המופלאות של הדבש. כיום, ניתן למצוא סוגים שונים של דבש המופקים ממגוון אדיר של צמחים ופרחים, כגון: פרחי הדרים, איקליפטוס, זעתר ועוד. התכונות הבריאותיות של הצמחים עוברות אל הפרחים. הצוף הנאגר על ידי הדבורים מכיל תכונות אלה.

ההבדל בין סוגי הדבש השונים הוא בטעם, המושפע מן הצמח ממנו הופק הדבש, והמשותף ביניהם מתבטא בפעילות האנטי-בקטריאלית, הודות לאנזימים הקיימים בדבש, כל עוד הוא לא נחשף לחום.

כל דבש טבעי לא מחומם הוא מקור טבעי לחומצות אמינו, ויטמיני B, סידן, נחושת, ברזל, מגנזיום, מנגן, זרחן, נתרן ואבץ.

בנוסף לסוגי הדבש הרגילים, קיים אחד שאינו מוכר וידוע בישראל. דבש זה מופק מפרחיו של שיח ה"מנוקה"  (מאנוקה, MANUKA)- בלטינית Leptospermum Scoparium , הגדל באזור נידח ולא מיושב בניו-זילנד.

מקדם העוצמה של דבש מנוקה 

המרכיב הפעיל בדבש מנוקה (מאנוקה) הוא מתיל גליוקסאל (MGO). הוא האחראי על פעילותו האנטי בקטריאלית, ואינו קיים בסוגי דבש אחרים. הריכוז שלו בדבש מנוקה הוא בין 38 ל-1800 מ"ג לק"ג. הדרישה המינימלית לפעילות אנטיבקטריאלית היא 100 מ"ג לק"ג. נמצא כי ככל שריכוז החומר הפעיל גבוה יותר, הפעילות האנטיבקטריאלית חזקה יותר.

דבש עם ערכי MGO גבוהים הוא נדיר מאד ובהתאם גם המחירים שלו. לאחרונה מצאנו דבש עם ערכים של עד 1800 MGO. אבל במחיר של יותר מפי 10.

יתרונות דבש מנוקה

פעילותו המוגדרת כ Non-Peroxide ואנטי-בקטריאלית עוצמתית ביותר. הוא מונע התרבות של חיידקים, אפילו עמידים ביותר.

מפחית את עמידותו ומנטרל את פעילותו של החיידק הליקובקטר פילורי, ואף קוטל אותו, בעוד אנזימים של דבש רגיל אינם עושים זאת.

יעיל פי 2 בטיפול נגד Staphylococcus aureus וכן נגד Strephtococcus pyogenes הגורם לדלקות וכאבי גרון.

חודר לשכבות העמוקות של תאי הגוף, בעוד אנזימים המצויים בדבש רגיל אינם עושים זאת.

שומר על יציבותו במגע עם נוזלי הגוף, בעוד האנזימים המצויים בדבש רגיל מתפרקים.

יכול לעבוד מצוין גם תחת תחבושות (לטיפול בכוויות וניתוחים).

 

אינדיקציות לשימוש בדבש מנוקה

כיבי קיבה (אולקוס), תסמונת המעי הרגיז, גזים ונפיחות, ונוכחות של החיידק הליקובקטר פילורי Helicobacter pylori, שנמצא כגורם העיקרי להתפתחות דלקות וכיבים בקיבה. במקרה זה, התחילו את היום עם כף דבש מנוקה (Manuka).

ריפוי פצעים, חתכים, כוויות, אקנה, אקזמה ובעיות עור נוספות. מאותה הסיבה שדבש יעיל לטיפול בכיבים ודלקות בקיבה, הדבש יעיל גם לטיפול בפצעים. סגולותיו מסייעות בחיטוי והגלדה של פצעים מסוגים שונים כמו חתכים, כוויות, פצעי לחץ ואפילו אקנה. לאחר שיעלות הדבש הוכחה במחקרים, אף בתי חולים עושים בו שימוש במצבים מסוימים. לטיפול בחתך קל, שאינו מדמם במיוחד או כוויה קלה, יש למרוח דבש מנוקה חמים, לעטוף בתחבושת גזה ולהחליפה מידי יום. לטיפול באקנה ניתן לנסות למרוח שכבת דבש דקה על הפצעים, הדבש מייבש את הפצעים ומונע דלקת וגירוי. על פי מחקר אחד, שפורסם בכתב עת מדעי, פצעים כרוניים הופכים לבעיה עולמית בריאותית משמעותית, עקב בעיות עמידות לאנטיביוטיקה. הטיפולים נעשו יקרים וקשים לטיפול, מושבות החיידקים העמידים (ביופילם), תורמים לעיכוב הריפוי. יש צורך דחוף לאמצעים חדשים, יעילים לטיפול בפצעים. דבש מנוקה הוכיח יכולת גדולה בתחום זה. לצורך המחקר, סקרו החוקרים דבש מנוקה בפרט כטיפול חלופי פצעים, בגלל פעילותו האנטי בקטריאלית, הספקטרום הרחב שלו, וחוסר היכולת של חיידקים לפתח עמידות נגדו. המחקר הצביע על כך דבש עשוי למנוע התיישבות חיידקים, ולחסל מושבה שכבר הוקמה. יתר על כן, הם דיווחו כי דבש מנוקה יכול לשמש בהצלחה להרוג את כל ה- MRSAA* בפצעים כרונים. החוקרים תומכים בשימוש בסוג זה של דבש, כטיפול מקומי יעיל לטיפול בדלקות, ובפצעים כרוניים.(4)

"זה לא קל למצוא דבש מנוקה טוב. הדבש הזה הוא הכי טוב שמצאתי. אני לוקח כפית אחת בלילה מסיבות בריאות. גיליתי שזה גם עובד נפלא על החתכים שלי. גם הכלב שלי (כן, כלב) עבר לאחרונה ניתוח ולא התרפא טוב. אחרי חודש זה היה עדיין נפוח וקצת אדום. שמתי קצת מהדבש על הפצע ותוך לילה האדמומיות נעלמה. זה באמת מדהים" — 

חדש! דבש מנוקה טהור בריכוז טיפולי 300+ ובמשלוח מהארץ. 2 יחידות בהנחה

לטיפול בכיבים על העור ונגעים כתוצאה מסכרת, לטיפול בפצעי לחץ, שאינם מגיבים לטיפול קונבנציונאלי. מומלץ להשתמש בדבש מנוקה או במשחה סטרילית העשויה מהדבש. חוקרים גילו כי מריחה של דבש מנוקה על העור יכולה לחסל מגוון רב של גורמי מחלות, לרבות MRSA (:סטאפילוקוקוס עמיד לאנטיביוטיקה, חיידק טורף, חיידק אלים). החוקרים היו מרוצים מהעובדה שהחיידקים שטופלו לא פיתחו עמידות לדבש.

"חזק באמת. עובד נפלא כשיש לי אקזמה (אגזמה). אני פשוט מורח את זה ומשאיר את זה על העור לחצי שעה, ושוטף. עשו זאת לשבוע, וראו שיפור גדול"

"זה ריפא את הפטריות ברגל של אבא שלי. אני משתמש בו כשיש לי פצע סרטני והוא מאיץ את תהליך הריפוי".

"קניתי את הדבש לשכן סכרתי שהיה לו פצע כואב ברגל שהיה לו קשה להחלים. אשתו אחות ונגמרו לה הרעיונות איך לטפל בו. כשהיא שמה את הדבש על הפצע שלו לראשונה, וחבשה אותו, זו היתה הפעם הראשונה מזה שבועות שהיתה לו איזשהי הקלה בכאב."

"תמיד יהיה לי את הדבש בארון התרופות שלי. לאחר שהתנסיתי בדבש הזה אני מבין את החשיבות של דבש מרוכז בדירוג UMF גבוה. אני משתמש בדבש כתרופה לכל סוגי בעיות העור, הגרון, ועוד. הוא מחזק את החיסוניות, ועוזר למעי ולצרבת. בקיצור, דבש שהוא נס. יקר אבל זה הגוף שלך. "

חיזוק מערכת החיסון, מניעה וטיפול בדלקות גרון חוזרות, שפעת, טיפול בשיעול: מנהל המזון והתרופות האמריקני (ה-FDA) הודיע לפני מספר שנים כי תרופות לצינון ושיעול אינן יעילות כשמדובר בילדים עד גיל 6 ושהסכנה הכרוכה בשימוש בהן עולה בהרבה על התועלת. בשל כך, בישראל לא ניתן לרכוש סירופ לשיעול לפעוטות ולילדים עד גיל שש ללא מרשם רופא.  מחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics מצא כי שתי כפיות דבש לפני השינה סייעו להקלה על השיעול בילדים בני שנה עד חמש.

"כשקיבלתי את השפעת, היא נמשכה רק 4 ימים (אבל הייתי במיטה רק 24 שעות). אצל כל מי שקיבל שפעת מסביבי זה לקח שבוע-שבועיים. מנוקה היתה תמיד  האנטיויראלי \ אנטיבקטריאלי שלקחתי לדרך. לא לקחתי אנטיביוטיקה במשך 14 שנים"

טיפול במחלות וראליות כולל וירוס הקורונה Covid-19: דבש מנוקה עשוי לתרום בהתמודדות עם נגיף הקורונה בגלל הפעילות האנטי בקטריאלית החזקה שלו שהוכחה במספר מחקרי מעבדה (5) והיכולת שלו להתמודד עם מושבות פתוגנים (ביופילם). הדבר דורש עוד מחקר אולם למעט חולי סכרת ואנשים שאלרגים לדבש- השימוש בדבש בטוח לחלוטין. בימים אלה (יוני 2020) נערך מחקר קליני גדול (1000 איש!) בקהיר שבודק את השפעת הטיפול בדבש מנוקה על חולי קורונה. נכון לשעת כתיבת שורות אלה תוצאות המחקר טרם פורסמו. (6)

טיפול בשלשול: תכונותיו של דבש מנוקה יעילות גם כנגד שלשול. שתייה מרובה של מים מקלה על שלשול, אך אם נוסיף כף אחת או שתיים של דבש, התוצאות יכולות להיות יעילות יותר ולהביא להקלה מהירה יותר. אנשים סכרתיים צריכים כמובן להיזהר שלא להגזים עם כמויות הדבש.

נסיגת חניכיים ודלקת חניכיים – עקב הפעילות האנטיבקטריאלית הגבוהה של דבש מנוקה, נמצא כי לעיסה או מציצה של מוצרי מדבש מנוקה לא רק הורידה ב-35% את כמות חיידקי השן אלא גם הורידה ב35% את אזורי הדימום. וגם, הסידן, האבץ והזרחן מועילים. ניתן להשיג דבש מנוקה גם כמשחת שיניים, בשילוב פרופוליס.

טיפול יופי: כפית דבש מנוקה ליום היא שיקוי מרפא לשיפור האנרגייה ואיכות החיים. וידוע שהיא משפרת את גם מרקם העור (2).

משפר את איכות השינה: הדבש משחרר באיטיות את הגליקוגן הנחוץ לשנת לילה רגועה. ישנם אתגרי בריאות רבים הקשורים לחוסר שינה.

טיפול בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה (MRSA):  במחקר קליני שפורסם ב- 2008 (7) שבו הושווה טיפול קונבנציונאלי לטיפול לטיפול בדבש מנוקה בכיבים כרונים נמצא כי דבש מנוקה תרם למיגור של 70% מהכיבים.
בנוסף, ד"ר די קרטר- Dr. Dee Carter מאוניברסיטה של סידני – University of Sydney's School of Molecular and Microbial Biosciences, ציין כי לאנטיביוטיקה יש חיי מדף קצרים והחיידקים הפתוגנים נהפכים במהירות לעמידים, מה שהופך אותה לחסרת תועלת לאורך זמן. הדו"ח , שפורסם בכתב העת האירופי למיקרוביולוגיה קלינית ומחלות זיהומיות, European Journal of Clinical Microbiology and Infectious Diseases , טען כי דבש מנוקה חיסל כמעט כל החיידקים הפתוגנים. שלא כמו כל האנטיביוטיקה הזמינה בשוק של היום, אף אחד מסוגי חיידקים שנבדקו, לא הצליחו לשרוד את טיפול דבש. לדברי ד"ר קרטר, יש תרכובות מסוימות בדבש מנוקה, כמו methylglyoxal, הגורמות לכשל רב-מערכתי של החיידקים, ההורג אותם לפני שהם מסוגלים להסתגל ולפתח חסינות. (3)

חדש! דבש מנוקה עוצמתי ברמה טיפולית מקסימלית של UMF 24+ (ו-MGO 1122+) במחיר מבצע!

טיפול בחיות מחמד

"לא קניתי את זה לעצמי. קניתי את זה לשני כלבי הלברדור שלי שסבלו משיעול המלונה (מצוקה נשימתית מדבקת מאוד וקשה מאד). רק להביא כלב אחד לביקור אצל וטרינר עלה לי 600$ ובנוסף על כך מחיר האנטיביוטיקות שהם רשמו שלמעשה רק סיבכו את המצב. נעשיתי נואש והתחלתי לחפש רפואות הומאופתיות. ואז קניתי את הדבש וגם שמן קוקוס . תוך שעה מרגע שנתתי להם כמה כפיות, שני הכלבים השתפרו באופן דרמטי. נפלתי מהכיסא – רק האנטיביוטיקה עלתה 300$ לכל כלב. הדבש הזה עלה הרבה פחות וגם הטעם טוב. הלכתי לחנות הקרובה וקניתי דבש מנוקה לכלב של אבא שלי אבל מחברה אחרת. האיכות והטעם היו אפס לעומת הדבש הזה."

איך להשתמש?

כדי להשיג תוצאות מקסימליות, מומלץ לקחת 1-2 כפיות ביום (עדיף כפית פלסטיק ולא מתכת). לשיפור האפקט החיסוני, אפשר להוסיף כפית קינמון ציילון אורגני (2).

שאלות ותשובות

שמעתי שדבש מאנוקה טוב גם לשיניים ולחניכיים. הכיצד?

"הפה הוא האיבר המרכזי בערכו לגבי שמירת הבריאות כולה. יש חשיבות עליונה לאכילת מזון בריא. כך יש גם סיכוי לשמור על בריאות השיניים והחניכיים." ד"ר מרדכי הוכברג ע"ה , "תזונה פלוס", גליון 101. 

מתברר שצחצוח ואפילו שימוש בחוט דנטלי אינם מספיקים – הבסיס הוא איזון הפלורה בפה (ורצוי לאזן את הפלורה בכלל, גם במעי).

איזה עולם מופלא! 90% מהגוף שלנו זה חיידקים. ומתברר שהשת"פ שלנו עם חיידקים מועילים ומיטיבים אינו רק במעי, אלא גם בפה, וגם על העור (ראו מה שכתבנו על מיביום, פטנט ישראלי חדש עם מעל 80% יעילות לטיפול בפסוריאזיס).  חשוב שנדאג לאוכלוסיית חיידקים (פלורה) מועילה בפה, לא רק במעיים.

דבש מנוקה נמצא מועיל לחיזוק הפלורה הטובה בפה. הוא מחסל רק את החיידקים הרעים ואינו פוגע בחיידקים הטובים. מתברר שבנוסף לתועלות האחרות שלו, לפי כמה וכמה מחקרים, נמצא כי דבש מנוקה מסייע להפחתה זמנית בכאבי שיניים, למלחמה בדלקות בפה, לעצירת מחלות חניכיים מהשורש, להפחתת עששת, ולדברים רבים נוספים. זאת על פי תכונות הריפוי העיקריות שנמצאו בו:

 • אנטי דלקתי – יש לו את הכח להפחית את הכאב והנפיחות הקשורה לכאב. ואם אתם סובלים ממחלת חניכיים, זה עשוי לעזור להקל על הדלקת.
 • אנטי חיידקי – ולכן אכילתו עשויה בפועל להקל על כאבי שיניים. עוזר לפרק את הפלאק הגורם לעששת.
 • אנטי ויראלי – התכונות האנטי ויראליות שלו עשויות לסייע במלחמה בדלקות בפה, במחלות חניכיים. השתמשו בדבש מנוקה כדי לשמור על הפה והחניכיים נקיים מוירוסים.

איזה חוזק של דבש מנוקה נדרש?

כמה שיותר חזק, האפקט האנטי-בקטריאלי חזק יותר. הדבש שבארץ הוא דבש טהור אך בריכוז מינימלי ומשרד הבריאות אוסר לרשום עליו את הריכוז. אם זה לא דחוף אז רצוי MGO 514 ומעלה (מגיע מחנות טופהיל).

איך להשתמש? 
כמה אפשרויות:

 • מי פה. החליפו את מי הפה הרגילים שלכם בדבש מנוקה.
 • עיסוי. אפשר לעסות אותו ישירות על החניכיים. מרחו טיפה של דבש מנוקה ישירות על החניכיים כדי להפחית את הדלקת. אפילו אם אינכם סובלים ממחלת חניכיים, ניתן להשתמש בשיטה זו כדי למנוע מהחיידקים להצטבר סביב החניכיים.
 • אכילה. אפשר לאכול אותו כרגיל. כפית של דבש מאנוקה ביום מגנה עלינו מעששת. אבל היא לא תהיה אפקטיבית כמו המריחה הישירה על האזור הכואב.

ומה לגבי הסוכר?  האם דבש מנוקה לא יגרום לחורים בשיניים?

בטח שמעתם שמזונות ומשקאות המכילים הרבה סוכר הם האויב הגרוע ביותר של השיניים. למעשה, סוכר הוא הסיבה העיקרית להצטברות פלאק המוליך לעששת ולמחלות חניכיים. אז אם דבש מנוקה מכיל הרבה סוכר, איך יכול להיות שהוא טוב לבריאות השן?

למעשה, התכונות האנטיבקטריאליות של דבש מאנוקה חזקות הרבה יותר מהסוכרים שהוא מכיל. לא רק שהסוכר לא נצמד לשיניים, להיפך, הדבש פוגע באוכלוסיית החיידקים הרעים (במיקרופילם) ולכן מעלים את המשקעים הקיימים. דבש מנוקה לא רק שלא גורם לבניית פלאק אלא מסייע בפירוקו. 

כך שהתשובה היא לא. דבש מנוקה לא יגרום לחורים בשיניים.

מותר לקחת דבש מנוקה בהריון?  (4)

דבש מנוקה הוא רפואה טבעית מצויינת ומוכחת שהוכחה מדעית לסייע בריפוי מצבי בריאות רבים, כולל הפחתת הצורך בתרופות, שיש להן נטייה לגרום לתופעות לוואי שליליות.
דבש מנוקה רותם יכולות ריפוי חזקות שהוכחו להיות מוצלחות יותר בטיפול במגוון רחב של דלקות, אפילו יותר חזק מהאנטיביוטיקה הכי חזקה. אפשר להשתמש בו לטיפול במצבים כמו כיבים \ כאבי בטן, כאבי גרון, צרבת, IBS, גסטריטיס, דלקות במעי, דלקות באוזן, דלקות בסינוסים, וכו'. מדענים גילו תכונות ריפוי חזקות .
בטוח לחלוטין לקחת דבש מנוקה בהריון. אפשר לקחת אותו גם כשאת מניקה. זו אלטרנטיבה מצויינת לתרופות קובנציונליות ואפשר להשתמש בו בהריון ללא כל תופעות לוואי שליליות. אין שום עדות המציעה שהוא יכול להשפיע על העובר.
 
חשוב לזכור:
1. זה בטוח לצרוך דבש מנוקה בהריון.
2. זה בטוח לצרוך דבש מנוקה בהנקה.
3. זה בטוח להשתמש בדבש מנוקה על העור בזמן ההריון.
4. זה בטוח לפעוטות להשתמש בדבש מנוקה באופן מקומי על העור.

לתת או לא לתת דבש לתינוקות?

מכיוון שמערכת החיסון אצל תינוקות בני יומם עדיין לא התפתחה, קיים חשש לזיהום של חיידק הבוטולינום. בזמנו נקבע מקדם ביטחון של חודש אחד בלבד כמספיק בהחלט!!!. מקדם זה הלך ותפח ללא צורך. כיום לוקחים מקדם בטחון של פי 12 ולא נותנים דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה.

האם יש תופעות לואי?

מי שאלרגי לדבורים צריך להיזהר גם מדבש מנוקה.

איזה סוג מומלץ? ואיך לזהות איכות?

יש לבדוק גם שהדבש RAW (לא מחומם), לא מהונדס, וללא תוספות.

צפו בדברי המגדל:

רמת MGO טיפולית של דבש מנוקה:

 1. דבש מנוקה טהור) – אפשר להשיג במשלוח מהיר מהארץ . ריכוז משוער UMF 8+ -שזה MGO 182..
 2. דבש מנוקה בריכוז מובטח של MGO 500 ומעלה (UMF 15+) – רמה טיפולית גבוהה
 3. דבש מנוקה בריכוז מובטח של MGO 800 ומעלה (UMF 20+) – רמה טיפולית סופר גבוהה.
 4. דבש מנוקה בריכוז מובטח של MGO 1100 ומעלה (UMF 24+) – רמה טיפולית מקסימלית.

דבש מנוקה מומלץ שיהיה כעזרה ראשונה בכל בית. מומלץ לקחת דבש מרוכז בחוזק גבוה. הריכוז הטיפולי המינימלי המומלץ הוא לפחות MGO 300+  – המכיל 300 מ"ג מתיל גליקסאל ב- 1 ק"ג דבש ונחשב אפקטיבי וחסכוני שאותו ניתן להשיג בארץ. לריכוש מקסימלךי נמליץ על הדבש של New Zealand Honey Co, מניו זילנד. תמצאו על המוצרים של החברה אלפי דירוגים ב-AMAZON עם ציון ממוצע של 4.5 כוכבים. לחברת NZ Honey Co יש דירוג כפול – הן UMF והן MGO. ה UMF. זהו ארגון הקובע תהליך איכות מסודר לבדיקה חיצונית של איכות הדבש. ובנוסף החברה בודקת גם את ה-MGO של הדבש בעצמה.

להלן טבלה המשווה בן ערכי UMF לערכי MGO:

UMF לעומת MGO השוואת ריכוזים
UMF לעומת MGO השוואת ריכוזים

מאיפה להשיג?

דבש מנוקה בריכוז טיפולי אפשר להשיג במשלוח מהיר מהארץ. ואם מחפשים בריכוז מקסימלי נמליץ על דבש המנוקה המקורי של New Zealand Honey Co, ברמה טיפולית סופר גבוהה של UMF 20+ (שווה ערך ל-MGO 829). לרוצים לחסוך, יש גם רמה טיפולית נמוכה יותר של UMF 15+ (עם MGO 514) – רבע קילו וחצי קילו במחיר משתלם. המוצר נשלח לארץ בשילוח אקספרס עם אחריות, ובתוך הארץ במיזוג, ומגיע בממוצע תוך שבועיים עד חודש  (ייתכנו עיכובים עקב מצב ויראלי, חופשות וחגים).

חדש! דבש מנוקה ברמה טיפולית מקסימלית של UMF 24+ (ו-MGO 1122+) במחיר מבצע!

לעיתים ניתן להשיג בארץ דבש מנוקה מקורי טהור– של חברת PURITI, שהעלתה באופן דרמטי את רף הבדיקות כדי להביא לכם את דבש המנוקה האיכותי ביותר שקיים. חברת PURITI היא בין היחידות שהדבש שלה נבדק על ידי מעבדות בלתי תלויות כדי להבטיח שהוא נקי מחומרי הדברה ומהנדסה גנטית.

חדש! דבש מנוקה טהור בריכוז טיפולחי של 300+ ובמשלוח מהיר מהארץ

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

איך נראה שיח המנוקה

הנה מבט מקרוב

אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן.

לחצו כאן ותאמו איתנו התייעצות נטורופתית

References

1.  MGO MANUKA HONEY

 1. טלי רויזמן, נטורופתית , מתוך אתר מעריב  סגנון | 14/5/2014 – כותבת על ממצאי המחקר שהוצגו בכינוס השנתי של האקדמיה האמריקנית לאותולרינולוגיה – תורת האוזן והגרון, שהתקיים בשיקגו
 2. Using Manuka Honey During Pregnancy
 3.  פעילות האנטיבקטריאלית הלא שיגרתית של דבש מנוקה-  המאמר בתרגום מכונה
 4. פוטנציאל ריפוי פצעים כרונים ע"י דבש מנאנוקה, תרגום מכונה
 5. השפעה אנטי ויראלית- מחקר מעבדה
 6. מחקר דבש מנוקה לטיפול בוירוס הקורונה במצרים
  7
  . מחקר קליני טיפול בכיבים
  8. עוצמת דבש מנוקה – הבנת סוגי ואיכויות הדירוגים

 

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X