לחץ דם – יש טיפול טבעי

יתר לחץ דם אינו מחלה בפני עצמה, אלא סימפטום לבעיה כללית יותר. זיהוי מוקדם ככל האפשר של יתר לחץ דם ומתן טיפול יעיל ומתאים הינו חיוני, על-מנת למנוע את הנזק לכלי הדם ולאיברים חיוניים. בטיפול הטבעי אנו בודקים, ומאתרים את הגורמים ליתר לחץ דם. יתר לחץ-דם מוגדר כמצב בו לחץ הדם הוא מעל 140 ממ״כ סיסטולי ו/או 90 ממ״כ דיאסטולי במדידות במרפאה. יל"ד  קשור קשר הדוק לאורח החיים המודרני.

תזונה לקויה – הימנע מצריכת מלח, סוכר, קמח לבן, שמנים מעובדים ומוקשים, אלכוהול, ג'אנק פוד וכו'. במחקרים נמצא יתרון לדיאטה ים תיכונית. תושבי האי כרתים נמצאו עם כל המדדים של בריאות טובה, הכוללת מחלות לב וסכרת. תזונה המבוססת על מזון טבעי אורגני, ללא ג'אנק, פלוס אויר נקי ואוירה ללא מתח. כמוכן נמצא במחקר של פרופסור ארניש, כי ניתן לגרום לרגרסיה של טרשת עורקים, על ידי תזונה קיצונית, נטולת שומנים רוויים.

סביבה לוחצת – צמצם מתחים מיותרים, העזר בפתרונות כמו יוגה, מדיטציה וכדומה, להפחתת הגורמים נפשיים. אזן עיסוקים המלווים במתח, בפעילות מרגיעה.

פעילות גופנית – חשובה ביותר. מינימום  150  דקות בשבוע. לב חזק מפעיל פעימות חזקות יותר, עם פחות פעמים לדקה. התוצאה – ירידה בלחץ הדם.

עודף משקל – מצביע על סכרת בתחילתה!! או מתקדמת!!!, מצביע על תזונה בלתי מאוזנת, מצביע על עודף שומני דם כמו טריגליצרידים, מעמיס את הלב – לחץ דם, בהמשך עומס על הכליות, ופגיעה בתפקודן.

עישון, זיהום אחר – חיים בסביבה עירונית – באפשרותך להפסיק לעשן, באפשרותך להתרחק מזהום אויר ומזהמים סביבתיים, מזון משומר, צבעי מאכל, קרינה אלקטרומגנטית. באפשרותך לנטרל במידה רבה מזהמים על ידי הגברת נוגדי חמצון במזון ועל ידי תוספים.

להורדת לחץ דם יש צורך במרבית המקרים לעשות שינויים באורח החיים ובתזונה. ובנוסף נטילה של תוספים. אלה עשויים לסייע, ללא תופעות לוואי, וכן לצמצם את הטיפול התרופתי, ואף להחליפו.

יתר לחץ דם פרימרי (Primary) – הוא יל"ד בתחילתו, הוא מתקדם ועולה בהמשך ונקרא יתר לחץ דם שניוני, הטיפול הוא תרופתי, המצב יותר חמור, במצב זה אין להפסיק תרופות. אבל יש לנו אמצעים לצמצום תרופות בהדרגה עם השיפור.

היצרות של אב העורקים – כנגד זה יש לנו אנזימים פרוטאוליטים – כלומר מפרקי חלבון כגון: נאטוקינאז וסראפפטאז, המפרקים משקעים על דפנות העורקים. אפשר למנוע את ההחמרה, אפשר להגיע להטבה משמעותית.

הומוציסטאין – ברמת הומוציסטאין גבוהה מצטברים משקעים על דפנות כלי הדם (בדומה לכולסטרול). ניתן למנוע תהליך זה ולהוריד רמת הומוציסטאין בעזרת תוספים  כגון מתיל קומפליט (הרחבה).

סכרתטיפול בסכרת על ידי שינויים תזונתיים, תוספים טבעיים התומכים בהורדת רמות הסוכר, תמיכה בכליות, טיפול תומך בכלי הדם הניזוקים בעקבות הסכרת.

זכור! גם אם הסכרת מאוזנת ביותר, עם התרופות הטובות ביותר, ועם הרופא הטוב ביותר, כול אלה אינם מונעים את הנזקים שהסכרת גורמת: לכלי הדם, לכליות, לעיניים, לעצבים- נאורופטיה.

מחלת כליות – תמיכה בכליות מבחינת התזונה, צמחי מרפא והתוספים. לשמירה מפני הידרדרות, בעיקר בגלל סכרת. לדאוג לפני היות מצב בלתי הפיך של כשל כלייתי.

חסימה של עורק הכליה – ראה לעייל: היצרות של אב העורקים.

גידול בבלוטת יותרת הכליה. מומלץ ניתוח בשילוב טיפול תומך טבעי.

היפרקלצמיה – רמת סידן גבוהה בדם, כנראה בגלל חוסר איזון של פעילות בלוטות התירואיד והפראתירואיד. חשוב השיפור התזונתי, ותוספים העשויים לתמוך באיזון ההורמונאלי בגוף.

הסתיידות עורקים – התקשחות העורקים בגלל הצטברות סידן בשכבות העמוקות של כלי הדם. ויטמין 2K מונע הסתיידות זו, בשילוב ויטמין  D10000 יחב"ל.

 בלחץ דם שניוני, לא תמיד מספיק הטיפול הטבעי ושינויי אורח החיים. חייבים לשלב עם טיפולים שמרניים וטיפול תרופתי כרוני.

תוספים להפחתת יתר לחץ – דם

יוביקווינול – מחזק את כח הלב. וממילא הלב יכול לדחוף יותר דם בפחות מאמץ ולחץ הדם יורד .

ויטמין E עם טוקוטרואינולים – מחזק את הלב. מאפשר התחדשות של נימי דם שבורים. מתחילים עם מינון נמוך.

ספירולינה – מזון על המסייע בהסדרת לחץ דם, משפר את מערכת הלב וכלי הדם, ובעל תועלות רבות נוספות (הרחבה).

מגנזיום – מועיל לוויסות לחץ דם גבוה, כולל לחץ דם הריוני. כי שריר הלב דורש מגנזיום. מגנזיום משמש גם לטיפול בתעוקת חזה- אנגינה פקטוריס. בחסר במגנזיום, עלולים להיגרם רמות כולסטרול גבוהות ועווית של כלי דם, אשר שניהם מובילים ליתר לחץ דם.

כולסטרול – היכולת של מגנזיום להוריד רמות כולסטרול אמנם פחותה, מאשר התרופות – הסטטינים, אך ללא תופעות לוואי חמורות שגורמות התרופות. כדאי להוסיפו בדיאטה להורדת רמות כולסטרול.

חסר מגנזיום יוצר רמות שומנים בדם בלתי תקינות, פועל יוצא של לקויים בתפוקת האנרגיה, כי המגנזיום הוא רכיב בתהליך זה. בנוסף נגרמת עליה בכולסטרול עקב עצירות, שאותה ניתן למנוע עם מגנזיום.

למגנזיום יש תפקיד חשוב במניעת קרישי דם, ושמירה על דם דליל כמו אספירין, אך ללא תופעות הלוואי.

מגנזיום יכול להפחית את הצורך בתרופות ללב. בחוסר מגנזיום עלולות להיות הפרעות קצב לב.  (בשילוב עם טאורין ובנפוטיאמין).

טאורין – חומצה אמינית רב שימושית התורמת ל:

  • ויסות לחץ הדם, אי ספיקת לב – תומכת בהפחתת נפיחות במצב של אי ספיקת לב גדושתית, המלווה באצירת נוזלים, יתר לחץ דם. (גם מחלות אחרות הגורמות לנפיחות כתוצאה מאגירת נוזלים). תורמת לחיזוק הלב.
  • לחץ דם – להפחתת הפעילות של מערכת העצבים הסימפתטית האחראית לכווץ כלי הדם. לכן מרפה התכווצויות בעורקים המעלות לחץ דם. טאורין שומר על קרומי התאים.
  • מדלל דם – טאורין מפחית היצמדות טסיות דם, הניסוי נערך עם 1500 מ"ג של טאורין ליום. חשוב להפחתת סיבוכים במחלות כלי הדם.
  • קצב לב – חוסר טאורין, בנפותיאמין – 1B ומגנזיום קשורים להפרעות בקצב לב. תורם לייצוב קצב פעימות הלב.

מגנזיום טאורט – משלב תכונות של מגנזיום וגם של טאורין. לקבל 2 ליום.

קוורציטין  – מפחית יתר לחץ דם (הרחבה).

הומוציסטאין – ברמת הומוציסטאין גבוהה מצטברים משקעים על דפנות כלי הדם (בדומה לכולסטרול). ניתן למנוע תהליך זה בעזרת תוספים: B12, B6, פולאט (חומצה פולית פעילה), די מתיל גליצין – DMG. האחרון כאשר נצפית רמה גבוהה במיוחד, שהיא עלולה להיות קשורה לפגם גנטי.

תמצית מחקר: במחקר כפול סמיות על 24 מעשנים בני 36 בממוצע, נצפתה ירידה ברמת ההומוציסטאין וכן במקביל בלחץ הדם. החומצה הפולית שיפרה את תפקוד האנדותל**, צמצמה את הסיכון למחלות כלי דם ולב, בקרב מעשנים כרוניים צעירים. **אנדותל – endothelium היא שכבה יחידה של תאים שטוחים, המרפדת את מדורי הלב, ואת כלי הדם והלימפה.  מקור: J Intern Med 2002;252 (6): 497-503.

B קומפלקס אקטיבי – ויטמיני B קשורים ליצור האנרגיה ועבודת הכליות. (הרחבה).

קרניטין – חומצה אמינית קשורה לייצור האנרגיה, יחד עם גלוטמין וחומצה גלוטמית, עוזרים  למניעת מחלות לב.

טיפול ביתר לחץ דם בעזרת צמחי מרפא

"יתר לחץ דם אינו מחלה בפני עצמה, אלא סימפטום לבעיה כללית יותר. הטיפול ביתר לחץ דם הוא אכן סימפטומטי ומכוון להוריד את לחץ הדם לרמה הנורמלית ולמנוע את עלייתו. מאחר שטיפול סימפטומטי הוא ארוך טווח, חשוב להשתמש בצמחים חסרי רעילות, המתאימים לטיפול ממושך. הטיפול באמצעות צמחים פועל על מערכות גוף המשתתפות בשליטה על לחץ הדם." –  01.01.07 , ד"ר מינה פראן

 צמחים מורידי לחץ דם פועלים לפי שלושה מנגנונים עיקריים:

  1. צמחים בעלי פעילות משתנת – דיורטית, – מסייעים להקטין את נפח הדם.
  2. צמחים מרחיבי כלי דם או מונעים את היצרותם.
  3. צמחים מעכבי פעילות של מערכת העצבים הסימפתטית (מערכת זו משפיעה על דרגת כיווץ כלי הדם).

בהכנה: צמחי מרפא לטיפול ביתר לחץ דם.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

ד"ר מרדכי הוכברג – תזונה פלוס

ד"ר אריק ברוורמן "איזון המוח" הוצאת פוקוס

 

ד"ר אריה אבני – בהרצאתו על יתר לחץ דם, ומדוע חשוב להוריד אותו

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X