שיניים בריאות

☀ השן הפסיקה לכאוב ☀ [עדויות החלמה]

נס רפואי? מקרה? ואולי יש כאן שיטה לריפוי עצמי ששווה ללמוד?

לפני מספר שנים, בסוף השבוע, היו לי כאבי תופת בשן הבינה השמאלית התחתונה. כבר כמה לילות לא יכולתי לישון מרוב כאבים. 

אני בדרך כלל משתדל לטפל בדברים באופן טבעי, ולא ממהר להגיע לרופא שיניים. אם כבר, אני משתדל להגיע לרופא שיניים ביולוגי, כדי למזער את כמות הרעלים שנכנסים לגופי. אבל הזמינות שלהם נמוכה והם נמצאים באזור המרכז ואני גר רחוק מאד, מעל שמורת הטבע של נחל כזיב, מתנייד בדרך כלל ברכבת ובתחבורה ציבורית (יותר אקולוגי).  סוף השבוע רק התחיל. אז מה עושים? 

דיברתי עם רופאת השיניים הביולוגית המדהימה שאני עובד איתה, שכבר בפגישה הקודמת חודש לפני זה אמרה לי שיש לי שם ציסטה קטנה, ואם זה ימשיך לכאוב כדאי לעקור את השן. היא הציעה לי ללעוס בינתיים שן ציפורן כדי לאלחש את הכאב, נתנה עוד כמה טיפים, וקבענו שאקפוץ בתחילת השבוע כדי לעקור את השן, אם לא יחול שיפור במצב.

מלא מוטיבציה, התחלתי לחקור ולהתנסות באפשרויות הטיפול העצמיעיסיתי את החניכיים טוב טוב, השמעתי את צלילי הריפוי של הצי'קונג כדי שהעיסוי יהיה גם פנימי, פתחתי כמוסות של כורכומין ליפוזומלי חזק ומרחתי אותן על השן, צחצחתי במברשת שיניים אנטיבקטריאלית עדינה עם סיבי זהב (מעולה לעיסוי החניכיים, ברוב המברשות יש המון חיידקים) שעליה מרחתי את אבקת הכורכומין הליפוזומלי. אחרי הצחצוח מרחתי אורל קייר ג'ל – ג'ל דנטלי טבעי עם שמנים אתריים שמעולה להפחתת כאב אחר הצחצוח ולמניעת אבנית (יש למרוח ולהשאיר בפה לפחות חצי שעה בלי לשטוף) , ותיספתי – והתחלתי לקחת כמות טיפולית של סראזים (אנזים הידוע ביכולתו לפרק ציסטות, ראו את העדות של הנטורופתית אילונה להרחבה), כדי שיעזור בניקוי הדלקת גם מבפנים ויפרק את הציסטה.

הלילה אחרי שהתחלתי את הטיפול היה הלילה הראשון שבו ישנתי נורמלי. ואחרי שבוע הדלקת נעלמה לחלוטין. בינתיים (מאז יוני 2016) אני מחכה עם עקירת שן הבינה. הכאבים נעלמו!

תם ולא נשלם. המשך הסיפור הוא לפני כשנה. גם לרעייתי היו אתגרי בריאות בשיניים, והיא התחילה להתעניין בנושא. בהמלצתה רכשתי לנו ספר מדהים, באנגלית, בשם "HOLISTIC DENTAL CARE", מאת נאדין ארטימיס. מצאתי שם דברים מרתקים על מנגנון ההתחדשות הפנימי של השיניים. מתברר אם ה-PH של בלוטות הרוק הוא 7 ומעלה, הן מפרישות הורמונים מיוחדים שמנקים את השיניים, מחסלים את החיידקים ומחדשים את הדנטין. ואם הוא פחות מ-7, הכיוון הוא הפוך : החיידקים נכנסים לשיניים.

מרגש מאד! האם ביסוס הגוף (שעליו כבר כתבנו קודם) עוזר גם להתחדשות הדנטין של השן? המחקרים המובאים בספר מראים שכןשיניים זה לא סלע. בתנאים המתאימים, לשיניים יש כושר התחדשות עצמי!

גופנו הוא מקדש. והפה הוא אחד השערים העיקריים . נמצא מתאם ברור בין בריאות השיניים לאריכות ימים ולבריאות הגוף. מקווה לכתוב על כך בקרוב. כרגע נראה שזו עוד סיבה לבסס את הגוף גם אם אנחנו בריאים. ולהגביר אכילת מזון חי ומונבט (Raw Food).

עקירת שן היא ניתוח לכל דבר. יש מה לעשות כדי להתכונן לניתוח ולתמוך בהחלמה שאחריועל כך כתבנו לפני מספר חודשים. אבל לפני שמחליטים על ניתוח, יש הרבה מה לעשות באופן טבעי. בחרתי באלטרנטיבה טבעית, ונדהמתי מהקצב הדרמטי של ההחלמה! כך לפחות מהניסיון שלי. לדעתי שווה לבדוק את האופציה לפני שעושים עקירה עם סיכונים. מוזמנים תמיד להתייעץ עם אחת הנטורופתיות בטבע-לי.

וכמו שאמר רבי נחמן מברסלב – "אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן!"

שנהיה בריאים!

אמנון לבב
עורך מגזין "טופהיל"

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X