שקדי משמש מרים – מקור לויטמין B17

טיפול ב-B17 מתועד שהוא מכווץ גידולים. הנטורופתית ניצה ברקן מספרת על אישה עם סרטן שלב 4 שהגיעה מהארץ לקליניקה מקסיקנית המשתמשת ב-B17 (לטריל), והכל נרפא. 

הקדמה: צמחי מרפא וטיפול טבעי במחלת הסרטן

לאורך ההיסטוריה של רפואת הצמחים והרפואה בכלל, שימשו צמחי המרפא כאמצעי יעיל ובטוח לטיפולים מגוונים של מחלות. צמחי מרפא כגון: אתרוג, ערבה, יסמין, אלוורה, לאפצ'ו, ג'ינקו, עשב לימון, שרביטן, פיטרוזיליה, דבקון לבן, זית, גרביולה, מליסה, חבלבל השדה, כורכום, זנגביל (גינג'ר), שדר לבן (בטולה אלבה), מור ועוד.. ,  מחזקים את המטופלים ויעילים נגד תופעות לוואי, וכך מאפשרים את המשך הטיפול במחלה.

מהו ויטמין B17

החומר "אמיגדלין" (Amygdalin) הוא גליקוזיד שהופק לראשונה מזרעים של שקד מר, לפני כמעט מאתיים שנה. שינוי קל באמגידלין ומודיפקיציה כימית שלו הוא החומר "לאטריל" (laetrile), שמכונה גם "ויטמין B17". שמו של החומר הוא מטעה, שכן לא מדובר בוויטמין על פי ההגדרות הרפואיות שלו. אין קשר לויטמינים הידועים מקבוצת  B.

מדובר בחומר המסונתז מהפיטו- כימיקל "אמיגדלין" שמופק מזרעים של אגוזים למיניהם, בעיקר שקד מר או משמיש מר. המבנה הכימי של אמיגדלין הוא של גליקוזיד וכאשר עורכים לו מספר שינויים כימיים, הוא הופך לחומר אחר בשם "לאטריל". הלאטריל הוא למעשה תרכובת שיסודה טבעי אך היא עברה שינויים כימיים מעשה ידי אדם. השם "ויטמין B17" הוא למעשה שם נרדף לחומר לאטריל.

ויטמין B17, סרטן ומה שביניהם

הויכוח על הנושא החל לפני כחמישים שנה לערך והחריף בתחילת שנות ה-70 כאשר סדרה של ניסויים שבוצעו על עכברים במטרה להוכיח את יעילות החומר בטיפול בגידולים סרטניים, הראו תוצאות שלא היו חד משמעיות. מאז שנות ה-70 של המאה הקודמות נעשו מחקרים רבים נוספים אודות יעילות החומר אמיגדלין לטיפול בסרטן בכלל, ולטיפול בסרטן השד בפרט.

אלטרנטיבי: מכול שיטות הטיפול האלטרנטיביות לסרטן, דומה שיש שיטת טיפול אחת שיש עליה הסכמה הרחבה כאפקטיבית במיוחד: נטילת תוסף התזונה ויטמין בי 17 (לטריל laetrile/ אמיגדלין) המופק משקדי המשמש – או אכילתם.

קונבנציונלי: לא נמצאה כל הוכחה מדעית כי החומר הוא אכן יעיל.

אמיגדלין: כמה עובדות על ויטמין B17 שתעשיית התרופות מבקשת להצניע.

מזונות המכילים אמיגדלין

אמיגדלין נמצא בעיקר בשקדי משמש אבל גם בחרצני תפוח, אגס, בקליפת התפוח (ובלבד שהוא תפוח אורגני – כיון שחומרי הריסוס הורסים אותו) וכן בשקדים מרים, ובאגוזי מקדמיה. המינונים הגבוהים ביותר של אמיגדלין מצויים בשקדי משמש.

למה לאנשי ההונזה אין סרטן?

אנשי ההונזה בפקיסטן מעולם לא חלו בשום צורה מסוימת של סרטן והם גם נקיים ממחלות קשות אחרות כמו סוכרת, פרקינסון, אלצהיימר, אוסטיאופורוזיס, מחלות כבד, אלרגיות וכיו"ב. האם מדובר בגנים טובים גרידא? לא בהכרח. את הסיבה יש לתלות דווקא בסגנון חיים: אנשי ההונזה ניזונים בעיקר ממזון נא לא מבושל (תזונה בסיסית בהגדרה, סביבה שבה תאי סרטן לא יכולים לחיות), ואוכלים מדי יום מספר שקדי משמש (החלק הרך שמצוי בליבת הגרעין) כדבר שבשגרה.

אופן פעולה

אמיגדלין פועל באופן סלקטיבי על תאי סרטן. בדומה למנגנון הסלקטיבי שמופעל בכימותרפיה – גם אמיגדלין קטלני עבור תאים סרטניים, כאשר הוא לא משפיע לרעה על התאים הבריאים. יחד עם זאת במינונים מאד גבוהים, שהם גם האפקטיביים יותר להכחדת תאי הסרטן – התכשיר עלול לייצר בחילות ואף רעילות.

B17 מורכב משתי מולקולות גלוקוז עם  מולקולה של בנזלדהיד (Benzaldehyde) ומולקולה של ציאניד (Cyanide). שני האחרונים שניהם רעילים והרסניים לתאי הגוף אך הם נעולים בתוך המולקולה וכדי לפעול הם צריכים להשתחרר מהתרכובת.

כאשר B17 נכנס לגוף, הוא פוגש באנזים רודנאז (Rhodanese) הנפוץ בתאים בריאים. אנזים זה מפרק את ה- B17 למולקולות בעלות תועלת. הבנזלדהיד מתחבר למולקולת חמצן והופך להיות חומצה בנזואית (Benzoic acid) שהיא חומר משכך כאבים טבעי, בעוד שהציאניד הופך לטיוציאנאט (Thiocyanate) שהיא מולקולה העוזרת באיזון לחץ הדם ובאגירת ויטמין B12 בכבד. 

לעומת זאת, כשתא סרטני פוגש את המולקולה של B17, הוא קולט אותה לתוכו בגלל הסוכר שבה (תאים סרטניים אוהבים סוכר!). בתוך התא האנזים בתא-גולקוזידיאז (β-Glucosidase) מפרק את הציאניד ואת הבנזלדהיד מהמולקולה וחומרים אלה, שסינרגטית יוצרים רעל חזק, הורגים את התא הסרטני.

בתא בריא יש מעט בטא-גלוקוסידייז והרבה רודניז – בי 17 אינו יכול להיות מופעל. בתא סרטני ישנה כמות גדולה של בטא-גלוקוסידייז ואין כלל רודניז. בי17 קוטל אותם. גלעין המשמש הוא כמו כימותרפיה טבעית לגוף (4).

מהו המינון הנכון? 

שאלה טריקית. אמיגדלין איננו תרופה מאושרת לשימוש בארה"ב, אך הוא נמצא בשימוש קליני רב מחוץ לארה"ב, לדוגמה במקסיקו. אין מינון 'מדעי' מומלץ של אמיגדלין 'על פי הספר'. אך יש נסיון קליני. ויש תיעוד של המינון שחולי סרטן לקחו וניצלו. גם בהקשר זה יש לציין את המובן מאליו שהביוכימיה של כול אדם שונה, וכל מקרה לגופו ועל כן רצוי להתחיל בהדרגה. כדי לקבוע מינון אמיגדלין אופטימאלי עבור כל אדם – יש כנראה לעבור תהליך של ניסוי וטעייה פרטי, עד שמגיעים למינון היעיל שאינו רעיל.

בהתבסס על הנסיון הקליני הרב של ד"ר אנטוניו ג'ימז בריפוי סרטן עם B17 (מאז 1988), הוא אומר שהמינון הקליני משתנה, בהתאם לשיטה שבה משתמשים. אפשר להזריק B17 לתוך הוריד, לקחת אותו דרך הפה בכמוסות או בכדורים, או לאכול שקדי משמש.

למרות שלכל השיטות ללקיחת B17 יש את הערך שלהן, הזרקה תוך ורידית נחשבת לשיטת המומלצת ביותר, ואחריה הכמוסות (או הכדורים), אכילת שקדי משמש נמצאת רק במקום שלישי (1). רצוי לשלב בין השיטות: לשקדי המשמש יש יתרון שאיתם אפשר להתחיל במינון קטן ולהעלות בהדרגה. אח"כ כדאי לעבור לכמוסות ולהמשיך להעלות את המינון. ובמקביל במידת הצורך והיכולת לתאם נסיעה למקסיקו.

כשמזריקים דרך הוריד, ד"ר ג'ימז נותן 3 עד 9 גרם ליום, בד"כ 6-7 ימים בשבוע, בהתאם למצב האינדבדואלי. הלטריל מדולל בתמיסת מלח, ומוזרק באיטיות במשך 30 דקות.

אם רוצים מינון טיפולי גבוה, ואין באפשרותכם לטוס למקסיקו, כדאי לקחת בכדורים או בכמוסות (ראו סעיף "איפה להשיג"). יתרון נוסף על פני השקדים הוא שריכוז החומר קבוע וידוע.  כשלוקחים B17 דרך הפה, המינון האידיאלי שד"ר ג'ימז ממליץ עליו הוא 500 מ"ג (בכמוסה או בכדור), חצי שעה לפני כל ארוחה וחצי שעה לפני השינה, דבר המביא אותנו למינון של 2,000 מ"ג ליום (שווה ערך ל-100 שקדים!). מינון גבוה יותר או נמוך יותר יהיה פחות אפקטיבי. כמובן, כדאי להתחיל בהדרגה!

ואם לוקחים שקדי משמש מרים, בכמה כדאי להתחיל?

כדי לקבוע מינון אמיגדלין אופטימאלי עבור כל אדם – יש כנראה לעבור תהליך של ניסוי וטעייה פרטי, עד שמגיעים למינון היעיל שאינו רעיל. ככלל אצבע, כשיש סרטן פעיל ד"ר ג'ימז ממליץ על 20 עד 40 שקדים ליום, כדי שהחומר הפעיל, אכן יהיה אפקטיבי (המקור לא מציין הריכוז). למטרות של מניעת סרטן הוא ממליץ על 14-16 שקדי משמש מרים ליום. יש הממליצים לסירוגין: יום כן ויום לא. שימו לב! קיים שוני רב בריכוז החומר הפעיל בזנים השונים, ובהתאם שוני במינון המומלץ. כמות אמיגדלין בגלעין יכולה לנוע בין 5 ל-30 מ"ג. . להתחיל בהדרגה!

"אם אתה אוכל שקדי משמש מרים בפעם הראשונה, תתחיל באחד, ותן לגוף שלך מספר שעות להסתגל לפני שתיקח עוד. כל אדם הוא שונה וזה עשוי לקחת קצת זמן עד שהגוף שלך יסתגל לכמות הרצויה של B17" — ד"ר אנטוניו ג'ימז, Hope4Cancer (קליניקה לריפוי סרטן במקסיקו).  

עם מה כדאי לשלב את ה-B17 כדי לשפר את פעולתו?

כמו ברוב שיטות הריפוי, המטופל חייב לאמץ תזונה מתאימה יחד עם ויטמין B17. המטפלים העיקריים בחומר זה ממליצים על תזונת מזון נא (Raw Food) שעיקרה ירקות ופירות שאינם מבושלים, כמתאימה ביותר, כנראה משום שבנוסף לתכולת B17 במזונות הצמחיים השונים, הם גם מכילים חומרים המסייעים לפעולתו האנטי סרטנית של  הוויטמין וביניהם אבץ, המתואר כמוביל את הוויטמין לתאים, ויטמין C בכמויות גדולות, מנגן, מגנזיום, סלניום, ויטמיני B אקטיביים (ובמיוחד B12 ,B9 ,B6), ויטמין E וויטמין A. מטפלים אחדים ממליצים גם על חומצה פנגמית (ויטמין B15). אנזימים פרוטאוליטים (כגון סראזים) נחשבים אף הם כתוספת משלימה וקריטית להצלחת הטיפול (5).

לתוצאות מיטביות, ד"ר ג'ימז משלב בקליניקה שלו את הלטריל עם ויטמין C ועם מספר מינרלים, במיוחד אבץ וסלניום.

נמליץ להוריד את הספר "סוד רפואי טיפוח נפשי", ובו טיפים לחשיבה חיובית, בדיחות, מתכונים, עצות לתזונה במחלה, ומידע על תוספים רבים נוספים שיכולים לסייע. להורדת הספר לחצו כאן. ואפשר גם לרכוש את העותק המודפס.

תאי סרטן עלולים לפתח עמידות לאמיגדלין

מסיבה זו יש לשלב את הטיפול עם פרוטוקולים אחרים לריפוי סרטן למשל: תרפיית חמצן, פרוטוקול צזיום כלוריד, תזונה בסיסית, טיפול הוקסי, תה אסיאק או מגה-דוזות של ויטמין סי. גם חסידי האמיגדלין הנלהבים ביותר מסכימים שהטיפול באמיגדלין לבדו- ללא שיטות משלימות אחרות לא בהכרח יספיק.

איפה להשיג?

קודם כל, חשוב שהשקדים יהיו אורגניים, וללא הנדסה גנטית. שנית, חשוב שתכולת ה-B17 בגלעינים תהיה מקסימלית.

היתרון של הכמוסות הוא המינון המדויק והאפשרות להגיע למינון מוגבר (קשה לאכול כ-100 שקדי משמש מרים ליום שזה מה שנדרש על פי המלצתו של ד"ר ג'ימז במידה וכל שקד מכיל 20 מ"ג אמיגדלין). בבקבוק יש 100 כמוסות. על פי המינון המומלץ של ד"ר ג'ימז, בקבוק מספיק ל-25 יום. על כן כדאי להזמין יותר מבקבוק אחד.

חדש – את גלעיני המשמש המקוריים של apricotpower וכן את כמוסות ה-B17 ניתן להזמין ישירות מחנות טופהיל:

  1. ויטמין B17 (אמיגדלין) – 100 כמוסות של 500 מ"ג
  2. שקדי משמש מר

נמליץ לרכוש יותר ממוצר אחד מכל סוג, שכן זה יותר משתלם.

שקדי משמש- ההסטוריה והסיפור האמיתי!

צפו בסרטון:

עוד בשנות ה70, ממשלת ארה"ב אסרה את מכירת שקדי המשמש. הFDA טען שהם אינם מסוכנים אך גם אינם יעילים למלחמה בסרטן. במקסיקו- מכירת הכדורים היתה חוקית ומגזין הNews Week העריך כי 70 אלף (!) אמריקאים חצו את הגבול למקסיקו כדי להשיג אותם באופן בלתי חוקי. אנשים העידו כי הם יהיו מוכנים לגנוב אותם.  נמצא כי הכדורים  יעילים במניעה של סרטן! וביכולתם לעצור את התפשטות הסרטן .

לאור הביקוש והלחץ התקשורתי, הFDA  והאגודה למלחמה בסרטן החליטו לממן ניסויים קלינים של שקדי המשמש. במסיבות העיתונאים הרופאים דיווחו כי לא מצאו שום עדות ליעילות הכדורים- מה שהתברר כשקר וככיסוי שכן הממצאים שהודלפו לאחר מכן הראו הפחתה משמעותית ועצירת גידולים בשימוש בכדורים. הסיפור הבלתי יאמן של ההסטוריה של שקדי המשמש בקטע המצמרר הזה, שוב שופך אור על אג'נדות סותרות של הרפואה הקונבנציונאלית מול האמת.

צפו בראיון עם ד"ר קולדוול, שריפא את עצמו מסרטן באמצעות B17:

References

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

  1. ליעילות מקסימלית מומלץ להשתמש בשילוב חומרים נוספים,  פרוטוקול מאתר CancerTutor שחשוב לקרוא.
  2. ד"ר מרקולה
  3. אתר anticancerinfo הבריט
  4. המטפל דניאל יעקובסון כותב בפייסבוק על נסיונו הטיפולי בטיפול בשקדי משמש.
  5. הנטורופט גדעון כינר – מחבר סדרת המאמרים "להתחכם לסרטן".
  6. תועלות נוספות של שקדי משמש.
  7. תועלות נוספות של שקדי משמש – על פי ד"ר AXE.
  8. מחקרים רבים נוספים על B17 תמצאו כאן, באתר של Limitless Society.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X