מעל 90% מכל הדלקות בדרכי השתן נגרמות על ידי חיידקי אי.קולי (E.Coli) הנמצאים גם כחלק מהמיקרופלורה הנורמלית בדרכי העיכול. ברוב המקרים החיידק נכנס לדרכי השתן דרך פתח יציאת השתן. חיידקים רבים פשוט נשטפים למטה יחד עם השתן. חיידקי אי.קולי, לעומת זאת, מכוסים עם בליטות קטנות העשויות משילוב של חומצות אמינו וסוכרים ונקראות "לקטינים". הן מאפשרות לחיידק להישאר צמוד לדפנות הפנימיות של צינור השתן ואפילו לעלות למעלה.

מהם התסמינים לדלקת רירית שלפוחית השתן? צריבה בעת מתן שתן, תחושת מלאות השלפוחית והשתנה תכופה, חום, כאבים, שתן עכור בעל ריח חריף, עלייה בחום הגוף, כאבים באזור הגב התחתון, ולעיתים אף דם בשתן.

מהם הסיכונים של דלקת שלפוחית השתן? מלבד אי הנוחות, דלקת בדרכי השתן שאינה מטופלת, עלולה להתפשט ולגרום לזיהום כלייתי, שבעקבותיו גם נזק לכליות. זיהום בדרכי השתן מתרחש, כאשר חיידקים מוצאים את דרכם אל מערכת השתן הסטרילית. משפחת החיידקים המזוהה ביותר עם זיהום זה היא ה E - קולי Escherichia coli, חיידק זה הוא חלק מהפלורה הנורמאלית במעיים ומקומו שם בלבד. התרבות החיידק מחוץ למערכת העיכול, והצטברות של 100 אלף מושבות ומעלה, מצביעים על זיהום.

מדוע זרם השתן מהכליות לשפכה לא סופח את החיידק עימו? מה מאפשר לאי קולי להדבק לדפנות השלפוחית ולהגיע לעיתים עד לכליות? דפנות החיידק E- קולי מכוסות בבליטות קטנטנות דמויות אצבע (pili), קצות הבליטות הם מבנה של חומצות אמינו וסוכר (גליקו-פרוטאין) הנקרא לקטין (lectin). לקטינים אלו מאפשרים לחיידק להדבק לדפנות השלפוחית ודרכי השתן.

מהו D- מאנוז? סוכר פשוט, דומה במבנהו לגלוקוז, המיוצר במידה מסוימת בגוף ונמצא באופן טבעי בשלפוחית השתן. ספיגתו איטית פי 8 מגלוקוז, חלקו הזעיר עובר מטבוליזם בגוף, רובו עובר ישירות לדם, דרך צינורות מערכת העיכול, מסונן דרך הכליות ומפונה דרך השתן.

מהי פעולת D- מאנוז? הוא נצמד אל הלקטינים של חיידקי אי-קולי אפילו טוב יותר מאשר הלקטינים נצמדים לתאי הגוף. כשכמויות גדולות של הסוכר הזה נמצאות בשתן, הן מצפות כל חיידק אי.קולי שנמצא בסביבה. החיידקים לא יכולים יותר להיצמד לדפנות צינור השתן הפנימיות ונשטפים בשתן הרגיל.

פעילותו של סוכר זה ידועה מזה עשרות שנים. החל משנות השבעים התפרסמו מחקרים המצביעים על מנגנון פעילותו הייחודי וחשיבותו.

למה לא לאנטיביוטיקה? הטיפול המקובל הוא אנטיביוטי, אולם כמו חיידקים פתוגניים רבים, חיידקי ה E -קולי עלולים לפתח עמידות מהירה לסוגי אנטיביוטיקה. בנוסף שימוש ארוך טווח ותדיר באנטיביוטיקה, גורם להפרת איזון פלורת הגוף בשל פגיעה בחיידקים הידידותיים, ולהישנות הדלקת.

מהם היתרונות של ה D- מאנוז?

מהיר פעולה - ריכוזו בדם עולה תוך 30 דקות מרגע לקיחתו, פעולתו מיידית, עוד באותו היום.

יעיל – נקשר בצורה ספציפית ובעוצמה רבה אל חיידקי ה E- קולי. עוצמת פעילותו חזקה פי 10 מעוצמת פעילות החמוציות.

טבעי – מיוצר ונמצא באופן טבעי בגוף, נמצא בטבע בפירות וצמחי מאכל שונים.

בטוח לשימוש - מכיוון שהוא לא עובר מטבוליזם בגוף אינו משפיע על איזון רמות הסוכר, וללא תופעות לוואי. בטוח גם לנשים בהריון וילדים. וגם, כיון שהוא נספג בתחילת דרכי העיכול, הוא לא מסלק בקטריות אי.קולי ידידותיות הנמצאות במעי הגס.

ידידותי – אינו משנה את איזון המיקרו- פלורה הטבעית של הגוף.

לא חומצי – לא משפיע על חומציות הקיבה והשתן.

איפה להשיג?

נמליץ להתחיל בתשלובת די-מאנוז טבעי בכמוסות - אפשר להשיג מטבע-לי נטורופתיה. התשלובת מכילה גם תמצית חמוציות ופרוביוטיקה לשיפור יעילות המוצר. והמשלוח במיזוג עד הבית. המלצות שימוש מהיצרן: לקחת עם האוכל.  לתחזוקה - כמוסה אחת פעם ביום. לסיוע - עד 3 כמוסות עם האוכל לפי הצורך.

למצבים טיפוליים נוכל להשיג לכם גם אבקה - האבקה הרבה יותר חסכונית. כפית זהה ל-2 גרם, כלומר ל-4 כמוסות. המלצות שימוש  באבקה: טיפול בדלקת פעילה: לערבב כפית שטוחה אחת של אבקת די מאנוז במים או במיץ (לא מיץ פרי הדר) ולשתות 3-4 פעמים ביום , עד שהמצב מתנקה, ואז לערבב 1/2 כפית פעמיים ביום למשך 2-3 ימים נוספים, או לפי הנחיית המטפל. טיפול מונע: כפית אחת ביום.

 

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

References

  1. - WebMD, including 14 refs.
  2.  – ד"ר מרקולה
×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×