גלוטתיון, לעיתים עשוי להיות גורלי לחיים. לפניכם מספר דרכים להעלאת רמת גלוטתיון

גלוטתיון (Glutathione) הוא מפנה הרעלים היעיל ביותר בגוף האדם. הוא קושר רעלנים, מזהמים, כימיקלים, מתכות כבדות ותוצרי פירוק של תרופות ומפריש אותם דרך השתן או מערכת העיכול. גלוטתיון הוא גם נוגד החימצון העיקרי בגוף – בהיותו חיוני גם למיחזור, לניצול יעיל ולויסות רמתם של נוגדי החימצון האחרים כמו ויטמין C, ויטמין E. וגם לפעילות תקינה של ויטמין D, לייצור ולתיקון ה-DNA ולחיזוק מערכת החיסון.

האם יש לכם מספיק ממנו?

מה זה גלוטתיון?

גלוטתיון הוא פפטיד מורכב משלוש חומצות אמינו: ציסטאין, גלוטמאט וגליצין.

ישנן שתי צורות של גלוטתיון. האחת – גלוטתיון מופחת (הנקרא Reduced Glutatione  וכן GSH וגם  L- גלוטתיון). זוהי הצורה הפעילה. כשמולקולות GSH מפעילות את השפעותיהן נוגדות החמצון על מיני חמצן תגובתי, הן מתחמצנות והופכות ל- GSSG – גלוטתיון מחומצן, שהוא הצורה השנייה.

על פי מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Integrative Medicine, היחס בין GSH ל- GSSG קובע את מצב החמצון התאי. יחס של 1 ל -10 פירושו שהתאים נחשפים למתח חמצוני .מערכת הגלוטתיון מורכבת גם משתי קבוצות של אנזימים: גלוטתיון פרוקסידאז – Glutathione peroxidase – GPx וגלוטתיון טרנספראז – glutathione S-transferases – GSTs. שתי קבוצות האנזימים מתווכות את השפעותיו נוגדות החימצון של הגלוטתיון.

מוצרי הגלוטתיון הקיימים כיום מכילים גלוטתיון מופחת- GSH, מכיוון שזו הצורה שאמורה להיות פעילה. זו הסיבה משתמשים במילה "L-glutathione" במקום ב-glutathione. השאלה אם היא נספגת. ועל כך בהמשך.

למרות שגלוטתיון מסונתז באופן טבעי בתאים שלך, הרמות שלו בגוף עדיין עשויות לרדת, במיוחד ככל שאתה מזדקן;

ציסטאין הינה החומצה האמינית המגבילה בתהליך ייצור הגלוטתיון. למרבית חולי המחלות הקשות והניווניות אין מספיק גלוטתיון, בייחוד אם הם מטופלים עם תרופות. במצב זה  ההישרדות של חולים אלו נפגעת במידה רבה. ניתן לשפר נתון זה על-ידי הוספת חומצות אמיניות גופרתיות.

מהן התועלות של גלוטתיון לגוף?

גלוטתיון (GSH) הוא אחת מהמולקולות הקריטיות ביותר לתפקודנו. רמות גלוטתיון גבוהות משפרות את פעילות כל מערכות הגוף, דרך נטרול רדיקלים חופשיים ותרכובות חמצן פעילות. גלוטתיון משפר את מערכת החיסון וחילוף החומרים, תומך בשיפור הבריאות והביצועים האתלטיים.

בתור נוגד החמצון התוך תאי החשוב ביותר, גלוטתיון מווסת את רמות כל נוגדי החמצון האחרים בזמן שהוא גם מונע נזק לרכיבים תאיים חשובים שנגרם על ידי תרכובות חמצן פעיל, כגון רדיקלים חופשיים ומחמצנים (פרוקסידים). כמה מתפקידיו:

 • קריטי בהרבה תגובות תוך תאיות
 • מגיב עם מטבוליטים פיזיולוגים שונים כמו אסטרוגן, פרוסטגלנדינים, לאוקוטראינים, וכימיקלים כמו ברומובנזן, ונוגד גם מנות יתר של אצטמינופן.
 • מגיב עם חנקן ולשניהם תפקיד חשוב בוויסות (NO) חמצני שומנים, גלוקוז ושימוש בחומצות אמינו.
 • מעורב בהסרת גורם הסרטן פורמלדהיד מהגוף.
 • נחוץ לתפקוד הפרוסטגלדין H2
 • מעכב זיהום בנגיף השפעת
 • חשוב לעוד שימושים מטבוליים, לרבות מטבוליזם של חלבונים.
 • נחוץ להארכת חיי התאים, לרבות תאי לימפה ותאי אפיתל במעי.
 • ממלא תפקיד חשוב בהתפתחות והבשלת תאי הזרע
 • הכרחי לשפעול של ולאוקוציטים T לימפוציטים מסוג פולימורפונוקלארים, ונצרך לייצור ציטוקינים.
 • חשוב גם לתגובות חיסוניות מוצלחות כשלגוף יש קושי חיסוני.
 • מעורב בתהליך שימור רמות ויטמין E- ו C בצורות המטבוליות הפעילות.

מגיפת חוסר בגלוטתיון

"ישנה מגיפה מתפשטת של מחסר בגלוטתיון בפציינטים כיום. למעשה, נמצא שכמעט לכל החולים הכרוניים חסר גלוטתיון." – ד"ר צ'ארלס מ. סקוט.

האם יש לך צורך בתמיכה ברמת הגלוטתיון?

למרבה הצער, ייצור הגלוטתיון נוטה להאט עם הגיל. אנו צוברים חוכמה אך מאבדים את יכולתנו לנקות ביעילות רעלים. זה עשוי לקרות גם כתוצאה מתזונה לקויה, חשיפה לרעלים סביבתיים ואפילו רמות מתח גבוהות. יתכן שיהיה לך צורך בתמיכה נוספת בגלוטתיון אם לקחת תרופות מסוימות, אי פעם עשו לך סתימות כספית בפה, או אם נחשפת לכימיקלים מסוכנים.

האם היה לך התנסות במצבים הבאים?

 • צרכתי תרופות (במרשם או ללא מרשם)
 • השתשתי באמצעי אבחון או טיפול מבוססי קרינה
 • קיבלתי זריקות חיסון
 • לקחתי אנטיביוטיקה
 • עדיין יש לי סתימות אמלגם בפה
 • נחשפתי לקוטלי עשבים ביתיים, חקלאיים או מסחריים, חומרי הדברה, דשנים כימיים או נוזלי ניקוי
 • צרכתי מוצרי קוסמטיקה שאינם אורגניים, שמפו, קרמים, מסנני קרינה או משחות שיניים (אלה עם התראות נגד הרעלת רעלים!)
 • נחשפתי לכימיקלים או קרינה הקשורים לעבודה
 • הייתי בצבא
 • התגוררתי ליד כור גרעיני, מפעלים לייצור אמצעי לחימה, מפעלים לייצור כימיקלים או אתרי פינוי פסולת רעילה
 • השתמשתי בחברות תעופה מסחריות
 • חשוב לי לשפר את התפקוד המוחי. במוח, שהוא האחרון לסבול ממחסורי תזונה, רמות הגלוטתיון יורדות על-מנת לשמר רמת גלוטתיון מספקת באיברים אחרים. ירידה ברמת הגלוטתיון בגוף גורמת לפגיעה נוספת של תהליכי חימצון בגוף. המסקנות הן, שלאנשים רבים, בייחוד למבוגרים, אין די גופרית שמקורה במזון ועליהם להיעזר בתוספים מכילי גופרית.

בכל אחד ממצבים אלו, חשוב לתמוך בייצור הגלוטתיון.

איך להעלות את רמת הגלוטתיון? 

למרבה המזל, ישנן מספר דברים פשוטים שאפשר לעשות בכדי לתמוך בהעלאת רמת הגלוטתיון , במיוחד כשמדובר בהוספה של מזונות עשירים יותר בגלוטתיון לתזונה ולקיחת תוספי תזונה. להלן כמה מהדרכים הטובות, הקלות והיעילות ביותר לספק לגופך את התמיכה הדרושה לו בכדי לשמור על ייצור הגלוטתיון!

גלוטתיון במזון

אכלו מזונות טבעיים התומכים בהעלאות רמת גלוטתיון מדי יום . בגדול, הדבר הראשון שחשוב לעשות במיידי כדי לצייד את גופכם בכל מה שהוא צריך כדי לייצר את הכמות הנכונה של גלוטתיון הוא לוודא שהוא נמצא בתפריט היומי שלכם. ישנם מקורות טבעיים רבים של גלוטתיון אותם ניתן להכניס בקלות לתוכנית הארוחות היומיומית שלך.

מרבית המזונות המספקים את התמיכה הטובה ביותר לייצור גלוטתיון הם חיים, שכן בישול, פסטור ועיבוד מפרק את הגלוטתיון. אנו ממליצים להקפיד על מזון חי ותוסס – במיוחד ירקות ופירות חיים העשירים בגופרית ובסלניום – לקבלת התמיכה הטובה ביותר בגלוטתיון. הנה כמה דברים שאפשר יכול לאכול ולשתות כדי להגביר את רמות הגלוטתיון:

אספרגוס, אבוקדו, תרד, במיה
ברוקולי, מֵלוֹן, עגבנייה, גזר
אשכוליות\ תפוז, קישוא, תּוּת

כמות הגלוטתיון במזון קטנה מאוד בהשוואה לכמות הגלוטתיון שנמצאת ברקמות הגוף. צריכת גלוטתיון יומית ממזונות המכילים גלוטתיון הינה בממוצע 100-150 מ"ג , בעוד שלמבוגר בריא יש כ -10 גרם גלוטתיון שמסתובב ברקמות הגוף. לפיכך, צריכת התזונה מהווה רק 1-1.5% מהגלוטתיון בגוף. שאר הגלוטתיון מיוצר בתוך התא, או בתוך הכבד, משלוש חומצות האמינו המקדימות שלו: גליצין, חומצה גלוטמית וציסטאין.

למרות שלגלוטתיון תזונתי יש השפעה נמוכה על רמות הגלוטתיון, מזונות הגלוטתיון הם עדיין חלק בלתי נפרד מפרוטוקול הגברת הגלוטתיון. הסיבה העיקרית היא שגלוטתיון כלשהו מהמזון נספג בתאי המעיים, במיוחד בחלל הפנימי של מבנה הצינורות של המעיים. גלוטתיון זה משתתף ישירות בניקוי רעלים במעי הדק ומגביר את בריאות מערכת העיכול. מכיוון שבריאות החיסון שלך תלויה במידה רבה ביעילות שאתה סופג את כל אבות המזון, הויטמינים והמינרלים מהמזון, אנו יכולים לקבוע בביטחון כי בריאות החיסון תלויה בבריאות המעיים ובכל מערכת העיכול.

אכלו חי ומונבט: מזונות העשירים בחומצות האמינו המקדימות של גלוטתיון (ולכן עוזרים להגביר את רמות הגלוטתיון באופן טבעי) הם הטובים ביותר כאשר אוכלים אותם גולמי או מותססים (כמו בכרוב כבוש) מכיוון שהם רגישים לחום. בישול מפחית את תכולת הגלוטתיון במזונות, כך גם אורך ותנאי האחסון ושיטות חקלאיות. רק ירקות חיים לא מבושלים, פירות, חלב עיזים לא מפוסטר גולמי עשירים בגלוטתיון. מזון מבושל, מפוסטר ומעובד מכיל פחות גלוטתיון אם בכלל. לדוגמא, מחקר אחד הראה ירידה של 73-80.6% בתכולת הגלוטתיון בחלב אם אנושי לאחר שעתיים בלבד בהקפאה (80.6%), בקירור (79.1%) או בשמירה על טמפרטורת החדר (73%) לשימוש מאוחר יותר כמזון ל תינוקות. זוהי ירידה משמעותית בהשוואה לחלב אם טרי שאינו מאוחסן, בהתחשב בעובדה שחלב אם הוא המקור היחיד לגלוטתיון לתינוקות ותינוקות מכיוון שהם עדיין לא מייצרים הרבה בכוחות עצמם (אחסון חלב אם אנושי ותכולת הגלוטתיון. Ankrah NA et al. J Trop Pediatr. 2000 אפריל; 46 (2): 111-3).

אמצו הרגלים בריאים

 • שינה מספקת חשובה מאד!
 • כושר גופני מעלה את רמת הגלוטתיון.

תוסף גלוטטיון

הספיגה של גלוטתיון בכמוסות (כמו זה של סולגר) היא נמוכה, סביב 5%, ולכן אינו מומלץ. גם גלוטתיון ליפוזומלי בנוזל צריך לעבור דרך מערכת העיכול, מתפרק בקלות, ומכיל חומר משמר.

התקדמות משמעותית התרחשה לאחרונה בתחום תוספי הגלוטתיון. ACGגלוטתיוןהוא תרסיס מוכח מחקרית המרוסס לתוך הפה  ומעלה ישירות באופן פעיל את רמות ה- GSH התוך תאיות ביותר מ – 10% כבר אחרי 7 שעות (ראו גרף למטה).

היכולת לקבל תוספות של GSH בצורה יעילה עשויה לשנות את חיי מטופליך כשהם יבינו את תועלות הבריאות המשמעותיות שטמונות באופטימיזציה של רמות ה- GSH ובהפחתת המתח החמצוני; והכול בעזרת שגרת שימוש פשוטה, בריסוס אל הפה בפרוטוקול מתאים.

היעילות המשמעותית של גלוטתיון ACG , מושגת על ידי יצירת חלקיקים קטנים, ספיגה תת רירית, ונגישות ביולוגית מיידית של מולקולות מפתח ברמה המולקולרית.

"מחקר מקיף מאשר שהוספת גלוטתיון היא דרישה הכרחית לבריאות מעולה, לטיפול יעיל ולמניעת מחלות. גלוטתיון מתקדם זה מאפשר כעת לקבל גלוטתיון דרך הפה" – ד"ר לין הנשיו

פרוטוקול מלא להגברת יצור הגלוטתיון

הפרוטוקול המלא חשוב מאוד במחלות קשות וכשיש סימפטומים של הרעלה. רצוי להצטייד גם כשיש חשש לסימפטומים עתידיים אצל בני משפחה ורוצים להיערך מראש.

הדרך הפשוטה ביותר היא לקחת תרסיס ACGגלוטתיון שמוכח מחקרית להעלות ישירות את המת הגלוטתיון הבין תאי (GSH) ביותר מ-10% תוך 7 שעות.

ליעילות מקסימלית, מעבדות ResultsRNA המיצרות את המוצר פיתחו את ערכת ניקוי הרעלים האולטימטיביתUltimate Body Detox, ערכה המורכבת משלוש פורומולות תרסיס מהפכניות לריסוס מתחת ללשון, עם חלקיקים מיקרוניים המגדילים את הספיגה בכמה סדרי גודל, ובהנחה משמעותית. מרכיבי הערכה: 

 • ACZננו – לניקוי מתכות כבדות ורעלנים סביבתיים. מוכח מחקרית להעלות את פליטת המתכות הכבדות באלפי אחוזים תוך 8 שעות (הרחבה) . 
 • ACGגלוטתיון – תרסיס גלוטתיון בספיגה גבוהה, מוכח מחקרית להעלות את רמת הגלוטתיון ב-10% תוך 7 שעות. גלוטתיון הוא נוגד החימצון העיקרי בגוף – בהיותו חיוני גם למיחזור, לניצול יעיל ולויסות רמתם של נוגדי החימצון האחרים כמו ויטמין C, ויטמין E. וגם לפעילות תקינה של ויטמין D, לייצור ולתיקון ה-DNA ולחיזוק מערכת החיסון
 • ACS200 – אנטיביוטיקה טבעית מוכחת קלינית עם תוצאות יוצאות דופן (הרחבה).  

למוצרים האלו לוקח כחודש להגיע לארץ – זו השיטה הקלה והפשוטה ביותר להעלאת רמת הגלוטתיון ולניקוי רעלים.

בינתיים, בנוסף ובמקביל, בהתאם למצב ולמידת הדחיפות, ולשיפור התוצאה, אפשר להוסיף גם מרכיבים מהרשימה הבאה:

מה קודם? תלוי בזמינות ובעוצמה. קו חם להתייעצויות – 039569449. ואפשר גם בוואטסאפ: 0559663097

מתוך המחקר על גלוטתיון בתרסיס תת לשוני

נמצא כי מתן ACGגלוטתיון מעלה את רמות ה-GSH התוך-תאיות ביותר מ-10% תוך 7 שעות:

פרוטוקול הניסוי:

 • ללא ACZנאנו, גלוטתיון או נוגדי חמצון ל 77 שעות לפחות לפני הניסוי
 • בדיקת דם לביקורת בשעה 8:00 בבוקר
 • 40 ריסוסים של ACGגלוטתיון בשעות: 8:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:00.
 • בדיקת דם נוספת לאחר 7 שעות מהקודמת.
 • מבחנות EDTA היו בקירור. בדיקת הביקורת ובדיקת 7 השעות נלקחו ונשלחו למעבדה באותו יום.

המחקרים נעשו ע"י " Genova Diagnostics ."

איפה להשיג?

בשת"פ עם חברת DT Logistics, ניתן להזמין עכשיו את ה-ACGגלוטתיון ישירות מארה"ב. לחצו כאן לפרטים.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

 • Ballatori et al (2009) Glutathione dysregulation and the etiology and progression of human diseases. Biol Chem. 2009 March; 390(3): 191–214.
 • Sies, H. (1999) Glutathione and its cellular functions. Free Radic. Biol. Med. 27:916-921.
 • Guoyao Wu2, Yun-Zhong Fang, Sheng Yang, Joanne R. Lupton, and Nancy D. Turner. (2004) Glutathione Metabolism and Its Implications for Health. Am. Soc. Nut. Sci.
 • Townsend, D. M., Tew, K. D. &Tapiero, H. (2003) The importance of glutathione in human disease. Biomed. Pharmacother. 57:145-155.
 • Badaloo, A., Reid, M., Forrester, T., Heird, W. C. &Jahoor, F. (2002) Cysteine supplementation improves the erythrocyte glutathione synthesis rate in children with severe edematous malnutrition. Glutathione Metabolism and Its Implications for Health.Am. J. Clin. Nutr. 76:646-652.
 • Jones, D. P. (2002) Redox potential of GSH/GSSG couple: assay and biological significance. Methods Enzymol. 348:93-112.
 • Lyons, J., Rauh-Pfeiffer, A., Yu, Y. M., Lu, X. M., Zurakowski, D., Tompkins, R. G., Ajami, A. M., Young, V. R. & Castillo, L. (2000) Blood glutathione synthesis rates in healthy adults receiving a sulfur amino acid-free diet. Proc. Natl. Acad. Sci. U.S.A. 97:5071-5076.
 • Yu, Y. M., Ryan, C. M., Fei, Z. W., Lu, X. M., Castillo, L., Schultz, J. T., Tompkins, R. G. & Young, V. R. (2002) Plasma L-5-oxoproline kinetics and whole blood glutathione synthesis rates in severely burned adult humans. Am. J. Physiol. 282:E247-E258.
 • Lu, S. C. (2000) Regulation of glutathione synthesis. Curr. Top. Cell Regul. 36:95-116.
 • Griffith, O. W. (1999) Biologic and pharmacologic regulation of mammalian glutathione synthesis. Free Radic. Biol. Med. 27:922-935.
 • Canals, S., Casarejos, M. J., de Bernardo, S., Rodriguez-Martin, E. & Mena, M. A. (2003) Nitric oxide triggers the toxicity due to glutathione depletion in midbrain cultures through 12-lipoxygenase. J. Biol. Chem. 278:21542-21549.
 • Johnson, A. T., Kaufmann, Y. C., Luo, S., Todorova, V. &Klimberg, V. S. (2003) Effect of glutamine on glutathione, IGF-1, and TGF-β1. J. Surg. Res. 111:222-228.
 • Fang, Y. Z., Yang, S. & Wu, G. (2002) Free radicals, antioxidants, and nutrition. Nutrition 18:872-879.
 • Lei, X. G. (2002) In vivo antioxidant role of glutathione peroxidase: evidence from knockout mice. Methods Enzymol. 347:213-225.
 • Cai, J., Chen, Y., Seth, S., Furukawa, S., Compans, R. W. & Jones, D. P. (2003) Inhibition of influenza infection by glutathione. Free Radic. Biol. Med. 34:928-936.
 • My Halleluya Diet
 • Glutathione Rich Foods
 • Journal of Integrative Medicine

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X