"קפה הפוך" – חוקן קפה לניקוי רעלים ולהתחדשות

חוקן קפה ירוק נמצא במרכז הטיפול בשיטת גרסון לריפוי סרטן. כל יום 12 כוסות מיצי ירקות ו-5 חוקני קפה. ניתן להוסיף מזון חי. בשנות ה-1920-30 ד"ר מקס גרסון אימץ שימוש בחוקן קפה לתהליך ניקוי הרעלים שהנהיג, בתחילה לחולי שחפת ואז גם לסרטן. הוא נוכח שחוליו יכולים לוותר על כל משככי הכאבים, מרגע שהחלו להשתמש בחוקן קפה. אנשים רבים נוכחו באפקט הפרדוקסאלי של קפה כמרגיע, כשניתן דווקא בחוקן.

ד"ר לי ווטנברג הראה ב- 1981 שהחומרים cafestol palmitate ו- kahweol שבקפה מעודדים את הפעילות של האנזים גלוטתיון-S-טרנספראז, המשמש כנוגד רעלים ורדיקלים חופשיים בכל הגוף, ומגביר פעילותו פי 7. מחקר נוסף מאשר מסקנה זו, ומראה תגבור פעילות של אנזימים נוספים, הפעילים בפאזה השנייה של ניקוי הרעלים בכבד. המחקר מציין כי לחומרים אלו יכול להיות תפקיד במניעת סרטן. ד"ר פטר לכנר שחקר את שיטת גרסון, טען כי לחוקן קפה "יש אפקט ניתן לצפייה במיקרוסקופ על תאי המעי". הקפאין שבקפה מרחיב צינוריות המרה בכבד, ובכך מאפשר ניקוז טוב של רעלים, ומגביר את כמות המרה המופרשת אל המעי, ומושכת את הרעלים מהכבד. עם זאת המחקר מראה כי הרבה פחות קפאין מתפזר למחזור הדם בחוקן קפה, ביחס לשתיית קפה, דבר שיש בו להסביר, את השפעות של חוקן קפה לעומת שתייתו.

החומרים theophylline & theobromine שבקפה משמשים להרחבת כלי דם ונוגדים דלקת באופן כללי, מכאן כנראה השפעתו של חוקן קפה כנוגד כאבים. ה palmitates שבקפה ממריצים את אנזימי סילוק רעלים בדם, וכן את הפריסטלטיקה (תנועתיות) של המעי, המסייעת להסעת הרעלים החוצה. חשוב לזכור שהכבד והמעי הם האיברים העיקריים בנטרול רעלים ופינוי שלהם. במהלך רבע השעה שהחוקן מוחזק בתוך הגוף, עובר כל הדם בכבד לפחות 5 פעמים, וכך "חוקנים אלו מייצגים מעין דיאליזה של הדם דרך דופן המעי" (Healing Newsletter, #13, May-June, 1986).

תועלות הטיפול בחוקן קפה

 • מעלה יצור גלוטתיון פי 7.
 • ממריץ את הפרשת המרה.
 • אנטי עוויתי.
 • ממריץ אנזימי ניקוי דם.
 • משכך כאבים חזק ויסודי – טוב לטיפול תומך.
 • מגביר תנועתיות המעי. עוזר בניקוי המעי.
 • משחרר עצירות ומנרמל יציאות.
 • אנטי דלקתי למעי במיוחד, ולשאר הגוף בנוסף.

איזה קפה מומלץ?

מומלץ הקפה הירוק האורגני של וילסונס – זהו קפה ירוק אורגני בקלייה עדינה וללא עובשים, הגדל בצל בחוות עצמאיות המנוהלות על יד קואופרטיבים קטנים, ונאסף ידנית על ידי החקלאים. הקפה הוא מזן מיוחד שנבחר ספציפית למטרות טיפוליות. לזן זה יש תכולה גבוהה יותר של קפאין ו-87% יותר חומצה פלמיטית מאשר לקפה רגיל. קפאין וחומצה פלמיטית הם אלו שהופכים את הקפה למנקה מעיים כה יעיל. קליית הקפה מתבצעת בשיטה עדינה כדי להבטיח שהמרכיבים המועילים אינם נהרסים.

לשימוש בחוקן, זה לא מספיק שהקפה יהיה אורגני, קפה אורגני רגיל עדיין מכיל חומרים הידועים כמסרטנים. הקפה של וילסונס נבחן על ידי מעבדות בלתי תלויות כדי להבטיח את הטוהר שלו.

איך לשמור את הקפה? לתוצאות מקסימליות יש לשמור אותו בכלי אטום, במקום קריר ויבש. לפני הקלייה, פולי הקפה הם בצבע ירוק באופן טבעי. בקלייה העדינה, הצבע הירוק נשאר. הצבע החום של פולי קפה רגילים נגרם עקב הקלייה המאסיבית, שכמובן הורסת גם את רוב הדברים שאנחנו מחפשים בקפה חוקן טוב.

למה כל כך חשוב שהקפה יהיה נקי מעובש?

קפה, כמו יבולים רבים אחרים, רגיש לצמיחת עובש, דבר היכול להביא ליצירת תוצרי לוואי רעילים  הנקראים מיקוטוקסינים שעלולים להזיק. קפה אורגני טוב מגודל, נשטף, מיובש ומעובד עד שלא תימצא רמה כלשהי של מיקוטוקסינים.

מצרכים נדרשים

3-6 כפות קפה ירוק אורגני של וילסונז . מומלץ להתחיל ב-3 כפות ולהעלות בהתאם לסיבולת.

ערכת חוקן – אפשר להשיג ערכת חוקן בכל בית מרקחת.

שמן לשימון הצינור שנכנס לחלחולת (עדיף שמן קוקוס)

מסננת עדינה.

מים מסוננים או מטוהרים.

כף מדידה

כוס מידה

סבון ללא SLS לניקוי ערכת החוקן

אופן הכנה

להכנת הקפה, השתמשו בסיר נירוסטה. הוסיפו 4 כוסות של מים מסוננים או מורתחים ו-3 כפות שטוחות של קפה אורגני טחון וערבבו. הביאו לרתיחה למשך 3 עד 5 דקות, תוך ערבוב מדי פעם. לכסות ולתת לזה להתקרר למשך 15-20 דקות. להוריד מהאש ולקרר את הקפה לטמפרטורת החדר. לסנן את הקפה עם רשת דקה כדי להסיר את המשקעים. הנחיות מלאות בעברית תמצאו בבלוג של גדעון כינר.

כמה זמן לוקח התהליך?

לוקח 15 דקות להכין, 15 דקות להחזיק בפנים, ו-15 דקות להתפנות כך שכדאי להקצות לתהליך לפחות שעה, במיוחד כשמתחילים..

באיזה תדירות זה מומלץ?

לתחזוקה שוטפת, פעם בשבוע.

אנשים עם מחלה כרונית יכולים לעשות עד 4 חוקני קפה ביום.

יש להתייעץ עם מומחה הבריאות שלך לפני שאתה מתחיל חוקני קפה באופן יומיומי (2, 7).

עם מה לשלב?

מומלץ לשלב את הטיפול עם עם נבגי פרוביוטיקה איכותיים להתחדשות המעי לאחר הניקוי (הרחבה).

References

 1. גדעון כינר – חוקן קפה לניקוי רעלים ולשיכוך כאבים– הרחבה והנחיות לביצוע החוקן
 2. מאמר מקיף ואינפוגרפיקה באנגלית – The Truth about Cancer
 3. עדות אישית (באנגלית).
 4. ניקוי הכבד וכיס המרה.
 5. דף קצר עם הנחיות הכנה באנגלית – The Forbidden Doctor.
 6. המדריך המצולם של אשלי טיילון עם הנחיות מקיפות מקיפות לכל התהליך- באנגלית.
 7. האם יש תופעות לוואי?

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X