מפרצת באבי העורקים – מניעה וטיפול תומך טבעי

מפרצת באבי העורקים - טיפול נטורופתי

אמרו לכם שיש לכם מפרצת באבי העורקים (Aortic Aneurysm)? 

המטופלים שלכם חוששים מניתוח בלב?

שואלים את עצמכם אם יש אופציה לטיפול טבעי? 

המושג מפרצת (aneurysm או aneurism) מתייחס להרחבה של עורק ל-50% יותר מגודלו הרגיל. 

יש מספר סיבות למפרצת, אך הגורם הבסיסי הוא חולשה בדופן כלי הדם.

תסמינים: מפרצת יכולה לגרום לעיתים לכאב, שהוא סימן של קרע אפשרי, כפי שקורה כשבלון מנופח יתר על המידה. כשנגרם קרע, יש דימום פנימי מאסיבי. אם לא מטפלים בו באופן מידי, הדבר עלול לגרום להלם ולמות תוך שעות.

איפה? חלק משמעותי ממקרי המפרצת מתרחשים באבי העורקים החזי (העורק הראשי שיוצא מהלב), בעורקים שבבסיס המוח (שאז היא נקראת מפרצת מוחית), ובאבי העורקים הבטני (שאז היא נקראת מפרצת בטנית). מפרצת יכולה להיות קטנה או גדולה – אם לא מטפלים בה היא נוטה לגדול, ובהעדר התערבות טיפולית, היא תתפוצץ בשלב כלשהו.  בנוסף, הזרימה של הדם בתוך המפרצת היא איטית יחסית. לכן, סיכון נוסף מלבד ההתפוצצות הוא היווצרות קרישי דם. בכתבה זו נתמקד במפרצת באבי העורקים.

איך אפשר למנוע מצב זה באופן טבעי? ואיך אפשר לתמוך בטיפול? לשמחתנו מצאנו אצל הנטורופת הבריטי רוברט רדפרן גישה למניעה ולטיפול תומך טבעי – כתבה זו מבוססת על ספרו ועל התייעצות עם הצוות שלו.

מבחינה נטורופתית, מהי הסיבה  למפרצת באבי העורקים? 

"מפרצת נגרמת על ידי חולשה ברקמות הקולגן ובשריר החלק שתומך אותה. חולשה זו נגרמת על ידי דלקתיות, תזונה לא טבעית, ושרירים חלשים בסרעפת. ניתוח במצב זה הוא מסוכן ועלול לגרום לסיבוכים רבים, ויש להימנע ממנו, חוץ ממקרי חירום. "  (2)

איזה טיפול טבעי מניעתי ותומך עשוי לסייע לאנשים עם מפרצת? 

"לקחתי בלוקבסטר אולקליר זה זמן מה, ונדהמתי מהתוצאות. זה כמה חודשים מאז שאובחנתי במפרצת באבי העורקים, ובריאות הלב וכלי הדם שלי השתפרה לעין ערוך מאז שעקבתי אחר ההנחיות לתוספי תזונה ויישמתי אורח חיים בריא" – ברברה, מהעיר יורק (2)

מתוך נסיונו הטיפולי, ממליץ רוברט רדפרן לטפל בשלושה כיוונים במקביל:

  1. הפחתת הנטייה לקרישיות הדםבלוקבסטר אולקליר – תומך בבריאות העורקים ומערכת כלי הדם, וגם בלחץ דם תקין ובזרימת הדם (הרחבה). המוצר מכיל סראזים (עדויות טיפול) נאטוזים, פרוטאז, וליפאז.
  2. חיזוק דפנות כלי הדםויטמין C ליפוזומלי – חיוני לבניית הקולגן ולחיזוק דפנות כלי הדם ורקמת שריר הלב. רצוי בנוזל. אפשר גם ויטמין C בכמוסות – לאנשים רבים יותר קל לקחת כמוסות.
  3. שיפור זרימת הדם:  HealthyFlow, פורמולה המכילה ל-ארגינין, ל-ליסטרין, ו ל-ציטרולין התומכים בבריאות הלב וכלי הדם.

המידע שלמעלה הוא מידע כללי. את המינונים ואת התוספים יש להתאים באופן אישי למצב המטופל. להתייעצות לגבי מינון ולקבלת תכנית טיפול נמליץ לשלוח בדיקות דם ולתאם ייעוץ עם ד"ר M.D לודמילה ריבלניק – נטורופתית ותזונאית, מתמחה בבריאות הנשימה, הלב וכלי דם, מערכת העיכול, אלרגיות ומערכת החיסון, מיגרנות ומערכת העצבים, כליות ומערכת השתן, גיל המעבר, גידולים ועוד. ניתן לקבל פרטים נוספים ב"טבע-לי נטורופתיה" בטלפון 039569449 או בוואטסאפ, או לתאם בטופס הבא:

מידע זה אינו רפואי ואינו התווייתי. המידע שהוצג פה הינו מידע המיועד להרחיב את בסיס הידע שלכם. התכנים אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. רצוי להתייעץ באופן אישי עם בר סמכא בתחום ו/או עם רופאכם ואנו ממליצים שזה יהיה גם בקיא בתזונה ובעולם הטבע.

מפרצת באבי העורקים – מקורות

  1. ויקיפדיה – מהי מפרצת
  2. רוברט רדפרן , נטורופת בריטי, בספרו "אנזים הפלא הוא סראפפטאז", עמודים 78-79.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X