מהו הויטמין הכי חשוב במדף התוספים שלכם? ולמה חשוב להחזיק אותו בבית מראש?

"אני עם מערכת חיסונית מוחלשת כבר כמה שנים טובות בגלל טיפול ביולוגי במחלה כרונית. לפני שנתיים התחלתי לקחת ויטמין C (במינון של 500 מ"ג פעם ביומיים) יחד עם אומגה 3 (300 מ"ג בכל יום) ומאז אפילו הצטננות לא היתה לי." (עופר, 4.1.19, ,תגובה באתר walla)

 

ויטמין C עובד בגוף במספר מנגנונים: הוא משמש נוגד חימצון (מפחית ראדיקלים חופשיים) ואף תומך בפעילות של נוגדי חימצון תוך תאיים כגון גלוטתיון, יש לו פעילות אנטי-ויראלית מוכחת, במיוחד במחלות מקבוצת השפעת, הוא מעצים גם את מערכת החיסון בכך שיש לו קשר ישיר לפעילות של חלק מתאי החיסון (מקרופאגים, לימפוציטים, תאי הרג טבעיים), הוא משתתף בסינתזה של קולגן, בתהליך הספיגה של ברזל, במטבוליזם של ביוכימיקלים חיוניים רבים כולל קרניטין ומוליכים עצביים (למשל נוראדרנלין וסרוטונין), והוא חיוני להחלמה מנזק שנגרם כתוצאה מזיהום נגיפי או חיידקי, כמו גם לתפקוד התקין של המוח. בנוסף, כאשר האדם נמצא בסטרס קשה או לאחר מחלה קשה, מאגריו מתרוקנים ויש צורך דחוף לחדשם.

 

בנייר עמדה שפורסם בסוף פברואר השנה ונחתם ע"י יותר מ-40 רופאים מהעולם נכתב:

"יש רק טיפול אחד קיים בנגיף הקורונה החדש: ויטמין C. אומנם ויטמין C הוא לא תרופה נגד הוירוס אבל כיום עדיין אין בנמצא תרופה וויטמין סי עשוי להציל את חייכם ובהחלט יפחית את חומרת הזיהום."

 

מה לענות למי שאומר ש "לא מוכח שויטמין סי יעיל"?

 1. מחקרים מצריכים אישורים ואורכים זמן וכיום אין שום הוכחה קלינית על משהו שעובד נגד הקורונה מכיוון שמדובר בנגיף חדש ולא מוכר.
 2. הוכח בעבר במחקרים רבים שוויטמין C פעל כנגד כל נגיף בודד כולל שפעות למיניהן, דלקת ריאות ואפילו פוליו.
 3. רופאים במחלקות הקורונה מודים היום: "אנחנו מטפלים דרך ניסוי וטעיה היות שהווירוס חדש לנו, אין לנו פרוטוקולים מוכחים או מחקרים קליניים ואין לנו ברירה אלה לנסות ולראות מה עובד על המטופל." מסיבה זו גם יצא חוק חדש בארה"ב שלא מאפשר לתבוע את הרופאים על רשלנות בטיפול בקורונה!
 4. במקומות רבים בעולם כגון סין וקנדה מצאו כי הטיפול בוויטמין סי במינונים גבוהים מאוד, בעיקר דרך הוריד, הניב תוצאות חיוביות לחולי קורונה קשים.

"אם בן משפחה שלי יאבד את חייו כתוצאה מזיהום בנגיף הנגיף, לאחר שרופא סירב להשתמש בוויטמין C דרך הווריד, אני אתבע אותו בבית משפט ואף אזכה" (ד"ר קנת ווקר, MD רופא מנתח)

מינון יומי מומלץ של ויטמין C

בתקופה זו אנו ממליצים על צריכת ויטמין סי דרך התזונה או במינון נמוך כמניעה אולם אם חס וחלילה אתם מתחילים להרגיש תסמיני מחלה כלשהי או חום אנו ממליצים על נטילת ויטמין סי ליפוזומלי במינון גבוה כל 3-4 שעות. ויטמין סי ליפוזומלי בכמוסות מגיע מחו"ל וזמן ההגעה משתנה ולכן אנו ממליצים להחזיק תמיד קופסה בבית "בהיכון" (להתאמת מינון התייעצו איתנו).

להרחבה על ויטמין C כדאי גם לקרוא גם כאן.

המלצות טופהיל

הספיגה של ויטמין C ליפוזומלי אמיתי היא פי 5 מויטמין C רגיל. וגם הוא נשאר ליותר זמן בגוף. 

בד"כ אנו ממליצים על צריכת ויטמין סי דרך התזונה או במינון נמוך כמניעה אולם אם חס וחלילה אתם מתחילים להרגיש תסמיני מחלה כלשהי או חום אנו ממליצים לרוב על נטילת ויטמין סי ליפוזומלי במינון גבוה כל 3-4 שעות. כדאי מנסיוננו להחזיק תמיד קופסה בבית "בהיכון" (להתאמת מינון התייעצו איתנו).יהיו מצבים שבהם אתם או אחד מבני משפחתכם מתעטש או משתעל, ויטמין C איכותי הוא מוצר שחייב להיות לכם בבית.

ויטמין C ליפוזומלי – מה לבדוק כדי לדעת שהוא אמיתי?

 • בדקו שהוא מכיל לציטין חמניות או פוספטדיל כולין או פוספטדיל סרין .
 • בדקו שהוא ללא חומר משמר (על פי מחקרים מסוימים תוצרי אשלגן (פוטאסיום) סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C ומלח ברזל (5)).
 • בדקו שהוא מכיל חומרי מילוי איכותיים.
 • בדקו אם הליפוזומים שלו יציבים. ויטמין C ליפוזומלי באבקה יציב יותר מאשר בנוזל. בנוזל נדרש איזון מתמיד בין ערך ה-pH (החומציות) שבתוך הליפוזום ובין ערך ה-pH שמחוץ לליפוזום. 
 • בדקו האם הוא חייב קירור אחרי הפתיחה. ויטמין C ליפוזומלי בנוזל חייבים לשמור בקירור אחרי הפתיחה, ולכן אינו נוח לנסיעות ורוב הסיכויים שתשכחו לקחת אותו.

המלצתנו - הכי משתלם להשיג ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות דרך חנות טופהיל - 180 כמוסות יעלו לכם רק 89$. וכל קופסה נוןספת 25$ פחות, ובכל כמוסה יש 60% יותר ויטמין C והמוצר נקי. ואם אתם צריכים בדחיפות, לכו על מבצע 2+1 של ליפוסי 500 אבל אז בכל כמוסה יש רק 500 מ"ג.. אם המדובר על מבוגרים אפשר לבלוע את הכמוסות. ואם המדובר על ילדים אפשר לפתוח את הכמוסות ולערבב באוכל. רצוי לשלוח אותו במיזוג, ולשמחתנו אפשר לעשות זאת דרך טבע-לי נטורופתיה.

אפשר להשיג בארץ גם ויטמין C ליפוזומלי בנוזל, תוצרת אקוסאפ. יתרונות: ילדים אוהבית את הטעם, והוא נמצא כמעט בכל בית טבע. אפשר גם לשלוח אותו עם שירות שליחויות, כל עוד זה מתבצע במיזוג. חסרונות: המוצר מכיל חומר משמר - פוטסיום סורבאט - 0.2% - המחוייב על פי תקנות משרד הבריאות. על פי מחקרים מסוימים תוצרי פוטאסיום סורבאט גורמים למוטציות ב-DNA בנוכחות של ויטמין C (הקיים במוצר זה) ומלח ברזל (5). כמו כן יש להם גם תופעות לוואי נוספות (6) . נמליץ ליצרן בחום לפעול מול משרד הבריאות כדי להוסיף למוצר חומר שמשר טבעי כגון מי כסף, דבר המותר על ידי משרד הבריאות על פי פרסומים מסויימים (7). ובינתים, מי שחושש, כדאי שיקנה ויטמין C ליפוזומלי בכמוסות. עד לאחרונה אפשר היה להשיג כזה רק בחו"ל. ולאחרונה התברר לנו שרוב הסוגים של הויטמין C הליפוזומלי בכמוסות המגיעים מחו"ל אינם באמת ליפוזומליים - הם מכילים אסקורביל פלמיטאט, שמתפרק בקיבה לויטמין C רגיל. חדש - מחודש אוקטובר 2020 אפשר להשיג בארץ ויטמין C ליפוזומלי אמיתי בכמוסות, וללא צורך בשמירה בקירור לאחר הפתיחה, וזוהי לדעתנו הבחירה המועדפת. באתר טבע-לי נטורופיה תמצאו מבצעים שוים על שלישיות, ויש עם מי להתייעץ.

מחפשים מינון גבוה יותר? זהירות - המינונים הגבוהים בדרך כלל אינם ליפוזומליים. יש גבול כמה אפשר לדחוס בתוך כמוסה אחת. כל המוסיף גורע. 

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מי צריך לנקוט משנה זהירות עם ויטמין C? 

 • בעלי קיבה רגישה? עצם הציפוי של הויטמין C הליפוזומלי בשמן מקל בהרבה על הקיבה ולכן ברוב המקרים זה יספיק. לעומת זאת ויטמין C "לא חומצי" מכיל חומרים מתועשים ולכן אינו מומלץ. 
 • חולי כליות ואנשים עם רקע של אבנים בכליות- התייעצו עם גורם רפואי מוסמך. ההסבר: אוקסלאט הוא מטאבוליט של ויטמין C, יתכן שצריכת ויטמין זה במינונים גבוהים תגביר אבני כליות מסוג אוקסלאט הסידן. חלק מהמחקרים מצאו שנטילת תוספי ויטמין C הגבירו רמת אוקסלאטים בשתן.
 • חסרי האנזים G6PD עלולים לסבול מתופעות של אנמיה המוליטית לאחר צריכת מינונים גבוהים במיוחד של ויטמין C. כן ניתן להשתמש במינון רגיל.
 • אם אתם צורכים תרופות כמו חומצה אמינוסליצילית, נוגדי דיכאון תלת-ציקליים, או נוגדי קרישה- התייעצו עם גורם רפואי מוסמך.
 • קחו כמויות גדולות (מגה דוזות) לתקופות של מחלה בלבד- עודף של ויטמין C עלול לפגוע בפעילות של ויטמין B12 וכן עלול להגביר ייצור רדיקלים חופשיים בגוף.

המינון הסטנדרטי המומלץ על ידי היצרן הוא 2 כמוסות של 500 מ"ג ליום, עדיף על בטן ריקה. למחלות מסוימות נדרש מינון גבוה במיוחד. התייעצו איתנו.

מקורות

 1. greenmedinfo
 2. orthomolecular

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X