רסברטרול – נוגד חמצון רב צדדי

רסברטרול הוא חומר מקבוצת הביופלוונואידים – פיטו- כימיקלים המצויים בפירות וירקות. הוא נחשב כתרכובת הצמחית היעילה והרב צדדית ביותר שנתגלתה עד היום. הוא אנטיאוקסידנט המעכב היווצרות של מספר אנזימים המעודדים התפתחות סרטן. רסברטרול במקורו הופק מציפות הענבים האדומים. כיום רסברטרול מתומצת מצמח הארכובית (פוליגוני קספידטום -Polygonum cuspidatum).

תמצית מחקרים מדעיים

עד היום נערכו למעלה מ- 300 מחקרים לבדיקת השפעתו של הרסברטרול, ונמצא כי לרסברטרול פעילות אנטי-דלקתית, אנטי-אוקסידנטית ונוגדת סרטן, באמצעות השפעה חיובית על מספר מנגנונים בגוף. נמצא כי צריכת רסברטרול גרמה להורדת שכיחות הגידולים הסרטניים בכל שלבי מחלת הסרטן.

 • עיניים – לרסברטרול השפעה לטובה, למניעה, טיפול והתפתחות קטרקט.
 • טרשת עורקים – בניסויים בבני אדם הראו פרופ' אבירם ועמיתיו, כי פלבונואידים המצויים בציפות ענבים, בשורש שוש קירח (ליקוריץ) וברימונים, עיכבו באופן משמעותי ביותר את חמצון ה-כולסטרול ה"רע" (התהליך הטרשתי). נמצא כי הרסברטרול מגן על העורקים הראשיים. מגן על תאי האינטימה של כלי הדם בפני חמצון, ומונע יצירת קרישי דם, הוא מגן מחמצון שומני דם, כגון LDL-כולסטרול, וכולסטרול כללי. בכך הוא מקטין טרשת עורקים, ותחלואה במחלות לב כליליות, ומחלות כלי הדם, בקרב הצרפתים. הוא מקטין את התלכדות טסיות הדם, ובכך את הסיכון להתקף לב. במחקר: מתן רסברטרול לעכברים, האריך את הסיבולת הספורטיבית שלהם, היקנה עמידות כנגד סרטן ודלקות, הוריד רמות סוכר בדם, שיפר מצב הלב וכלי הדם, פיקח על עלייה במשקל, ומנע סוכרת.
 • סוכרת – רסברטרול תורם לאיזון רמות גלוקוז בדם, מצמצם את נזקי הסכרת לכלי דם.
 • אנטי-קואגולנט – לרסברטרול יש פעילות נוגדת קרישה "מדלל דם"
 • אנטי-דלקתי – בולם יצירת ציטוקינים של דלקת, חשוב בטיפול במחלות זיהומיות. מגן כנגד זיהומים חריפים, כגון אלוח דם (="הרעלת דם"). מחלות אלו קשה מאד לרפא. תכונה זו עושה את הרסברטרול גם משכך כאבים,
 • אלצהיימר – במחקר, רסברטרול הגן על אנשים מפני סיכון לפתח מחלות גיל, הנגרמות על ידי הרדיקלים החופשיים, כגון אלצהיימר. נמצאו מנגנונים מולקולריים בהם הרסברטרול ממלא תפקיד במניעת אלצהיימר ומגן מפני התנוונות תאי עצב: Vingtdeux et al 2008. תכולת חומצות שומניות רוויות בתאי המוח, מצביעה על הצורך לשמור עליהן מפני חמצון. במוח חולי אלצהיימר נוצר פפטיד קצר בשם "בטא אמילואיד", המעורר דחק חמצוני, הגורם מוות של תאים בגלל רמות גבוהות של רדיקלים חופשיים. הגורם להתדרדרות הדרגתית במצבם של חולי אלצהיימר. הוכח ש רסברטרול הגן על תאי מוח, ושמר על חיוניות התאים. לשלב עם ויטמין E, וויטמין C.
 • השפעת רסברטרול על פגיעות במוח – הזרקת רסברטרול מייד לאחר פציעת עמוד השדרה, הפכה את סימני התגובה הדלקתית, בדומה לרמה שהושגה בטיפול סטרואידי, אולם עם הרבה יותר פיצוי אנרגטי, והגנה בפני הרדיקלים החופשיים. עכברים שטופלו במשך 21 יום ברסברטרול, היו עמידים יותר בפני נזקים של שבץ, או פגיעה מוחית אחרת. פחות נזק תנועתי, ופחות נזקים למוח.
 • כיב קיבה – מעכב גידול הליקובקטר פילורי Helicobacter pylori, הגורם לכיב קיבה, ועלול להוביל לסרטן קיבה.

יעילות רסברטרול בטיפול בסרטן

 • הרסברטרול משרה אפופטוזיס (התאבדות של תאי הסרטן) ומונע את התפשטות הגידול הסרטני.
 • הרסברטרול מוריד את פעילות תאי NF Kapa B – חלבון המעודד את התפתחות הגידול הסרטני, התפשטותו ועמידותו לכימותרפיה.
 • לרסברטרול יש פעילות נוגדת קרישה, והוא מעכב הצטברות טסיות דם המספקות הגנה לתא הסרטני ומאפשרים את התפשטותו.
 • במחקרים בחיות נמצא כי צריכת רסברטרול גרמה להורדת שכיחות הגידולים הסרטניים בכל שלבי מחלת הסרטן. בין השאר נמצאה יעילותו ב: לוקמיה, סרטן השד, סרטן העור – מלנומה וסרטן הערמונית – פרוסטטה.
 • רסברטרול נחקר באופן פעיל על ידי המכון הלאומי האמריקאי לחקר הסרטן ה- NCI, ובין השאר נבדקת השפעתו נוגדת הסרטן במחלות סרטן המעי.

הרסברטרול נוגד חמצון, הוא מחזק את מערכת החיסון, את התנגודת לזיהומים חיידקיים ונגיפיים, ואת ההתנגדות להתפתחות תאים שעברו התמרה סרטנית. הרסברטרול עיכב הופעת סרטן על ידי שבלם התחלה, עידוד והתקדמות התפתחות מחלה סרטנית: את ההתחלה הוא מעכב בניטרול רדיקלים חופשיים, וגרימת מוות מתוכנן (אפופטוזיס) של תאי סרטן, וכן כאנטי מוטגן, כפי שנמצא במחקר בחולדות. את שלב עידוד הסרטן הוא מעכב על ידי כך שמעכב את האנזים ציקלוגנאז-1 1-cox , שהופך חומצה ארכידונית למוצרים קדם דלקתיים שמעודדים גידול תאים סרטניים. את התקדמות הסרטן מעכב הרסברטרול על ידי כך שמשהה התמיינות של תאים מוקדמים של לאוקמיה מיאלוציטית, ורדוקטאז של ריבונוקלאוטידים, שהוא אנזים הדרוש ליצירת DNA בתאים המשגשגים (=הסרטניים). זו תכונה מבטיחה של הרסברטרול כגורם אנטי סרטני.

רסברטרול מחזק את תאי מערכת החיסון, מגן על DNA מנזקי המסרטן הידוע בנזופירין (נמצא בעשן הסיגריות), ומגן בפני התפתחות סרטן עור.

המלצות טופהיל

מומלץ להשיג בחו"ל תשלובת רסוורטרול פעילה ואיכותית, ללא הנדסה גנטית, המכיל גם פוליפנולים נוספים, בכמוסות צמחיות. ניתן להשיג דרך חנות טופהיל.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

 1. רסברטרול: ד"ר זמיר שליט"א.
 2. "תזונה פלוס", מאת התזונאי מרדכי הוכברג (Ph.D, נס-ציונה

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X