אנורקסיה – יש טיפול טבעי

מה אנורקסיה מחוללת בגוף?

כותבת מיכל אפק  – פסיכולוגית קלינית במרכז להפרעות אכילה ומשקל בתל השומר ומנהלת קהילת הפרעות אכילה באתר "כמוני":

"מראה שלדי, עור מחוספס וסדוק, שיער דליל, ציפורניים שבירות, שיניים חסרות, רוק מועט בפה והפסקת הווסת – זה מה שאנורקסיה עושה לגוף"

"הגוף האנורקטי הוא גוף מורעב. הסימפטומים הפיזיים של אנורקסיה נרבוזה הם כמעט תמיד תוצאה של תת-תזונה. כאשר הגוף מוזן ומשקל הגוף חוזר לטווח הנורמה, רוב הסימפטומים ייעלמו או ישתפרו בהרבה (למרות שעליה במשקל כשלעצמה לעולם לא מהווה מרפא לאנורקסיה). המצב הפיזי של הסובלים מאנורקסיה דורש מעקב קבוע על ידי רופא עקב הסיכון הגבוה הכרוך בהפרעה."  (1)

אנרוקסיה קשורה קשר הדוק לאתגרים תזונתיים

הטיפול בצד התזונתי הוא החשוב ביותר, ולא הצד הנפשי!!! הכולל לעיתים קרובות תרופות פסיכיאטריות נטו, ללא תמיכה תזונתית. מתן תרופות אמנם מטשטש את הסימפטומים הנפשיים, אבל מחמיר את המצב הגופני!!!

  • חוסר ויטמיני B קשור לכל הבעיות הנפשיות (הרחבה – "תזונה לנפש" , (2) ).
  • חוסר אנזימי עיכול הוא חוליה חלשה במיוחד – קריטית, אצל אנורקסיים ורזים כרונים. חוסרים אלה קשורים: במיוחד לחוסר תאבון, בחילות, הקאות, גזים – בטן נפוחה, כאבי בטן. באופן מיוחד חסרים האנזימים לעיכול חלבונים. כי חוסר זה מביא לירידה בספיגת חלבונים מהמזון, שהם אבני הבניין של הגוף:
  • ירידה במסת השריר – חולשת שרירים, במצב חמור גם פגיעה בשריר הלב. חוסר דם, נשירת שיער, ציפורניים שבירות, פגיעה במסת העצם.
  • ירידה בייצור האנזימים שלהם תפקידים רבים.
  • ירידה בייצור נאורו-טרנסמיטורים – מעבירים בין עצביים, פגיעה בפעילות המוח והשלכות נפשיות.
  • ירידה בייצור הורמונים שונים – הפרעות הורמונאליות והפסקת מחזור.
  • ירידה בתפקודי בלוטת התריס. לתת פעילות הבלוטה יש השלכות נפשיות.
  • פגיעה חמורה בחניכיים ובשיניים, בגלל הקאות!!! בין אם זה נעשה בכוונה תחילה (בולימיה), לבין אם ההקאות הן עקב בחילות, כתוצאה ממחסור באנזימי עיכול.

המלצות טופהיל

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

  1. מה אנורקסיה מחוללת בגוף – מאת מיכל אפק, פסיכולוגית קלינית במרכז להפרעות אכילה ומשקל בתל השומר ומנהלת קהילת הפרעות אכילה באתר "כמוני"
  2. Vitamin Supplementation Prevents Anorexia

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X