טופהיל
פיקנוגנול  -pycnogenol

פיקנוגנול הוא תמצית מופקת מקליפת אורן צרפתי. מכילה תרכובות צמחיות (פיטו-כימיקלים): אוליגומרים פרוציאנולידיים (Procyanidolic oligomers - PCOs) הידועים גם כלאוקוציאנידינים (leukocyanidins)  או פיקנוגנולים (pycnogenols ) ומהווים מרכיבים של משפחת תרכובות צמחיות הידועות בשם פלבונואידים או פוליפנולים. פלבונואידים נמצאים: בגרעין העינב, בעלעלים של עץ הלימון, בעלים של עץ אגוזי לוז ועוד. הפלבונואידים נקראים גם ויטמין P.

הפיקנוגנולים מסייעים בהגברת רמות ויטמין C בתוך התא, צמצום השבריריות והחדירות של כלי הדם הנימיים, תורמים לטיהור האוקסידנטים והרדיקלים החופשיים. מגנים על מבני קולגן* מכוחות הרסניים.

*קולגן הוא חלבון האחראי על שימור השלמות של "חומר הקרקע", בנוסף לגידים, מיתרים והסחוס. הוא גם מסייע בהגנה על העור וכלי הדם.

מחקרים טוקסיקולוגים מפורטים הראו כי פוליפנולים או פלבונואידים, ומתקבלת היטב ע"י הגוף. פיקנוגנול נחקר ונוסה באירופה במשך יותר מ-30 שנה ונמצא כמסייע בהגנה מפני יותר מ-80 מחלות שונות, כגון: מחלות לב, סרטן, ארטריטיס והרבה אחרות. הוא נספג בקלות ובמהירות ע"י הגוף (לרוב עד 20 דקות). פיקנוגנול הוא נוגד חמצון מאין כמוהו. הוא מפנה רדיקלים חופשיים שמסוגלים לפגוע במבנה המולקולארי של רקמות הגוף.

פיקנוגנול מסייע ב:

נוגד חמצון - מניעת נזק מרדיקלים חופשיים, ע"י פעולתו הנוגדת חמצון ופעולתו בטיהור מרדיקלים חופשיים. מחקרים אמתו כי פיקנוגנול חזק פי 50 מאשר ויטמין E, וחזק פי 20 מוויטמין C, ביכולתו נוגדת החמצון.

רקמות חיבור - חיבור בין סיבי הקולגן, ובכך חיזוק הרקמות המחברות. דיכוי התבקעות של קולגן, ע"י אנזימים המופרשים ע"י תאי הדם הלבנים בזמן דלקת או ע"י חיידקים בזמן זיהום.

כלי דם - פיקנוגנול טוב לחיזוק הנימים. נמצא יעיל במיוחד כנגד שבריריות הנימים והתרחבות  הורידים,

עיניים – פגיעה ברשתית שנגרמת ע"י סכרת.

נוגד דלקת - מניעת שחרור וסינתזה של תרכובות המעודדות דלקתיות, כגון: היסטמין, סרין פרוטאז, פרוסטגלנדינים ולייקוטריאנים. נפיחות ברגליים ותופעות דלקתיות אחרות בורידים ונימים.

כולסטרול - חוקרים מצאו כי ריכוזים גבוהים של פוליפנולים הם בעלי מגוון יתרונות, כגון הפחתת רמות כולסטרול ושיפור זרימת דם.

נוגדי חמצון – פיקנוגנול מכיל נוגדי חמצון רבי השפעה.

לחץ הדם - פיקנוגנול פועל להפחתת לחץ הדם ולאיזונו. ראה להלן:

לחץ הדם תמצית מחקר - לאחר טיפול של 12 שבועות אלו שקיבלו נוגדי חמצון, כולל פיקנוגנול יחד עם תרופות נגד לחץ דם, היו מסוגלים לשמור על לחץ הדם שלהם בטווחי הנורמה עם מינון נמוך משמעותית. מחקרים הראו כי נוגד חמצון זה (פיקנוגנול) סייע בהקטנת התלות בתרופות נגד לחץ דם. החוקר הפרופ' פיטר רוחדואלד (Peter Rohdewald: "הם ייצרו כמות קטנה מהתרכובת שמכווצת את העורקים ויותר מהתרכובת שמרחיבה אותם".)

המלצות טופהיל

פיקנוגנול הוא מותג מסחרי יקר יחסית. ניתן להשיג פיקנוגנול איכותי, טבעוני וללא הנדסה גנטית, בחו"ל במחיר מוזל.

ניתן להשיג גם תמצית קליפת אורן צרפתי - אותו האורן שממנו מופק הפיקנוגנול אך ללא המותג - במחיר זול אף יותר.

מתוך ניסיוננו הקליני, כל בן אדם שונה ותמיד צריך לראות את התמונה ההוליסטית המלאה - צוות הנטורופתיות של טבע-לי נטורופתיה ישמחו לייעץ. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ליווי נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. השירות בעברית וגם ברוסית וכולל משלוחים עד הבית. ניתן ליצור קישר בוואטסאפ, או לתאם פגישה בטופס הבא:

References

"תזונה פלוס", מאת ד"ר PHD מרדכי הוכברג, נס- ציונה.

×

מתמודדים עם אתגר בריאותי? מחפשים פתרון טבעי? נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×