אתגרי קשב וריכוז – מחקר ומציאות. ומה אפשר לעשות.

עודכן לאחרונה: 9/5/2018

אתמול פורסמו תוצאות המחקר הגדול בישראל בנושא הפרעות קשב וריכוז:

"14.4% מילדי ישראל מאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז – פי 2 יותר מלפני עשור ומהממוצע העולמי. עורכי המחקר מטעם מכבי שירותי בריאות אומרים ל"ידיעות אחרונות": "הסיבה לזינוק היא העלייה במודעות לבעיה והעלייה במספר הילדים שנשלחים לאבחון, אבל גם השימוש בסמארטפונים ובמסכים שמציעים מידע שטחי שמתחלף בקצב מהיר"  (5) אתר YNET

"בישראל ניתנים מדי שנה:
מעל 2 מיליון מרשמים לתרופות אנטי-דיכאוניות
מעל 1 מיליון מרשמים לריטלין
מאות אלפי מרשמים לתרופות אנטי-פסיכוטיות.
ועדיין מספר מקבלי הקצבאות בגין נכות נפשית גדל בשני העשורים האחרונים ב-170% (פי 3 מקצב גידול האוכלוסייה!)" – אנטומיה של מגיפה, הוצאת פוקוס, 2017 (6).

  זוהי בעיה כלל עולמית, שהולכת ומתגברת עם השנים. וזה לא רק אצלנו! הנה לדוגמה סטטיסטיקות מארה"ב:

מדוע ולמה?

האמנם זה רק המידע שבסמארפונים ובמסכים? ממש לא! יש לפחות 5 סיבות נוספות שחשוב לתת עליהן את הדעת:

ראשית

כפי שכבר נמצא במחקרים אחרים, האור הכחול שנפלט מהמסכים, מחסל את המלטונין, הורמון השינה. אפשר לסנן אותו עם משקפיים מיוחדות, שמסננות אור כחול. ועל כך בהמשך.

שנית

ילדים רגישים במיוחד לקרינה

שלישית 

זה קשור בבירור למחסורים תזונתיים. מחסורים ביוד, בויטמין D (צפו בהרצאה של ד"ר אבני בנושא) ובגורמי תזונה אחרים עלולים לגרום ADHD, ADD, אוטיזם והפרעות דומות – הנה סיכום מחקרים בנושא. גם DMAE יכול לעזור לקשב, וכן פורמולות כמו "ילד קשוב" ו"תוספת קשב".

רביעית

סיבה נוספת להתפתחות ADHD היא החיסונים.
"חיסונים מכילים לא רק כספית רעילה כחומר  משמר, אלא גם אלומיניום" – ד"ר מרקולה, (1).

חמישית

אלו חומרי ההדברה שבמזון. חומרי הדברה נמצאו קשורים להפרעות נוירולוגיות רבות, וילדים רגישים במיוחד (2). תרסיס בשם עשוי לסייע, כמו גם תוספת יוד, שמגרש את הברום שבחומרי ההדברה החוצה.

אך האם ADHD זו מחלה אמיתית? או פשוט הונאה של חברות התרופות?

"20% מילדי בתי הספר בארה"ב כבר מקבלים תרופות התנהגותיות. בבית ספר אחד בסן דייגו, 65% מהילדים אובחנו כסובלים מ-ADD והתחילו לקבל תרופות. "  (3)

האם התרופות עובדות?

"צוות של מדענים אמריקאיים חקר את הנושא ומצא שהתרופות לא רק חסרות תועלת בטווח הארוך, אלא גם מעכבות את צמיחת הילדים, ואת התפתחות מוחם. "  (4)

איך אפשר לעזור?

הנה כמה הצעות מעשיות:

 • שתפו כתבה זו עם חברים בפייסבוק.
 • כדי לאזן את השעון הביולוגי שלכם, צמצמו שימוש במסכים בלילה. אם אתם חייבים, התקינו מסנן אור כחול בסמארטפון ובמחשב. גם תאורה צהובה תעזור (ראו בכתבה על איזון השינה).
 • קראו את הספר "אשליית החיסון"
 • אם הילד שלכם על ריטלין ואתם מודאגים שזה יעכב את התפתחותו, דעו שיש גם אופציות טבעיות שהוכחו מחקרית. אל תתנו לתעמולה של חברת התרופות לבלבל אתכם. קראו את מה שכתבנו על DMAE – "תחליף ריטלין טבעי". ועל פורמולת "ילד קשוב".
 • עברו לצרוך מזון אורגני, ללא הנדסה גנטית. הנדסה גנטית היא זאת שאיפשרה לחברות ענק לפתח מצד אחד זרעים העמידים בפני חומרי הדברה, מצד שני לשווק את חומרי ההדברה ומצד שלישי לשווק ואת התרופות לנפגעי חומרי הדברה האלו.
 • אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

  ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

מקורות

 1. New Warning About Everyday Poison Linked to Alzheimer's, ADHD, and Autism
 2. Pesticides Linked to ADHD, Study Says
 3. ADHD: Misdiagnosed and overmedicated
 4. כתבה ב-YNET על המגמות בארץ 
 5. אנטומיה של מגיפה, הוצאת פוקוס, 2017. 
 6. ד"ר יולי נודלמן: 'הפרעת קשב וריכוז' – הינה ההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הרפואה.

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X