נמצא כי מסכים גורמים לבעיות שינה. יש מה לעשות.

האם מסכים גורמים לבעיות שינה?
ובכן, לאחרונה נמצא כי מסכים עם תאורת לד פולטים אור כחול שמדכא את יצור המלטונין. בדקו את המחקרים.
ברגע שהאור הכחול פוגע בבלוטת האיצטרובל, רמות המלטונין יורדות והשעון הביולוגי מתחיל מחדש כאילו שעכשיו בוקר.
מחקרים אחרים מצביעים על כך שהאור הכחול שבתאורת ה-LED יכול לגרום נזק בלתי הפיך לתאי הרשתית גם בשעות היום.
הילדים רגישים במיוחד. והבעיה הופכת לחריפה יותר עם השנים, כי הילדים של היום מתחילים להסתכל על מסכים כבר בגיל צעיר.
רובנו מכורים למסכים. אך חשוב לדעת שיש מה לעשות:
  • מבחינת תאורה בבית, לחזור להשתמש בנורות ליבון.
  • לגבי מסכים (של מחשב, טלפון, וטאבלט) – האופציה הכי טובה זה להימנע מלהשתמש בהם בשעות הערב. האור הכחול עושה שמות במחזור השינה שלך, וגמילה ממסכים בלילה יכולה לעשות טוב לבריאות שלך. אם אי אפשר,
    יש תוכנות כגון f.lux לחלונות ,ו twilight לאנדרואיד) שמסננות את הצבע הכחול ואף משנות את גוון הצבע בהתאם לשעות היום. בגירסאות החדשות של חלונות 10, יש אופציה מובנית בשם "מסנן אור כחול" המאפשרת לעשות זאת. ויש גם אפשרות לשנות את גוון הצבע של המסך באמצעות כפתורי הכיוונון של המסך.
  • בדקו את המכשיר שלכם עם הפלוקסומטר, ותראו את התוצאות:
    בדקו את המכשיר שלכם
  • אם אתם מתקשים להירדם, כדאי להוסיף מלטונין לפני שאתם הולכים לישון. מלטונין, הורמון השינה, עוזר בהרבה לשיפור איכות השינה. המומלץ זה לפחות 10 מיליגרם. להרחבה על מלוטונין לחצו כאן

עדכונים בכתבה

1/1/18: בגירסאות החדשות של חלונות 10, יש אופציה מובנית בשם "מסנן אור כחול" המאפשרת לעשות לסנן את האור הכחול שבמסכים.

21/2/17: מתברר כי האור הכחול שבמסכים (ובתאורת הנאון והלד) גורם לא רק לבעיות שינה אלא גם לבעיות ראיה (2). עוד סיבה להימנע ממנו.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X