נמצא כי מסכים גורמים לבעיות שינה. יש מה לעשות.

האם מסכים גורמים לבעיות שינה?
ובכן, לאחרונה נמצא כי מסכים עם תאורת לד פולטים אור כחול שמדכא את יצור המלטונין. בדקו את המחקרים.
ברגע שהאור הכחול פוגע בבלוטת האיצטרובל, רמות המלטונין יורדות והשעון הביולוגי מתחיל מחדש כאילו שעכשיו בוקר.
מחקרים אחרים מצביעים על כך שהאור הכחול שבתאורת ה-LED יכול לגרום נזק בלתי הפיך לתאי הרשתית גם בשעות היום.
הילדים רגישים במיוחד. והבעיה הופכת לחריפה יותר עם השנים, כי הילדים של היום מתחילים להסתכל על מסכים כבר בגיל צעיר.
רובנו מכורים למסכים. אך חשוב לדעת שיש מה לעשות:
  • מבחינת תאורה בבית, לחזור להשתמש בנורות ליבון.
  • לגבי מסכים (של מחשב, טלפון, וטאבלט) - האופציה הכי טובה זה להימנע מלהשתמש בהם בשעות הערב. האור הכחול עושה שמות במחזור השינה שלך, וגמילה ממסכים בלילה יכולה לעשות טוב לבריאות שלך. אם אי אפשר,
    יש תוכנות כגון f.lux לחלונות ,ו twilight לאנדרואיד) שמסננות את הצבע הכחול ואף משנות את גוון הצבע בהתאם לשעות היום. בגירסאות החדשות של חלונות 10, יש אופציה מובנית בשם "מסנן אור כחול" המאפשרת לעשות זאת. ויש גם אפשרות לשנות את גוון הצבע של המסך באמצעות כפתורי הכיוונון של המסך.
  • בדקו את המכשיר שלכם עם הפלוקסומטר, ותראו את התוצאות:
    בדקו את המכשיר שלכם
  • אם אתם מתקשים להירדם, כדאי להוסיף מלטונין לפני שאתם הולכים לישון. מלטונין, הורמון השינה, עוזר בהרבה לשיפור איכות השינה. המומלץ זה לפחות 10 מיליגרם. להרחבה על מלוטונין לחצו כאן

עדכונים בכתבה

1/1/18: בגירסאות החדשות של חלונות 10, יש אופציה מובנית בשם "מסנן אור כחול" המאפשרת לעשות לסנן את האור הכחול שבמסכים.

21/2/17: מתברר כי האור הכחול שבמסכים (ובתאורת הנאון והלד) גורם לא רק לבעיות שינה אלא גם לבעיות ראיה (2). עוד סיבה להימנע ממנו.

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

References

×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×