וינפוסטין – למניעת התדרדרות קוגניטיבית

ככל שאוכלוסיה מזדקנת, כך יש בקרבה יותר מקרים  של ירידה ביכולת קוגניטיבית ויותר מקרי דמנציה. קשה לשקם מצבים כאלו, כך שחשוב שבעתיים, עד כמה שניתן, למנוע אותם מלכתחילה. חשוב מאוד לדעת, שיש קשר הדוק בין מחלות לב-כלי דם לבין ירידה בתפקוד נוירולוגי בגוף ובמוח.

בארצות רבות משתמשים, מאז 1970 בווינפוסטין,   Vinpocetine, המופק מהצמח פריווינקל periwinkle,  כטיפול במחלות כלי דם – מוח. להלן יכולותיו המעולות של צמח זה: לשפר זרימת דם במוח, למנוע הסתיידות עורקים ולהגביר אספקת חמצן וגלוקוז לרקמות המוח. בזכות כך, תכשיר צמחי זה עוזר להגן בפני מחלות זקנה רבות ובכללן הידרדרות בזיכרון וביכולת קוגניטיבית, נזקי אירוע מוחי, מחלות הקשורות באספקת הדם למוח ומחלת אלצהיימר.

הקשר בין לב-מוח: בשנות ה- 70 המאוחרות, מספר חוקרים נהיו ערים  לקשר הקריטי בין מחלות לב וכלי דם ותחילתה של הידרדרות קוגניטיבית, שלעיתים קרובות הופכת לדמנציה קשורת אספקת דם לקויה. במשך שנים רבות עולם הרפואה התעלם מקשר כזה. בסופו של דבר, החל  בשטח מחקר על הקשר בין הידרדרות מצב כלי הדם לבין הידרדרות קוגניטיבית.

בתחילת שנות ה-90, מדענים החלו לחקור את נושא הקשר בין מחלות לב לבין התפתחות מחלת אלצהיימר. כעת, כשהתחלואה במחלת אלצהיימר עולה כל העת, נושא זה נחקר עוד יותר לעומקו. יותר ויותר מחקרים בדקו את הקשר ההדוק בין יתר לחץ-דם לבין תחלואה במחלת אלצהיימר. הסברה היא, שיתר לחץ הדם מגיע עד לעורקיקים שבמוח וכך יש פגיעה בתאי עצב שם. חסימות בכלי הדם המזינים את המוח אף הן פוגעות ביכולת הקוגניטיבית של האדם והן תורמות להידרדרות ביכולת הקוגניטיבית שעשויה לקרות עם הגיל. נמצא שאצל חולי אלצהיימר יש פחיתה של כ- 20% בזרימת הדם למוח, יחסית לאנשים בריאים. התוצאות יכולות להיות שכחה, דיכאון, הפרעות קוגניטיביות, סיכון רב יותר לאירוע מוחי, דמנציה קשורת מצב כלי דם, ואלצהיימר. בדרך כלל, עם הגיל יש פחיתה נורמאלית בזרימת הדם למוח. אם אל זה מצטרפים תנאים מזיקים נוספים, כמו נטילת תרופות ו/או מחסורים תזונתיים,  הפגיעה רבה עוד יותר, עד למחלת אלצהיימר. שימוש בוינפוסטין עוזר לצמצום הנזק של שני תהליכים אלו.

איך לשפר תפקוד מוח אשר פחת?
אם הפגיעה במוח היא עקב יתר לחץ-דם, תרופות שמורידות לחץ-דם לא תועלנה אלא להיפך. כך, עוד פחות דם מגיע לעורקיקי המוח וההידרדרות הקוגניטיבית תהיה רבה יותר. אך, במחקרים שנעשו בנושא המוח נמצא, שאפילו אם  במשך 5 שבועות הייתה פחיתה של זרימת דם מספקת למוח, עדיין מצב כזה ניתן לתיקון ולא יהיה נזק לתמיד.

התכשיר הצמחי וינפוסטין שומר על בריאות המוח: מחקר הראה ששימוש בתכשיר צמחי זה משפר את אספקת הדם למוח ובכך מונע נזקי דמנציה ואלצהיימר. הוא גורם להרפיה בשרירים החלקים המקיפים את העורקים בגוף וכך יש זרימת דם טובה יותר, מספקת יותר, למוח. הוא גם מונע היווצרות של קרישי דם, הן אלו הנוצרים מלוחיות הדם והן  אלו שמכדוריות הדם האדומות, וכך יש זרימת דם טובה יותר בכליו. התכשיר מונע נזקי חוסר חמצן במוח ומאפשר אספקת חמצן וגלוקוז טובות יותר למוח, מפרק משקעי סידן בכלי הדם ומונע היווצרות אבני כליה. הוא גם עוזר לספיחה, כילאציה, של מתכות כבדות שבמוח ובגוף ולסילוקן מן הגוף.

יכולתו נוגדת הדלקתיות של חומר זה עוזרת לטיפול במחלות שונות הקשורות במצב דלקתי ובהן הסתיידות עורקים, מחלות ריאה כרוניות, דלקת פרקים ודלקת באוזן התיכונה.

הגנה בפני פחיתה בפעולת העצביםמחקרים שנעשו בוינפוסטין הראו שיש לו תועלת רבה לשיפור תפקוד המוח במצבים אלו:

זיכרון –  בניסויים עם בעלי חיים נמצא שחומר זה שומר לבל תפחת זרימת הדם אל הנוירונים. אז, חוקרים ערכו 3 מחקרים עם בני אדם שסבלו מבעיות זיכרון עקב גיל או מחלות קשורות דמנציה. במחקרים אלו, אצל אלו שקיבלו וינפוסטין היה שיפור ניכר בזיכרון, תשומת לב וריכוז לעומת מצבם של אלו שקיבלו פלסבו.

שיפור יכולת קוגניטיבית –  כבר בשנת 1987, חוקרים הראו שתכשיר צמחי זה  יכול לגרום לשיפור משמעותי אצל זקנים שסבלו מפעילות מוחית כרונית לקויה. בניסוי כפול סמיות, נתנו ל-42 משתתפים 10 מ"ג וינפוסטין ביום למשך חודש ולאחר מכן, 5 מ"ג ליום במשך חודשיים נוספים. קבוצת הביקורת קיבלה פלסבו. אצל המשתתפים שקיבלו את התכשיר היה שיפור  בכל המדדים שנבדקו, כמו יכולת קוגניטיבית ומצב נפשי בכלל. אחר כך, בשנת 1991, נערך מחקר נוסף עם 203 אנשים שסבלו מדמנציה קלה עד בינונית. המחקר התנהל בשיטת אקראי ועם קבוצת בקורת שקיבלה פלסבו.  במחקר  נתנו למשתתפים 30 עד 60 מ"ג ל 16 שבועות – לאחרים נתנו פלסבו. אצל מקבלי התכשיר היה שיפור רב, בכל המדדים לעומת הפלסבו. לא נרשמו תופעות לוואי. בניסוי השלישי נמצא שהתכשיר גרם להתרחבות רצויה של העורקים ולשיפור זרימת הדם למוח, לאותם האזורים שסבלו מהפרעה בזרימת הדם אליהם. בניסוי אחר, נתנו את התכשיר לאנשים שנפגעו עקב אירוע מוחי. גם אצלם היה שיפור רב ובעקבותיו נתנו לאחר מכן את התכשיר לכל משתתפי הניסוי. בעקבות ניסויים אלו, מדענים באירופה כתבו ש "תכשיר זה נמצא יעיל לטיפול בבעיות מוחיות כרוניות והוא שיפר את איכות החיים של אותם חולים שסבלו מהפרעות בזרימת הדם למוח ונטלו אותו."

מחלת אלצהיימר – בארה"ב, עד שנת 2050, יהיו כפליים יותר חולים, ניתנו לחולדות עם מחלה דמוית אלצהיימר אנושית וינפוסטין. נמצא שהוא שיפר במידה רבה את מצבן ושמר על העצבים ומרקם המוח.

אירוע מוחי –  בשנת 2003, מדענים בבולגריה מצאו שתכשיר צמחי זה שיפר זרימת דם למוח אצל אנשים להם הייתה הפרעה, עדיין ללא סימפטומים, של זרימת הדם בכליו שבמוח. זהו מצב שעלול להתפתח לאירוע מוחי חסימתי. התכשיר מנע נזק חמצוני ויצירת רדיקלים חופשיים אצל המטופלים. במחקר זה נמצא שוינפוסטין הינו תכשיר שעובר במחסום דם-מוח  והוא מצטבר באופן סלקטיבי באותם חלקי מוח הפועלים על יכולת קוגניטיבית. לדעת החוקרים, חומר זה עשוי לספק מידה של הגנה לאותם חלקי מוח המועדים  לנזק  אם יש  אירוע מוחי.  התכשיר מנע שחרור של גלוטומאט מזיק ואת נזקם של רדיקלים חופשיים במוח. תכשיר זה סיפק לגוף מידה של הגנה נגד הסתיידות עורקים במונעו עקה חמצונית, תגובה דלקתית והתחמצנות של כולסטרול LDL.

כמובן, עדיף לחיות באורח חיים שמצמצם סיכון לאירוע מוחי. אבל, אם זה כבר קרה, וינפוסטין עשוי להגן מפני אירועים מוחיים נוספים אצל אותו החולה. בבדיקה שנעשתה 3 חודשים אחרי אירוע מוחי נוכחו שמצבם של החולים המשיך להידרדר ולהחמיר – זה לא קרה אצל נוטלי התכשיר. ולא זו בלבד, מצבם של אלו שקיבלו את התכשיר אחרי אירוע מוחי הלך והשתפר כל הזמן. בהתחלה נתנו את התכשיר באינפוזיה ולאחר מכן בטבליות.

מחלת פרקינסון – בניסוי עם בעלי חיים שפיתחו    מחלה דמוית פרקינסון, נמצא שהייתה להם הידרדרות רבה. זה לא קרה אצל אותם בעלי חיים שטופלו עם וינפוסטין. לדעת החוקרים, חשוב לבדוק נושא זה כטיפול בחולי פרקינסון.

טנטון – מתן התכשיר לאלו שסבלו מטנטון במהלך עד שבוע אחרי התחלתו, העביר אצל רובם את ההפרעה. גם טיפול בבעיית הטנטון  שנעשה עם התכשיר גם יותר מאוחר, צמצם את חומרתו ב- 66% ושיפר את השמיעה בקרב 79% מן המטופלים. התכשיר עזר גם לסובלים ממחלת מנייר ולאלו שסובלים מהפרעות ראיה, עקב הסתיידות עורקים.

תינוקות שנפגעו בלידה –  מתן של  וינפוסטין שיפר במידה רבה את מצבם, מנע פרכוסים והקטין לחץ תוך מוחי ממנו הם סבלו.

מינונים: מינון רגיל 10 מ"ג ליום עם הארוחה..

מינון מוגבר: 30 עד 60 מ"ג ליום.

בטיחות –  בכל המחקרים, הן עם בעלי חיים והן עם אנשים, נמצא שהתכשיר בטוח ויעיל. יש להיזהר איתו בטיפול עם אנשים נוטלי תכשירים מדללי דם.

איפה להזמין?

את המוצר יש להזמין מחו"ל..

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References:

  • דר מרדכי הוכברג PHD   תזונה פלוס מס' 97
  • Michael Downey. Block the vascular origin of cognitive decline.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X