"הכל יהיה בסדר!"התמודדות עם תקופות של לחץ וחרדות

מרגישים דפיקות לב? קוצר נשימה?

עלה לכם הלחץ דם בעקבות המצב?

לא שולטים במחשבות מבהילות?

מתקשים להירדם בלילה או מתעוררים ומתקשים להירדם מחדש?


במדינה שלנו, יש ימים בהם אנחנו מתעוררים בבוקר (או בלילה) למצב חדש: מגפה ולפעמים גם -מלחמה!

טבעי שהמצב יגרום לנו לרגשות מעורבים: בלבול, חוסר וודאות, תחושת לחץ, חרדות, תחושת חוסר שליטה, אולי אפילו עצב.

איך מתמודדים?

קודם כל: עושים

עשייה נותנת לנו תחושה של שליטה מסוימת במצב והכנה נכונה גם מונעת מצבים לא רצויים. למשל בלחץ שנובע ממצב של מגפה: מצטיידים במים ומזון, ספרים, משחקים וכד'. בלחץ שנובע ממצב בטחוני: מכינים את הממ"ד/ המקלט- מארגנים מים מינרלים, פירות שטופים וחטיפים יבשים. מניחים שמיכות ומקומות מרבץ כגון פופים ומזרונים. מכינים קערה עם מים לחיות המחמד שלנו.

איך מתמודדים עם המצב הנפשי?

 1. מניחים ידיים על הגוף, וזוכרים לנשום. ניתן גם לתרגל נשימות, למשל בשיעור הזה.
 2. שומרים על פעילות גופנית, במגוון דרכים, גם בתוך הבית למשל השיעור הוירטואלי הזה או תרגילי צ'יקונג.
 3. מצמצמים חשיפה למסכים ומשתדלים להקדיש לפחות 20-30 דקות ביום לתקשורת פנימית ולהרפיה דרך תפילה, שירה (כגון שיר הבטחון מהאלבום שכתבה רעייתי), כתיבה, מדיטציה (למשל זו).
 4. נותנים לנפש ולגוף נוזלים – מים ומשקאות בריאות. לנוזלים השפעה ישירה על המערכת הרגשית שלנו.
 5. משתדלים להקל על מערכת העיכול – ארוחות קטנות ומזינות. ארוחות כבדות מכבידות על המערכת הרגשית שלנו.
 6. משתדלים להתחבר לכח המרפא של השמש ולאויר צלול.
 7. כשמתאפשר, נחים ומונעים צבירת עייפות

להתמודדות עם סטרס וחרדות כדאי גם להחזיק בבית:

 • 5-HTP – חומצת אמינו המסייעת במצבי מתח ולשינה טובה בלילה.
 • אקטיבBRN – פורמולה ייחודית המכילה: פוספטידיל סרין, חומצה פוספטידית ולציטין. הפורמולה תומכת בהגנה מפני נזקי הורמון הקורטיזול למוח. הורמון הקורטיזול מכונה גם הורמון הלחץ. אקטיבBRN פותח ב"מכון ויצמן למדע" בהובלתו של פרופסור מאיר שינצקי, חוקר מוח וביופיסיקאי בעל שם עולמי ובשיתוף עם ד”ר אבנר שיינפלד וחברת ליפוגן. המחקרים גילו את ההשפעות החיוביות של אקטיבBRN על הזיכרון, הקוגניציה, על התפקוד היומיומי ועל מצבי הרוח. המינון למצבי לחץ למבוגר: 4 כמוסות יחד. ההקלה תורגש 30-20 דקות מזמן נטילת הכמוסה.
 • Eazy Day  ו- Eazy Night שתי פורמולות ייחודיות המכילות צמחי מרפא כגון: פסיפלורה, ג'ינסנג הודי, בקופה וגם חומצת אמינו GABA.
 • חומצת אמינו GABAגאבא פועלת כנוירו-טרנסמיטור (מעביר בין עצבי) במוח. היא בעלת השפעה התומכת בהרגעה ואיזון של מערכת העצבים המרכזית, ובחילוף החומרים במוח. משמשת לתמיכה בטיפול בחרדות ובמצבי מתח, יעילה לתמיכה בטיפול מצבי חוסר שינה. תורמת לרגיעה ולשקט נפשי, לתמיכה בטיפול במחלת הנפילה, על-ידי עיכוב טרנסמיטורים כימיים.
 • בי קומפלקס אקטיבי– ויטמיני האנטי-סטרס. ויטמיני B מהווים אבן יסוד בבריאות האדם, חשיבותם מרובה בשל מעורבותם הרבה בכל כך הרבה תהליכים חיוניים, ובשל העובדה כי בתזונת המודרנית, המזון נפגע מתהליכי עיבוד ביתיים ותעשייתיים. מצבי לחץ ומתח עלולים לגרום לחסר בוויטמיני B ונהפוך הוא: חסר בויטמיני B עלול להקשות על ההתמודדות עם מצבי סטרס.
 • שמן מגנזיום – המינרל המרגיע.  “שמן מגנזיום” (מגנזיום כלוריד) הוא הדרך הבטוחה, המהירה, הקלה והיעילה ביותר להרפייה ושחרור הרקמות, ולהעלאת רמת המגנזיום התוך תאי. דבר זה מתבצע על ידי מריחה מקומית על העור. במשך אלפי שנים ידועות סגולות הריפוי של ים המלח. רבים עברו לים המלח כדי להצעיר את העור מחדש, לרפא כאבי שרירים ומפרקים, ולהקל על מגוון תחלואות עור.
 • Stress Essentials Balanceפורמולה מומלצת מבית נוטרידין המכילה בן השאר: פטריית קורדיספס, גינסנג קוריאני ורוהודיולה. צמחי המרפא האדפטוגנים  (מלשון adapt) האלו תומכים בהסתגלות לאתגרי מתח סביבתיים  דרך שיפור פעילות בלוטת האדרנל ולכן עשויים לעזור להפחית כמה מההשפעות השליליות של מתח. מינון למבוגר: 2 כמוסות ביום.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

בתקווה להמשך שבוע שקט,  בטוח ובריא!

אמנון לבב וצוות טופהיל

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X