"הכל יהיה בסדר!"התמודדות עם תקופות של לחץ וחרדות

מרגישים דפיקות לב? קוצר נשימה?

עלה לכם הלחץ דם בעקבות המצב?

לא שולטים במחשבות מבהילות?

מתקשים להירדם בלילה או מתעוררים ומתקשים להירדם מחדש?


במדינה שלנו, יש ימים בהם אנחנו מתעוררים בבוקר (או בלילה) למצב חדש: מגפה ולפעמים גם -מלחמה!

טבעי שהמצב יגרום לנו לרגשות מעורבים: בלבול, חוסר וודאות, תחושת לחץ, חרדות, תחושת חוסר שליטה, אולי אפילו עצב.

איך מתמודדים?

קודם כל: עושים.

עשייה נותנת לנו תחושה של שליטה מסוימת במצב והכנה נכונה גם מונעת מצבים לא רצויים. למשל בלחץ שנובע ממצב של מגפה: מצטיידים במים ומזון, ספרים, משחקים וכד'. בלחץ שנובע ממצב בטחוני: מכינים את הממ"ד/ המקלט- מארגנים מים מינרלים, פירות שטופים וחטיפים יבשים. מניחים שמיכות ומקומות מרבץ כגון פופים ומזרונים. מכינים קערה עם מים לחיות המחמד שלנו.

 

איך מתמודדים עם המצב הנפשי?

ראשית: לא שוכחים לנשום (:   ניתן גם לתרגל נשימות, למשל בשיעור הזה.

שנית: ממשיכים ככל האפשר בפעילות גופנית, גם בתוך הבית למשל השיעור הוירטואלי הזה או תרגילי צ'יקונג.

שלישית: מומלץ מאוד להקדיש 20-30 דקות ביום למדיטציה למשל זו.

להתמודדות עם סטרס וחרדות כדאי גם להחזיק בבית:

  • אקטיבBRN - פורמולה ייחודית המכילה: פוספטידיל סרין, חומצה פוספטידית ולציטין. הפורמולה תומכת בהגנה מפני נזקי הורמון הקורטיזול למוח. הורמון הקורטיזול מכונה גם הורמון הלחץ. אקטיבBRN פותח ב"מכון ויצמן למדע" בהובלתו של פרופסור מאיר שינצקי, חוקר מוח וביופיסיקאי בעל שם עולמי ובשיתוף עם ד”ר אבנר שיינפלד וחברת ליפוגן. המחקרים גילו את ההשפעות החיוביות של אקטיבBRN על הזיכרון, הקוגניציה, על התפקוד היומיומי ועל מצבי הרוח.
    המינון למצבי לחץ למבוגר: 4 כמוסות יחד. ההקלה תורגש 30-20 דקות מזמן נטילת הכמוסה.
  • Eazy Day  ו- Eazy Night שתי פורמולות ייחודיות המכילות צמחי מרפא כגון: פסיפלורה, ג'ינסנג הודי, בקופה וגם חומצת אמינו GABA.
  • חומצת אמינו GABA- גאבא פועלת כנוירו-טרנסמיטור (מעביר בין עצבי) במוח. היא בעלת השפעה התומכת בהרגעה ואיזון של מערכת העצבים המרכזית, ובחילוף החומרים במוח. משמשת לתמיכה בטיפול בחרדות ובמצבי מתח, יעילה לתמיכה בטיפול מצבי חוסר שינה. תורמת לרגיעה ולשקט נפשי, לתמיכה בטיפול במחלת הנפילה, על-ידי עיכוב טרנסמיטורים כימיים.
  • בי קומפלקס- ויטמיני האנטי-סטרס. ויטמיני B מהווים אבן יסוד בבריאות האדם, חשיבותם מרובה בשל מעורבותם הרבה בכל כך הרבה תהליכים חיוניים, ובשל העובדה כי בתזונת המודרנית, המזון נפגע מתהליכי עיבוד ביתיים ותעשייתיים. מצבי לחץ ומתח עלולים לגרום לחסר בוויטמיני B ונהפוך הוא: חסר בויטמיני B עלול להקשות על ההתמודדות עם מצבי סטרס.
  • מגנזיום פול מאג - המינרל המרגיע.  פול מאג 600 מכיל מגנזיום מהדור החדש – מגנזיום ביס גליצינאט המשפר את הזמינות הביולוגית של מגנזיום אוקסיד ומשפר את הספיגה בגוף.
  • Stress Essentials Balance - פורמולה מומלצת מבית נוטרידין המכילה בן השאר: פטריית קורדיספס, גינסנג קוריאני ורוהודיולה. צמחי המרפא האדפטוגנים  (מלשון adapt) האלו תומכים בהסתגלות לאתגרי מתח סביבתיים  דרך שיפור פעילות בלוטת האדרנל ולכן עשויים לעזור להפחית כמה מההשפעות השליליות של מתח. מינון למבוגר: 2 כמוסות ביום.

 

 

להתייעצות אישית והתאמת טיפול מוזמנים ליצור קשר עם צוות הנטורופתיות שלנו, 

בתקווה להמשך שבוע שקט,  בטוח ובריא!

אמנון לבב וצוות טופהיל

 

×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×