המגפה מתפשטת ואתם שואלים: "מה עוד אפשר לעשות?"

יצאנו לחקור…

נגיף השפעת ודומיו נוטים לקבל מוטציות מידי פעם. לאורך ההיסטוריה אנו מכירים הופעת השפעת הספרדית (H1N1) בשנת 1918, הופעת השפעת האסיאתית  (H2N2) בשנת 1957, הופעת שפעת הונגקונג (H3N2) בשנת 1968, הופעתה המחודשת של השפעת הרוסית (H1N1) בשנת 1977 וכן שפעת העופות שמשנת 1997 מתפרצת מדי פעם בעולם.

כיום אנו ניצבים בפני התפרצות חדשה: נגיף הקורונה. בין אם הוא נוצר במעבדה או בטבע- עדיין הדאגה של הציבור, בעיקר של המבוגרים שבינינו או בעלי מערכת החיסון המאותגרת מובנת.

לאחרונה הגיע לארץ תוסף חזק במיוחד שיתכן שעשוי לעזור בהתמודדות עם וירוס הקורונה- AHCC.

 

מה זה AHCC?

 

active hexose correlated compound) AHCC)  הינה מיצוי מיוחד של פטריית המרפא שיטאקי. במיצוי המיוחד הקטינו את המשקל המולקולרי של החומר הפעיל בפטרייה (פוליסכריד) לכזה שיספג בקלות במעי הדק. כך התקבלה תמצית של פטרייה שהינה יעילה וחזקה פי כמה מהתמצית הרגילה.

 

זה חדש? 

לא! AHCC היא פורמולה פטנטית מוכחת מחקרית ושנמצאת בעולם כבר עשרות שנים ונמצאת בשימוש במאות בתי חולים ביפן ועוד. 

מה המחקרים על AHCC אומרים?

בסדרה של מחקרי מכרסמים משנת 2007 תיסוף של AHCC במינונים שמקבילים למינונים בבני אדם של 500 מ"ג עד 5 גרם ליום הביאו למחלה פחות חמורה בתגובה לזיהום בנגיף השפעת, הגברת ההישרדות,

פעילות משופרת של תאי NK (תאי הרג טבעיים במערכת החיסון), פינוי וירוסים מהיר יותר מהריאות והאצת התאוששות. תוצאות דומות דווחו גם עם נגיף שפעת העופות. (1)

במחקר פיילוט אחר שפורסם בשנת 2019 על מחלת ליים שתסמיניה לעתים דומים לשפעת וכוללים: חום, כאבי ראש, עייפות, פריחה בעור וכאבי פרקים נבדקה ההשפעה של AHCC על החולים. במחקר הפתוח צרכו החולים 3 גרם של AHCC ליום במשך 8 שבועות. במחקר נמצא כי מתן התוסף שיפר סימפטומים וביטויים דמויי שפעת בעיניים, במפרקים, בשרירים, במערכת העצבים ובמערכת הלב וכלי הדם. בנוסף, נצפתה ירידה משמעותית במספר אינדקסים המסמלים דלקתיות בגוף. (2)

במחקר מעבדה (IN VIVO) שפורסם ב- 2008  החוקרים התייחסו לאיומים של טרור ביולוגי ושל התפרצויות של מגפות. ולכן בדקו מגוון של תחלואים מול תיסוף של AHCC.  נמצא שמתן AHCC שיפר שרידות של עכברים עם שפעת לעומת קבוצת הביקורת, הוריד את רמות הכדוריות הלבנות בריאות, ובנוסף, גם שמר על משקלם (מה שמרמז על מצב בריאותי טוב). במחקר זה נמצא כי מתן AHCC כשבועיים לפני הדבקה בוירוס שפעת העופות שיפר את השרידות של העכברים מ- 0% (בקבוצת הביקורת) ל- 30% בקבוצה שקיבלה את התוסף- כלומר נצפה גם אפקט של הגנה. (3)

מה ל AHCC ולנגיף הקורונה?

לפי מידע שהגיע לידינו בימים אלו מנסים באיטליה את הטיפול ב AHCC לחולי קורונה.   לדעתנו, מן המחקרים והמידע הקיים בידינו כיום ניתן להסיק כי תוסף AHCC שילקח כמניעה וגם בשעת מחלה עשוי לעזור *** להתמודד עם המחלה בצורה קלה יותר במקרה של הדבקות.

*** תגובת הגוף היא תמיד אינדיבידואלית.

לכל שאלה, ניתן להתייעץ עם צוות הנטורופתיות.

המון בריאות!

אמנון לבב וצוות טבע-לי נטורופתיה

המלצות טופהיל

חדש! AHCC כשר ועוצמתי – במשלוח מהיר במיזוג עד הבית – מבצע זוגות.

חדש – ניתן להשיג AHCC חזק בארץ, דרך "טבע-לי נטרופתיה". למבצעים העדכניים לחצו כאן. משלוח מהיום להיום בגוש דן. שירות שליחויות לכל הארץ.

 

מקורות:

  1. Nishioka H. Preventive effect of AHCC for avian influenza virus. 15th International Symposium of the AHCC Research Association, July 21-22, 2007, Saporro, Japan.  
  2. A Pilot Open-Label Study Assessing the Effects of AHCC Supplementation on Lyme Disease Patients
  3. Nutrition Reviews

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X