תועלות SAME ומטיונין

מטיונין – חומצת אמינו חיונית. SAMe – הנגזרת המתקדמת

מטיונין (Methionine) הינה אחת מעשר חומצות האמינו החיוניות, אותן גוף האדם אינו יכול לייצר, והוא תלוי על קבלתה דרך תזונה מאוזנת. זוהי אחת מחומצות האמינו הנדירות, והיא מהווה בממוצע 2.3% מכלל חומצות האמינו בחלבונים. מטיונין היא חומצה אמינו חיונית שמכילה גופרית. מטיונין וציסטאין שתי חומצות האמינו החיוניות שמכילות  אטום גופרית. אבל בציסטאין הגופרית יותר פעילה מבחינה כימית. הגופרית מסייעת בנטרול רעלים, אמינו זו היא הראשונה כמעט בכל שרשרת פפטידית חדשה שמסונתזת על ידי הריבוזומים.

תפקידים ושימושים של מטיונין

  • מסייע בפירוק שומנים
  • מסייע בסינתזה של חלבונים שונים
  • מסייע בפירוק רעלים, מונע שקיעתם בכלי הדם.
  • כולא מתכות כבדות שמגיעות אלינו דרך המזון והמים (נחושת ועופרת).

מקורות למטיונין במזון

קטניות : במיוחד סויה, גרעיני חמניות.

SAMe – או SAMe S-Adenosyl-L-methionine – היא נגזרת מתקדמת של מטיונין עם יכולות מיוחדות:

ניטרול הומוציסטאין – הומוציסטאין הוא חומר מזיק הגורם ליצירת פלאק טרשתי – הסתיידות עורקים (יחד עם כולסטרול מחומצן). האנזים מטיונין סינתאז (MS- Methionine Synthase) הינו אנזים המשמש להפיכת הומוציסטאין למתיונין, אנזים זה משתמש במתיל-קובלאמין (צורה של ויטמין B12) כקואנזים לפעולתו.

חיוני לטונוס וגמישות עור, רכות שיער וחוזק ציפורניים!

חוסר של SAMe – יש מחלות כבד ותרופות, שבהן מפסיק הגוף לייצר את האנזים SAMe Synthatase, אנזים חיוני להפיכת מתיונין ל  SAMe, הפרעות במטבוליזם של חומצות גרעין.

אדרנלין – מטיונין בצורתו הפעילה SAMe חיוני ליצור אדרנלין מפנילאלנין.

כבד שומני – SAMe היותו נגזרת של מתיונין, SAMe   מעכב הצטברות שומן בכבד ומסייע בסילוק עודפי שומן, רעלים, אלכהול, עודפי אסטרוגן.

מפרקים ורקמות החיבור –  SAMe נחוץ לייצור מרכיבים לבניית סחוסים, ירידה בהם קשורה לשחיקת סחוסים (אוסטיאו- ארתריטיס), המינון לטיפול 400 מ"ג ליום. השימוש בו מוריד כאבים בדומה לתרופות לא סטרואידאליות – (NSAID's)

דיכאון – SAMe קשור לסינתזה של נאורו-טרנסמיטורים, חיוני לויסות מצב הרוח, על ידי העלאת רמת הסרוטונין והדופמין. ירידה בהם גורמת לדיכאון. הפרעות קשב וריכוז. השימוש בו אינו גורם התמכרות.   מינונים 800-1600 מ"ג ליום, להגדיל בהדרגה.

פיברומיאלגיה –   מפחית תסמינים של דיכאון, כאבים, כאבי שרירים, עייפות. מינונים 800-1000 מ"ג ליום

אלרגיה – במצבי אלרגיה מופרש הרבה היסטמין, מטיונין מנטרל רעילות של היסטמין. הפרעות נפשיות קשורות לעודף היסטמין, חרדה, פאניקה.

פרקינסון – תוספת מטיונין  5 גרם ליום או כמות יותר קטנה של  SAMe מסייע לייצור דופמין, החסר אצל חולים אלה.

מינון והנחיות שימוש 

המחקרים על SAMe התבצעו על מינון של של SAMe: 200 – 800 מ"ג ליום, בהתאם למצב. לקבל על קיבה ריקה 1/2 – 1 שעה לפני ארוחת הבוקר והצהריים. להעלות מינון בהדרגה.

התוויות נגד

אין לתת SAMe לבעלי הפרעה דו-קוטבית .

איפה להשיג

ניתן להשיג SAMe בארץ דרך טבע-לי נטורופתיה.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X