סגולות פרי הרימון לשיפור הזיכרון והתפקוד הקוגניטיבי

סגולות פרי הרימון (רימון באנגלית: pomegranate) הן רבות. אין כמעט  בגוף איבר או מערכת שבריאותה לא נעזרת עם צריכת פרי הרימון. נמצא שהוא תומך במניעה ובריפוי של מעל מאה! מחלות ותורם לפחות לשלושים ותשעה תהליכי ריפוי בגוף ובכללם  הסדרת יתר לחץ-דם, שמירה בפני הסתיידות עורקים, שיפור בזרימת הדם ומניעת היווצרות סתמים בעורקים  הוא תורם גם לטיפול במצבי דיכאון ולפעולת קולטני אסטרוגן וסרוטונין במוח ובכך משפר את מצב הרוח.

ברימון ויטמינים מקבוצת ויטמיני B וכן מינרלים רבים: מנגן, נחושת, וזרחן, וסיבים. רבים שותים את מיץ הרימון, אך אם נרצה לקבל ממנו את מלוא התועלת אפשר לאכול אותו, כמובן בלי לבלוע את הגרגרים. גם לשמן המופק מהזרעים (הגרגרים) שלו תועלות רבות – לעיסוי, להגנה על המוח, ועוד.

איך מומלץ להשתמש ברימונים?

פרי הרימון – אחד משבעת המינים שבהם נשתבחה ארץ ישראל – אכן רבות סגולותיו כרימון. רימונים שמשו שימש כפרי מאכל זה אלפי שנים. רבים שותים מיץ רימון, אך אם נרצה לקבל ממנו את מלוא התועלת עדיף שנאכל את הגרגרים, כמובן בלי לבלוע את הזרעים שבתוכם. לשמן המופק מהזרעים (הגרגרים) שלו שימושים רבות – לעיסוי, להגנה מטחורים, ועוד. גם לקליפות רימונים תועלות רבות. גם קליפות רימונים בעלות סגולות מרפא רבות נגד תולעים במעיים, טחורים, כיב בקיבה ובתריסריון, חיזוק שיער, פצעים בפה, דלקות חניכיים, דלקות עיניים ועוד (2). יבשו אותן או שמרו עליהן בהקפאה. ולבסוף ליבת הרימון (החלק הלבן) היא בעלת תועלות בריאותיות רבות ולאחרונה התגלה שנוגדי החמצון שהיא מכילה מגינים מפני אלצהיימר. העניין הוא – שקשה לאכול רימונים בכמות מספקת כדי לקבל את כל התועלות הבריאותיות וכאן באים המיצויים לעזרתנו.

פרי הרימון – ערכים תזונתיים

בכוס אחת של גרגרים יש שבעה גרם של סיבים, שלושה גרם של חלבון, כמויות משמעותיות של ויטמינים – ויטמין C, ויטמין K, פולאטה (חומצה פולית טבעית), מינרלים: אשלגן, מנגן, נחושת.  כמות נוגדי החימצון (האנטיאוקסינטים) שברימונים גבוהה יותר מאשר באסאי, מיץ ענבים או אוכמניות כחולות  (1) – מתוך 10 מיני פירות שנבדקו במחקר , לרימונים היה את הערך הבריאותי הכי גדול.

אילו רכיבים של פרי הרימון השלם מגינים על המוח מפני אלצהיימר? תשובה במחקר חדש

פרי הרימון מראה השפעות המגינות על המוח ומערכת העצבים מאלהיימר בכמה מחקרים בבעלי חיים. אבל, לא היה ידוע הם הרכיבים הפעילים ביולוגית המשפיעים על המוח והאם הגורם לכך הוא האלגותנינים הנמצאים בו ו/או המטבוליטים הנוצרים מהם על ידי הפלורה שבמעי, כלומר היורוליטינים, במחקר שנערך לאחרונה  (3) נבדקה תמצית ליבת רימונים Pomella™ שדווחה לקבוצת המחקר כבעלת השפעה נוגדת אלצהיימר במחקרים קודמים. במחקר נמצא שהיורליטינים הם התרכובות היחידות הנספגות במוח. תרכובות אלו הן התורמות להשפעה של מיצוי ליבת הרימון על תפקוד המוח, להטבת התפקוד הקוגניטיבי של פוגשי האלצהריימר ובמניעת רעילות עצבית ושיתוק. כמו כן מסקנתנו מהמחקר לשלב את מיצוי ליבת הרימונים של ויקואה עם טיפול בנבגי פרוביוטיקה איכותיים וטיפולים משלימים לחיזוק הפלורה של המעי (הרחבה) כדי להבטיח את פירוק האלגותנינים הנמצאים ברימון ליורליטינים שיגיעו למוח.

Pomella™ – היא מיצוי פטנטי של פרי הלימון השלם, כולל הליבה ונבדק על ידי מעבדות צד ג' ונמצא נקי מחומרי הדברה ומהנדסה גנטית. על Pomella™  נעשו עוד כ-20 מחקרים קליניים (4).

יש רק תוסף מיצוי רימונים אחד בישראל שמבוסס על טכנולוגיה ליפוזומלית – ויקואה+. הוא מספק את מיצוי הרימונים הפטנטי Pomella™ עם פוספוליפידים משמן זרעי רימונים פוספוליפידים בטכנולוגיה ליפוזומלית ADS. דגשים על המוצר::

 • מינון קליני כפול של שני חומרי גלם בינלאומיים, עטורי פרסי איכות ועם נסיון קליני עשיר של עשרות שנים.
 • מוצר הנתמך במעל 20 מחקרים קליניים גם על מודלים של חיות וגם מחקרים קליניים כפולי סמיות בבני אדם.
 • היחידי בישראל המבוסס על טכנולוגיה ליפוזומלית ונמצא במחקר קליני על בני אדם שחודר את מחסום דם מוח.
 • נמצא במחקר קליני כפול סמיות על בני אדם מעלה רמת נוגדי החמצון בדם תוך 30 דקות עד 32%.
 • כל כמוסה מכילה מיצוי של נוגדי החימצון ב-30 רימונים
 • המוצר מתאים לצמחונים.
הטכנולוגיה הליפוזומלית היא ייחודית: מה שעוטף את נוגדי החימצון זה שמן זרעי הרימון. רוב המוצרים הליפוזומליים עשויים עם לציטין סויה (או חמניות במקרה הטוב) אבל כאן עושים את זה עם שמן זרעי רימונים, מה שהופך את כל הסיפור ליותר עוצמתי.

מה לבדוק כשבוחרים מיצוי רימונים לשיפור הזיכרון והתפקוד הקוגניטיבי?

 1. האם הוא מתאים לצמחונים?
  ויקואה הוא Vegan Friendly
 2. לכמה זמן המוצר מספיק?
  ויקואה מספיק ל-60 יום, שכן מספיקה כמוסה אחת ליום.
 3. בטיחות: האם מרכיבי המוצר בטוחים לשימוש? ויקואה מכיל מרכיבים טבעיים בלבד, ויש לו אישור מצד ג' שהוא ללא הנדסה גנטית וללא שאריות חומרי הדברה (גלייפוסייט).אם אתם בוחרים מיצוי רימונים אחר, בדקו שיש לו אישורים דומים, שהוא ללא צבעי מאכל וללא מייצבים ותוספים מלאכותיים.
 4. פעולה: האם המוצר מכיל את כל מרכיבי הרימון?
 5. יעילות: האם המוצר ליפוזומלי בספיגה גבוהה? וכמה מחקרים יש על המוצר?
ויקואה+ – מיצוי ליבת רימונים ופוספוליפידים מרימונים בטכנולוגיה ליפוזומלית
כמות כמוסות60
סוג מיכלזכוכית
סוג כמוסהצמחית
מינון ליוםמספיק 1
לכמה זמן זה מספיקלחודשיים 
טכנולוגיהמיצוי זרעי רימונים ומיצוי בטכנולוגיה ננו ליפוזומלית ADS
מרכיבים עיקרייםשמן זרעי רימונים (ויקואה™), בשילוב מיצוי ליבת רימונים (ופומלה™) מספקים פעולה כפולה.
מרכיבים משנייםמיצוי סלק, תאית, מגנזיום
ביסוס מחקריבוצעו מעל 20 מחקרים על רכיבי המוצר כולל מחקרים קליניים על בני אדם. נמצאים בשוק מעל 10 שנים.
מחקרים קליניים על בני אדםיש
יש
שינוי רמת נוגדי החימצון בדםנמצא תוך 30 דקות מעלה את רמת נוגדי החמצון בדם בעד 32%.
החומר הפעיל נשאר בדםנמצא נשאר עד 24 שעות
מתאים לטבעונים.כן- Vegan Friendly
בטיחותהמוצר מכיל מרכיבים טבעיים בלבד, ויש לו אישור מצד ג' שהוא ללא הנדסה גנטית וללא שאריות חומרי הדברה (גלייפוסייט).

סגולות מיצוי פרי הרימון של Pomella – סרטוני הרחבה:

מבצע שלישיות יעודד אתכם להתמיד ויספיק \לשישה חודשים

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

References

1. Agricaltural Food Chemistry., 2008, 56 (4), pp 1415–1422

2. Ynet – שימוש ביתי בחלקי פרי הרימון

3. Pomegranate's Neuroprotective Effects against Alzheimer's Disease Are Mediated by Urolithins, Its Ellagitannin-Gut Microbial Derived Metabolites

4. Pomella – Pomegranate extract.

5. Direct impact of commonly used dietary emulsifiers on human gut microbiota (pdf).

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X