סגולות פרי הרימון לשיפור הזיכרון והתפקוד הקוגניטיבי

סגולות פרי הרימון (רימון באנגלית: pomegranate) הן רבות. אין כמעט  בגוף איבר או מערכת שבריאותה לא נעזרת עם צריכת פרי הרימון. נמצא שהוא תומך במניעה ובריפוי של מעל מאה! מחלות ותורם לפחות לשלושים ותשעה תהליכי ריפוי בגוף ובכללם  הסדרת יתר לחץ-דם, שמירה בפני הסתיידות עורקים, שיפור בזרימת הדם ומניעת היווצרות סתמים בעורקים  הוא תורם גם לטיפול במצבי דיכאון ולפעולת קולטני אסטרוגן וסרוטונין במוח ובכך משפר את מצב הרוח.

ברימון ויטמינים מקבוצת ויטמיני B וכן מינרלים רבים: מנגן, נחושת, וזרחן, וסיבים. רבים שותים את מיץ הרימון, אך אם נרצה לקבל ממנו את מלוא התועלת אפשר לאכול אותו, כמובן בלי לבלוע את הגרגרים. גם לשמן המופק מהזרעים (הגרגרים) שלו תועלות רבות - לעיסוי, להגנה על המוח, ועוד.

איך מומלץ להשתמש ברימונים?

פרי הרימון - אחד משבעת המינים שבהם נשתבחה ארץ ישראל - אכן רבות סגולותיו כרימון. רימונים שמשו שימש כפרי מאכל זה אלפי שנים. רבים שותים מיץ רימון, אך אם נרצה לקבל ממנו את מלוא התועלת עדיף שנאכל את הגרגרים, כמובן בלי לבלוע את הזרעים שבתוכם. לשמן המופק מהזרעים (הגרגרים) שלו שימושים רבות - לעיסוי, להגנה מטחורים, ועוד. גם לקליפות רימונים תועלות רבות. גם קליפות רימונים בעלות סגולות מרפא רבות נגד תולעים במעיים, טחורים, כיב בקיבה ובתריסריון, חיזוק שיער, פצעים בפה, דלקות חניכיים, דלקות עיניים ועוד (2). יבשו אותן או שמרו עליהן בהקפאה. ולבסוף ליבת הרימון (החלק הלבן) היא בעלת תועלות בריאותיות רבות ולאחרונה התגלה שנוגדי החמצון שהיא מכילה מגינים מפני אלצהיימר. העניין הוא - שקשה לאכול רימונים בכמות מספקת כדי לקבל את כל התועלות הבריאותיות וכאן באים המיצויים לעזרתנו.

פרי הרימון - ערכים תזונתיים

בכוס אחת של גרגרים יש שבעה גרם של סיבים, שלושה גרם של חלבון, כמויות משמעותיות של ויטמינים - ויטמין C, ויטמין K, פולאטה (חומצה פולית טבעית), מינרלים: אשלגן, מנגן, נחושת.  כמות נוגדי החימצון (האנטיאוקסינטים) שברימונים גבוהה יותר מאשר באסאי, מיץ ענבים או אוכמניות כחולות  (1) - מתוך 10 מיני פירות שנבדקו במחקר , לרימונים היה את הערך הבריאותי הכי גדול.

אילו רכיבים של פרי הרימון השלם מגינים על המוח מפני אלצהיימר? תשובה במחקר חדש

פרי הרימון מראה השפעות המגינות על המוח ומערכת העצבים מאלהיימר בכמה מחקרים בבעלי חיים. אבל, לא היה ידוע הם הרכיבים הפעילים ביולוגית המשפיעים על המוח והאם הגורם לכך הוא האלגותנינים הנמצאים בו ו/או המטבוליטים הנוצרים מהם על ידי הפלורה שבמעי, כלומר היורוליטינים, במחקר שנערך לאחרונה  (3) נבדקה תמצית ליבת רימונים Pomella™ שדווחה לקבוצת המחקר כבעלת השפעה נוגדת אלצהיימר במחקרים קודמים. במחקר נמצא שהיורליטינים הם התרכובות היחידות הנספגות במוח. תרכובות אלו הן התורמות להשפעה של מיצוי ליבת הרימון על תפקוד המוח, להטבת התפקוד הקוגניטיבי של פוגשי האלצהריימר ובמניעת רעילות עצבית ושיתוק. כמו כן מסקנתנו מהמחקר לשלב את מיצוי ליבת הרימונים של ויקואה עם טיפול בנבגי פרוביוטיקה איכותיים וטיפולים משלימים לחיזוק הפלורה של המעי (הרחבה) כדי להבטיח את פירוק האלגותנינים הנמצאים ברימון ליורליטינים שיגיעו למוח.

Pomella™ - היא מיצוי פטנטי של פרי הלימון השלם, כולל הליבה ונבדק על ידי מעבדות צד ג' ונמצא נקי מחומרי הדברה ומהנדסה גנטית. על Pomella™  נעשו עוד כ-20 מחקרים קליניים (4).

יש רק תוסף מיצוי רימונים אחד בישראל שמבוסס על טכנולוגיה ליפוזומלית - ויקואה+. הוא מספק את מיצוי הרימונים הפטנטי Pomella™ עם פוספוליפידים משמן זרעי רימונים פוספוליפידים בטכנולוגיה ליפוזומלית ADS. דגשים על המוצר::

  • מינון קליני כפול של שני חומרי גלם בינלאומיים, עטורי פרסי איכות ועם נסיון קליני עשיר של עשרות שנים.
  • מוצר הנתמך במעל 20 מחקרים קליניים גם על מודלים של חיות וגם מחקרים קליניים כפולי סמיות בבני אדם.
  • היחידי בישראל המבוסס על טכנולוגיה ליפוזומלית ונמצא במחקר קליני על בני אדם שחודר את מחסום דם מוח.
  • נמצא במחקר קליני כפול סמיות על בני אדם מעלה רמת נוגדי החמצון בדם תוך 30 דקות עד 32%.
  • כל כמוסה מכילה מיצוי של נוגדי החימצון ב-30 רימונים
הטכנולוגיה הליפוזומלית היא ייחודית: מה שעוטף את נוגדי החימצון זה שמן זרעי הרימון. רוב המוצרים הליפוזומליים עשויים עם לציטין סויה (או חמניות במקרה הטוב) אבל כאן עושים את זה עם שמן זרעי רימונים, מה שהופך את כל הסיפור ליותר עוצמתי.

איזה סוג מיצוי רימונים הכי בטוח ויעיל לשיפור הזיכרון והתפקוד הקוגניטיבי?

רבים שואלים אותנו מה ההבדלים בין ויקואה+ לבין גרנגארד. אז הנה טבלת השוואה:

והנה טבלת השוואה מפורטת בין ויקואה וגרנגארד:

ויקואה+ - מיצוי ליבת רימונים ופוספוליפידים מרימונים בטכנולוגיה ליפוזומליתגרנגארד - ננו אומגה 5 בטכנולוגיית מיקרו טיפות
כמות כמוסות6060
סוג מיכלזכוכיתפלסטיק
סוג כמוסהצמחיתג'לטין מהחי
מינון ליוםמספיק 12
לכמה זמן זה מספיקחודשייםחודש
טכנולוגיהמיצוי זרעי רימונים ומיצוי בטכנולוגיה ננו ליפוזומלית ADSננו טיפות
מרכיבים עיקרייםשמן זרעי רימונים (ויקואה™), בשילוב מיצוי ליבת רימונים (ופומלה™) מספקים פעולה כפולה.שמן זרעי רימונים מבית נ.ס. שמנים, קיבוץ כיסופים.
מרכיבים משנייםמיצוי סלק, תאית, מגנזיוםחומרים מתחלבים, E494, E433, אתנול, חומרי הקרשה (ג'לטין דגים), מים, מסמיך גליצרין
ביסוס מחקריבוצעו מעל 20 מחקרים על רכיבי המוצר כולל מחקרים קליניים על בני אדם. נמצאים בשוק מעל 10 שנים.שתי בדיקות על עכברים בוצעו לפני תחילת שיווק. מאז בוצעו עוד 5 מחקרים על עכברים. מחקר בבני אדם טרם התחיל. השיווק התחיל ב-2017.
מחקרים קליניים על בני אדםישאין
תוצאות בדיקות על בני אדםישאין
שינוי רמת נוגדי החימצון בדםנמצא תוך 30 דקות מעלה את רמת נוגדי החמצון בדם בעד 32%.לא ידוע
החומר הפעיל נשאר בדםנמצא נשאר עד 24 שעותלא ידוע
מתאים לטבעונים.כן- Vegan Friendlyלא
בטיחותהמוצר מכיל מרכיבים טבעיים בלבד, ויש לו אישור מצד ג' שהוא ללא הנדסה גנטית וללא שאריות חומרי הדברה (גלייפוסייט).חלק ממרכיבי המוצר ממש מסוכנים: E433 שחשוד כמסרטן (וכן ישנו מחקר שבדק 2 חומרים מייצבים שכיחים E433 ו- E466 ונמצאו גורמים לנטייה לצבירת שומן, דלקת כרונית במעי הדק, פגיעה בתפקוד חיידקי המעיים הטובים, ושינויים במצבי רוח והתנהגות (חרדתיות, דכדוכים) (5) ). גם לגבי E494- יש אנשים שאלרגים אליו . כמו כן המוצר מכיל את צבע המאכל ברזל אוקסיד, שנאסר לשימוש בגרמניה.

 

 

 

סגולות מיצוי פרי הרימון של Pomella - סרטוני הרחבה:

 

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לטלפון 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. לשירותכם גם חנות טבע אונליין - עם שירות ייחודי, עם שפע מבצעים, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך.

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

הכתבה נכתבה בשיתוף נטע פלג ג'ראד, נטורופתית המתמחה בבריאות המוח ובהפרעות קשב וריכוז.

References

1. Agricaltural Food Chemistry., 2008, 56 (4), pp 1415–1422

2. Ynet - שימוש ביתי בחלקי פרי הרימון

3. Pomegranate's Neuroprotective Effects against Alzheimer's Disease Are Mediated by Urolithins, Its Ellagitannin-Gut Microbial Derived Metabolites

4. Pomella - Pomegranate extract.

5. Direct impact of commonly used dietary emulsifiers on human gut microbiota (pdf).

ייעוץ נטורופתי אישי

מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם? נבוכים מול שפע האפשרויות? חסרי סבלנות? יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא יעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף.

אל תגידו שלא אמרנו לכם

התחברו אלינו במייל כדי לקבל מילות עידוד ולהתעדכן בחידושים ובמבצעים.

×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×