חשקים? אלרגיות? תשישות? הגורם הנסתר

האם גם אתם סובלים ממיחושים שונים בבטן? מגזים? נפיחויות? מזון שאינו מתעכל?

האם יש לכם בעיות אחרות שאתם לא מצליחים להיפטר מהן?

האם ידעתם שהתופעות הבאות עלולות להיות קשורות לאותו גורם?

 • תופעות במערכת העיכול כגון: כאבי בטן, בחילות, גרפסים, גזים.
 • מחלות מעי דלקתיות, תסמונת המעי הרגיש
 • הפרעות נוירולוגיות שונות כגון: הפרעות קשב, אוטיזם, אלצהיימר, פרקינסון, חרדות.
 • אלרגיות ואלרגיות עוריות כגון: אטופיק דרמטיטיס.
 • חוסר בוויטמינים מסוימים כגון: ויטמין K וויטמינים ממשפחת ויטמיני ה- B.
 • חשקים מסוימים כגון: למזון מתוק או חמוץ.
 • מחלות אוטואימוניות שונות.
 • תנגודת לאינסולין, השמנה וסוכרת.
 • תשישות כרונית, מחלות כבד ואפילו סרטן.

הגורם: מערכת עיכול לא מאוזנת.

 

בשנים האחרונות נחקרת מערכת העיכול ויש כבר הבנה כי הקשר שלה לתהליכים רבים בגוף הינו קשר הדוק ומשמעותי. לא בכדי נקראת מערכת העיכול "המוח השני": על הדופן הפנימית של המעיים נמצאים מיליוני תאי עצב אשר בונים רשת עצבית עצמאית. מסתבר שהרשת הזו יכולה לפעול אפילו במצבים של ניתוק מהמוח!

בנוסף, אנחנו- בני האדם-  מכילים פי 10 תאים שאינם תאים שלנו מאשר תאים שלנו (מכונים: פלורה או מיקרוביוטיקה). תאים אילו יכולים להיות: חיידקים, פטריות או חד תאים אשר רובם נמצאים במערכת העיכול ומיעוטם בשכבות העור וברקמות ריריות ולהם השפעה מכרעת על מצב בריאותינו, מצב רוחנו, חשקים שלנו ואף מצבינו הקוגניטיבי.

מה זה דיסביוזיס?

החיידקים המועילים חשובים לפירוק ועיכול המזון, לייצור וספיגה של ויטמינים, מינרלים וחומצות מרה, הם תורמים להתפתחות רקמות, למאזן האנרגיה, לחילוף החומרים, למערכת החיסון, להגנה כנגד חיידקים מזיקים, להתמודדות עם חומרים מסרטנים ולשפעול הורמונים. במצב בריאותי תקין יש שיוויי משקל בן החיידקים המועילים לחיידקים המזיקים. דיסביוזיס הינו מונח המתאר חוסר איזון של חיידקי הגוף, בדרך כלל מתכוונים לכך שמספר החיידקים המזיקים עולה בצורה משמעותית ופוגע בתפקוד החיידקיים המועילים ובתפקודי האדם עצמו.

ההשלכות של דיסביוזיס הן רבות לדוגמה:

 • השפעה על המוח: כיום יש עדויות רבות על הקשר בן חוסר איזון חיידקי המעי להפרעות בקשב וריכוז, אוטיזם ומחלות ניווניות של המוח. כיצד זה קורה? כאשר יש חוסר איזון בחיידקי המעי מופרשים בגוף רעלים (טוקסינים) שמוצאים את דרכם למוח. שם הם יוצרים דלקתיות ותפקוד לקוי. כאשר המצב הזה נמשך זמן רב- הליקויים מתגברים ולעתים הופכים ל"תסמונת" או "מחלה".
 • הפרעות בייצור של הורמונים, ויטמינים ומינרלים.
 • מערכת חיסון חלשה או מערכת חיסון שעובדת בעודף (תסמיני אלרגיות).
 • מעי דליף Leakey Gut Syndrome – מצב בו המערכת הדינמית המווסתת יציאת חומרים מהמעי מאפשרת בטעות לחומרים לדלוף לתוך מערכת הלימפה או לחלל הבטן ויוצרת בעיות רבות. מעי דליף גם נמצא כקשור להמצאות של קנדידה בגוף אבל הגורמים המלאים להיווצרותו לא ברורים.

 

 

עד כאן הסברנו למה חשוב לנו לתחזק מערכת עיכול מאוזנת ובריאה.

ועכשיו הגענו ל: "איך?"

הבשורות הטובות:
אפשר לשקם את מערכת העיכול בצורה פשוטה!


שיקום מערכת העיכול ב-3 שלבים

שלב ראשון: שחזור

שלב השחזור משנה את הסביבה כך שתהיה העדפה של הזנים  המועילים המקוריים של האדם. מגה-ספור-ביוטיק (MegaSporeBiotic ™) יכול לשנות את הסביבה על ידי שינוי החומציות במעיים, הגבלת הנוכחות של חיידקים מזיקים  ("רעים"), ויצירת חומרי הזנה לחיידקים המועילים (ה"טובים").

שלב שני: חיזוק

אוכלוסיית החיידקים במעיים מנהלת סביבה דינמית מאוד ולכן חשוב לחזק את השינויים שנוצרו ע"י  ה- מגה-ספור-ביוטיק (שלב 1)  וזאת על ידי הזנת החיידקים המועילים. מגה-פרה-ביוטיק ( MegaPreBiotic™) מכיל שרשראות קצרות של פחמימות (אוליגוסכרידים  – Oligosaccharides) אשר הוכח כי הן מאכילות בצורה סלקטיבית את החיידקים המועילים ולא את החיידקים המזיקים ובכך משפרות את שחזור המעי.

שלב שלישי: בנייה מחדש

בתסמונת המעי הדליף  שכבת הרירית המגינה פגועה ומאפשר לרעלים לחדור דרך חלל הבטן לתוך זרם הדם. מגה-מוקוזה (MegaMucosa™)  מכילה חומצות אמינו עיקריות שעוזרות לגוף לבנות מחדש את שכבת הריר המגינה ואת תאי מערכת  החיסון כדי לעזור להדוף את כל הרעלים הלא רצויים במהלך תהליך הבנייה מחדש.

שיקום מלא של המעי

למערכת עיכול בריאה יש שלושה היבטים בסיסיים:

 • אוכלוסיית חיידקים מאוזנת.
 • מבנה פיזי תקין.
 • מערכת חיסונית מאוזנת.

מסיבה זו, טיפולים שמכוונים לטיפול רק במרכיב אחד הם לעתים קרובות לא יעילים. תכנית זו תוכננה במיוחד לטיפול בכל שלושת המרכיבים הללו כדי לעזור להשיג שיקום מלא של המעי.

 

פרוטוקול טיפול תלת חודשי

הפרוקוטול נעזר בשלושה מוצרים: הראשון MegaSporeBiotic , השני MegaPrebiotic והשלישי MegaMucosa. לחברים של טופהיל, אפשר לקבל אותם גם בתור ערכה לשיקום המעי, בהנחה משמעותית.

בחודש הראשון ניקח את ה-MegaSporeBiotic. התוסף מגיע בכמוסות ומכיל נבגי פרוביוטיקה ייחודיים בספקטרום רחב שהוכח קלינית שהם משמרים את תפקודו הבריא של מחסום המעי. פורמולה זו, המבוססת על 100% נבגים, משחזרת ביעילות את תפקוד המעי על ידי עידוד המגוון המיקרוביולוגי ושימור חיידקים מעודדי בריאות במעי. היא לא דורשת קירור, ושומרת על יעילותה גם בזמן טיפול אנטיביוטי. המוצר מכיל 5 זנים של נבגי בצילוס. מחזור החיים הדו-שלבי שלהם מאפשר  להם להישאר רדומים בתנאים הקשים שבדרך (למשל חומציות הקיבה) עד שהם מגיעים לסביבה הידידותית של המעי. ברגע שהם מגיעים למעי הגס, נבגים רדומים אלו הופכים לפעילים ומתחילים ליישב את המעי. תערובת פרוביוטית פורצת דרך זו מיועדת לשחזור תפקוד המעי, זאת בניגוד לפרוביוטיקות רגילות שאינן יכולות לשרוד את מערכת העיכול. או ליישב את המעי.

בחודש השני נמשיך עם ה-MegaSporeBiotic אך נוסיף גם את מגה-פרה-ביוטיק אשר הוכח שהוא מזין בצורה סלקטיבית את החיידקים המועילים ולא את החיידקים הרעים ובכך משפר את שחזור המעי

בחודש השלישי נמשיך עם שני המוצרים הקודמים אך נוסיף גם את ה-MegaMucosa המכיל חומצות אמינו עיקריות שעוזרות לגוף לבנות מחדש את שכבת הריר המגינה ותאי מערכת  החיסון כדי לעזור להדוף את כל הרעלים הלא רצויים במהלך תהליך הבנייה מחדש.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

.

זה הזמן לחשב מסלול מחדש!

לתמיכה, שאלות וייעוץ נוסף מומלץ לתאם ייעוץ אישי עם אחת הנטורופתיותו.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X