הכנס השלישי לבריאות קהילתית - דוכן המיצים והשייקים בכניסה לאירוע
ביום רביעי, שמעתי את ההרצאה המרתקת של ד"ר עדיאל תל-אורן – "התא ובריאותך", בתיאטרון גבעתיים. למי שלא יכל להשתתף – מצ"ב הקלטת החלק הראשון, והחלק השני. הורידו, שמעו, ושתפו חברים. "תזונה זה לא מספיק. זה אפילו לא הדבר הכי חשוב". הרצאה מרתקת על מה לאכול, ועל מה לא לאכול. על תזונה, על תוספי תזונה, ועל הדברים שחשובים אף יותר לבריאות התא. שווה להקשיב.

לנשום ולהאט

 אחד הדברים שד"ר תל אורן המליץ עליהם היה לנשום ולהאט. אבל איך נכניס זאת לתוך הלב? בהשגחה פרטית, בדיוק יום וחצי אחרי הרצאתו של ד"ר תל-אורן, ביום שישי האחרון, האטנו. באנו כל המשפחה, במסגרת מבצע "והגדת לבנך", לכנס השנתי השלישי לבריאות קהילתית, בעמק המעיינות. המרכז להנהגת הבריאות, יוזם הכנס, מייסודו של ד"ר אורי מאיר צ'יזק, הוא בית למסלול לימודים לאנשי בריאות, מחנכים ואקטיביסטים לפיתוח מנהיגות ליצירת שינוי בריאותי ותזונתי בקהילה. השתתפו מאות אנשים. כל תלמיד הציג סרטון על הפרוייקט שלו, והיה מקסים. פרוייקט אחד היה מפת ליקוט יישובית. ידוע מזמן שצמחי בר מכילים פי 5 גורמי תזונה מירקות אורגניים. איפה למצוא אותם? יצירת מפת ליקוט יישובית היא פתרון מעניין (סרטון). פרוייקט נוסף שהוצג היה "מרכז הדברים" – מרכז שבו תוכלו להשאיל את אותם דברים שאתם צריכים אותם פעם או פעמיים בשנה, במקום לקנות אותם (סרטון). איה מאיר צ'יזיק, בת 10, היא התלמידה הצעירה יותר בקורס. וכבר עושה מחקר על תמיכה חברתית.

שיטות מסורתיות לשימור, כבישה, והחמצה של זמן (וניסוי אישי בנשימת זמן טבעית)

"שיטות מסורתיות לשימור, כבישה, והחמצה של זמן (ועל ניסוי אישי בנשימת זמן טבעית)" – היה שם ההצגה של תיאטרון יער, שבה צפינו כחלק מהכנס. בעקבות ההצגה מיתר, ביתי הבכורה, כתבה שיר:
הוא אינו עוצר
הוא אינו עוצר
הוא רץ,
ואנחנו רצים אחריו,
ככל שנרוץ מהר יותר
כך הוא ירוץ מהר גם,
אי אפשר לשמור אותו בצנצנת לעת שבה נצטרך אותו.
אנחנו נמצאים במירוץ בלתי פוסק אחריו.
איננו יודעים לאן הוא יוביל,
איננו יודעים מתי הוא יגמר,
פוחדים שמא יחמוק מאיתנו.
ומנסים לרוץ ולתפוס אותו,
אבל הוא ממשיך לרוץ ולברוח מאיתנו,
ואנחנו ממשיכים לרוץ אחריו
ומעגל הקסמים איננו פוסק,
מעטים כבר הבינו
שזמן זה חיים.
וזו לא הדרך.
אז מה כן?
להאט, לנשום
להרגיש את הרוח
להקשיב לציפורים
להביט בהרים,
להבין שהרגע הזה,
הוא החיים האמיתיים.

סלט – סע לאט

אחרי הכנס, המשכנו להאט. לא חזרנו ישר הביתה, לביתנו האקולוגי במעלות, אלא נשארנו בשבת באירוח הכפרי בנווה איתן, וביקרנו שם במרכז להנהגת הבריאות ובבית האקולוגי שלידו. עוד לפני כניסת השבת רעייתי אורית, הספיקה ללקט סלט לסעודת השבת מהגינה האורגנית שלידו. ללקט, לשטוף, ולבדוק. ובאמת, הרי סלט זה "סע-לאט", האט! SLOW! כמו שכתבה בספר "מתכונים לפשטות".

חיבור אמיתי, נוצר רק כשמתנתקים

כמו בכל שבת, גם בשבת זו, השתדלנו לכבות את המכשירים המקרינים למיניהם. גם ד"ר תל אורן המליץ מאוד לצמצם את החשיפה לקרינה. ובאמת, הוא הצליח להעביר הרצאה מרתקת שלמה בפני אולם של 500 איש ללא מצגת. מיקרופון בלבד. ובכל זאת, כולם הקשיבו מרותקים!  כותבת מיתר, ביתי הבכורה:

כשנכנסת השבת, ופורשת את כנפיה,
מגלה אני
כמה כל המכשירים,
באמת מיותרים,
זה יותר מהר אמנם, אולי יותר קל, אבל,
אין כמו תקשורת בארבע עיניים,
מלב אל לב,
לא הודעות בכתב אלקטרוני קר,
גם לא אימוג'י שמתיימר לבטא איזו הרגשה,
לא קופצים לקראת כל ציוץ,
לא מתרגשים עם כל מצמוץ.
דיבור, שיחה רגישה,
בקול רם או בלחישה,
כך אפשר לחוש את האדם הקרוב,
לדעת מה שלומו,
ואיך לעזור לו להרגיש יותר טוב,
אז קדימה חברים, למה מחכים?
חיבור אמיתי, נוצר רק כשמתנתקים.

להניח את ה"SMART"
ולחשוב באמת סמארט..
להיות פנויים לגמרי
להיות בתוך הרגע,
הרגע הזה. ורק הוא,
זה אמנם קשה,
ונראה בלתי אפשרי.
אבל זה יכול לקרות,
ללא כל ספק.
צריך רק להאמין באמת.
ואז תהיה תקשורת…
אוהו איזו תקשורת,
נחווה ונרגיש באמת את האחר.
בקשר שנשכח פתאום ניזכר.
כמה יפה היה אז ביחד.
כשהיינו באמת ביחד.
ולא שיחת וידאו,
ולא בהתכתבות.
ברגישות.
אז קדימה חברים, למה מחכים?
חיבור אמיתי, נוצר רק כשמתנתקים.

תעצומות הריפוי

גם לעמותת תעצומות היה כנס מוצלח, ביום שישי הקודם, בחיפה. "כוחות הריפוי של הגוף יודעים להרדים את הסרטן. אנחנו פוגשים בסרטן, מרדימים אותו, ולאחר מכן מעלימים אותו לגמרי" – כותב פרופ' גרשם זיצ'ק, ממקימי העמותה. פרופ' גרשם זייצ'ק, ברא שפה חדשה הנהוגה בתעצומות: המחלה היא אתגר, שאותו אנחנו פוגשים. לא גזר דין, אלא תחילתה של דרך מרפא. אנחנו לא נלחמים בה, אלא פוגשים בה. זו הטרמינולוגיה המומלצת על ידי עמותת תעצומות. וזה לא רק טרמינולוגיה, אלא דרך חשיבה, דרך חיים.

כתבות חדשות באתר "טופהיל"

מטפלים בשפעת? בהצטננויות? ואולי בהליקובקטר פילורי או בדלקות? לפי תוצאות המחקר ניאצינאמיד מסוגל להגביר את יכולת המערכת החיסונית של הגוף פי 1000, מה שמאפשר לגוף להילחם באופן טבעי בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה ובפתוגנים קטלניים נוספים. ובתור בונוס הוא עוזר לתפקוד המוח. ניאצינאמיד – אנטיביוטיקה טבעית + תמיכה קוגניטיבית.

חסרה לכם אנרגייה? קורדיספס סיננסיס נחשב ברפואה הסינית המסורתית לתרופת פלא לאנטי אייג'ינג. גם מחקרים במערב הוכיחו גם הם כי קורדיספס עוזר במצבי לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת, סרטן, כשל כליות והשתלות, יכולת מינית נמוכה, תסמינים שונים הקשורים בזיקנה ועוד. כמות הפרסומים על קורדיספס עצומה ומוכיחה שהוא מוצר יוצא דופן בסגולותיו. כתבת הרחבה: קורדיספס סיננסיס – פטריית מרפא ייחודית מסין.

האם מסכים גורמים לנדודי שינה? מתברר שהאור הכחול שבמסכים מחסל את המלטונין, הורמון השינה. קראו על המחקרים בנושא, ועל הפתרונות – חלקם דורשים רק התקנת תוכנה.

האם מלטונין חשוב רק לשינה? ממש לא. נמצא שיש לו גם תועלות רבות נוספות – החל מהפחתת ומניעת מיגרנות, דרך מניעה וטיפול באלצהיימר, וכלה במניעה ובטיפול בסרטנים תלויי אסטרוגן, שמקורם הורמונלי. קראו סיכום של המחקרים בנושא.
אז שנהיה בריאים!
אמנון

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X