איך גיליתי את היוד

כשהייתי בגיל 26 או 27 צמתי שני צומות ארוכים.

אחרי הצום השני הייתי די מדולדל, במשקל נמוך וחסר אנרגייה. קראתי בספר של ג'נסן שחוסר יוד גורם לבעיות במשק הסידנים בגוף ובעמוד שדרה. אז הלכתי לחנות ספרים.

לא היה ספר על אצות – אבל היה ספר על ים. היה כתוב שם שאין אצות רעילות בים התיכון – זה הספיק לי. הים היה אז נקי. נכנסתי עד הברכיים למים. וקטפתי אצות שאחרי זה התברר שקוראים להן טסית טווסית.

הבאתי לאמא שלי והיא הכינה לי את זה בבלנדר עם עגבניות. לא עברו 5 דקות והתחלתי לנשום! וגם הצלחתי לקרוא 50-60 עמודים בלי להתעייף (בעוד שקודם הצלחתי לקרוא רק שלושה עמודים בפעם אחת).

צלצלתי לבית הספר לרפואה והם לא ידעו מה לעשות עם זה, אז הפנו אותי לבית הספר לרוקחות. נפגשתי עם דיקן בית הספר לרוקחות וזה השלים להם קטע קריטי במחקר שלהם על זה שבקרקעות בארץ חסר יוד. הם לקחו דגימה מהאצות שקטפתי ושלחו לצרפת כדי למדוד את כמות היוד – עד היום לא הגיע משם תוצאה.

אחרי שבועיים כשנמאס לי הלכתי לחבר במכון ויצמן שיעשה את הבדיקה. והתוצאה היתה אפס! כשביררתי מה קרה התברר שהוא שרף את מה שהבאתי ואז כל היוד התאדה. ואז באתי לבן אדם שלישי שעשה לי את הבדיקה כמו שצריך והתוצאה היתה 800 כמו שצריך.

ואז התחלתי לשווק אצות מהים התיכון. הים היה מלא אצות! זה היה לפני שסגרו את הסכר של אסואן.

מתוך נסיון החיים שלי והמחקרים שאני קורא ומסכם בעיתון "תזונה פלוס" – קריטי מאין כמותו לאכול אצות ים. ויחד איתן לאכול סלניום! בלעדי זה אין T3 (ההורמון של בלוטת התריס). והיוד הוא לא רק עבור בלוטת התריס – אין כמעט איבר בגוף שלא צריך יוד. רוב הפרעות הקשב והלמידה קשורות ליוד. לאנשים חסר רכיבי תזונה בגוף – למה שיהיו נורמליים?

מה שאתה מכניס לגוף – אתה מקבל בחזרה. אין ניסים!

אם אנחנו רוצים שיהיה לנו עם שפוי ונורמלי – צריך שלושה דברים בסיסיים:

  1. מתיל קובל אמין (B12 מתקדם).
  2. ויטמין D (כמובן בתוספת K2)
  3. יוד (מאצות אורגניות, וכמובן עם סלניום כדי שייספג).

מאחל שנה טובה ובריאה, לכל עם ישראל!

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X