אוסטרליה: כלכלן התפטר ממשרד האוצר והגיש תביעה נגד הסגרים כפשע נגד האנושות

כלכלן במשרד האוצר של ויקטוריה, אוסטרליה, התפטר והגיש תביעה לבית המשפט הבינלאומי נגד הסגרים. הוא עשה כמות עצומה של מחקר ומצא שאין מאמר אחד שעבר הערכת עמיתים ופרסום רשמי או לא רשמי, שממליץ על סגרים.

"עינוי של האוכלוסיה, לפי חוק רומא סעיף 7 זה פשע נגד האנושות. אני מעריך ש- 2 מיליון איש מתו באופן ישיר מהסגרים האלה והחיים של כמה מאות מיליוני אנשים התקצרו".

מנכ"ל משרד הבריאות חסם אותו בטוויטר.

 

כלכלן ממשרד האוצר בויקטוריה, אוסטרליה, התפטר אחר 18 שנות שירות במחאה על כך שהתבקש להסיר פוסטים בפייסבוק שהביעו ביקורת על הסגרים הקשוחים של ויקטוריה. סנג'יב סאבהלוק עזב את משרד האוצר לאחר שהתבקש להסיר פוסטים שביקרו את מנכ"ל משרד הבריאות ואת ההגבלות המתמשכות של הממשלה על החופש של אנשים. באחד הפוסטים שמבקרים את פרופ' ברט סאטון, הוא כתב:

"מנכ"ל משרד הבריאות של ויקטוריה מגזים באופן מאסיבי ומוליך שולל את כל הציבור ואת הפוליטיקאים".

בראיון סאבהלוק מדבר על הסיבות שהגיש תביעה לבית המשפט הבינלאומי. בין ה- 20- 27 למרץ הקבינט של אוסטרליה נטש את כל התוכניות וסירב לעשות תוכנית מבוססת ראיות.

"כתבתי את זה בתביעה לבית המשפט הבינלאומי. התוכנית שלנו היתה לשטח את העקומה, להקפיד על תפוסה של מערכת הבריאות, ריחוק חברתי, לנטר חולים שיישארו בבית, תוכנית ניהול לעסקים שיפעלו בבטיחות, היינו נכנסים למיתון מסוים אבל מתאוששים מהר.

אבל בין ה- 20-27 למרץ נטשנו את הפרקטיקות. בספר שלי סקרתי את המודל של ניר פרגסון שניבא 40 מיליון מתים ואוסטרליה הלכה לפי המודל הזה. דיברתי עם אלברט דדון איש עסקים מקושר היטב שהיה באיטליה כשזה קרה וסיפר שהכניסו הרבה סינים לאיטליה במסגרת יוזמת Belt and road.

בספר סקרתי חמישה איומים: סין, ניל פרגסון והמודל שלו, טדרוס מארגון הבריאות העולמי שהוא לא ד"ר אלא פוליטיקאי קומוניסטי, פוליטיקאים כי יש להם תמריץ ללכת אחרי העדר כי הם מקבלים מזה רווח פוליטי, ע"י כך שהם עושים מה שהאוכלוסיה רוצה שזה לסגור הכל והם לא ישלמו על האובדן העתידי.

אנחנו צריכים לדעת אילו מסמכים הוגשו לקבינט. שאלתי את האחראי באוצר איזו עצה סיפקת במונחים של עלות תועלת, פרופורציה, סיכון, כי אם לא סיפקת אז לא מילאת את תפקידך בממשלה. יש לנו כשלון משמעותי בשירות לציבור, חשיבה קבוצתית, מה שאני אומר שצריך וועדה שתסתכל על מסמכי הקבינט המקוריים וטענות של אנשים שונים.

הבהרתי בצורה חוזרת בתביעה לבית המשפט הבינלאומי, אחרי כמות עצומה של מחקר, אין מאמר אחד שעבר הערכת עמיתים, פרסום רשמי או לא רשמי שממליץ על סגרים. גם לא בשפעת הספרדית. אז סגרים, לא משנה מה קורה- סגרים זו לא אופציה בשביל העולם, וזה לפי המדע. יש הרבה ידע על למה סגרים הם כל כך מסוכנים. באוצר יש כלכלן שרצה להתפטר ביחד איתי אבל אמרתי לו להשאר כי צריך אנשים טובים באוצר.

98% מהאשמה היא על האוצר שיש בו את הכלכלנים הכי חכמים באוסטרליה, בנוסף אנשים יעצו להם ואמרו להם שהמודל מבריטניה (על 40 מיליון מתים) לא מתממש.

ועדה צריכה לעבור על כל האימיילים, שיחות, חולשות באוצר, למה לא ניתנה העצה לקבינט. כי כל הנתונים היו לפנינו. נכשלנו לגמרי ובאופן מקיף.

מנכ"ל משרד הבריאות ברט סטון חסם אותי בטוויטר כי הוא לא אוהב את השאלות שלי. הוא לא עונה אף פעם לשאלות ולא אוהב שאלות.

שאלתי אותו, תגיד לי מר סטון, איפה המחקר שעבר הערכת עמיתים כשאני הולך מרוחק 50 מטר מכולם בחלל הפתוח, איפה אני אפזר את הוירוס? ולמרות שהיה ברור ביוני שהוירוס כבר לא קטלני כמו שהוא טען, הוא המשיך להגיד שזו השפעת הספרדית.

יש לנו את הממשלה הכי מזויפת אי פעם בהסטוריה של אוסטרליה, זו שבירה מוחלטת. הכל שבור."

– מדוע בחרת לגשת לבית המשפט הבינלאומי ולא למערכת המשפטית באוסטרליה?

"לא היה לי כסף לבית משפט של אוסטרליה, זה היה בשבילי פרויקט מחקר – כשכתבתי את הספר הרבה אנשים שלחו לי מידע, כולל אחד ששלח בעצמו תביעה לבית המשפט הבינלאומי והיא נדחתה, הם אמרו לו לחזור לבית המשפט באוסטרליה. היו הרבה פניות לבית המשפט הבינלאומי.

עורך דין סיפק לי מידע על החוק הבינלאומי ועד שסיימתי לכתוב את הספר היו לי כבר הררי מידע והדרך הטובה ביותר היתה להגיש בחינם את התביעה. וכך עוד אנשים מתעניינים, בתקווה שזה יתפשט מפה לאוזן."

– מה המטרה שלך?

"ליידע את האוכלוסיה. דבר אחד זה עינוי של האוכלוסיה. אתה לא יכול לבצע עינוי של האוכלוסיה, לפי חוק רומא סעיף 7 זה פשע נגד האנושות. אני מעריך ש- 2 מיליון איש מתו באופן ישיר מהסגרים האלה והחיים של כמה מאות מיליוני אנשים התקצרו.

המצב הזה (של סגרים) מעולם לא נעשה קודם בהסטוריה, לא הומלץ על ידי אף אחד בעולם, נציג ארגון הבריאות העולמי בסין התנגד לסגר בתקיפות ואז מגיע טדרוס, הפוליטיקאי הקומוניסטי שעומד בראש ארגון הבריאות העולמי. הוא תמך תוך שבוע בסגרים, לפני שהיה ידוע מה ההשלכה שלהם.

אנשים הולכים במרחב הפתוח, בפארק עם מסיכה אפילו על הפעוטות שלהם, המסיכות מאוד מסוכנות לילדים.

מאות אלפי אנשים לא הלכו לבתי חולים לבדיקות בריאות דחופות ולכן בתי החולים ריקים, גם בבריטניה ובארה"ב כל השנה. ורופאים ואחיות היו עסוקים בלשיר ולרקוד כמו שאפשר לראות בטוויטר."

– ביקרת את בית המשפט לגבי העוצר

השופט קיבל מודלים מדעיים והשופט לא שוקל האם הניתוח המדעי של הממשלה נכון או לא.

– אם אתם כל כך צודקים, איך זה שבבית המשפט מפסידים?

"עורכי הדין לקחו at face value, על פניו – את הטענות של המדענים והמודלים. הם היו צריכים ללכת אחורה בהסטוריה וללמוד את שפעת העופות ב- 2002, ארגון הבריאות העולמי העריך שימותו 150 מיליון איש. ניל פרגסון הגזים בממוצע פי 100 בכל מודל שלו, הוא פיסיקאי תיאורטי ללא הבנה בביולוגיה.

יש כ"כ הרבה עדות שהמודלים מטעים. מתמטיקה זה לא מדע, זה ייצוג של היפותיזה. כשאתה מתרגם השערה מאנגלית למתמטית זה לא הופך את זה למדע, מדע צריך להבדק עם ראיות, עם נתונים.

מודלים אינם שווי ערך למדע, הם לא נתונים, הם לא ראיות. העובדה שבית המשפט נכשל כל כך זה:

א. בגלל בתי המשפט עצמם

ו- ב. עורכי הדין שלנו שלא התכוננו לטבח של זכויות אדם."

 

 

מתוך הראיון עם הכלכלן שהגיש את התביעה Sanjeev Sabhlok

Premier Andrews To Stand Trial At The International Criminal Court?

בלוג שלו

ספר שלו:

The Great Hysteria and The Broken State

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X