ועדת החקירה האזרחית על נזקי החיסון

ועדת החקירה האזרחית: "מעולם לא היה חיסון שפגע בכל כך הרבה אנשים"

שידור ועדת החקירה האזרחית הועבר בפייסבוק בעקבות פרסום דו"ח חדש על תופעות לוואי מהחיסון.

"לאור ההיקף והחומרה, חיסון ילדים עלול להוביל לתופעות לוואי קשות לרבות תמותת ילדים. ממשלת ישראל מסכנת את חייהם והתפתחותם העתידית".

ד"ר פינקי פינשטיין:

"יש סימני שאלה האם מדובר בחיסון."

כמעט כל מערכת בגוף האדם יכולה לסבול, בין אם מדובר בתופעה קלה, בינונית, קשה או גרימת מוות.

מטרת הדו"ח לחשוף, לשתף, לתת מקום, לספק מידע למי שלא יודע, למלא את החלל לאור שתיקה יוצאת דופן מצד התקשורת והציבור, שמתייחסים למבצע החיסונים כאילו הכל עובר חלק, הכל בסדר ואין נפגעים. ועדת החקירה האזרחית מתייחסת לזה בפירוט בדו"ח.

הנתונים החלו להגיע הודות ללימור שיצרה תקדים עולמי באיסוף תופעות לוואי – התחילה לאסוף תיעוד עוד לפני שהוקמה וועדת החקירה האזרחית.

כותרת הדו"ח – מעולם לא היה חיסון שפגע בכל כך הרבה אנשים.

בעוד הממשלה ומשרד הבריאות מתגאים בכך שפייזר בחרה בישראל להיות מדינת מודל, ואנו משתתפים  בניסוי, פועלת המדינה בשיטתיות כדי לשתק ולכבות את מערכת הניטור על תופעות לוואי. התנהגות חסרת אחריות במתן טיפול שמוגדר ניסיוני. ההתנהלות הזו גררה אלפי דיווחים קשים ברשתות החברתיות, שזו הבמה היחידה שבה מתאפשר לאנשים לספר מה עובר עליהם.  תופעה זו לא זוכה לסיקור תקשורתי או התייחסות אנשי ציבור.

התעלמות התקשורת מעיסוק בנושא גרמה לכך שהציבור שרוי במצב של חוסר ידיעה. הערפל מונע מאזרחים לקבל את מלוא המידע שנדרש כדי לקבל החלטה. עולה חשש שהעדר התוויות נגד באוכלוסיות סיכון הוביל לפגיעה באזרחים עד כדי תמותה מיותרת.  המערכת כשלה בניטור תופעות לוואי. התקשורת חטאה לתפקידה לבקר את הממסד, כתוצאה מכך הופקרה בריאותם של האזרחים. בחלל הריק שהתהווה נותר לנו להשתמש באמצעים המוגבלים שעומדים לרשותנו כדי להגיע לאמת.

תמותה מדאיגה – שיעור רחב היקף של תופעות לוואי קשות בסמיכות לקבלת החיסון  ולא מעט מקרי תמותה.  פער עצום בין מה שקורה בשטח לעומת מה שמוצג ע"י משרד הבריאות והתקשורת. מדובר בהטעייה בוטה לא רק של אזרחי המדינה אלא של כל העולם. זה עשוי לגרום לפגיעה בבני אדם בכל רחבי הגלובוס.

העדר שקיפות הורג אנשים.

הטעייה מובילה לנכות.

רק עם מנגנונים שקופים ומבקרים אפשר להציל חיים.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) בינואר ופברואר בעיצומו של מבצע החיסונים היתה עליה של 22% בשיעור תמותה לעומת ממוצע התמותה הדו חודשי בשנה הקודמת. יותר מכך, אלו הנתונים הקטלניים ביותר בעשור האחרון, שיעורי התמותה הגבוהים ביותר לעומת החודשים המקבילים בעשר השנים האחרונות.

התקבלו אצלנו 288 דיווחי מוות בסמיכות לחיסון, 90% עד 10 ימים לאחר החיסון.  94% מהם גברים. לעומת זאת לפי נתוני משרד הבריאות, 45 מקרי מוות בסמיכות לחיסון.

על פי נתוני הלמ"ס, בקרב גילאי 20-29 העליה בשיעורי התמותה גדולה עוד יותר. בקבוצה זו חלה במהלך אותה תקופת חיסונים ינואר פברואר 2021 עליה של 32% אחוזים לעומת ממוצע התמותה הדו חודשי בשנת 2020.

ניתוח סטטיסטי מהלמ"ס בשילוב מידע ממשרד הבריאות מוביל למסקנה כי שיעור התמותה בקרב המתחסנים נאמד בכ- 1 ל- 5000.

1 ל- 13,000 בגילאי  20-49

1 ל- 6000 בגילאי  50-69

1 ל- 1600 בגילאי 70+

קיימת התאמה גבוהה בין כמות המתחסנים ליום ומספר פטירות ביום בכל קבוצות הגיל בטווח של עד 10 ימים: 

בגילאי 20-49  בטווח של 9 ימים ממועד החיסון

בגילאי 50-69 בטווח של 5 ימים ממועד החיסון

בגילאי 70 פלוס  בטווח של 3 ימים ממועד החיסון.

הסיכון לתמותה אחרי החיסון השני גבוה לעומת הסיכון אחרי חיסון ראשון.

2066 דיווחי תופעות לוואי הגיעו עד כה והנתונים ממשיכים לזרום. פגיעה כמעט בכל מערכת בגוף האדם.

פער בין דיווחי התקשורת לבין הנעשה בשטח.

כשל עיתונאי ביכולת לזהות ולדווח על המציאות בפועל.

דמיון גבוה בדיווחי מדינות שונות (ארה"ב ובריטניה) – פגיעה במערכות רבות בגוף ותמותה.

שיעור גבוה של פגיעות בלב, דלקת בשריר הלב, כולל בצעירים.

דימומים ואגינליים, פגיעות נוירולוגיות. מערכת השלד והעור. קרישיות יתר, אוטם שריר הלב, שבץ, הפרעות לזרימת הדם לגפיים.

בקופות החולים יש הטייה שפוסלת אפשרות לקשר. אלפי מקרים לא מדווחים. לאור ההיקף והחומרה של הנזקים במבוגרים, חיסון ילדים עלול להוביל לתופעות רבות ולתמותת ילדים. ממשלת ישראל מסכנת את חייהם והתפתחותם העתידית.  יומיים לפני פרסום הדו"ח ילדה בת שנתיים מתה סמוך לחיסון לפי מערכת דיווח תופעות לוואי בארה"ב.

הדו"ח יתורגם לשפות נוספות ויישלח ל- FDA.

בחודש האחרון היו פניות רבות לועדת החקירה האזרחית, בכל יום  עשרות פניות.

היום פנה בחור שאבא שלו בן 54 בריא קיבל שבץ אחרי החיסון השני והוא לא יודע למי לפנות.

אנו מספרים רק חלק קטן אבל משמעותי ממה שהצלחנו להראות, לשקף.

אנחנו לא מחפשים אנשים, הם מגיעים אלינו. יש הרבה הסתרות, יש בושה ופחד. כל הקמפיין התבסס על פחד.

מה לגבי שתיקת הרופאים? 

יש כשל במערכת הרפואית, בעיה בתפקוד, בסולם הערכים, באתיקה רפואית. החל מההמלצה הגורפת להתחסן ללא מידע על בטיחות. רופא אמור להיות זהיר יותר ולחשוש  מתופעה חדשה. רופאים השתתפו בקמפיין שאומר שאין קשר בין התופעות לחיסון. רופאים שדיברו קיבלו איומים ממשרד הבריאות. רוב הרופאים משתפים פעולה, או שהם מאמינים שכך זה נכון או שחוששים ומפחדים.

איפה התקשורת?

גם אנחנו שואלים איפה התקשורת. מה שאמור לקרות בדינאמיקה לא מתרחש. כאילו נחטפנו על ידי רעיון אחד עם פתרון אחד. ריבוי דעות ומערכת איזונים ובלמים נעלמו על מזבח מצב חירום שלא נגמר.

פנינו לכתבים ועיתונאים והם לא רצו לראות או לשתף פעולה.  זו אמורה להיות העבודה שלהם, לחפש לגשש. זה חלק מהכשל. אתה צופה בטלוויזיה והם בפלנטה אחרת, מה זה קשור אלי. התקשורת הפכה לשופר תעמולה שמתחרה בכוח בכל מי שחושב אחרת. קשה לראות את זה, קשה לקבל את זה.

זו עבודה ציבורית גדולה לא לתת להסתרה ולהכחשה לנצח. נעשים מאמצים לייצר שקט, שהכל כרגיל. יש הפרות של זכויות אדם שלא מדברים עליהן. מדהים לראות שהתקשורת לא מתייחסת לזה.

לדוגמא, שמענו על ילד שביישו אותו, לא נתנו לו חטיף כשכל הכיתה כן קיבלה כי הוריו מתנגדים שייבדק. התערבנו והם נסוגו. אנו מצפים להתנצלות כלפי הילד.

לממשלה יש מגמה כפייתית להכשיר את הקרקע לחיסוני ילדים, גם אם אין לה בסיס מדעי מוצק. בסופו של דבר זה תלוי בהורים. לא קל לעשות את המעבר לכך שהאחריות בידיים שלהם ולא בידי הממשלה. האזרחים צריכים לקחת יותר אחריות על גורלם.

יש ערפל – מתייחסים לאזרחים כנתינים שלא צריכים לדעת ולשאול.

בין התופעות יש הרבה פגיעות במערכת הלבבית, במערכת המין הנשית, תופעות נוירולוגיות, הפעלה מחדש של הרפס, הרבה בעיות שרירים. אין מערכת שלא עלולה להפגע כי כנראה יש השפעה מערכתית, נראה שאף אחד לא יודע. נמשיך להיות בניסוי תקופה ארוכה.

******  *****  ****** *****

גם לפי ערוץ  13, חודש ינואר 2021 בעיצומו של מבצע החיסונים היה הקטלני ביותר, ערוץ 13 מייחסים את התמותה לקורונה ואף השתמשו בטיעון הזה בתוכנית נגד "מתנגדי חיסונים"  בניגוד לועדת החקירה האזרחית: 

ערוץ 13 הכין תוכנית נגד "מתנגדי חיסונים", ורצה להפריך את הטיעון שנאמר בתוכנית ע"י עו"ד אורן פסטרנק, מוביל קבוצת מחאת הריבון:

אורן פסטרנק:  אין תמותה עודפת [מקורונה], אתה מודע לזה שאין תמותה עודפת?

כתב ערוץ 13:  יש תמותה עודפת

אורן פסטרנק:  בוא נפתח את הטבלה ונראה שאין תמותה עודפת.

כתב ערוץ 13:  "בקרב מתנגדי החיסונים מסתובבת הטבלה הזו של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וזו לכאורה ההוכחה שבישראל לא היתה תמותה עודפת מקורונה, במילים אחרות מספר המתים בשנה האחרונה לא עלה יחסית לשנים הקודמות".

אריאל קרלינסקי מהאוניברסיטה העברית חקר את התמותה מקורונה בישראל. מוצג בטלוויזיה מול לוח ומראה את הגרף של השנים 2017 ו- 2018 ורואים שאין הבדל בין השנים, המגמה מאוד דומה. "מגיעים לחודש מרץ, יש את הסגר ואז בספטמבר אוקטובר רואים עליה מאוד גדולה, נובמבר דצמבר פחות וינואר 2021 מסתמן כינואר הקטלני ביותר בהסטוריה הקרובה של מדינת ישראל".

"ספק אם גם ההסבר הזה ירצה את המתנגדים", מוסיף כתב ערוץ 13.

ערוץ 13 הצהירו מראש שהם מגוייסים לנקיטת עמדה שלא תוכל לבחון באובייקטיביות תופעות לוואי מהחיסון: 

"רשת 13 מתגייסת למען הבריאות והחזרה לשגרה:  רשת 13, כגוף שידור מוביל בישראל, רואה חשיבות רבה בחיסון כלל הציבור ויוצא במהלך נרחב במסגרתו רשת 13 תתמוך ותעודד מתן חיסונים נגד מגפת הקורונה לאזרחי ישראל. כל זה תחת הסלוגן "בטוח שמתחסנים"

רשת 13

15.12.2020

בימים הקרובים צפויים להתחיל בתהליך מתן חיסונים לאזרחי ישראל. רשת 13 בחרה לעודד תהליך זה באמצעות מסך הטלוויזיה, דיגיטל, רשתות חברתיות, מנחים ומובילי דעה. מטרת המהלך היא לרתום את כלל האוכלוסייה להתחסן תוך הבנה שרק חיסון יביא למיגור המגפה וחזרה לשגרת החיים שכל כך התגעגענו אליה.

במסגרת "בטוח שמתחסנים" יתחסנו טאלנטים ומגישי תוכניות של רשת 13 בשידור חי, כתב שטח ידווח מידי יום על קצב ההתחסנות ומדד קצב החיסונים שכבר ניתנו יופיע גם הוא על מסך רשת 13. לכל אלה יצטרפו מהלכי דיגיטל ומהלכים וויראליים, שמטרתם הנעת האוכלוסייה לקבלת החיסון, זאת כאמור תוך הקפדה מלאה של הוראות משרד הבריאות.

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13: "רשת 13 מובילה מהלכים חברתיים חשובים וזאת כחלק מתפקידה כגוף תקשורת מרכזי. למען הבטחת עתיד בריא וטוב לכולנו וחזרה לשגרה במהירות, אנו קוראים לכלל האוכלוסייה ללכת ולהתחסן תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות. אנו רואים בהגעת החיסון ואישורו את אחת הבשורות המשמעותיות ביותר לשנה זו".

מקורות:

ועדת החקירה האזרחית – דו"ח חשיפה של תופעות הלוואי הקשורות לחיסון הקורונה, אפריל 2021

שידור עיקרי דו"ח תופעות הלוואי- ועדת החקירה האזרחית –  מתחיל בדקה 24

תוכנית ערוץ 13 בסביבות דקה 10 הציגו שחודש ינואר היה הקטלני ביותר, אך בניגוד לועדת החקירה האזרחית, ייחסו את התמותה לקורונה ולא לחיסון.

ערוץ 13 הודיעו לציבור: אנחנו מגוייסים

ערוץ 13 נותנים תמונת פרופיל בפייסבוק למי שרוצה עם כיתוב "בטוח שמתחסנים"

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X