טופהיללפי תשובותיכם לשאלון הקורונה -אם תדבקו- אתם בסיכון גבוה יחסית לחוות קורונה בצורה לא קלה

לפי תשובותיכם לשאלון הקורונה -אם תדבקו- אתם בסיכון גבוה יחסית לחוות קורונה בצורה לא קלה.
קישור לשאלון

איך אפשר להוריד את הסיכון? 

 

עברו על הרשימה הבאה,  בדקו מה אתם כבר עושים ומה עדיין לא ומצאו תחומים לשיפור.

 

הפחתת סטרס

למדו להירגע ולסמוך על הגוף שלכם. ככל שאנחנו יותר בסטרס, כך מערכת החיסון עובדת פחות טוב. עשו פעולות שעוזרות לכם להירגע: יוגה, תרגילי נשימה, דמיון מודרך, מדיטציות... היעזרו בסרטונים כגון זה. דמיינו שאתם בסוויטה יוקרתית: הבעירו נרות ופזרו שמנים אתרים (הם גם מטהרים את האוויר), הורידו הילוך, נצלו את הזמן למחשבה ואיתחול לגוף ולנפש.

תזונה

הקפידו על תזונה טבעית ובריאה: הפחיתו מוצרים מהחי, הגבירו צריכת ירקות ופירות, הימנעו ממוצרים מעובדים (נקנים באריזות בסופר), הימנעו מחלב ניגר מהחי.

 

ספורט

בצעו פעילות גופנית כל יום, גם אם אתם בבידוד בחדר קטן. יש המון סרטונים ברשת, לדוגמה זה.

שינה

אל תתפתו ללכת לישון מאוחר, השינה חשובה מאוד לניקוי והתחדשות הגוף, לתהליכים אלו יש שעות קבועות בכל לילה וכאשר משבשים שעות אלה תהליכי הניקוי משתבשים גם הם. להרחבה בנושא שינה

שמש

חשיפה מבוקרת לשמש משפרת מצב רוח (שמשפר את פעילות המערכת החיסונית), מעלה את רמות ויטמין D, מסייעת בהורדת לחץ דם ובאיזון רמות האנרגיה בגוף, משפרת את השינה ועוד. אם יש לכם חלון בזוית טובה או מרפסת- זה הזמן ל"התחרדן" בשמש לכ-  20 דקות ביום ללא תכשירי הגנה וללא משקפי שמש.

באילו תוספי תזונה ניתן להיעזר?

פטריות מרפא

תוסף שנחקר רבות ונמצא יעיל בהקשר להתמודדות הגוף עם וירוסים.  AHCC- מיצוי פטנטי של פטריית המרפא שיטאקי. לילדים שאכלו בעבר פטריות נמליץ על הנוזל הטעים מניפיקה.

שמנים אתרים

תערובת השמנים המופלאה שעשויה להעלות את תנגודת הגוף וגם לעזור להתמודד במידה ויש סימפטומים- סינרג'י מסטר בלנד המקורית מבית שלוס.

ויטמינים

ויטמין C

הוויטמין שבלעדיו מערכת החיסון "היא לא אותו דבר"- ויטמין סי- להעדיף את הצורה הליפוזומלית.

ויטמין D

הוויטמין שהוא בעצם קדם-הורמון ונמצא כי לרמתו בדם יש קשר ישיר לחומרת המחלה- ויטמין די- נמליץ על הצורה החדשנית של ויטמין די בספריי שמכיל גם שמן מרווה (אומגה 3 צמחית שלה תכונות אנטי דלקתיות) ומתאים גם לילדים.

פרוביוטיקה

התערובת שמחזקת את חיידקי המעיים החיוביים שלהם חלק חשוב במערכת החיסון - אכלו מזונות מותססים ובחרו  פרוביוטיקה איכותית.

אומגה 3 ממקור דגי

עדויות מצביעות על כך ששומני אומגה 3 EPA ו- DHA משפיעים על דרכים ביולוגיות שעשויות להשפיע ישירות על הנדבקים ב- COVID-19. לאומגה 3 השפעה ישירה בתגובה החיסונית לזיהומים נגיפיים. שומני אומגה 3 על בסיס בעלי חיים, ובעיקר DHA, מסייעים גם במניעת פקקת (קריש דם בתוך כלי דם) על ידי הפחתת צבירת הטסיות. אומגה 3 מורידה גם את הסיכון לתפקוד לקוי של הריאות, מגנה מפני נזק לריאות וזיהומים חיידקיים משניים ומשפרת את תפקוד המיטוכונדריה (איבר הנשימה התאי). בנוסף, מחקרים מראים שעל ידי הפחתת הטריגליצרידים ניתן להפחית את הסיכון לפתח סערה ציטוקינית. תוספי אומגה 3 ידועים כמורידים את הטריגליצרידים.

להתאמת תוספי תזונה, מינונים ובדיקת התנגשויות עם תרופות פנו לנטורופתיות שלנו.

רק בריאות!

References

  1. Dr. Mercula

 

* שאלון זה הינו סטטיסטי בעיקרו, הוא לא נועד לאבחן או לטפל בכל מחלה ואינו מחליף ייעוץ רפואי

×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×