שר הבריאות של צרפת: "המחוסנים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לתחלואה ותמותה" 

שר הבריאות של צרפת: "המחוסנים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לתחלואה ותמותה"

קשיש בן 83  שקיבל את החיסון של פייזר, הגיש תביעה להסיר את הבידוד למחוסנים. הוא לא הבין למה הוא צריך להיות בסגר בבידוד בביתו, ללא יכולת ללכת יותר מ- 10 קילומטר מביתו. 

הבקשה שלו נדחתה על ידי בית המשפט המנהלי הגבוה, שמאמין ש"החיסון לא לגמרי מסיר את האפשרות שמחוסנים נשארים נשאים של הוירוס". לכן לא ניתן להסיר את הבידוד. 

"החיסון מוגדר כפתרון היחיד כדי לסיים באופן מוחלט את פנדמיית קוביד-19" אמרו עורכי דינו, דיאן פרוטט והנרי דה לגרד. "לסגר השלישי יש שתי מטרות: למנוע את ההדבקה של הוירוס ולמנוע עומס על בתי החולים. סגר למחוסנים לא מקדם אף אחת מהמטרות האלה".

עורכי הדין של הקשיש הסתמכו על מספר מחקרים כדי להעיד על יעילות החיסון נגד קורונה וביקשו שהמחוסנים יקבלו התייחסות אחרת משאר האוכלוסיה.  

בתגובתו, שר הבריאות של צרפת אוליביה וורן אמר שמוקדם מידי במצב הידע המדעי, לעשות הפרדה בין "חוקים שמתייחסים להגבלת תנועה כתלות בהאם אנשים קיבלו חיסון או לא". 

הוא הציג ארבעה טיעונים: 

א. "היעילות החלקית של החיסונים" 

ב. "יעילות החיסונים הפכה תלויה בהופעת ואריאנטים חדשים"

ג. "אנשים מחוסנים הם אלה שנמצאים בסיכון הכי גבוה למחלה חריפה ומוות במצב של חוסר יעילות ראשוני של החיסון או הדבקה מחדש לאחר החיסון או ממוטציה אלימה". 

ד. "החיסון לא מונע הדבקה של הוירוס לצדדים שלישיים. השפעת החיסון על התפשטות הוירוס עדיין לא ידועה".

השופטים הסיקו  "חיסונים לא מסירים לחלוטין את האפשרות שהמחוסנים יישארו הנשאים של הוירוס ויהיו מדבקים". 

אם שר הבריאות התחסן בעצמו – כיצד הוא יכול להתבטא כך? כמתחסן מפתיע שהוא מתבטא באופן ביקורתי על החיסונים. בסרטון  רואים את שר הבריאות מתחסן –  רואים שהאחות לא אוחזת בשריר בזמן ההזרקה. נראה ש(כמו כמה אחרים) הוא קיבל פלצבו. 

מקורות:

Le Conseil d'Etat déboute un octogénaire vacciné qui demandait à être déconfiné

Un octogénaire demande au Conseil d’État à être déconfiné après avoir été vacciné

שר הבריאות הצרפתי 'מתחסן' 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X