הכירו את העשב החד שנתי המנקה  רעלים מן הכבד, מאזן את קרומי התא של הכבד ומאפשר הגנה יעילה יותר מפני וירוסים- הגדילן המצוי!

מהו גדילן מצוי?

גדילן מצוי - Cardus Marianus Milk Thistle - הוא קוץ/עשב חד-שנתי קוצני. צבעי הפרח של הקוץ הם  ארגמן עד לבן ומוקפים במעגל סימטרי של קוצי מעטפת ארוכים ובולטים לעין במשך חודשי הפריחה - ממארס עד מאי.

העלים שבבסיס הצמח ערוכים בשושנת גדילים, הזרעונים פחוסים, דמוי ביצה הפוכה וחלקים. הצמח גדילן מצוי  גדל לצידי הדרכים בישראל - בגליל, במדבריות יהודה ובשומרון, מישור החוף והשפלה, הכרמל, הגולן, הרי יהודה והשומרון. מוצאו של הגדילן מאירופה, וניתן ללקט את זרעיו.

הסגולות הרפואיות של הגדילן המצוי

ניקוי הכבד

הגדילן בעל יכולות ניקוי הכבד מרעלים המצטברים בו. החומר הפעיל בו הוא סילימרין שהוא נוגד חמצון יעיל, עם יכולת מוכחת לייעל את פעילות הכבד ולהגן עליו מנזקים הנגרמים כתוצאה מתרופות, זיהום סביבתי וגורמים רעילים הנוצרים בגוף (בעיקר במע' העיכול), או כתוצאה  משתיית אלכוהול מרובה.

תמיכה לכימותרפיה

הגדילן גם בעל היכולת להגביר  את יעילותן של תרופות כימותרפיות שונות, תוך שמירה על הכבד והכליות.

מניעת מלנומה

מחקר שפורסם בינואר 2005 בעיתון המדעי International Journal of Oncology, מתאר מחקר שנערך

במחלקה לדרמטולוגיה באוניברסיטת אלבאמה . נמצא כי לסילימרין  יש תכונות אנטי-אוקסידנטיות וכתוצאה מכך-  אנטי דלקתיות . תכונות אלו, גרמו, בתנאי מעבדה, לעצירת תהליכים סרטניים בתאים. מסקנת החוקרים הייתה כי הסילימרין הינו חומר אשר ניתן לנצלו למניעה של סרטן העור ו ניתן  אף לשקול  את הוספתו למרכיבי מסנני קרינה .

הפחתת אקנה

 נמצאה הפחתה משמעותית לאחר שימוש יומי בסילימרין למשך לפחות 8 שבועות (1).

לחלק ניכר מהסובלים מאקנה, קיימות רמות מוגברות של רעלנים המעודדים דלקת והרס רקמות . הביטוי בעור- אקנה. מכאן החשיבות הרבה לניקוי רעלים והתוסף משמש גם לטיפול בהתמרצויות אקנה.

הורדת רמת כולסטרול ושומנים בדם (3)

הפרעות בכבד מלוות לעיתים קרובות בעליה בטריגליצרידים (שומנים בדם).  שימוש בגדילם עבור טיופול בבעיות כבד יעזור גם להפחתת רמות השומנים בדם.

בנוסף- הגדילן משמש כתחוסף חיזוק  גם למצבי סכרת ונוירופתיה סכרתית, ועוד (2).

אופן הפעולה של הגדילן

תוצאות מחקרים אשר פורסמו כבר בשנת 1983 מסבירות את אופן הפעולה של החומר, החומר מאזן את קרומי התא של הכבד ומאפשר להם להתגונן מפני כניסה של וירוסים רעלניים (Virus Toxins) וחומרים רעילים נוספים.

תכונה זו עושה אותו אידיאלי לטיפול במקרים של שחמת כבד, צהבת נגיפית ובעיות כבד נוספות.

תרכובות הסילימרין יכולות לעודד יצירת תאי כבד חדשים במקום אלו שניזוקו, ובכך להגן על הכבד ולהבריאו.

לתכונה זו חשיבות עצומה במקרים של טיפולי כימו אנטי סרטניים שרעילותם רבה.

מה מומלץ? ואיפה להשיג?

נמליץ על תמצית גדילן מצוי, שניתן לרכוש ישירות בחנות טופהיל.

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

References

  1. סיכום מחקרים על אודות הצמח והחומרים הפעילים שבו - Examine.com.
  2. מינון סילמרין - Mayo Clinic.
  3. סילימרין מונע מלנומה,מוריד כולסטרול ושומנים בדם וכמונעי התחמצנות של כולסטרול LDL.
  4. מינון סילימרין למצבי בריאות רבים ובפרט לטיפולים אנטי סרטניים - ד"ר Ray Shaldian.

 

×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×