טלפון ללא קרינה?

עודכן בתאריך: 25/4/2018.

חלק נכבד מהתזונה שלנו היא תזונה אלקטרומגנטית. מערכת העצבים היא רשת של חוטי חשמל זעירים המושפעים מקרינה מהסובב.

חיבור דאטה (תקשורת נתונים) זה אסון. חיבור WIFI מקרין גם הוא באופן כבד, לנו וביחוד לילדינו. לאחר קניית מד הקרינה הביתי המדהים דרך עמיר בורנשטיין מ-Norad4u לא יכולתי יותר להכחיש זאת. הצפצופים של המכשיר רק הוכיחו שהכאבים ביד הם לא פסיכוטומטיים, אלא שאני מד קרינה מהלך על שתיים.

מצד שני, בימינו העסק חייב להיות זמין בוואטסאפ – שם נמצאת התקשורת שלי עם לקוחות, ולא רק במייל. אבל למה להקרין את עצמנו, את הילדים שלנו ואת החברים שלנו ב-Wifi כל היום בשביל כזו שטות? מדוע אי אפשר לחבר את הסמארטפון לרשת קוית ולגלוש איתו כמו מכל מחשב?

אחרי מחקר ארוך וממושך, תסכולים ואכזבות, הרכבתי היום סוף סוף פתרון עובד המאפשר לגלוש, להתחבר לאינטרנט, להתכתב בוואטסאפ, להוציא ולקבל שיחות, וגם לשלוח ולקבל SMS, הכל דרך חיבור ה-LAN הביתי, *ללא* קרינת WIFI, *ללא* קרינת סלולר. כמה פשוט! כמה הגיוני, כמה נכון!

זה עובד!!! זה עובד!!! זה עובד!!!

המצרכים שבהם נשתמש

  • מחבר USB OTG LAN – עם כניסת רשת ויציאת USB לסמארטפון. השתמשתי במחבר של plugable.
  • סמארטפון (ולשימוש רציני עדיף טאבלט) עם דרייבר תואם (הזמנתי Nexus 5 מ-Ebay, שילמתי 100$ על מכשיר מחודש ו-unlocked ועם אנדרואיד 6.0.1 זה עובד). הנה רשימת המכשירים שנבדקו. שימו לב שהתאימות תלויה לחלוטין במערכת ההפעלה של האנדרואיד. כדי שהמתאם יעבוד, יצרן המכשיר חייב להתקין אותו לפני משלוח המוצר. כמה מהם עושים זאת, אבל רובם לא. כמה יצרנים אף הגדילו לעשות ושברו את התאימות בגירסאות אנדרואיד חדשות. לאחר התכתבות עם יצרנית המחבר, היה נראה שלמרות שהם לא מוכנים לקחת אחריות על יצרני הטלפונים, נקסוס 5 הוא המכשיר הכי נבדק מכולם. ואכן קניתי ואני יכול לדווח שאצלי זה עובד.
  • אפליקצית VOIP ישראלית בשם Paperphone המאפשרת לקבל מספר מזוהה, לשלוח ולקבל SMS-ים, להתקשר ולקבל שיחות, הכל דרך חיבור הרשת של הטלפון.
  • רצוי, עט סטיילוס למסכי מגע, עם ראש גומי, כדי שגם האצבע לא תיגע במסך המגע (המסך מחשמל. ולאנשים רגישים שעובדים הרבה מול המסך, זה עלול לגרום לכאבים שנקראים בשמות משמות שונים. מד הקרינה שקניתי מודד קרינת LF של עד פי 20 כשנוגעים במסך. הקרינה נעלמת כשמחזיקים את העט במרחק של 5 ס"מ ).

שאלות ותשובות

איך עלה הרעיון לחפש כזה דבר?

הרעיון עלה תוך כדי השיחה עם עמיר בורנשטיין, שהדריך אותי על מד הקרינה החדש שקניתי. טאבלט שמאפשר לגלוש ללא WIFI מצאתי די בקלות – את ה-LG GPad 8.3. אבל טלפון קוי לקח שנתיים למצוא.

למה לא השתמשת במחשב עם Whatsapp Web?

כי זה לא פותר את בעיית הקרינה. בשביל Whatsapp web עדיין צריך להיות טלפון באיזשהו מקום קרוב שמחובר לרשת אלחוטית . עכשיו הבעיה נפתרה, כי הוואטסאפ נמצא במכשיר עצמו, רק שהמכשיר בלי קרינה.

יש לי אנדרואיד גלקסי של סמסונג. זה יעבוד אם אקנה את המתאם?

גלקסי מחוץ לתחום. על שום גלקסי שניסיתי זה לא עבד לי. וגם לא על LG. יש עדויות מהרשת שעל מכשירים ישנים של HTC זה אולי עובד (עד אנדרואיד 4). אבל הכי בטוח זה נקסוס 5. לטענת pluggable גם כל הטבלטים ה-ASUS שנבדקו עבדו. וגם כמה טלפונים של מוטורולה. אבל הייתה לי התנסות זוועתית עם מסך המגע של מוטורולה שמחשמל מאד ודורש לעבוד אך ורק עם Stylus. במסך של Moto X היתה קרינת LF אדירה. המסכים פחות איכותיים. ייתכן שגם הנקסוס 6 יעבוד, עם אנדרואיד 6.0.1, אבל זה לא מופיע אצלם בטבלה ולא היתה לי דרך לוודא זאת. קנה את הפלאג ותמצא מישהו עם נקסוס 6.

ברור שניתן להוציא שיחות דרך וואטסאפ וסקייפ. אך האם אפשר להוציא מהמכשיר גם שיחות לטלפון קוי, בלי להקרין את הצד השני?

כן, בדקתי אפליקציה ישראלית בשם PaperPhone, וזה עובד! ראו למעלה. יש אפילו מספר מזוהה כך שאפשר להחזיר אליכם שיחות.

כמה עולה ה-PaperPhone? והאם זה משתלם?

אפליקציית ה-PaperPhone נותנת כמות שיחות בלתי מוגבלת. איכות השיחות מעולה, השירות בעברית (במייל בלבד), המספר ישראלי עם קידומת 055, המחיר מתחיל מ-10$ לחודש ל-3 חודשים ומגיע ל-8$ לחודש כשמשלמים שנה מראש. ועוד לא חישבנו כמה חוסכים במניעת נזקי הקרינה. בקיצור משתלם. עולה כמו מנוי סלולרי ממוצע.

האם ניתן לטעון את המכשיר הסלולרי במקביל לשימוש ברשת?

לא, ומתאם הרשת צורך מתח כך שהסוללה של הנקסוס נגמרה אחרי 3 שעות. לכן אם מתכוונים להשתמש יום שלם עדיף טאבלט – אפשר להשיג טאבלטים עם חיבור מתח נפרד. ואפשר לחבר אליהם גם מקלדת ועכבר חיצוני. ראו סרטון הסבר. להרחבה, ראו דיון בפייסבוק.

האתגרים שבדרך

האתגר העיקרי היה איך לבדוק שהמכשיר תואם לפני הקנייה. מחקר בפורומים בארץ לא כל כך עזר. גם פנייה לחנויות פיזיות של מכשירים סלולריים לא עזרה – מוכרים מוכנים למכור רק חתול בשק. על מכשירים פתוחים הם לא מקבלים החזר. לכן אין ברירה אלא לבצע את המחקר באינטרנט לפני הקנייה.

פריצת הדרך קרתה כשחיפשתי בגוגל Android USB Lan והגעתי למוצר של Plugable, ולטבלת המכשירים הנתמכים על ידי ההתקן.

גם שינויים תזונתיים עזרו להפחית רגישות לקרינה. ועל כך באחת הכתבות הבאות. התחברו לפייסבוקולעדכונים במייל , כדי לקבלן.

עדכון – 25/4/2018

גלקסי S9 מתחבר לאינטרנט חלק! גם במצב טיסה! עם Beshkin USB-C to Gigabit Ethernet Adapter. אפשר לשים אותו במצב טיסה ולהתחבר לוואטסאפ דרך המחשב. הסוללה שלו מספיקה לזמן ארוך, כך שאיך כ"כ צורך בספק מתח חיצוני. קניתי את המתאם בחנות ברמת גן במחיר 250 ש"ח. אבל באמזון הוא עולה חצי. אם רוצים גם SMS עדיין אפשר את אפליקציית ה-Paperphone. אבל בימינו מספיק וואטסטפ.

 

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X