מומיו – התמודדות אחרת עם שברים+

מומיו הינו מחצב מוצק לח, המופיע בחגווי הסלע במערות שבהרים גבוהים במקומות מעטים בעולם. כחומר טבעי עשויים להיות הבדלים קטנים בהרכב.

ייחודיותו שהוא מכיל באופן טבעי ללא עיבודים והרכבים עשרות אלמנטים מרפאים, חומצות אורגניות פנוליות ואמיניות, מרכיבי דונג, ויטמינים ומולטי ויטמינים מקבוצות A B C E,  ועשרות מינרלים חשובים וחיוניים ביותר, שכל אחד בנפרד וכולם יחד נספגים היטב ומשפיעים מאד לטובה על תחזוק ותפקוד הגוף והשלד, ומסייעים להליך חילוף החומרים, שחזור ובניית הרקמות.

בוידאו שלמעלה שוחחנו עם יהודית שטיינברג, מומחית ל-TFT (תרפית שדה המחשבה), שמשתמשת במומיו לאיחוי השברים שלה בהצלחה מופלאה .

מהו הרכב המומיו?

המומיו מכיל חומצות אמיניות, חומצות אורגניות, נגזרות של oxycoumarins, סטרואידים, פוספטים, שרף – (רזינים), גומי, ויטמינים: B1, B6, B12, מינרלים בריכוז של 15-25%, בעיקר תחמוצות ומלחים של מתכות, סיליקטים ותרכובות גפרית וזרחן. מתכות רבות המצויות באפר.

משערים שהמומיו נוצר משיירים של צמחים ובעלי חיים קטנים שעברו במשך השנים פירוק חלקי בלבד, בגלל הקור השורר בהרים.

במומיו יש כ – 28 אלמנטים כימיים, 30 מקרו ומיקרו אלמנטים, כ-10 חומצות אמינו, שורה ארוכה של ויטמינים, שמנים אתריים, ארס דבורים, חומרים דמויי שרף, שכל אחד מהם משפיע על תהליכי חילוף החומרים ותהליכי שחזור הרקמות בגופנו. כמו כן המומיו יכול לפעול כאנטי דלקתי, אנטי טוקסי, אמצעי לחיזוק כללי, יכול להבריא מערכת עצבים המשנית, מתערב בצורה חיובית בביו סינתזה של הד.נ.א, שמוביל לתגבור בחלוקת התאים והגדלת מספר התאים בגוף.

המומיו הוא חומר המצוי בשימוש האנושות כבר למעלה מ-3000 שנה. הוא מוזכר בכתבי אריסטו, בכתבי רפואה פרסיים, הודיים, טיבטיים וסיניים. מקור השם ביוונית, ומשמעותו החומר המשמר את הגוף. יש החושבים שזה גם המקור למונח מומיה המוכר לנו ממצרים.

מוצאו של המומיו מאזורים הרריים באסיה שגובהם מעל 2800 מ'. הוא מצוי בהרי קווקז, פמיר, בהימלאיה ובהרים הגבוהים בסין. מוצאים אותו על תקרות של מערות או בסדקים שבסלע.

המומיו הוא חומר מוצק, היגרו- סקופי, בעל צבע חום עד שחור, בעל טעם וריח ספציפיים. הוא מכיל 90% של מרכיבים הנמסים במים. הוא נמס בקושי באלכוהול ובממיסים אורגניים אחרים.

תמיסה של מומיו במים מזוקקים היא מעט אלקלית, Ph 7.5-8.5. הטעם מריר.

רוב המחקרים על המומיו נכתבו ברוסית. מאמרים, ספרים ושירים נכתבו בשפות שונות, כגון, פרסית, ערבית, טיבטית, סינית, תורכית, אוזבקית ובכמה שפות הודיות.

שני מדענים רוסיים, A. Chakirov ו- D. Beenen תרגמו למעלה מ-100 עבודות מרוסית לאנגלית (1).

פעילותו של המומיו

המומיו מווסת תהליכים ביולוגיים, מגביר תיקון ושיקום של רקמות, מגביר את החיסון הבלתי ספציפי על ידי הגברת ייצור אנדוגני של אינטרפרון והמרצת הפעילות של תאי ההרג הטבעיים, מסייע לשיקום הכבד אחרי הפטיטיס, מחזק ומשקם עצמות, מסייע לאיחוי שברים, אנטי אוקסידנט, מגן על קרומי התאים, מגביר עמידות למחלות זיהומיות, מסייע לשיקום ואיחוי העור אחרי פציעות וניתוחים, מוסיף חיוניות, מסייע לשיקום רקמות במקרים של כוויות.

ברפואת האיורודה טוענים שאין כמעט מחלה שלא ניתן לרפא אותה באמצעות המומיו. הם ממליצים על המומיו לטיפול בהפרעות של מערכת העיכול, ברונכיט, אנמיה, שברים, אוסטאופורוזיס, כאנטי דלקתי, וכן להוספת כוח וחיוניות.

ברפואת ה-unani משתמשים במומיו כאנטידוט להרעלה, וכן לטיפול בדלקות כרוניות, כגון, דלקת מפרקים ודלקות של דרכי העיכול.

שימושים רפואיים של מומיו

  • קוליטיס – פעם ביום בבוקר לפני האוכל. לקבל מנה עם מים חמים בבוקר, לשכב חצי שעה, או לפני השינה. (3 שעות אחרי ארוחת ערב). לקבל 25 יום , ואחר כך הפסקה
  • עור – שימוש חיצוני בצורת קרם או משחה לטיפול בפסוריאזיס, אקזמה, כוויות או פציעות.
  • סבוריאה – שמפו מ-מומיו מומלץ לטיפול בסבוראה.
  • עצמות שברים – בונה ומחזק עצמות וחוליות, משקם ומזרז הליך החלמה מניתוחים שברים וחבלות, תוצאות מהירות, הוכח מדעית במחקרים מדעיים – קליניים, 100% טבעי

מומיו טבעי מגיע בקוביות, שאותן יש לשמור בקירור. 

אופן הכנה ושימוש

להמיס קוביית מומיו בחצי ליטר מים :

  • להרתיח כחצי ליטר מים ולתת להם להתקרר שיהיו בטמפרטורת החדר.
  • לגזור את הקוביה מסביב, ולקלף את הפלסטיק ואת התוית.(רצוי לשים את הקוביה במקפיא – שאז אחרי שמוציאים מהמקפיא יותר קל לקלף את הפלסטיק)/
  • לשים את תוכן הקוביה בתוך המים ולתת לה להינמס עד שתהיה תמיסה אחידה.
  • לשמור במקרר.

קחו 1 כף של מומיו מומס כ-1/4 שעה לפני האוכל פעמיים ביום. מספיק ל-20 יום.

לילדים מתחת לגיל 3 – רבע מינון. לילדים בגיל 3-9 – חצי כמות.

מומלץ להמשיך בטיפול חודש אחד ברציפות. אם יש צורך, עושים הפסקה של חודשיים ולוקחים שוב במשך חודש. במקרים אקוטיים ניתן לקחת 400 מ"ג (0.4 גרם) ליום.

הערה: מידע זה אינו רפואי ואינו התוויתי. בכל מקרה של בעיה רפואית יש לפנות לרופא המטפל.

איפה להשיג?

ניתן להשיג את קוביות המומיו המקוריות דרך "טבע-לי נטורופתיה.

ניתן להשיג בחו"ל כמוסות מומיו, המומיו ההודי נקרא Shilajit ויש סוגים ומחירים שונים.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X