יועץ לממשלת בריטניה: סיכון עקרות במתחסנות

יועץ לממשלת בריטניה שאמר שהודעת פייזר על החיסון שאלה הן חדשות "מדהימות",  אומר בראיון שהועלה ליו טיוב  (אפשר להניח שיימחק בקרוב)…ש"אל תשכח, לא סביר שהחיסונים האלה יעקרו לחלוטין את האוכלוסיה. סביר מאוד שיהיה להם אפקט שעובד באחוז מסוים, נניח 60%-70%.  נצטרך לעקוב בזהירות והרגולטורים יצטרכו לוודא שזה עושה את מה שזה צריך לעשות לפני שזה [החיסון] מאושר.  יהיה עיכוב בין תוצאות הניסוי וההחלטה אם החיסון מאושר. כל דבר שיקרה שיחבל בלגיטימציה של הרגולטורים לקבל החלטות בלתי תלויות זה מאד לא יעזור (יפריע לביצוע ההחלטה) ".

כמו כן הוא אמר ש"בדרכים רבות כנראה נצטרך חיסון קורונה עונתי,  שיהיה לנו כל שנה, לתת לנו הגנה".

הדובר, פרופ' סר ג'ון בל מאוניברסיטת אוקספורד, נמצא בכוח המשימה לקידום החיסונים של ממשלת בריטניה, יועץ לממשלה והוא גם יו"ר וועדת הייעוץ המדעית של הקרן של ביל ומלינדה גייטס.  בנוסף עובד עבור מספר חברות תרופות ויועץ למספר ממשלות בעולם.

סיכון לעקרות מחיסונים מצויין בפניה חדשה לרשות התרופות האירופאית. בפניה מבקשים להפסיק באופן מיידי את כל הניסויים על חיסונים לקורונה, ובמיוחד של פייזר. הפונים הם ד"ר מייק ידון שהיה סגן נשיא פייזר והחוקר הראשי במשך 16 שנה וד"ר וולפגנג וודארג שהושמץ על ידי פייסבוק כשאמר שבדיקת ה- PCR לא מסוגלת לאתר זיהומים. בפניה מבקשים את תמיכת אזרחי אירופה:

"החיסונים מצופים לייצר נוגדנים נגד spike proteins של ה- SARS-CoV-2.  החלבונים האלה מכילים גם syncytin-homologous proteins שהם חיוניים ליצירת שליה ביונקים כולל בבני אדם.

יש לשלול באופן מוחלט שהחיסון נגד קורונה יהיה טריגר לתגובה חיסונית נגד syncytin-1, מכיוון שאחרת יכולה להיות עקרות למשך זמן בלתי מוגבל בנשים שמתחסנות".

לפי התוכנית בישראל נשים בהריון הן בין הקבוצות בעדיפות גבוהה להתחסנות, כפי שדווח:  "ככל שיגיעו לישראל חיסונים בקצב מספק – יחוסנו גם עובדים שיוגדרו חיוניים ונשים בהיריון".

בניגוד לישראל, ממשלת בריטניה הודיעה מראש לנשים בהריון לא להתחסן לקורונה: הוועדה המשותפת על חיסונים מייעצת שנשים בהריון לא יקבלו את החיסון מפני שעדיין אין מידע על בטיחות החיסון לקורונה בזמן הריון.

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X