גרמניום - germanium - לחיזוג מערכת החיסון

גרמניום הוא יסוד קורט - שהגוף זקוק לו בכמויות זעירות ביותר. חשוב לאנזימים הקשורים לתהליכים שונים בגוף. תכונותיו נתגלו ונחקרו רבות ע"י המדען היפני קזוהיקו אסאי - Kazuhiko Asai.

שימושים עיקריים

סרטן - גרמניום מסייע באספקת חמצן לרקמות הגוף.  התא הסרטני נוצר בסביבה ללא חמצן. כאשר אנו מגבירים הזרמת חמצן לתאים אנו פוגעים ביכולת ההתרבות של התאים הסרטניים. לגרמניום יכולת להגברת יצירת חמצן בגוף. גרמניום משפר תפקוד התאים שאחראיים על תפקוד מערכת החיסון, מגביר פעילות האינטרפרון, המקרופגים, התאים מדכאים, והגברת פעילות של תאי ההרג החשובים בקטילת תאי סרטן ואיידס. נמצא כי גרמניום מונע סרטן הקיבה.

כאבים - נמצא גם שגרמניום מסייע בהפחתת כאבים קשים של מחלת הסרטן.

אנטי-אוקסידנט - גרמניום מאוד יעיל במלחמה נגד רדיקלים חופשיים ולכן נחשב לאנטי-אוקסידנט חזק. מסיע לוטיהור הגוף ממתכות כבדות. חשיבות בטיפולים נגד סרטן ובהגנה מקרינה (7).

מערכת החיסון - גרמניום אורגני – המכונה גם Ge 132, נמצא מפעיל ומחזק את מערכת החיסון, אנטי-ויראלי אנטי-בקטריאלי ומחלות זיהומיות. מסייע בשיפור מצבם של חולי איידס, חולים כרוניים, תשישות כרונית.

מוח - גרמניום מסייע באספקת החמצן למוח.

קטרקט - מעכב התפתחות הקטרקט.

ניטרול נזקי הקרנות - נמצא כי שכשלוקחים גרמניום בכמויות מספיקות, אפשר למנוע מחלת קרינה הנוצרת כתוצאה מנזקי הקרנות. האטומים של הגרמניום נקשרים לתאי דם אדומים ומגינים עליהם מהאלטרונים החופשיים שמסביב על ידי הסטתם (6).

תועלות נוספות:

המחקרים המדעיים עדיין בעיצומם, אך יש אנשים שדיווחו על תועלות נוספות (5):

 • שיפור בזרימת הדם.
 • העלאת רמות החמצן בתאים.
 • שיפור בחילוף החומרים בתאי הגוף
 • ויסות היונים היוביים והשליליים בגוף.
 • ניקוי רעלים מזיקים.
 • הקלה בכאב בשרירים וברקמות החיבור.
 • הקלה על כאבים פיזיים, נוקשות, עויתות או חוסר נוחות.
 • הקלה בעייפות
 • עידוד שינה איכותית
 • האטת ההזדקנות
 • הגברה ושמירה על חום הגוף.
 • ניטרול יונים חיוביים הנוצרים על ידי מכשירים חשמליים ואלקטרוניים (כמו טלפונים סלולריים, מחשבים, טלויזיות) ופסולת תעשייתית.

איזה גרמניום מומלץ?

ישנם שני סוגים של גרמניום: 1.  גרמניום אורגני carboxyethyl germanium sesquioxide. 2. גרמניום אנ-אורגני - לא לשימוש.

מקורות גרמניום במזון

אצת ספירולינה, פטריות שיטאקה, עגבניה, שום, מגידולים אורגניים, גו'גי ברי

מינון גרמניום

המינון הטיפולי נע בין 200 ל-400 מ"ג של גרמניום אורגני - carboxyethyl germanium sesquioxide: 100 . להרחבה לגבי המחקרים קראו כאן. ד"ר אריה אבני ממליץ על 1.5 עד 3 גרם ליום, באבקה. להרחבה קראו כאן.

תופעות חסר לא ידועות.

התוויות נגד, תופעות לוואי

מחקרים טוקסיקולגיים הוכיחו כי הגרמניום האורגני בטוח לחלוטין לשימוש.

גרמניום אנאורגני הוא בעל רעילות ותופעות לוואי. בזמנו תוסף גרמניום אורגני, לא אושר לשימוש ע"י ה FDA, כנראה בטעות, בגלל רעילות האנ-אורגני.

גרמניום ניתן לאיתור דרך בדיקות דם.

איפה להשיג? ומה כדאי?

ישנן אפשרויות שונות איך להשיג את המוצר. להרחבה ראו כאן.

בחרו היום בבריאות של מחר! טופהיל הוקמה כדי להנגיש ידע נטורופתי בחינם וכדי לעשות שינוי תודעתי בתפיסת הבריאות של כולנו, היא מממנת זאת ע"י מתן ייעוצים נטורופתים ומכירת תוספי תזונה. הירשמו לקבלת טיפים ומבצעים למייל. וכן לערוץ הטלגרם החדש שלנו - @topheal. אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא ייעוץ נטורופתי יכול לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. לשירותכם גם חנות טבע ייחודית - עם שפע ויטמינים ומינרלים במבצע, ומשלוח במיזוג עד הבית כדי שלא ינמס לכם בדרך. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9569449, לכתוב לנו, או להגיע אלינו לקליניקה בראשון לציון.

References

 1. גרמניום- היסוד הזה עשוי להציל את חייכם!
 2. הגרמניום החמצן והסרטן
 3. דוד שדה – המאמר המלא: הגרמניום החמצן והסרטן
 4. ד"ר קזוהיקו אסאי Kazuhiko Asai "פלאי הריפוי של הגרמניום האורגני."
 5. How Germanium Benefits Your Health
 6. Organic Germanium and Cancer
 7. GERMANIUM :
×

נשמח להקשיב ולבדוק איך ניתן לסייע. כתבו לנו כאן:

×