אנזימים – הדלק המניע של הגוף

"ללא כמות מספקת של אנזימים (וקו–אנזימים), לא ייתכנו חיים או בריאות" – רוברט רדפרן *

אנזימים הם זרזים, כלומר, הם אלה שגורמים לדברים לקרות – דמיינו למשל מפעל עם הרבה ציוד וחומרי גלם; שום דבר לא יקרה ללא פועלים שיגרמו לזה לקרות. אותם פועלים הם האנזימים שלכם וכל עוד תתייחסו אליהם כראוי, הם יעשו עבודה נהדרת.

אנזימים – מה הם עושים?

"מעכלים, בונים, מתקנים, מנקים" – אנזימים הם חיוניים בכל תהליך של צמיחה או תיקון ולכן הם חיוניים גם לבריאות כל תא חי בגופנו. למעשה, אלפי אנזימים עובדים בכל שנייה כדי לבנות ולחדש את גופנו.

ישנם שלושה סוגי אנזימים:

א. אנזימי עיכול: אלה לוקחים את אבני הבניין של האוכל שאנו אוכלים וממירים אותם לחלקים הקטנים ביותר שיכולים להתקיים במצב חופשי.

ב. אנזימים מטבוליים:  אנזימים אלה לוקחים את החלקיקים הקטנים האלה, ומשתמשים בהם כדי לאפשר את תפקוד רקמות שלנו ולרפא את איברנו.

ג. אנזימי ניקוי: אלה פועלים לניקוי וסילוק תוצרי לוואי מעבודות הבנייה והתיקון שקורות בגופנו 24/7. הם מנקים את גופנו מפחמימות בלתי מעוכלות, חלבונים, ורקמות בלתי חיוניות שצפות להן ללא מעש. עבודתם החיונית השנייה היא לייצר אנזימים אנטי דלקתיים, למלחמה בדלקות ורקמות פצועות.

מהם קו-אנזימים?

האנזימים צריכים עזרה בעבודתם, ועזרה זו מגיעה מקו–אנזימים, שהם ויטמינים ומינרלים חיוניים, כגון 12B, אבץ, וקו-אנזים Q10 שלו תפקיד מרכזי בתהליך הפקת האנרגיה.

למעשה, ללא אנזימים וקו-אנזימים לא יהיו חיים כמו שאנו מכירים אותם. דשא, עצים, חרקים, ויונקים – כל אלה תלויים באנזימים וקו אנזימים לתפקודם.

מאיפה האנזימים מגיעים?

חלק מהאנזימים מעוכלים ממזון – להם קוראים אקסוגנים או אנזימי מזון. חשוב לציין שאלה מגיעים רק ממזון לא מעובד, נא (RAW) או כזה שמבושל קלות בלבד. חלק נוסף מהאנזימים מיוצרים או מותאמים על ידי אנזימים אחרים בגוף, אלה נקראים אנזימים אנדוגנים (כלומר מיוצרים בגוף).

לחלק מהאנזימים יש חיים ארוכים (שבועות) ולחלק חיים קצרים (דקות). זה מסביר את הצורך הברור לצריכה יומית של אנזימים חיים המגיעים ממזון טרי ולא מעובד כמו ירקות, פירות, ונבטים.

בנוסף, ניתן לצרוך תוספי מזון ותוספי אנזימים להגברת כמות האנזימים בהתאם לצורך.

השפעות הגיל על כמות האנזימים בגוף

מחקרים מראים כי לגבר ממוצע בן 70 יש רק 20% מהאנזימים שיש לגבר ממוצע בן 20. ירידה זו בכמות האנזימים אחראית לחלק גדול ממחלות הזקנה, אך למרבה המזל קל לתקן אותן בעזרת תיסוף אנזימים.

תוספי אנזימים – האם הם נבדקו מדעית?

אנזימים כנראה נחקרו יותר מכל גורם אחר של בריאות ואריכות חיים ב-100 השנים האחרונות. ב-1930 הכירו רק 80 אנזימים. עד שנת 2000 כבר התגלו ונחקרו מעל 3000 אנזימים. יש אלפי מחקרים על תרומת האנזימים לבריאות ולחיים. ישנם מחקרים על טיפול באנזימים בשיגרון, סרטן ומחלות ריאות, שמראים כי טיפול באנזימים הוא הטיפול היעיל ביותר.

תוספי אנזימים – האם הם בטוחים?

במחקרים שווי ערך לאדם הלוקח אלפי טבליות, לא נמצאו תופעות לוואי. רק חולי המופיליה (בעיה גנטית בקרישת דם) צריכים לקחת את התוסף בהשגחה.

למה רופאים לא נוהגים להמליץ על טיפול באנזימים?

למרות שיש כיום רופאים רבים שמעדיפים להתמקד ברפואה מונעת, בריאות והקפדה על איכות חיים ותזונה נכונה, במקום ניהול מחלות (תרופות וניתוחים), למרבה הצער, הם עדיין במיעוט. רוב הרופאים יעסקו בטיפול בבריאות, רק כשמערכת הבריאות תצא משליטת התעשייה הרפואית המרוויחה רק ממלחמה במחלות.


סרפפטאז 250,000- נוגד דלקות טבעי!

האנזים סראפפטאז, הוא אנזים ייחודי שנוצר על-ידי בקטריה מסוג Seratia E15, הנמצאת במעיים של תולעי המשי. מיוצר כיום במעבדה (מתאים לצמחונים). האנזים נחשב פרוטאוליטי – מפרק חלבון, מסוגל לפרק ביעילות רבה רקמות מתות, קרישי דם, ציסטות, פלאקים בכלי הדם, ולהתערב בתהליכים דלקתיים בשלבים שונים. סראפפטאז – סראזים  – אנזים מנקה כלי דם בעל יכולת צינתור טבעית. חולי סוכרת סובלים מבעיות רבות בכלי דם: סתימות, הצירות, דלקות, וגם כיבים-פצעים סכרתיים המופיעים כתוצאה מלקויים בזרימת הדם בגפיים. סראפפטאז תורם גם להגנה על כלי הדם מפני הסכרת, וגם לטיפול בנזקים הנגרמים על ידי הסוכרת. נמצא בשימוש בעולם מעל 30 שנה.

את הסראפפטאז מומלץ ליטול  בבוקר על קיבה ריקה עם כוס מים, לפחות חצי שעה לפני האוכל.

איפה להשיג?

הנה קישור לרכישה מוזלת באנגליה של סארפפטאז- ( סראזים 250,000). זהו סארפפטאז איכותי, בכמוסות צמחיות, והמשלוח מהיר יחסית (בד"כ כשבועיים). אפשר להשיג 90 כמוסות או 30 כמוסות למי שרוצה להתנסות. שימו לב למבצע 3+1.  מבחינת כשרות, על פי הנחיות ה-Star K האמריקאי, לרוב האנשים הצמחי מספיק.

אפשר גם להשיג סראזים 250,000 כשר, של 30 כמוסות או 90 כמוסות. לחברים של טופהיל, הזמנה דרך הקישור מקנה 5% הנחה וכן 5% זיכוי לקנייה חוזרת.

ואם צריך בדחיפות או רוצים להתייעץ, אפשר להשיג גם בארץ.

אם אתם מתוסכלים ממצב הבריאות שלכם, נבוכים מול שפע האפשרויות, חסרי סבלנות מול הרצון לבדוק את כולן וחוסר הזמן לעשות זאת, יש עצה! אנחנו בטופהיל מאמינים שלכל אדם יש את הפרופיל הבריאותי הייחודי לו, וכל אדם זקוק לתמיכה אישית ולליווי לאורך זמן. בחרו היום בבריאות של מחר! העיקר הבריאות! וכשרוצים להבריא תמיכה נטורופתית יכולה לסייע מאד ולחסוך הרבה זמן וכסף. התקשרו עכשיו לקו החם 03-9569449 או כתבו לנו בוואטסאפ. בואו לבקר!

ידע הוא כח! הכל מתחיל בהקשבה לעצמנו, באמירת תודה, בתפילה לבורא עולם, ובבחירה מושכלת של הערוצים שלהם אנחנו מקשיבים. מי שמעריך מזון בריא וטיפול טבעי, מומלץ שיתעדכן בערוצי תקשורת אלטרנטיביים ונקיים, שאינם מצונזרים. התחברו לקבלת עדכונים במייל . אנחנו שולחים מדי פעם מילות עידוד והעצמה, כתבות מרחבי העולם, מידע על חידושי בריאות , וטיפים מועילים.

(כתבת הרחבה)


 

* רוברט רדפרן הוא נטורופט, מאמן בריאות בריטי,  שדר רדיו וופורמולטור של תוספי תזונה שסייע לאלפי אנשים  דרך אתרי הבריאות שלו ותגליות התזונה שלו.  רוברט ואשתו אן (היום בת 69) החלו כבר בשנת 89 לאמץ אורח חים הכולל סארפפטאס כטיפול מניעתי, ועד היום רוברט ואשתו  מטיפים אדוקים להפצת תועלות האנזים  סארםפפטאז. ספריו של רדפרן מתורגמים לעשרות שפות והוא פעיל נלהב  בעולם הנטורופתיה והרפואה הטבעית.


עדויות

סארפפטאז- אנזים שבאמת עוזר לי…

 

ושנהיה בריאים!

צוות טופהיל

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X