טיפול עם אנזימים מפרקי חלבון (אנזימים פרוטאוליטים) – Enzyme Therapy

נתונים ממחקרים אפידמיולוגיים מראים השפעות יעילות של אנזימים מפרקי חלבון  כטיפול משלים בחולי סרטן הראש והצוואר, מיאלומה נפוצה, סרטן השד, וצוואר הרחם.

אנזימים מפרקי חלבון (Proteolytic enzymes, או פרוטאזות) שייכים לשלל האנזימים שעוזרים לעיכול החלבון בגוף. הרעיון לטיפול בסרטן על ידי אנזימים החל ב- 1906. הרופא הסקוטי John Beard גילה כי כאשר הלבלב העוברי מתחיל להתפתח (ביום ה56 של ההריון), נבלמת התפתחות וגדילת השיליה. מכאן בא הרעיון להשתמש בתמצית הלבלב לעצירת גידולים. בארצות רבות השימוש בהם אושר על ידי השלטונות, וכעת בוחנים אותם גם בארה"ב.

המחקר בארה"ב נעשה מטעם המכון הלאומי לבריאות והמכון הלאומי לחקר הסרטן. בניסוי זה השתמשו באנזימי לבלב: כימוטריפסין, טריפסין וכן באנזימים מהצומח: בברומלין, פפאין, ופרוטאזות ממקור של פטריות, וכן בסראפפטאז  ופרוטומורפוגנים. כשתאי סרטן מתחילים להתפתח, הפרופיל הגנטי שלהם משתנה, ומתחילה חלוקה בלתי מבוקרת שלהם. כאן באים לעזרה תוספי אנזימים. מוביל שיטת טיפול זו הוא ד"ר גונזאלס. לשיטת הריפוי שלו שלושה מרכיבים עיקריים: 1. תזונה, 2. תוספת רכיבים מזינים 3. סילוק הרעלים מהגוף. בתכנית הניקוי הוא משתמש גם בחוקני קפה. כל מטופל חייב לאכול תוספות מזינות בצורה אינטנסיבית. התכנית כוללת ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט, חומצות אמינו וכד'. ד"ר גונזאלס מאמין גדול באינדיבידואליות התזונתית ומתאים תזונה באופן ייחודי לכל מטופל. דגש חזק ומיוחד במינו הוא הטיפול עם אנזימים פרוטאוליטיים (המופקים היום גם מצמחים) לעצירת הסרטן.

תמצית מחקרים מדעיים

מחקרים שסוכמו על ידי ד"ר גונזלס, הראו שבטיפול בחולי סרטן באמצעות אנזימים, הצליחו להשיג שרידות גבוהה של החולים ונסיגת המחלה, גם בחולים שהוגדרו סופניים. האנזימים פועלים על המנגנונים הבאים בגוף: * מאפשרים את פירוק תאי הסרטן * ויסות של התפתחות התאים הסרטניים * מעודדים את התאים הסרטניים להתמיין לתאים נורמליים * מניעת ייצור כלי דם התומכים בגידול (אנגיוגנסיס) * מעכבים התפתחות גרורות של התא הסרטני * מגבירים את הפעילות החיסונית בגוף.

בשל התוצאות החיוביות של השפעת האנזימים על מחלת הסרטן, אישר המכון הלאומי האמריקאי לחקר הסרטן ה- NCI , מימון לניסויים קליניים בקנה מידה גדול בתחום זה.

מחקרים רנדומליים, פרוספקטיביים וכפולי סמיות, שבדקו השפעה של טיפול באנזימים בנוסף לטיפול הכימותרפי או הקרנות, הראו את ההישגים הבאים: * עלייה משמעותית (36 חודשים ויותר) בתוחלת החיים * נסיגה מהירה יותר של הגידול * הפחתה בתופעות הלוואי של הכימותרפיה * הפחתה ועיכוב בהתפתחות גרורות * שיפור במצב הכללי ובאיכות החיים.

סראזים (הרחבה) נחשב למפרק החלבונים בעל העוצמה הגבוהה ביותר,  נחקר באופן נרחב והוכח כיעיל. נמצא כי האנזים פועל בעוצמה גבוהה יותר מכימוטריפסין ואספירין (2).

References

1. Dr. Gonzalez, Enzyme Therapy

2. סראפפטאז יותר טוב מכימוטריפסין ואספירין

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X

7 טעויות מפתיעות שהורסות לכם את השיניים והחניכיים

X